Egypt

Za zážitky bez obav

Egypt

15 dní / 28 500 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

zážitky nabité expediční putování zemí faraónů

Země faraonů je žádanou destinací a to především díky krásnému moři i úchvatným památkám. Co takhle navíc navštívit její pouště, oázy, starověká hliněná města obehnaná miliony palem? Potopíme se do horkých pramenů a proběhneme se přes obrovské duny, zdobené zkamenělými pozůstatky dávného moře. Na kole projedeme po mizerných cestách kolem pouštních jezer a rozhodně zkusíme sandboarding, rychlou jízdu na prkně po písku. Budeme šnorchlovat nad korály obsypanými rybami, ale také obdivovat umění starověkých stavitelů v tajemných hrobkách i chrámech. Noci strávíme v tradičních hotelech, ale i pod hvězdami nádherné Bílé pouště, kde se Mléčná dráha zdá být takřka na dosah. 

Cena zahrnuje

 • rozličnou společnou dopravu po Egyptě - taxíky, soukromými auty, maršrutkami, autobusy, denními i nočními vlaky, na lodi i v sedlech kol
 • 9x ubytování v hotelu/hostelu se snídaní
 • ubytování v pouštních stanech
 • pouštní výlet s podporou džípů
 • průvodce
 • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
 • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • zpáteční letenku v ceně od cca 10.000 Kč vč. tax (do Hurghady a z Hurghady) nebo v ceně od cca 14.000 Kč (do Kahiry a z Hurghady)
 • obědy a večeře
 • vstupy do památek dle vlastní volby (cca 3.500 Kč)
 • vízum cca 25 USD (lze zakoupit na letišti)

Program zájezdu

1. den

V noci odlet z ČR, přílet do Hurghady a přejezd linkovým autobusem do Káhiry. Dopřejete-li si vyšší cenu letenky, můžete letadlem dorazit rovnou do hlavního města Egypta. Večerní seznámení s egyptskou kuchyní.

2. den

Zavítáme do středověké Káhiry, která byla celá staletí pupkem světa. Obrovské mešity, dokonalé lázně i velkolepé univerzity dokáží, ač jsou pokryté prachem, stále udivovat. Navštívíme také muzeum Starého Egypta.

3. den

Hned po snídani vyrazíme k pyramidám v Gíze. Obrovské kolosy jsou vidět i z velké dálky a my strávíme půl dne jejich obcházením a obdivováním. Odpoledne završíme pyramidový den v Sakkáře, kde navštívíme nejstarší Džoserovu pyramidu. Po té naskočíme do do nočního autobusu do pouště!

4.- 5. den

Nejkrásnější z egyptských oáz, Siwa, nás ohromí svojí nádherou. Projdeme ruiny zničeného města, na kole se projedeme podél jezer a ochutnáme nejlepší z datlí Sahary.

6. den

Další pouště před námi! Čeká nás dlouhá cesta do oázy Baharíja, kde přeskočíme do džípů a vydáme se do nádherné Bílé a Černé pouště. Uvidíme Krystalovou horu a pustinu al-Aqabát, kde budeme obdivovat umění řidičů.

7. den

Přes oázu Farafra a horké prameny zamíříme do krásné Dachly, kde budeme obdivovat také islámskou architekturu, ale také pevnosti a tajemné hrobky

8. den

Navštívíme svatyni bohyně Mút a staré a nové město Dachly, pak zamíříme do další oázy - Charga, kde navštívíme opuštěné křesťanské město Bagawát a Ibisúv chrám.

9. den

Přes poušť se přeneseme zpět do údolí životadárného Nilu do starodávného Luxoru.

10. den

Brzy ráno vstaneme, abychom zažili jedinečný let balonem za východu slunce. Pak strávíme den na západním břehu. Čeká nás vyjížďka na kolech do Údolí králů, kolem chrámu královny Hatšepsut, největšího faraona Ramesse II a ke slavným hrobkám Nefertiti a Tutanchamona.

11. den

Navštívíme impozantní chrámy na východním břehu Nilu, v Luxoru a v Karnaku. Poté se přesuneme vlakem proti proudu Nilu do nejjižnějšího egyptského města Asuánu.

12. den

Projdeme se po asuánském bazaru, navštívíme středověkou nekropoli a obrovský nedokončený obelisk. Lodí se svezeme kolem ostrovů roztroušených po řece na západní břeh, kde navštívíme šlechtické hrobky a klášter svatého Šimona.

13. den

Ještě za tmy vyrazíme k nejnádhernějšímu z chrámů - do Abú Simbelu. Cesta je odměněna obrovskými sochami, zírajícími do nicoty Libyjské pouště. Večer skočíme na autobus a zamíříme k móóři do Hurghady!

