Ferraty Lago di Garda

Za zážitky bez obav

Ferraty Lago di Garda

6 dní / 9 200 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

26. 9. - 1. 10. 2023
č. zájezdu: 223917A-02
cena 9 200 Kč

zajištěné cesty italského lezeckého ráje

Blankytně modré jezero obklopené dvoutisícovými vápencovými masívy a v nich celé klubko ferratových linek směřujících k vrcholům. Pastva pro oči a horolezecké útočiště, kam se dá ukrýt když u nás sluníčko teprve nabírá nebo začíná ztrácet sílu. Vydejte se tam s námi na jaře nebo na podzim, kdy okolní lesy obléknou barevné kabátky a slunko se přitom ještě příjemně opírá do vápencových stěn. Přichystali jsme pro vás pestrý výběr těch nejlepších ferrat, které oblast nabízí. Z příjemného kempíku u Lago di Ledro budeme vyrážet za výstupy, které odkrývají výhledy na celé jižní Dolomity. Kuchař čekající s teplou večeří je na takových výletech příjemným komfortem.

Cena zahrnuje

Průvodci

Jonáš Procházka

26. 9. - 1. 10. 2023 / č.zájezdu 223917A-02

Jonáš je mladý proutek, který se umí ohýbat téměř v jakékoliv sportovní disciplíně. Jako obratný kajakář zapadl do vodáckého týmu, jeho sportovní multitalent ale pruží i v zájezdech typu Adventure a jako akreditovaný horský průvodce vyráží i na ryze horské zájezdy. Průpravu vykřesal z ...

Dozvědět se více

Barbora Pánková

26. 9. - 1. 10. 2023 / č.zájezdu 223917A-02

Vystudovala Matematické inženýrství na Jaderce, pracuje jako pojistný matematik, ale cestování je její druhý život. Evropu prolétla téměř celou, i když to nebyly nijak dlouhé výlety. Krásné zážitky má z Islandu nebo Mallorcy. Běhá, leze, chodí po horách, a to jak v České republice tak v zahraničí. ...

Dozvědět se více

Anna Hašková

26. 9. - 1. 10. 2023 / č.zájezdu 223917A-02

Když necestuje, sedí ve studiu Českého rozhlasu a hlásí zprávy. Nezdráhejte se jí tedy na cokoli ptát i vícekrát, opakování je její denní chleba. Studovala speciální pedagogiku, což považuje za skvělou kvalifikaci zvlášť pro jednání s imigračními úředníky, celníky, nebo strážci národních parků. ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Večerní odjezd z Brna přes Rakousko do Itálie. Na úvod vyzkoušíme svou ferratistickou formu v lehčí zajištěné cestě Sentiero attrezzato Fausto Susatti (B) vedoucí na CIMA CAPI (909 m). Po rozhlédnutí následuje další jednoduchá ferrata Sentiero attrezzato Mario Foletti (B) (↔ celkový okruh obou ferrat 7 hod., ↑ 900 m). Zajímavostí jsou také zákopy z první světové války. Poté se přesuneme do kempu u jezera LAGO DI LEDRO, kde rozbalíme tábor a okusíme teplotu vody.

3. den

Autobus nás popoveze do obce Ballino, odkud se vydáme pod ferratu po zpevněné cestě po šipkách. Pod ferratou je pohodlný plácek na ustrojení, doplnění energie a vyřešení případné potřeby. Ferrata Signora delle Acque
(↔ cca 3,5 hod. + pauzy, ↑ 550 m)

4. den

Sportovní ferrata Monte Albano (D, ↔ 4 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m) je zlatým hřebem programu. Budeme si užívat nádherné výhledy na městečko, hory a široké okolí. Odpoledne nás zajímavá kaňonovitá ferrata Rio Sallagoni (C) dovede přes lanové mostky a skrz soutěsku až k hrádku Drena (↔ 2 hod, ↑ 300 m).

