Dachstein ferratově

Za zážitky bez obav

Dachstein ferratově

4 dny / 6 600 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

1. 8. - 4. 8. 2024
č. zájezdu: 224902B-01
cena 6 600 Kč
VYPRODÁNO
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

prodloužený víkend na ferratách pod střechou východních Alp

Nejvýchodnější alpská třítisícová „střecha“ Hoher Dachstein obklopená trojlístkem ledovců je prestižním centrem celoročních outdoorových aktivit, mnohdy velmi adrenalinových. Není divu, že je velmi vyhledávanou destinací i mezi příznivci via ferrat. Zvládneme hned několik parádních zajištěných cest, při kterých vystoupáme na vyhlídkové vrcholy nad krajinou rozervanou pradávnými ledovci. Vše nalehko. Nocovat budeme na horské chatě s výtečnou nepálskou kuchyní (spacák ani jídlo netřeba), s batohy nám cestou na chatu může pomoci nákladní lanovka. Celou dobu strávíme ve výškách nad 2.000 m. 
Velkou výhodou tohoto zájezdu
je, že dopravu i chatu budete sdílet se skupinou Dachstein turisticky, můžete tedy přizvat i své méně akční kamarády a strávit tak čas společně.

Cena zahrnuje

Průvodci

Martin Prusenovský

1. 8. - 4. 8. 2024 / č.zájezdu 224902B-01

Hory jsou pro něj relax. Chce je poznat ze všech stran - ať už je to zkoumání sněhových profilů v zimním období nebo pozorování počasí. Každá vycházka do hor pro něj znamená novou zkušenost. Martinovo motto zní "není důležité dostat se na vrchol, ale vrátit se zpět".

Dozvědět se více

Lukáš Hajduk

1. 8. - 4. 8. 2024 / č.zájezdu 224902B-01

Lukáš je velkým milovníkem hor a outdoorových aktivit, při kterých čerpá energii pro svou náročnou manažerskou práci. Nejraději má přechody hor s batohem na zádech, spaní pod širákem, východy a západy slunce a koukání na hvězdy – prostě romantik každým coulem. Má také pro strach uděláno a když si ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Ve čtvrtek odjezd ve 22:00 hod. z Brna přes České Budějovice do oblasti Dachsteinu v Rakousku. Ráno pak z RAMSAU vystoupáme společně s pěšáky k chatě Guttenberghaus (2.147 m), kde budeme nocovat. Odpoledne se vydáme nedaleko od chaty na první ferratu Jubiläums k-steig (C-D) vedoucí na „Oslí“ šutr Eselstein (2.553 m) (nástup 0,5 h/↑100 m, výstup 1,5 h/↑300 m, sestup 1 h/↓400 m), případně se rozdělíme a na Eselstein se dostaneme ferratou Westgrat Eselstein (B-C) (nástup 1h/↑250 m, výstup 0,5 h/↑150 m, sestup 1h /↓400m).

3. den

Čeká nás nádherná zajištěná hřebenovka ferratou Ramsauer k-steig (B-C) přes „Gerlachovský vrchol“ HOHE GAMSFELD (2.665 m) (nástup 2 h/↑400 m, ferrata 3,5 h/↑150 m, sestup 0,5 h/↓200 m). Odvážnější vytrvalce čeká vzdušnější ferrata IRG II (C-D) na „sestřičku“ Dachsteinu, GROSSER KOPPENKARSTEIN (2.865 m), (nástup 2 h/↑350 m, výstup 2 h/↑350 m) a dál po krásné zajištěné hřebenovce Kopperkarstein Westgrat k-steig (B-C) (1,5 h/↓150 m) s visutým nepálským mostem a bonusové krátké Hunerkogel k-steig (C-D) (20 min/↑50 m) s výstupem přímo do zasloužené restaurace na horní stanici lanovky na Dachstein s dechberoucí vyhlídkou SKY WALK. Návrat 3,5h/↓550 m.

4. den

Náš společný výlet završíme zdoláním zbrusu nové ferraty Sinabell (C-D) přímo nad chatou (nástup 10 min., ferrata 1 h/ 230 m, sestup 0,5 h) a poté už sestoupíme k autobusu, kterým se vydáme do svých domovů. Návrat do Brna kolem 22:00 hod.

