Egypt - pouštní safari

Za zážitky bez obav

Egypt - pouštní safari

15 dní / 45 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

1. 12. - 15. 12. 2024
č. zájezdu: 224353-01
cena 45 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

zážitky nabité expediční putování zemí faraónů

Země faraonů je žádanou destinací a to především díky krásnému moři i úchvatným památkám. Co takhle navíc navštívit její pouště, oázy, starověká hliněná města obehnaná miliony palem? Potopíme se do horkých pramenů a proběhneme se přes obrovské duny, zdobené zkamenělými pozůstatky dávného moře. Na kole projedeme po mizerných cestách kolem opuštěných pouštních jezer i slavných historických památek. Budeme plavat v moři nad korály obsypanými rybami, ale také obdivovat umění starověkých stavitelů v tajemných hrobkách i chrámech. Noci strávíme v tradičních hotelech, ale i pod hvězdami nádherné Bílé pouště, kde se Mléčná dráha zdá být takřka na dosah.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • zpáteční letenku v ceně od cca 12.000 Kč vč. tax (do Káhiry a z Hurghady)
  • ostatní obědy a večeře 
  • vstupy v Káhiře, Luxoru, Asuánu a Abú Simbel (100 USD)
  • let balónem nad Luxorem (100 USD)
  • "bakšišné" (20 USD)
  • vízum cca 25 USD (lze zakoupit na letišti)

Průvodci

Tomáš Vaníček

1. 12. - 15. 12. 2024 / č.zájezdu 224353-01

Učitel a průvodce z Křivoklátska. Na Balkán byl poprvé vyvezen násilím ve 3 letech. Ve 14 letech potkal na policejní stanici v Kolašinu (tehdy Socialistická Federativní republika Jugoslávie, dnes Černá Hora) Vuka Šibaliče, což ovlivnilo jeho další cestovatelské plány. V 16ti letech podnikl první ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

V noci nebo den předem odlet z ČR, Přílet do Káhiry, návštěva křesťanské čtvrti a Egyptského muzea, případně i muzea Egyptských civilizací s pravými mumiemi. Večerní seznámení s egyptskou kuchyní.

2. den

Zavítáme do středověké Káhiry, která byla celá staletí pupkem světa. Obrovské mešity, dokonalé lázně i velkolepé univerzity dokáží, ač jsou pokryté prachem, stále udivovat.

3. den

Hned po snídani vyrazíme k pyramidám v Sákkaře a v Gíze. Obrovské kolosy na kraji pouště jsou vidět i z velké dálky a my strávíme celý den jejich obcházením a obdivováním. Po večeři naskočíme do do nočního autobusu do pouště.

4.- 5. den

Nejkrásnější z egyptských oáz, Siwa, nás ohromí svojí nádherou. Projdeme ruiny zničeného města, na kole se projedeme podél jezer a ochutnáme nejlepší z datlí Sahary. Odpoledne strávíme projížďkou džípem po písečných dunách a v pouštním kempu ochutnáme pravou beduínskou večeři pečenou v zemi. Vykoupeme se v jezírku slanějším než Mrtvé moře i v termálních pramenech a druhý den budeme sledovat úchvatný západ slunce mezi palmami za popíjení slavného Siwa drinku.

6. den

Další pouště před námi. Čeká nás dlouhá cesta do oázy Baharíja, kde přeskočíme do džípů.

7. den

Vydáme se do nádherné Černé pouště. Uvidíme Krystalovou horu a zdejší naleziště zkamenělin. Noc strávíme ve stanech mnoho desítek kilometrů od civilizace.

8. den

V přenádherné Bílé poušti s úchvatnými sádrovcovými útvary budeme obdivovat umění našich řidičů. I tuto noc strávíme pod stany uprostřed pouště.

9. den

Přes oázu Farafra zamíříme do krásné Dachly. Zde budeme obdivovat historické římské hrobky i staré hliněné město El Qasr. Noc strávíme ve stylových bungalovech u termálního pramene.

10. den

Čeká nás poslední oáza Charga s Ibisovým chrámem a starým křesťanským pohřebištěm. A pak už cesta přes poušť do údolí životodárného Nilu do Asuánu.

11. den

Ještě za tmy vyrazíme k nejnádhernějšímu z chrámů - do Abú Simbelu. Cesta je odměněna obrovskými sochami, zírajícími do nicoty Libyjské pouště. Po návratu do Asuánu se projdeme kolel Nedokončeného obelisku a muslimského hřbitova a lodí se svezeme na ostrov uprostřed Nilu s pravými nubijskými vesnicemi.

12. den

Vlakem přejedeme do Luxoru a navštívíme impozantní chrámy na východním břehu Nilu v Luxoru a v Karnaku.

13. den

Brzy ráno vstaneme, abychom zažili jedinečný let balonem za východu slunce. Pak strávíme den na západním břehu. Čeká nás vyjížďka na kolech do Údolí králů, kolem chrámu královny Hatšepsut, největšího faraona Ramesse II a ke slavným hrobkám Nefertiti a Tutanchamona.

14. den

Přejezd autobusem k Rudému moři do Hurghády a odpočinek na plážích Rudého moře.

15. den

Podle času odletu ještě koupání v moři a pak přejezd na letiště a odlet domů.

Ubytování

Abychom toho poznali co nejvíce, nocovat budeme pestře. Kromě hotelů a hostelů vyzkoušíme také nocleh v místních pouštních stanech - spacák a karimatku v tomto případě potřebovat nebudeme, vše bude zařízeno od partnerů. Přesto se občas může hodit tenký, lehký spacáček nebo vlastní prostěradlo kvůli hygieně. Jedeme do Afriky, což je již samo o sobě vypovídající a ne vždycky je to všude tip top. Jednou či dvakrát oči zamhouříme při nočním přejezdu autobusem. Sprchy budou dostupné všude mimo poušť. Teplá voda ve většině případů také. Pokoje v hotelech a hostelech budou převážně 2-4 lůžkové, sociální zařízení někdy na chodbě někdy přímo na pokojích.

