Dachstein turisticky

Za zážitky bez obav

Dachstein turisticky

4 dny / 6 600 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

1. 8. - 4. 8. 2024
č. zájezdu: 224902A-01
cena 6 600 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

prodloužený víkend na túrách pod střechou východních Alp

Velkolepou podívanou a vzrušující zážitky, které masiv Dachsteinu nabízí, již ochutnalo nemálo vysokohorských turistů. I my si během tří dnů zblízka prohlédneme třítisícovou „střechu“ nejvyššího vrcholu Hoher Dachstein opentlenou závojem sněhobílých ledovců, smočíme nohy v průzračném smaragdově zeleném jezeře, pokoříme nejeden vyhlídkový vrchol, budeme se proplétat bizarní měsíční krajinou bývalého dna ledovce plnou závrtů a jam a nakonec prokličkujeme soutěskou kolem vodopádů a bouřících kaskád. Nocovat budeme na horské chatě s výtečnou nepálskou kuchyní (spacák ani jídlo s sebou netřeba), s přepravou batohů na chatu může pomoci nákladní lanovka. Celou dobu strávíme ve výškách nad 2.000 m.
Velkou výhodou tohoto zájezdu
je, že dopravu i chatu budete sdílet se skupinou Dachstein ferratově  a můžete tedy přizvat i své akčnější kamarády a strávit tak čas společně. 

Vstup do Stříbrné soutěsky v ceně zájezdu!

Cena zahrnuje

Průvodci

Miroslav Jančík

1. 8. - 4. 8. 2024 / č.zájezdu 224902A-01

Jako by se narodil pro dobrodružství. Odkojen skautem si ke Kudrnovi našel cestu už jako 18 letý pulec (bezmála dvoumetrový čahoun), kvalifikoval se jako horský průvodce a raketově vystřelil mezi nejobsazovanější průvodce. Dolomity, Alpy, Slovinsko, lecjaká rumunská pohoří i milované Norské hory ...

Dozvědět se více

Kateřina Smrčková

1. 8. - 4. 8. 2024 / č.zájezdu 224902A-01

Veselá a stále usměvavá, to je naše průvodkyně Káťa.
Možná se těší na poslední zazvonění víc než její žačci, aby mohla popadnout batoh, spacák nebo koloběžku a nechat město za zády. Můžeš ji potkat na horské pěšině či na ferratě, vidět spát pod převisem nebo sedět u táboráku s přáteli.
A aby toho ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Ve čtvrtek odjezd ve 22:00 hod. z Brna do oblasti Dachsteinu v Rakousku. Z RAMSAU vystoupáme k chatě Guttenberghaus (2.147 m). Odpolední výšlap nás zavede k „pokladu na stříbrném jezeře“ Silberkar See, zdatnější turisté vystoupí na vyhlídkový vrchol Eselstein (2.553 m).

3. den

Čeká nás celodenní okružní túra vzrušující krajinou k visuté vyhlídce Sky Walk nad kilometrovou propastí a pak až pod vrchol HOHER DACHSTEIN (2.995 m).

4. den

Sestup k autobusu si zpestříme stříbrnou soutěskou Silberklamm. Návrat do Brna kolem 22:00 hod.

Ubytování

Ubytujeme se na útulné chatě Guttenberghaus v nadmořské výšce 2.147 m. Jedná se o klasickou rakouskou horskou chatu s ubytováním ve společných noclehárnách. Na pokojích není v noci chladno. Pokud není kapacita chaty naplněna, lze přímo na chatě domluvit spaní na samostatném pokoji za příplatek rozdílu ceny ubytování. V chatě je k dispozici pitná voda, společné WC a společné umývárny s umyvadly s vlažnou vodou, večer elektřina. Pro sušení mokrého oblečení a bot funguje sušárna.

Strava

Stravování je po celou dobu ve vlastní režii.
Vřele doporučujeme stravování na chatě. Při rezervaci si můžete přiobjednat i polopenzi: Snídaně formou bufetu + večeře o třech chodech (36 EUR/ os./ den). Na chatě dlouhodobě působí kuchař z Nepálu, takže krom běžných jídel můžete ochutnat i výtečnou nepálskou kuchyni. Kdo by si chtěl vařit sám, může přibalit vlastní vybavení a uvařit si na terase před chatou. V chatě je zákaz manipulace s otevřeným ohněm.
V ceně zájezdu je také 1x energetická tyčinka Chimpanzee

Doprava

Doprava na zájezdu bude realizována zájezdovým autobusem, který budeme společně sdílet se zájezdem Dachstein ferratově.

Náročnost

Páteční výstup k chatě (1.000 m převýšení – 3 hodiny do kopce) a nedělní sestup od chaty budeme absolvovat se všemi věcmi, které si ponesete v batohu. Balte tedy s rozvahou. Přepravu batohů na chatu může odlehčit zásobovací lanovka (za drobný příplatek pro zájemce). Celý sobotní program budeme absolvovat vždy nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem.

Další info

Zavazadlo
Jednoznačně doporučujeme dobrý batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde a který se dobře nosí. Vzhledem k ubytování na horské chatě je optimální objem cca 40 l.

Speciální vybavení
Na tento typ zájezdu si vystačíte s běžným turistickým vybavením - tedy kvalitní trekové boty na túry, nepromokavá a neprofukavá bunda (nejlépe s membránou), funkční prádlo jako spodní vrstva, pohodlné outdoorové kalhoty a další běžné turistické vybavení (podrobnější rozpis doporučeného vybavení vám zašleme v rodokapsu). Na tomto zájezdu se nepočítá s žádnou ledovcovou túrou, vybavení pro ledovcové túry tedy nebude potřeba.

Skupina
Maximální kapacita skupiny je 20 účastníků + 2 průvodci. Společně s námi bude cestovat skupina ferratistů, se kterými se potkáme v buse i na chatě. Můžete se tedy přihlásit i s kamarády, které lákají ferraty a ačkoliv přes den absolvujete jiný program, zážitky můžete večer probrat u jednoho stolu.

Cestovní doklady
Do Rakouska nám stačí platný občanský průkaz.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Aktuální informace o podmínkách pro cestování najdete zde.

Termíny

1. 8. - 4. 8. 2024
č. zájezdu: 224902A-01
cena 6 600 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Alpské vandry

Alpské vandry

16. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět
Dachstein ferratově

Dachstein ferratově

1. 8. - 4. 8. 2024 Chci to vidět
Julské Alpy

Julské Alpy

21. 8. - 25. 8. 2024 Chci to vidět
Karavanky

Karavanky

3. 9. - 8. 9. 2024 Chci to vidět
Národní park Hohe Tauern

Národní park Hohe Tauern

21. 8. - 25. 8. 2024 Chci to vidět
Solná komora turisticky

Solná komora turisticky

8. 8. - 11. 8. 2024 Chci to vidět
Švýcarsko - Walliské Alpy

Švýcarsko - Walliské Alpy

18. 8. - 25. 8. 2024 Chci to vidět