Dobronice adventure aneb outdoorový rychlokurz

Za zážitky bez obav

Dobronice adventure aneb outdoorový rychlokurz

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Outdoorová nálož pro lehce soutěživé duše

Zažít toho za pár dní tolik, co jiní nestihnou za celý život. Vyzkoušíme si jízdu v kajaku/kanoi, zabředneme do základů orientačního běhu, navštívíme Bechyňskou ferratu, večer roztopíme táborák, potrénujeme hlasivky a taky noční orientační běh. Budeme soutěžit v týmech i v jednotlivcích a vyzkoušíte si, jaké to je zkombinovat všechny disciplíny v jednom. To všechno na levém břehu Lužnice v jižních Čechách - s občasnou přeplavbou na ten břeh pravý ;)

Cena zahrnuje

  • 4x ubytování v kempu
  • kudrnovskou polopenzi
  • průvodce a instruktory
  • zapůjčení vodáckého vybavení
  • lanové centrum
  • podklady pro orienťák
  • zákonné pojištění CK
  • pišingr Chimpanzee

Cena nezahrnuje

  • společnou dopravu minibusem pro zájemce (za příplatek 800 Kč/osobu)

Videa

Program zájezdu

1. den

Večerní příjezd do kempu, seznámení se s účastníky při první večeři proslulé kudrnovské kuchyně.

2. den

K pohybu v přírodě patří správná orientace. Základem je mapa a buzola. Využijeme zmapovaného terénu v okolí našeho kempu a během dopoledne si vysvětlíme základy pro orientační běh, které pak budeme postupně uplatňovat v praxi v terénu. Odpoledne si zájemci budou moci odběhnout krátký závod, aby zúročili své nové poznatky.

3. den

Dokud máme ještě dost sil, vyrazíme na Bechyňskou ferratu. Jde o těžkou cvičnou zajištěnou cestu. Z velké části je vedená ve vodorovném, převislém traverzu. Je unikátní v tom, že má lanový mostek (první u nás), který je ale bohužel neprůchozí. Tudíž je nutné vrátit se po ferratě stejnou cestou zpět, což opět výrazně zvyšuje její obtížnost. Má dobře uchycené ocelové lano a téměř po celé délce umělé stupy. Skoro celá trasa je převislá a obsahuje jen několik odpočinkových míst. Některé pasáže vyžadují přecvakávání v extrémním tahu a zavěšení za jednu ruku. Pro ty nejvýkonnější čeká zvonec na konci, pro ty méně výkonné voda až po stehna :) Ferrata není povinná, jako alternativa může posloužit návštěva zámku Bechyně.

4. den

Základy pádlování na klidné vodě. Úplní začátečníci nasednou na klidné vodě do kanoe po dvojicích, ti zkušení mohou vyzkoušet kajak. Odpoledne navštívíme lanové centrum s krátkou ZIP line. Pro zájemce bude večer připravený noční orientační běh ve dvojicích.

5. den

Zúročení všech získaných dovedností v závodě - v tzn. "mini survivalu" - kombinace krátkého orientačního běhu, kajaku, bolskrosu a plavání. Pro ty, kteří nebudou chtít závodit mají možnost projít se po pěší stezce údolím Lužnice. V roce 2019 byla tato trasa slavnostně vyhlášena jako certifikovaná trasa podle certifikace „Leading Quality Trails Best of Europe“. Jde o první stezku v ČR, která se tímto oceněním může pochlubit. Pěší trasa měří 55 km a zařadila se mezi 19 tras v Evropě, které tento certifikát obdržely.

Ubytování

Po 4 noci budeme ubytováni ve vlastních stanech a spacácích v kempu přímo na levém břehu řeky Lužnice. V areálu se nachází restaurace a sociální zařízení.
Pokud nechcete spát ve stanu můžete být za příplatek 650 Kč/osobu ubytováni ve 4 lůžkových chatkách (na vyžádání).

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Stravování začíná první den zájezdu večeří a končí snídaní poslední den. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo využít restaurace přímo v kempu.

Doprava

Doprava na zájezd je po vlastní ose. Za příplatek 800 Kč/osobu je možné zajistit společnou dopravu minibusem z Brna.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 bodové škály. Vzhledem k plánovanému programu se jedná o zájezd středně náročný. Program je nastaven tak, aby jej mohl zvládnout každý rekreační sportovec. Některé z programů mají i lehčí a méně náročnou variantu, ae máme i varianty pro opravdové drtiče. Zejména ferrata dá vaším pažím pořádně zabrat.

Další info

Vybavení na ferraty
Naprostou nutností je přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Plochá smyčka není potřeba pouze u tzv. celotělového úvazku. Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i bezprstové rukavice (např. cyklistické). Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit od nás a budete ho mít připravené přímo v kempu při příjezdu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2–3 týdny před odjezdem.

Podobné zájezdy

Nejkrásnější ferraty Českosaského Švýcarska

Nejkrásnější ferraty Českosaského Švýcarska

17. 5. - 19. 5. 2024 Chci to vidět