Cykloslovakia

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

S kolem kolem tajchů za krásou Banské Štiavnice

Slovensko. Náš nejbližší soused, kam jezdí ročně desetitisíce Čechů objevovat přírodní a kulturní krásy této země. Jenže Slovensko nejsou jen Tatry, Fatra nebo vánoční trhy v Bratislavě. Zažijte Slovensko v jeho čisté kráse mimo hlavní turistické stezky! Na bajku projedeme nádherně kopcovité a místy rovinaté partie Štiavnických vrchů, s ovečkami a hřebeny připomínající východní Karpaty. Po cestě si vysvětlíme, jak tento region ovlivnila středověká těžba rud, jak vznikaly a proč fungovaly tajchy, ve kterých se zaslouženě okoupete přímo v kopcích. Lokše s husími játry v místní hospůdce pak jen dotvoří atmosféru tím správným směrem k prožití večera v romantické Bánské Štiavnici. Nechte se nadchnout tímto regionem a poznejte Slovensko jinak!

Cena zahrnuje

  • společnou dopravu mikrobusem včetně kol
  • 3x ubytování v apartmánech v centru Banské Štiavnice
  • průvodce
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK
  • pišingr Chimpanzee

Cena nezahrnuje

Videa

Program zájezdu

1. den

Ranní odjezd z Brna naším mikrobusem. Příjezd kolem poledne do BANSKÉ ŠTIAVNICE, kde se ubytujeme přímo v centru v prostorných apartmánech. Odpoledne nás čeká úvodní zahřívací etapa. Trasu začneme u „tajchu“ (jezeře) Červená studňa, zastavíme se na OTTERGRUNDU, což je nejvýše položený tajch v Štiavnických vrchoch (801 m) s objemem 5819 m3 a hloubkou 8 m. Po 12 km si odpočineme u tajchu Moderštôlňa ve výšce 600 m n.m. Nejvyšším bodem našeho výjezdu je vrch KERLING (820 m) a nejnižším dědinka Doplné Hámre (223 m). ( ↑ 900 m ↔ 43 km; 65 % zpevněné lesní cesty, 35 % šotolina, 10 % asfalt)

2.–3. den

Po snídani se po oba dny vypravíme na celodenní projížďku, opustíme Štiavnické vrchy, a vydáme se do Zvolenskej pahorkatiny, kde společně navštívíme historickou dominantu města Zvolen – PUSTÝ HRAD. I když jde pouze o ruinu, v porovnání s jinými evropskými ale i světovými hrady se jedná pravděpodobně o největší postavený hrad v kopci (syrský Krak des Chevaliers má rozlohu cca 2,7 ha a Pustý Hrad 7,2 ha). Naši trasu si můžeme prodloužit z 50 až na 80 km, dle nálady, kondice a chuti bajkovat nebo se jen okoupeme v tajchoch Halča či Banská Belá. V případě nepříznivého počasí budeme možnost navštívit Slovenské banské muzeum, Banské muzeum v přírodě s prohlídkou a možností sfárání do podzemí, dřevěný pohyblivý Betlém, historickou Kalvárii nebo posedíme v místním pivovaře ERB. ( cca ↑ 700 m ↔ 50 až 80 km; 60 % zpevněné lesní cesty, 40 % šotolina, 10 % asfalt)

4. den

Posledním cílem naší cyklovýpravy budou jezera v blízkém okolí Banskej Štiavnice jako např. Klinger, Malá a Veľká Richňava, Vinčachta, Evička, Bakomi, Hodruša, Banky. Odpoledne se vrátíme zpět do města, tak abychom kolem 16 hodiny naskočili připraveného mikrobusu a vyrazili na cestu domů. ( ↑ 400 m ↔ 42 km; 70 % zpevněné lesní cesty, 20 % šotolina, 10 % asfalt)

Ubytování

Nocování je zajištěno v apartmánech přímo v centru města, s poutavým výhledem na památky. Apartmány budou mít vlastní koupelnu i plně vybavenou kuchyňku, kde bude možné si navařit. K dispozici bude také terasa, gril a zahrada.

Strava

Strava je plně v režii účastníků. Vzhledem k plně vybaveným kuchyňkám bude možné si jednotlivě či společně navařit v apartmánech nebo vyzkoušet rozmanitost jídel v místních restauracích.

Doprava

Doprava na zájezd bude po trase Brno - Hustopeče – Břeclav – Bratislava – Banská Štiavnica zajištěna mikrobusem pro max. 8 klientů včetně kol. 

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o čtyřdenní cykloputování, kde na svém biku projedete nádherně kopcovité a místy rovinaté partie Štiavnických vrchů, s ovečkami a hřebeny připomínající východní Karpaty. Každý den nás čeká cca 50–80 km jízdy zdejší krajinou. Rozumně rozvržené denní etapy a přívětivý terén slibují krásné projížďky a poutavé scenérie. Budeme putovat v komorní skupince max. 8 cyklistů s jedním průvodcem. Naplánované trasy mohou být změněny s ohledem na počasí a nálady účastníků.

Další info

Doporučený typ kola: trekové s hrubšími plášti, horské
Povrch: 65 % zpevněné lesní cesty, 25 % šotolina, 10 % asfalt

Organizované cyklovyjížďky
Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu.

Přeprava kol
Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Elektrokola
Na tento zájezd je možné si vzít elektrokolo. Nicméně z důvodů hmotnostních limitů vleků určených pro přepravu kol jich můžeme vzít jen určité množství. Při volné kapacitě si službu přepravy elektrokola můžete přímo rezervovat v objednávce, či jí konzultujte s naší prodejnou zájezdů. Prosím počítejte s tím, že u některých ubytovatelů může dojít k nutnosti doplatků za spotřebovanou elektřinu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2–3 týdny před odjezdem.

Aktuální informace o podmínkách pro cestování najdete zde.

Podobné zájezdy

Novohradské hory na kole

Novohradské hory na kole

1. 5. - 5. 5. 2024 Chci to vidět