Dolomity ferratově

Za zážitky bez obav

Dolomity ferratově

5 dní / 8 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

19. 6. - 23. 6. 2024
č. zájezdu: 224912B-01
cena 8 800 Kč
11. 9. - 15. 9. 2024
č. zájezdu: 224912B-02
cena 8 800 Kč
18. 9. - 22. 9. 2024
č. zájezdu: 224912B-03
cena 8 800 Kč

zajištěné cesty v okolí Cortiny d´Ampezzo s ubytováním v penzionu se skvělou polopenzí

Popsat Dolomity na několika řádcích nelze, neboť jsou pojmem samy o sobě a těžko je připodobnit k jinému koutu Alp. Nechť tedy hovoří fotky anebo ještě lépe – pojďte se na vlastní oči přesvědčit, proč do Dolomit musí každý. Tentokrát se do světa vápencových věží vracíme jen na skok, ale zato s mnohem komfortnějším zázemím. Dny budou nabité. Navštívíme tři nejatraktivnější a nejfotogeničtější horské skupiny v okolí Cortiny d´Ampezzo – Pomagagnon, Col Rosa a Tre Cime. V každé z nich podnikneme hodnotný lezecký výstup. Pokud byste se některý den na ferratovou túru necítili, můžete vyrazit na turistiku s druhou skupinou, s níž cestujeme společně ( Dolomity turisticky ). Nocovat budeme ve městečku Auronzo di Cadore v příjemném penzionu. Pokoje jsou 2–4 lůžkové, vždy se sociálním zařízením. Příjemným bonusem tohoto zájezdu je skvělá italská polopenze. Těšit se můžete na snídaně podávané formou bufetového stolu, ale především na čtyřchodovou večeři, která zajisté potěší všechny fanoušky italské kuchyně.

Dolomitská ferratová klasika i skvělá italská polopenze.

Cena zahrnuje

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Odjezd z Brna ve 21:00 hod. přes Rakousko do Itálie. Vystoupáme známou ferratou Albino Michielli Strobel (červená – C) na vyhlídkový vrchol PUNTA FIAMES (2.252 m) v atraktivním masivu POMAGAGNON ( ↔ 6 hod., ↑ 900 ↓ 900 m).  Do penzionu dorazíme právě tak k večeři. 

3. den

Další den vyrazíme pod mohutný vodopád Cascade Ru de Fanes a ferratou E. Bovero na vyhlídkový vrchol COL ROSA (2.166 m) (červená – C/D) (↔ 5,30 hod., ↑ 900 ↓ 900 m). Návštěva olympijského města Cortina d´Ampezzo.

4. - 5. den

Od jezírka Lago d´Antorno vystoupáme k chatě Rifugio Auronzo, která se nachází přímo pod masivem Tre Cime di Lavaredo (↑ 450 m). Kdo bude chtít, může si k chatě vyjet autobusem (cca 5 Eur) a ušetřit tak síly. Čeká nás krásná ferrata Luca Innerkofler (B/C), která prochází několika dlouhými tunely z 1. světové války, kde je potřeba čelovka. Dojdeme až na vyhlídkový kopec Paternkofel (2744 m). Zajímavou stezkou vytesanou ve skále – Passportensteig dojdeme zpět do sedla a sklesáme až k jezeru Lago d´Antorno. (↔ 9 hod., ↑ 1000 ↓ 1000 m). Noční cesta přes Rakousko domů, v ranních hodinách návrat do Brna.

Ubytování

Nocovat budeme 2 noci v útulném penzionu ve městečku Auronzo di Cadore. Pokoje jsou standardně 2, 3 a 4 lůžkové vybavené lůžkovinami, ručníky, wifi připojením. Dvoulůžkových pokojů je pouze omezený počet a nelze je garantovat.

Strava

Během zájezdu je zajištěna bohatá italská polopenze, která začíná čtvrteční večeří a končí sobotní snídaní. Těšit se můžete na velice chutné čtyřchodové menu a také skvělé domácí víno! Lze domluvit také vegetariánská nebo bezlepková strava. Kuchař vyjde vstříc i těm, kteří trpí intolerancí laktózy. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo se občerstvit na některé z místních horských chat během túr. Potraviny bude možné dokoupit během návštěvy Cortiny d´Ampezzo, kde se nachází několik supermarketů.

Doprava

Doprava je zajištěna autobusem zahraniční výroby.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka

Náročnost

Všechny ferraty absolvujeme nalehko, tedy jen s lehkým batohem. Na programu jsou ferraty C - D (středně obtížné ferraty s velkým množstvím velkých chytů až obtížné ferraty se záludnějšími lezeckými pasážemi nebo velkou expozicí či délkou trasy). Délka jednotlivých ferrat je uvedena v závorce přímo v programu zájezdu. Zajištěné cesty vyžadují úplnou odolnost proti závratím, přiměřenou fyzičku a pomůcky k sebejištění (viz níže). Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 bodové škály. V případě, že si budete chtít dát od ferrat pauzu, můžete se připojit k turistické variantě zájezdu - Dolomity turisticky. Nebo můžete tedy přibalit partnera/ku či kamarády odlišných zájmů a po programu se s novými zážitky setkávat ve společném penzionu.

Nejste si jisti, zda plánovaný program zvládnete? Zúčastněte se nejdříve našeho intenzivního ferratového kurzu v Raxalpe.

Další info

Vybavení na ferraty
Naprostou nutností je přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Plochá smyčka není potřeba pouze u tzv. celotělového úvazku. Vhodným a doporučeníhodným doplňkem jsou ferratové rukavice. Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si ho zapůjčit v naší kudrnovské půjčovně.

Skupina účastníků
Maximální kapacita je 20 účastníků, které vedou 3 průvodci. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, aby jste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.


Články

Dobrodružství v Dolomitech

Honza Haruda

Ležím v trávě a nechávám odpočinout sestupem unaveným nohám. Ačkoliv je už polovina června, chůze přes četná sněhová pole byla tro...

více

Podobné zájezdy

Dachstein ferratově

Dachstein ferratově

1. 8. - 4. 8. 2024 Chci to vidět
Dolomity - ferratami po stopách 1. světové války

Dolomity - ferratami po stopách 1. světové války

9. 7. - 14. 7. 2024 Chci to vidět
Ennstálské Alpy a NP Gesäuse - ferratově

Ennstálské Alpy a NP Gesäuse - ferratově

21. 6. - 23. 6. 2024 Chci to vidět
Ferratové výzvy v Dolomitech

Ferratové výzvy v Dolomitech

9. 7. - 14. 7. 2024 Chci to vidět
Ferraty Solné komory - mírně pokročilí

Ferraty Solné komory - mírně pokročilí

12. 9. - 15. 9. 2024 Chci to vidět
Nejkrásnější ferraty Solné komory - pokročilí

Nejkrásnější ferraty Solné komory - pokročilí

8. 8. - 11. 8. 2024 Chci to vidět
Švýcarsko - Ferraty Bernských Alp

Švýcarsko - Ferraty Bernských Alp

1. 7. - 7. 7. 2024 Chci to vidět
Švýcarsko - Ferraty Walliských Alp

Švýcarsko - Ferraty Walliských Alp

21. 7. - 28. 7. 2024 Chci to vidět
Triglav

Triglav

3. 8. - 7. 8. 2024 Chci to vidět