PRODLOUŽENÝ RODINNÝ VÍKEND NEJEN NA KOLE V KRAJI RYBNÍKŮ A HUSITŮ

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

prodloužený rodinný víkend nejen na kole v kraji rybníků a husitů

Toužíte se svými dětmi objet svět? Znějí vám zeměpisné názvy Paříž, Londýn, Nový York, Texas či Bosna cizokrajně? S námi je projedete během jediného prodlouženého víkendu na kole, po svých nebo na pramičce. Tvrdíte, že je to nemožné? Máte jedinečnou příležitost to vyzkoušet a zjistit jak blízko vašeho domova se tato místa nacházejí. Pojeďte s námi do malebné krajiny rybníků, rašelinišť, hlubokých lesů a útulných hospůdek. Do kraje, kde můžete spatřit velkolepé dílo našich nejslavnějších stavitelů rybníků, do míst, kde si lidský důvtip podává ruku s přírodou a čas plyne tak nějak jinak. Součástí kudrnovského týmu bude mimo hlavního průvodce (znalce místních poměrů) a naší skvělé šéfkuchařky i animátor, který se o vaše děti bude starat minimálně 2 hodiny denně v podvečer tak, abyste si jako rodičové, prarodičové či dospěláci obecně, mohli užít volna podle svého. Budeme se účastnit celotýdenního programu s názvem „Poznej svět dětskýma očima“, jež se dětem určitě bude líbit. Více v tuto chvíli prozrazovat nemůžeme.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Videa

Program zájezdu

1. den

Příjezd do kempu v Třeboni. Ubytování, večeře, seznámení s okolím a se sebou navzájem.

2. den

Cyklovýlet do Nových hradů a na Červené blato s podporou autobusu v půli trasy či na konci.
Večer se děti zabaví výrobou lodiček a malováním kamínků.

3. den

Odpočinkový den bez kola: možnost návštěvy ZOO a zámku Hluboká nad Vltavou nebo jednodenní splutí Lužnice v úseku Suchdol – Majdalena na dvou či tří sedačkových plastových kánoích. Tento výlet je určen jak pro zkušené vodáky, tak pro úplné začátečníky. Orientační doba trvání výletu je 3–4 hodiny, a urazíte cca 12 km.

4. - 5. den

Na kole se vydáme přes Paříž, Bosnu, Nový York, Londýn, Chlum a Texas zpět přímo do Třeboně nebo lze ještě zavítat do Rožumberka. Závěrečný den si dáme 12 kilometrový oddychový naučný cyklookruh kolem rybníku Svět. Odpolední balení rozjezd do svých domovů.

Ubytování

Nocovat budeme 4x v kempu ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li vlastní stan, můžete si je zapůjčit v naší půjčovně (bude-li vámi požadované ještě volné). Do Třeboně vám půjčené vybavení z Brna přivezeme autobusem a to i v případě vlastní dopravy. V kempu se místo stanových kolíků hodí spíše hřebíky „dvoustovky“, které lze případně snáze zatlouct do udusané hlíny.

Za příplatek 400 Kč/osoba za celý pobyt je možné rezervovat i ubytování v chatkách (kapacita je omezená, v případě zájmu tedy s přihlášením příliš neotálejte).

Strava

O doplnění energie se formou polopenze před a po bajkovačce postará náš šéfkuchař, který bude po celou dobu zájezdu s vámi. Těšit se můžete na oblíbenou kudrnovskou baštu (snídaně a teplá večeře) připravovanou ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze začíná 1. den večeří a končí 5. den snídaní. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality moravské kuchyně.

Doprava

Společná: po trase Brno – Jihlava – Pelhřimov – Domanín bude zajištěna zájezdovým autobusem včetně kol.

