Egypt

Egypt

15 dní / 24 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

13. 11. - 27. 11. 2021
č. zájezdu: 221353-02
cena 24 800 Kč
VYPRODÁNO

zážitky nabité putování zemí faraónů

Země faraonů je žádanou destinací a to především díky krásnému moři i úchvatným památkám. Co takhle navíc navštívit její pouště, oázy, starověká hliněná města obehnaná miliony palem? Potopíme se do horkých pramenů a proběhneme se přes obrovské duny, zdobené zkamenělými pozůstatky dávného moře. Na kole projedeme po mizerných cestách kolem pouštních jezer a rozhodně zkusíme sandboarding, rychlou jízdu na prkně po písku. Budeme šnorchlovat nad korály obsypanými rybami, ale také obdivovat umění starověkých stavitelů v tajemných hrobkách i chrámech. Noci strávíme v tradičních hotelech, ale i pod hvězdami nádherné Bílé pouště, kde se Mléčná dráha zdá být takřka na dosah.

Cena zahrnuje

  • rozličnou společnou dopravu po Egyptě (taxíky, soukromými auty, maršrutky, autobusy, denní i noční vlaky i v sedlech kol)
  • 8x ubytování v hotelu/hostelu se snídaní
  • ubytování v pouštních stanech
  • vstupy do vybraných památek (Luxor Pass, Abú Simbel, muzeum Starého Egypta, Gíza, Sakkara)
  • pouštní výlet s podporou džípů
  • průvodce
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

  • zpáteční letenku v ceně od cca 10.000 Kč vč. tax
  • obědy a večeře

Program zájezdu

1. - 2. den

Přílet do Hurghady, ubytování v hotelu. Ranní přesun autobusem do Luxoru. Návštěva impozantních chrámů na východním břehu Nilu, Luxoru a Karnaku. Seznámení s egyptskou kuchyní.

3. den

Brzy ráno vstaneme, abychom zažili jedinečný let balonem za východu slunce. Pak strávíme den na západním břehu. Čeká nás Údolí králů, slavné hrobky Nefertiti a Tutanchamona.

4. den

Vlakem se přesuneme do nejjižnějšího města na egyptském Nilu, núbijského centra Asuánu. Ubytujeme se v tradičním domě na ostrově Elefantína, svezeneme se lodí po Asuánské přehradě a budeme obdivovat ostrovy, roztroušené po Nilu.

5. den

Ještě za tmy vyrazíme k nejnádhernějšímu z chrámů - do Abú Simbelu. Cesta je odměněna obrovskými sochami, zírajícími do nicoty Libyjské pouště. Prach z cesty spláchneme pivkem v Asuánu, kde navštívíme středověkou nekropoli a obrovský nedokončený obelisk. Večer naskočíme no nočního vlaku do Káhiry.

6. den

Zavítáme do středověké Káhiry, která byla celá staletí pupkem světa. Obrovské mešity, dokonalé lázně i velkolepé univerzity dokáží, ač jsou pokryté prachem, stále udivovat. Navštívíme také muzeum Starého Egypta, než naskočíme do nočního autobusu do pouště!

7. - 9. den

Nejkrásnější z egyptských oáz, Siwa, nás ohromí svojí nádherou. Projdeme ruiny zničeného města, na kole se projedeme podél jezer a ochutnáme nejlepší z datlí Sahary! Odvážní skočí do horkých pramenů, ve kterých se koupali už faraoni nebo Alexandr Makedonský.

10. den

Ze střechy našeho hotelu budeme mít první ochutnávku pyramid v Gíze. Obrovské kolosy jsou vidět i z velké dálky a my strávíme půl dne jejich obcházením a obdivováním. Odpoledne završíme pyramidový den v Sakkáře, kde navštívíme nejstarší Cheopsovu pyramidu.

11. den

Další pouště před námi! Čeká nás cesta do oázy Baharíja, kde přeskočíme do džípů a vydáme se do nádherné Bílé a Černé pouště. Uvidíme Krystalovou horu a pustinu al-Aqabát, kde budeme obdivovat umění řidičů.