5.–6. den

Před odjezdem se protáhneme na velmi vzdušné ferratě Via dell´Amicizia (B/C), zalezeme si po žebřících (až 75 m dlouhých!) a užijeme si panorama od vrcholové od vrcholového kříže Cima S.A.T. (1.246 m). V podvečer si v klidu prohlédneme městečko Riva del Garda (↔ cca 7-8 hod, ↑ 1.250 m, ↓ 1.250 m) ležící u jezera Lago di Garda. Do Brna se vrátíme v ranních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme v kempu evropského standardu s WC a sprchou ve vlastních stanech a spacácích. Stany je možné zapůjčit v naší půjčovně. Za příplatek je možné zajistit ubytování v chatkách, mobilních domcích či apartmánech. Vždy s vlastním sociálním zařízením, vybavenou kuchyňkou i vytápěním. Postele jsou vybaveny lůžkovinami. V případě zájmu neváhejte, kapacita je omezená.

  • 4 lůžková chatka / mobilní domek - příplatek 1.600 Kč/os.
  • 5 lůžková chatka / mobilní domek - příplatek 1.300 Kč/os.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze započne 2. den zájezdu snídaní a skončí 5. den studeným večeřovým balíčkem na cestu zpět. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality italské kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude denně, hned vedle našeho kempu se nachází výborně zásobený supermarket.

Doprava

Krom společné dopravy autobusem z Brna je volitelně také možnost vlastní dopravy se slevou 1.000 Kč. Se skupinou se setkáte v městečku Biacesa (ráno cca v 7:00 - 8:00 hod.), odtud vyrazíme na úvodní ferratu. V případě zájmu lze prodloužit ubytování o jednu noc před začátkem i po skončení programu (za příplatek 300 Kč os./noc ve stanu nebo dle dostupnosti příplatkového ubytování i pod střechou).

Nástupní místa

Brno - Zvonařka

Náročnost

Všechny ferraty absolvujeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem. Na programu jsou převážně jednodušší ferraty (B) a středně obtížné ferraty (C). Délka jednotlivých ferrat je uvedena v závorce přímo v programu zájezdu. Zajištěné cesty vyžadují odolnost proti závratím, přiměřenou fyzičku a pomůcky k sebejištění (viz níže).

Další info

Vybavení na ferraty
Naprostou nutností je přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Plochá smyčka není potřeba pouze u tzv. celotělového úvazku. Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i bezprstové rukavice (např. cyklistické). Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit od nás a budete ho mít připravené přímo u odjezdu v autobuse.

Velikost skupiny
Maximální kapacita je 20 účastníků, které vedou 3 průvodci. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup. Společně s námi bude cestovat skupina cyklistů, se kterými se potkáme v buse i v kempu. Můžete se tedy přihlásit i s kamarády, které láká jiný program, a přestože den strávíte každý po svém, zážitky můžete probrat při společných večerech.

Cestovní doklady
Do Itálie nám stačí platný OBČANSKÝ PRŮKAZ

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články

Jarní ferraty nad Lago di Garda

Dominika Sommerová, Jakub Cejpek

Mám ráda sluníčko a teplo. První jarní hřejivé paprsky mě nabíjí energií a vnucují myšlenky na léto a na skály. V české kotlině je...

více

Podobné zájezdy

Dolomity - ferratami po stopách 1. světové války

Dolomity - ferratami po stopách 1. světové války

11. 7. - 16. 7. 2023 Chci to vidět
Ferratové výzvy v Dolomitech

Ferratové výzvy v Dolomitech

11. 7. - 16. 7. 2023 Chci to vidět
Ferraty Slovinska

Ferraty Slovinska

2. 8. - 6. 8. 2023 Chci to vidět
Nejkrásnější ferraty Solné komory - pokročilí

Nejkrásnější ferraty Solné komory - pokročilí

6. 7. - 9. 7. 2023 Chci to vidět
Švýcarsko - Ferraty Bernských Alp

Švýcarsko - Ferraty Bernských Alp

3. 7. - 9. 7. 2023 Chci to vidět