Dominikánská republika

Za zážitky bez obav

Dominikánská republika

12 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

netradiční program v tradičním dovolenkovém ráji 

Rozmanitá, roztančená, hlasitá, věčně zelená, malebná, nekonvenční a nezapomenutelná, taková je Dominikánská Republika. Pro cestovatele, kteří chtějí poznat co nejvíc z této karibské země, jsme si připravili zájezd, kde budete moci zažít Dominikánu trochu jinak. Během cesty poznáte nejen nejznámější přímořské oblasti a jejich bílé písečné pláže, ale také vnitrozemí a jeho nekonečnou zeleň. Vydáme se po stopách původních obyvatel, ale i kolonizátorů a v neposlední řadě nahlédneme do současného života místních, kteří s oblibou říkají, Dominikánská Republika má všechno! Pojeďte s námi poznat perlu Karibiku a užít si nezapomenutelnou dovolenou.

Všechny atraktivní výlety v ceně.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje


  • letenku v ceně okolo 20.000 Kč včetně tax
  • stravu neuvedenou v cena zahrnuje
  • vstupy a atrakce neuvedené v cena zahrnuje

Videa

Program zájezdu

1. den

Odpolední přílet do Punta Cana. Ubytovaní budeme v místním hostelu nedaleko pláže. 

2. den

Odpočinek na pláži a volný program.

3. den

Vydáme se na výlet do vnitrozemí do pohoří Anamuya. Těšit se můžete na krátkou projížďku na koni a ukázky tvorby zdejších umělců. Navštívíme místní rodinu a prohlédneme si tropickou zahradu, kde se podíváme, jak roste kakao, káva, oregano, aloe vera, vanilka, skořice a další. Paní domu nám pak předvede celý proces zpracování kakaa, samozřejmě i s ochutnávkou. Na naší cestě nesmí chybět návštěva katedrály panny Marie z Altagrácie, která je jedním z nejvýznamnějších poutních míst v Dominikánské Republice. Výlet zakončíme na surfařské pláži Macao a následně se přesuneme na jih ostrova do blízkosti Bayahibe, kde se ubytujeme.

4. den

Z přístavu v rybářské vesničce Bayahibe se vydáme na rychlém motorovém člunu na ostrov Saona. Zde navštívíme tři nejkrásnější pláže mj. Flamengo a panenskou pláž Canto de la Playa. Na oběd se přesuneme do vesničky Mano Juan, která vznikla za vlády diktátora Trujilla, který na ostrov vystěhoval jemu nepohodlné rodiny jejichž potomci zde žijí dodnes. Vesnici si budeme moci projít a také navštívíme záchrannou želví stanici. Při zpáteční cestě nás čeká zastávka v přírodním mořském bazénu, kde se vyskytují hvězdice.

5.den

Ráno vyrazíme na cestu podél jižního pobřeží s několika zastávkami. Nejprve se vydáme do výrobny doutníků VegaFina, kde se seznámíme s celým procesem pěstování tabáku a následné výroby a uskladnění doutníků. Poté se vydáme do malebných uliček Altos de Chavon - vesničky, která byla vybudována v 70. letech minulého století, jejíž součástí je i amfiteátr, kde koncertují hvězdy latinskoamerické scény a kostel sv.Stanislawa, kde se údajně ženil i sám král popu – Michael Jackson. Jak to bylo doopravdy si povíme až na místě. Večer se ubytujeme v blízkosti Juan Dolio.

6. den

Celodenní výlet do hlavního města Santo Domingo. Zastavíme v národním parku Los Tres Ojos a u monumentu Faro a Colón, poté už se vydáme do koloniální zóny, kde navštívíme mimo jiné místokrálovský palác Alcazar a katedrálu zvěstování panně Marii. Odpoledne se přesuneme na poloostrov Samaná, kde ubytujeme u místních.

7. den

Odpočinkový den.

8. den

Výlet do národního parku Los Haitises. Na člunu se propleteme bludištěm z mangrovníků, proplujeme kolem vápencových věží a doplujeme až k jeskyním, kde jsou stále k vidění nástěnné malby původních obyvatel – Taínů. Součástí výletu je i cca dvouhodinová procházka pralesem.