Vlastní
: individuální příjezd do kempu Třeboňský ráj od 17 hodin. Kemp najdete na ul. Sádecká mezi rybníkem Svět a Opatovickým rybníkem ve směru z centra Třeboně na vesnici Domanín. Svůj vůz můžete po dobu celého víkendu zaparkovat v hlídaném areálu kempu za 60 Kč na den.

V případě, že se na akci budete chtít dopravit po vlastní ose, můžete využít slevu za vlastní dopravu jen 300 Kč/osoba a to z důvodu toho, že náš autobus stejně využijete v rámci cykloprogramu.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o 5 denní cyklistický zájezd pro rodiny s dětmi zaměřený na poznání nejzajímavějších míst Třeboňska. Program zájezdu je naplánován tak, aby byl dostatek času nejen na cyklistiku, ale i na poznání historických památek, přírodních zajímavostí a návštěvu místních hospůdek nebo vyzkoušení si trochu toho vodáckého umu. Cyklistický program odpovídá stupni náročnosti 1–2 z 5 bodové škály, což znamená že byste jej měli v pohodě zvládnout po kratším rozježdění v sedle vašeho miláčka ještě před zájezdem.

Počet ujetých kilometrů samozřejmě záleží pouze na vás. Na cestách se silničním provozem je nutné dbát na zvýšenou opatrnost a dodržovat základní pravidla silničního provozu a lidské slušnosti. Během etap jedeme nalehko, věci nám poveze doprovodné vozidlo. Pro toto putování je nejvhodnější kolo trekové, případně horské s hladkými plášti.

Další info

Speciální dětská sleva: 20% do 14 let včetně

Doporučený typ kola
: trekové, případně horské s hladkými plášti
Povrch: 80 % asfalt, 20 % šotolina a lesní cesty

Servis a opravy bicyklů

Každý účastník si za technický stav jízdního kola zodpovídá sám. Pokud není ve vašich silách si ho vyladit svépomocí, vřele doporučujeme navštívit ještě před odjezdem vašeho oblíbeného cyklomechanika. Po jeho zásahu si ale kolo ještě projeďte, ať předejdete nemilým překvapením hned na začátku víkendu. Naši průvodci anebo i ostatní účastníci zájezdu vám rádi pomohou s běžnými závadami, ale některé věci v terénu prostě opravit nelze.

U průvodce je k dispozici základní nářadí pro servis kola. Není to však cyklodílna, takže specifické náhradní díly lišící se většinou kolo od kola si každý musí vzít s sebou. Stejně tak nářadí pro opravy během etap, kdy průvodce nemusí být v dosahu, doporučujeme do batůžku přibalit: pumpičku, náhradní duši a plášť, brzdové špalíky, lepení na duše, náhradní dráty i s niplema (3 – 5 ks), nejnutnější klíče imbusové a stranové, náhradní výměnnou patku přehazovačky (pokud ji na rámu máte), popř. si vezměte osobního mechanika.

Přeprava kol

Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou upevněna do speciálních držáků. Prostoru však není nazbyt a tudíž si pro úplně 100%ní ochranu kola během přepravy přibalte také kus staré deky či hadru a starou prádelní šňůru anebo lepící pásky. Osvědčily se také pěnové izolace vodovodních trubek a elektrikářské stahovací pásky. Někdy je nutné pootočit řidítka či upravit jinou z přečnívajících částí kola, aby se vše do vleku vešlo. Nebojte se požádat průvodce, aby vám s tímto úkonem pomohl.

Vezměte si také pevný zámek na kolo – za kolo si každý ručí sám! Hodí se i cyklo computer a určitě nezapomeňte na osvětlení kola tzn. koncové světlo a „blikačky“.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Aktuální informace o podmínkách pro cestování najdete zde.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Korutany - rodinná cykloturistika

Korutany - rodinná cykloturistika

3. 7. - 7. 7. 2024 Chci to vidět
Za tajemstvím templářských rytířů

Za tajemstvím templářských rytířů

9. 8. - 18. 8. 2024 Chci to vidět