Strava

Zkusíme núbijskou, egyptskou i jemenskou kuchyni. A bát se nemusí ani vegetariáni a vegani – Egypt je jejich zemí zaslíbenou. V hotelech budou zajištěny snídaně (v ceně zájezdu), 8x je v ceně zájezdu oběd, 7x večeře. V Egyptě mají také čaj, kávu a sladkosti, takže na nudlové polévky a tyčinky z domova můžete v klidu zapomenout. Budete praskat ve švech. Ceny jídel, které si budete obstarávat sami jsou příznivé.

Doprava

Nástupní místo: Káhira
Výstupní místo: Hurghada

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.

Na místě se budeme přepravovat soukromými auty, linkovými autobusy, vlakem, metrem, lodí a pak tramvají, v sedle kol, zkrátka vším, co bude k dispozici. S batohy budeme muset do těchto rozmanitých dopravních prostředků nastoupit i z nich vystoupit a občas je budeme muset poponést na vzdálenost v řádu stovek metrů. Neberte si tedy žádné zbytečné věci (v Egyptě je levno a teplo, takže toho opravdu mnoho nepotřebujete) a určitě nebalte do kufru.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály a patří tak k cestovatelský mírně náročným a klade nároky především na psychickou odolnost zúčastněných. Fyzicky je zájezd zcela nenáročný, trochu zabrat dají jen dva cca 20km dlouhé výlety na kolech v rovinaté krajině. Nejméně příjemnými zážitky mohou pro někoho být poměrně dlouhé denní i noční přesuny. Všechny strasti ale budou bohatě odměněny nezapomenutelnými a hlubokými zážitky. Samotný program zájezdu je naplánován tak, abychom si ze zájezdu odvezli co možná nejintenzivnější poznání navštívené oblasti.

Další info

Co bezpečnost?
Velmi dobrá! Ačkoliv jsou Egypťané někdy trochu otravní a můžou se vyskytnout drobné krádeže, větší nebezpečí například útoků nehrozí. Během celé cesty budeme pod bedlivým dohledem turistické policie. Největší nebezpečí tak hrozí při přecházení ulice v Káhiře.

Teploty a vybavení?
Jsme v poušti! Přes den horko, v noci může být i zima. Péřovka se bude hodit. Sandály i plné boty jsou nutností. Spacák a karimatku brát nemusíte, vše bude zařízeno od partnerů. Možná se může hodit tenký spacáček nebo prostěradlo kvůli hygieně. Ne vždycky je to tip top. Holkám nedoporučujeme kraťasy nebo malá tílka. Ideální jsou delší kalhoty (alespoň po kolena), sukně, šaty klidně i bez rukávů, ale ať nemají velký výstřih. A to i u chlapů. Čapka či šátek na hlavu se budou hodit. A nezapomeňte na plavky.

Cestovatelské očkování?
Egypt žádné nevyžaduje, ale africká klasika jako je břišní tyfus či cholera se může hodit.

Jídlo?
Výborné! Zkusíme núbijskou, egyptskou i jemenskou kuchyni. A bát se nemusí ani vegetariáni a vegani – Egypt je jejich zemí zaslíbenou. V hotelech budou ve většině případů snídaně. Mají taky výborný kafe i sladkosti, takže na nudlový polívky a tyčinky z domova můžete v klidu zapomenout. V Egyptě budete praskat ve švech.

Doprava?
Na místě se budeme přepravovat soukromými auty, linkovými autobusy, vlakem, metrem, lodí a pak tramvají, v sedle kol, zkrátka vším, co bude k dispozici. S batohy budeme muset do těchto rozmanitých dopravních prostředků nastoupit i z nich vystoupit a občas je budeme muset poponést na vzdálenost v řádu stovek metrů. Neberte si tedy žádné zbytečné věci (v Egyptě je levno a teplo, takže toho opravdu mnoho nepotřebujete) a určitě nebalte do kufru.

Pas
Občané ČR cestující do Egyptské arabské republiky musí mít platný pas minimálně 6 měsíců od data vstupu do EAR. Vízum bude uděleno po příletu do Egypta za 25 USD. Je třeba mít přichystanou přesnou částku.

Skupina
Zájezd je určen pro menší skupinu 11 - 13 osob + průvodce

Termíny

1. 12. - 15. 12. 2024
č. zájezdu: 224353-01
cena 45 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Adventní Izrael a Palestina

Adventní Izrael a Palestina

16. 12. - 23. 12. 2024 Chci to vidět
Bali, Lombok a Jáva

Bali, Lombok a Jáva

6. 9. - 28. 9. 2024 Chci to vidět
Jordan Trail

Jordan Trail

12. 10. - 27. 10. 2024 Chci to vidět
Madagaskar expedičně

Madagaskar expedičně

12. 10. - 4. 11. 2024 Chci to vidět
Maroko, Vysoký Atlas a Sahara

Maroko, Vysoký Atlas a Sahara

20. 9. - 6. 10. 2024 Chci to vidět
Mauritánie

Mauritánie

13. 1. - 25. 1. 2025 Chci to vidět
Nepál - k výhledům na Everest

Nepál - k výhledům na Everest

17. 10. - 3. 11. 2024 Chci to vidět
Turecko - jarní týden v Lýkii 2025

Turecko - jarní týden v Lýkii 2025

6. 5. - 13. 5. 2025 Chci to vidět