Dominikánská republika

Za zážitky bez obav

Dominikánská republika

12 dní / 39 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

2. 2. - 13. 2. 2022
č. zájezdu: 222358-01
cena 39 800 Kč

netradiční program v tradičním dovolenkovém ráji 

Rozmanitá, roztančená, hlasitá, věčně zelená, malebná, nekonvenční a nezapomenutelná, taková je Dominikánská Republika. Pro cestovatele, kteří chtějí poznat co nejvíc z této karibské země, jsme si připravili zájezd, kde budete moci zažít Dominikánu trochu jinak. Během cesty poznáte nejen nejznámější přímořské oblasti a jejich bílé písečné pláže, ale také vnitrozemí a jeho nekonečnou zeleň. Vydáme se po stopách původních obyvatel, ale i kolonizátorů a v neposlední řadě nahlédneme do současného života místních, kteří s oblibou říkají, Dominikánská Republika má všechno! Pojeďte s námi poznat perlu Karibiku a užít si nezapomenutelnou dovolenou.

Všechny atraktivní výlety v ceně.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje


  • letenku v ceně okolo 20.000 Kč včetně tax
  • stravu neuvedenou v cena zahrnuje
  • vstupy a atrakce neuvedené v cena zahrnuje

Program zájezdu

1. den

Odpolední přílet do Punta Cana. Ubytovaní budeme v místním hostelu nedaleko pláže. 

2. den

Odpočinek na pláži a volný program.

3. den

Vydáme se na výlet do vnitrozemí do pohoří Anamuya. Těšit se můžete na krátkou projížďku na koni a ukázky tvorby zdejších umělců. Navštívíme místní rodinu a prohlédneme si tropickou zahradu, kde se podíváme, jak roste kakao, káva, oregano, aloe vera, vanilka, skořice a další. Paní domu nám pak předvede celý proces zpracování kakaa, samozřejmě i s ochutnávkou. Na naší cestě nesmí chybět návštěva katedrály panny Marie z Altagrácie, která je jedním z nejvýznamnějších poutních míst v Dominikánské Republice. Výlet zakončíme na surfařské pláži Macao a následně se přesuneme na jih ostrova do blízkosti Bayahibe, kde se ubytujeme.

4. den

Celodenní výlet lodí na ostrov Saona, včetně průlivu Catuano, který odděluje Atlantik od Karibského moře a přírodního mořského bazénu, kde se hojně vyskytují mořské hvězdice. Pro zájemce jsou připravené dva ponory s českým instruktorem (90 USD). Pro začátečníky je zahrnut kurz potápění v ceně ponorů.

5.den

Ráno vyrazíme na cestu podél jižního pobřeží s několika zastávkami. Nejprve se vydáme do výrobny doutníků VegaFina, kde se seznámíme s celým procesem pěstování tabáku a následné výroby a uskladnění doutníků. Poté se vydáme do malebných uliček Altos de Chavon - vesničky, která byla vybudována v 70. letech minulého století, jejíž součástí je i amfiteátr, kde koncertují hvězdy latinskoamerické scény a kostel sv.Stanislawa, kde se údajně ženil i sám král popu – Michael Jackson. Jak to bylo doopravdy si povíme až na místě. Večer se ubytujeme v blízkosti Juan Dolio.

6. den

Celodenní výlet do hlavního města Santo Domingo. Zastavíme v národním parku Los Tres Ojos a u monumentu Faro a Colón, poté už se vydáme do koloniální zóny, kde navštívíme mimo jiné místokrálovský palác Alcazar a katedrálu zvěstování panně Marii. Odpoledne se přesuneme na poloostrov Samaná, kde ubytujeme u místních.

7. den

Odpočinkový den.

8. den

Výlet do národního parku Los Haitises. Na člunu se propleteme bludištěm z mangrovníků, proplujeme kolem vápencových věží a doplujeme až k jeskyním, kde jsou stále k vidění nástěnné malby původních obyvatel – Taínů. Součástí výletu je i cca dvouhodinová procházka pralesem.