12. den

Přes oázu Farafra a horké prameny zamíříme do krásné Dachly, kde budeme obdivovat také islámskou architekturu, ale také pevnosti a tajemné hrobky

13. den

Navštívíme svatyni bohyně Mút a staré a nové město Dachly, pak zamíříme do další oázy - Charga, kde navštívíme opuštěné křesťanské město Bagawát a Ibisúv chrám.

14. den

Ráno se odvezeme do Luxoru, kde podle načasování skočíme na autobus a zamíříme k moři!

15. den

Podle času odletu koupání v moři, nebo přejezd na letiště a odlet domů.

Ubytování

Abychom toho poznali co nejvíce, nocovat budeme pestře. Kromě hotelů a hostelů vyzkoušíme také nocleh v místních pouštních stanech - spacák a karimatku v tomto případě potřebovat nebudeme, vše bude zařízeno od partnerů. Přesto se občas může hodit tenký, lehký spacáček nebo prostěradlo kvůli hygieně. Ne vždycky je to tip top. Několikrát oči zamhouříme i ve vlaku či autobusu a to během nočních přesunů. Sprchy budou dostupné všude mimo poušť. Teplá voda ve většině případů také. Pokoje v hotelech a hostelech budou převážně 2-3 lůžkové.

Strava

Zkusíme núbijskou, egyptskou i jemenskou kuchyni. A bát se nemusí ani vegetariáni a vegani – Egypt je jejich zemí zaslíbenou. V hotelech budou ve většině případů snídaně. Mají taky výborný kafe i sladkosti, takže na nudlový polívky a tyčinky z domova můžete v klidu zapomenout. V Egyptě budete praskat ve švech.

Doprava

Nástupní místo: Hurghada

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2-3 z 5 bodové škály a patří tak k cestovatelský mírně náročným.

Další info

Co bezpečnost?
Velmi dobrá! Ačkoliv jsou Egypťané někdy trochu otravní a můžou se vyskytnout drobné krádeže, větší nebezpečí například útoků nehrozí. Jen při přecházení je nutné dbát vyšší pozornosti.


Teploty a vybavení?
Jsme v poušti! Přes den horko, v noci zima. Péřovka se bude hodit. Sandály i plné boty jsou nutností. Spacák a karimatku brát nemusíte, vše bude zařízeno od partnerů. Možná se může hodit tenký spacáček nebo prostěradlo kvůli hygieně. Ne vždycky je to tip top. Holkám nedoporučujeme kraťasy nebo malá tílka. Ideální jsou delší kalhoty (alespoň po kolena), sukně, šaty klidně i bez rukávů, ale ať nemají velký výstřih. U chlapů je to jedno. Čapka či šátek na hlavu se budou hodit. A nezapomeňte na plavky.


Očkování?
Egypt žádné nevyžaduje, ale africká klasika jako je břišní tyfus či cholera se může hodit.


Jídlo?
Výborné! Zkusíme núbijskou, egyptskou i jemenskou kuchyni. A bát se nemusí ani vegetariáni a vegani – Egypt je jejich zemí zaslíbenou. V hotelech budou ve většině případů snídaně. Mají taky výborný kafe i sladkosti, takže na nudlový polívky a tyčinky z domova můžete v klidu zapomenout. V Egyptě budete praskat ve švech.


Doprava?
Taxíky, soukromá auta, džípy, maršrutky, autobusy, denní i noční vlaky. Odvážlivci se proletí i balónem.


Skupina
Zájezd je určen pro komorní skupinu o max. počtu 11 osob + průvodce

Podobné zájezdy

Madagaskar

Madagaskar

16. 10. - 4. 11. 2022 Chci to vidět
Maroko, Vysoký Atlas a Sahara

Maroko, Vysoký Atlas a Sahara

25. 3. - 10. 4. 2022 Chci to vidět
Mauritánie

Mauritánie

16. 1. - 28. 1. 2022 Chci to vidět
Namibie

Namibie

19. 3. - 2. 4. 2022 Chci to vidět