14. den

Celodenní odpočinek na plážích Rudého moře s možností výletů do okolí.

15. den

Podle času odletu ještě koupání v moři a pak přejezd na letiště a odlet domů.

Ubytování

Abychom toho poznali co nejvíce, nocovat budeme pestře. Kromě hotelů a hostelů vyzkoušíme také nocleh v místních pouštních stanech - spacák a karimatku v tomto případě potřebovat nebudeme, vše bude zařízeno od partnerů. Přesto se občas může hodit tenký, lehký spacáček nebo vlastní prostěradlo kvůli hygieně. Jedeme do Afriky, což je již samo o sobě vypovídající a ne vždycky je to všude tip top. Několikrát oči zamhouříme i ve vlaku či autobusu a to během nočních přesunů. Sprchy budou dostupné všude mimo poušť. Teplá voda ve většině případů také. Pokoje v hotelech a hostelech budou převážně 2-3 lůžkové.

Strava

Zkusíme núbijskou, egyptskou i jemenskou kuchyni. A bát se nemusí ani vegetariáni a vegani – Egypt je jejich zemí zaslíbenou. V hotelech budou ve většině případů snídaně. Mají taky výborný kafe i sladkosti, takže na nudlový polívky a tyčinky z domova můžete v klidu zapomenout. V Egyptě budete praskat ve švech.

Doprava

Nástupní místo: Hurghada nebo Káhira
Výstupní místo: Hurghada

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.

Na místě se budeme přepravovat taxíky, soukromými auty, maršrutkami, autobusy, denními i nočními vlaky, na lodi i v sedlech kol.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2-3 z 5 bodové škály a patří tak k cestovatelský mírně náročným a klade nároky především na psychickou odolnost zúčastněných. Všechny strasti ale budou bohatě odměněny nezapomenutelnými a hlubokými zážitky. Nejméně příjemnými zážitky mohou pro někoho být poměrně dlouhé noční přesuny. Samotný program zájezdu je naplánován tak, abychom si ze zájezdu odvezli co možná nejintenzivnější poznání navštívené oblasti.

Další info

Co bezpečnost?
Velmi dobrá! Ačkoliv jsou Egypťané někdy trochu otravní a můžou se vyskytnout drobné krádeže, větší nebezpečí například útoků nehrozí. Jen při přecházení je nutné dbát vyšší pozornosti.

Teploty a vybavení?
Jsme v poušti! Přes den horko, v noci zima. Péřovka se bude hodit. Sandály i plné boty jsou nutností. Spacák a karimatku brát nemusíte, vše bude zařízeno od partnerů. Možná se může hodit tenký spacáček nebo prostěradlo kvůli hygieně. Ne vždycky je to tip top. Holkám nedoporučujeme kraťasy nebo malá tílka. Ideální jsou delší kalhoty (alespoň po kolena), sukně, šaty klidně i bez rukávů, ale ať nemají velký výstřih. A to i u chlapů. Čapka či šátek na hlavu se budou hodit. A nezapomeňte na plavky.

Cestovatelské očkování?
Egypt žádné nevyžaduje, ale africká klasika jako je břišní tyfus či cholera se může hodit.

Jídlo?
Výborné! Zkusíme núbijskou, egyptskou i jemenskou kuchyni. A bát se nemusí ani vegetariáni a vegani – Egypt je jejich zemí zaslíbenou. V hotelech budou ve většině případů snídaně. Mají taky výborný kafe i sladkosti, takže na nudlový polívky a tyčinky z domova můžete v klidu zapomenout. V Egyptě budete praskat ve švech.

Doprava?
Taxíky, soukromými auty s místními řidiči, džípy, maršrutkami, autobusy, denními i nočními lehátkovými vlaky. Odvážlivci se mohou proletět i balónem.

Pas
Občané ČR cestující do Egyptské arabské republiky musí mít platný pas minimálně 6 měsíců od data vstupu do EAR.

Skupina
Zájezd je určen pro menší skupinu 11 - 13 osob + průvodce

Podobné zájezdy

Bali, Lombok a Jáva

Bali, Lombok a Jáva

9. 9. - 1. 10. 2023 Chci to vidět
Jordan Trail

Jordan Trail

14. 10. - 29. 10. 2023 Chci to vidět
Jordánsko

Jordánsko

14. 4. - 23. 4. 2023 Chci to vidět
Maroko, Vysoký Atlas a Sahara

Maroko, Vysoký Atlas a Sahara

21. 4. - 7. 5. 2023 Chci to vidět
Mauritánie

Mauritánie

15. 1. - 27. 1. 2024 Chci to vidět