Ubytování

Ubytujeme se na útulné chatě Guttenberghaus v nadmořské výšce 2.147 m. Jedná se o klasickou rakouskou horskou chatu s ubytováním ve společných noclehárnách. Na pokojích není v noci chladno. Pokud není kapacita chaty naplněna, lze přímo na chatě domluvit spaní na samostatném pokoji za příplatek rozdílu ceny ubytování. V chatě je k dispozici pitná voda, společné WC a společné umývárny s umyvadly s vlažnou vodou, večer elektřina. Pro sušení mokrého oblečení a bot funguje sušárna.

Strava

Stravování je po celou dobu ve vlastní režii.
Vřele doporučujeme stravování na chatě. Při rezervaci si můžete přiobjednat i polopenzi: Snídaně formou bufetu + večeře o třech chodech (36 EUR/ os./ den). Na chatě dlouhodobě působí kuchař z Nepálu, takže krom běžných jídel můžete ochutnat i výtečnou nepálskou kuchyni. Kdo by si chtěl vařit sám, může přibalit vlastní vybavení a uvařit si na terase před chatou. V chatě je zákaz manipulace s otevřeným ohněm.
V ceně zájezdu je také 1x energetická tyčinka Chimpanzee

Doprava

Doprava na zájezd bude realizována zájezdovým autobusem, který budeme společně sdílet se zájezdem Dachstein turisticky.

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 - 4 z 5 bodové stupnice. Páteční výstup k chatě (1.000 m převýšení – 3 hodiny do kopce) a nedělní sestup od chaty budeme absolvovat "natěžko", veškeré vybavení si tedy poneseme na zádech. Přepravu batohů na chatu může odlehčit zásobovací lanovka (za drobný příplatek pro zájemce). Všechny ferraty budeme absolvovat vždy nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem. Na programu jsou ferraty B-C a C - D, tedy střední obtížnosti s množstvím velkých chytů s občasnými obtížnějšími pasážemi. Zajištěné cesty vyžadují úplnou odolnost proti závratím, přiměřenou fyzičku a pomůcky k sebejištění (viz níže).

Další info

Vybavení
Naprostou nutností je přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Plochá smyčka není potřeba pouze u tzv. celotělového úvazku.  Bez tohoto vybavení vás nemůžeme na ferratu pustit! Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i celoprsté ferratistické rukavice (popř. cyklistické). Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit (krom rukavic) od nás a budete ho mít připravené přímo u odjezdu v autobuse. Více informací o vybavení a ceně najdete na stránce naší kudrnovské půjčovny

Zavazadlo
Jednoznačně doporučujeme dobrý batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde a který se dobře nosí. Vzhledem k ubytování na horské chatě je optimální objem cca 35 - 40 l.

Skupina
Maximální kapacita je 20 účastníků, na jednoho instruktora připadne maximálně 6 ferratistů. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup. Společně s námi bude cestovat turistická skupina, se kterou se potkáme v buse i na chatě. Můžete se tedy přihlásit i s kamarády, které lákají horské túry a ačkoliv přes den absolvujete jiný program, zážitky můžete večer probrat u jednoho stolu.

Cestovní doklady
Do Rakouska nám stačí platný občanský průkaz
Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Aktuální informace o podmínkách pro cestování najdete zde.

Termíny

1. 8. - 4. 8. 2024
č. zájezdu: 224902B-01
cena 6 600 Kč
VYPRODÁNO
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Dachstein turisticky

Dachstein turisticky

1. 8. - 4. 8. 2024 Chci to vidět
Dolomity ferratově

Dolomity ferratově

18. 9. - 22. 9. 2024 Chci to vidět
Ennstálské Alpy a NP Gesäuse - ferratově

Ennstálské Alpy a NP Gesäuse - ferratově

6. 9. - 8. 9. 2024 Chci to vidět
Ferraty Slovinska

Ferraty Slovinska

31. 7. - 4. 8. 2024 Chci to vidět
Ferraty Solné komory - mírně pokročilí

Ferraty Solné komory - mírně pokročilí

12. 9. - 15. 9. 2024 Chci to vidět
Nejkrásnější ferraty Solné komory - pokročilí

Nejkrásnější ferraty Solné komory - pokročilí

8. 8. - 11. 8. 2024 Chci to vidět
Švýcarsko - Ferraty Bernských Alp

Švýcarsko - Ferraty Bernských Alp

5. 8. - 11. 8. 2024 Chci to vidět
Švýcarsko - Ferraty Walliských Alp

Švýcarsko - Ferraty Walliských Alp

18. 8. - 25. 8. 2024 Chci to vidět