9. den

Vydáme se za poznáním nejkrásnějších míst severu Dominikány. Zastavíme se na plážích Paya Caleton, Playa Grande, Playa Preciosa. Navštívíme jeskynní jezírko Lago Dudu a podíváme se do Vlaštovčí jeskyně.

10. den

Podél severního pobřeží se vydáme zpět do Punta Cana. Po cestě nás čeká výšlap na horu Montaña Redonda a její dech beroucí výhledy do krajiny na rýžová pole, zátoku Samaná a pohoří Anamuya.

11. den

Předposlední den je vyhrazený na odpočinek na pláži a pro zájemce je možné zařídit různé doplňkové aktivity. Můžete si jít zaplavat s delfíny, proletět se helikoptérou, sjet nejdelší zip line v DR, projet se na čtyřkolkách či buggynách a další.

12. den

Odpolední transfer na letiště a odlet domů.

Ubytování

Ubytování je zajištěno převážně v jednoduchých penzionech a hostelech. Pokoje, ve kterých budeme ubytovaní jsou zpravidla 2 - 4lůžkové a o rozdělení rozhoduje dle vašich preferencí na místě průvodce. Lůžkoviny jsou zajištěny. 

Strava

V ceně zájezdu máte zahrnuty snídaně a několik obědů v rámci celodenních výletů formou bufetu. Základní stravou je rýže a fazole, maso, těstoviny, ovoce, zelenina. Typická Dominikánská strava zahrnuje také smažené zeleninové banány, yuca a jiné škroboviny. Každý večer se pak budeme vyskytovat v místech, kde se dá v klidu zajít na večeři do hospůdky či restaurace. Na každém rohu si můžete koupit empanady (kapsy z kukuřičné mouky s různými náplněmi, jako například sýr, šunka + sýr, kuřecí maso, hovězí maso, zelenina), čerstvé ovocné šťávy, čerstvé ovoce, kávu a jiné drobnosti k zakousnutí. Případně je možné zakoupit jídlo v samoobsluhách, nebo zdejších malých koloniálech, kterým se říká colmado.

Doprava

Nástupní místo: Punta Cana

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.

V ceně dopravy je zahrnutý transfer z/na letiště, přejezdy mezi jednotlivými destinacemi a odvoz na výlety. Přeprava bude zajištěna pronajatým mikrobusem s místním řidičem.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o akci pohodovějšího charakteru, ale je potřeba počítat s vysokými teplotami a vlhkostí. Přesuny budou zajištěny  mikrobusem s místním řidičem. Pro absolvování zájezdu nepotřebujete žádné speciální vybavení, avšak doporučujeme si s sebou zabalit dostatečnou ochranu proti slunci a repelent. K výstupu na horu Montaña Redonda, který patří k náročnějším počinům naší výpravy, a také na procházku pralesem doporučujeme uzavřenou obuv. Jinak si však po celou dobu zájezdu vystačíte se sandály.

Další info

Zavazadlo
Doporučujeme pohodlný batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde a který se dobře nosí, avšak ani kufr není pro tento zájezd problém. V obou případech doporučujeme přibalit si menší batůžek, který si budete moci vzít na výlet, zatímco velké zavazadlo zanecháme na hotelu, nebo v autobuse.

Skupina a průvodce
Tento zájezd je určen pro menší skupinu lidí 9-10 účastníků + 1 průvodce. 

Kapesné
Doporučujeme mít u sebe minimálně 450 USD. Dolary není nutné po příletu měnit na pesos.

Cestovní doklady
K této cestě potřebujete platný cestovní pas. Od března 2019 je cena turistické karty zahrnuta v ceně letenky. 

Očkování
Pro vstup do Dominikánské Republiky není povinné žádné očkování. Je tedy na vlastním uvážení, zda se před cestou necháte očkovat například proti břišnímu tyfu, nebo hepatitidě, vzhledem k nižším hygienickým standardům. Před cestou a během ní doporučujeme nepodcenit ochranu proti komárům, například užíváním vitamínu B, pivovarských kvasnic a podobně.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Mexiko

Mexiko

4. 1. - 24. 1. 2025 Chci to vidět