9. den

Vydáme se za poznáním nejkrásnějších míst severu Dominikány. Zastavíme se na plážích Paya Caleton, Playa Grande, Playa Preciosa. Navštívíme jeskynní jezírko Lago Dudu a podíváme se do Vlaštovčí jeskyně.

10. den

Podél severního pobřeží se vydáme zpět do Punta Cana. Po cestě nás čeká výšlap na horu Montaña Redonda a její dech beroucí výhledy do krajiny na rýžová pole, zátoku Samaná a pohoří Anamuya.

11. den

Předposlední den je vyhrazený na odpočinek na pláži a pro zájemce je možné zařídit různé doplňkové aktivity. Můžete si jít zaplavat s delfíny, proletět se helikoptérou, sjet nejdelší zip line v DR, projet se na čtyřkolkách či buggynách a další.

12. den

Odpolední transfer na letiště a odlet domů.

Ubytování

Ubytování je zajištěno převážně v jednoduchých penzionech a hostelech. Pokoje, ve kterých budeme ubytovaní jsou zpravidla 2 - 4lůžkové a o rozdělení rozhoduje dle vašich preferencí na místě průvodce. Lůžkoviny jsou zajištěny. 

Strava

V ceně zájezdu máte zahrnuty snídaně a několik obědů v rámci celodenních výletů formou bufetu. Základní stravou je rýže a fazole, maso, těstoviny, ovoce, zelenina. Typická Dominikánská strava zahrnuje také smažené zeleninové banány, yuca a jiné škroboviny. Každý večer se pak budeme vyskytovat v místech, kde se dá v klidu zajít na večeři do hospůdky či restaurace. Na každém rohu si můžete koupit empanady (kapsy z kukuřičné mouky s různými náplněmi, jako například sýr, šunka + sýr, kuřecí maso, hovězí maso, zelenina), čerstvé ovocné šťávy, čerstvé ovoce, kávu a jiné drobnosti k zakousnutí. Případně je možné zakoupit jídlo v samoobsluhách, nebo zdejších malých koloniálech, kterým se říká colmado.

Doprava

Nástupní místo: Punta Cana

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.

V ceně dopravy je zahrnutý transfer z/na letiště, přejezdy mezi jednotlivými destinacemi a odvoz na výlety. Přeprava bude zajištěna pronajatým mikrobusem s místním řidičem.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o akci pohodovějšího charakteru, ale je potřeba počítat s vysokými teplotami a vlhkostí. Přesuny budou zajištěny  mikrobusem s místním řidičem. Pro absolvování zájezdu nepotřebujete žádné speciální vybavení, avšak doporučujeme si s sebou zabalit dostatečnou ochranu proti slunci a repelent. K výstupu na horu Montaña Redonda, který patří k náročnějším počinům naší výpravy, a také na procházku pralesem doporučujeme uzavřenou obuv. Jinak si však po celou dobu zájezdu vystačíte se sandály.

Další info

Zavazadlo
Doporučujeme pohodlný batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde a který se dobře nosí, avšak ani kufr není pro tento zájezd problém. V obou případech doporučujeme přibalit si menší batůžek, který si budete moci vzít na výlet, zatímco velké zavazadlo zanecháme na hotelu, nebo v autobuse.

Skupina a průvodce
Tento zájezd je určen pro menší skupinu lidí 9-10 účastníků + 1 průvodce. 

Kapesné
Doporučujeme mít u sebe minimálně 450 USD. Dolary není nutné po příletu měnit na pesos.

Cestovní doklady
K této cestě potřebujete platný cestovní pas. Od března 2019 je cena turistické karty zahrnuta v ceně letenky. 

Očkování
Pro vstup do Dominikánské Republiky není povinné žádné očkování. Je tedy na vlastním uvážení, zda se před cestou necháte očkovat například proti břišnímu tyfu, nebo hepatitidě, vzhledem k nižším hygienickým standardům. Před cestou a během ní doporučujeme nepodcenit ochranu proti komárům, například užíváním vitamínu B, pivovarských kvasnic a podobně.

Podobné zájezdy

Kostarika

Kostarika

25. 2. - 11. 3. 2022 Chci to vidět
Mexiko

Mexiko

19. 11. - 9. 12. 2022 Chci to vidět