Ennská cyklostezka

Ennská cyklostezka

5 dní / 5 100 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

21. 7. - 25. 7. 2021
č. zájezdu: 221409-01
cena 5 100 Kč
18. 8. - 22. 8. 2021
č. zájezdu: 221409-02
cena 5 100 Kč

srdcem Rakouska na kole aneb putování po jedné z nejkrásnějších alpských cyklostezek

Ze světa rakouských Alp s legendárním Dachsteinem na dohled klesneme do romantického údolí řeky Enns plného ukázkových alpských vesniček, historických měst, svěžích zelených luk, ovocných sadů, ale také osvěžujících jezer, pravda, vhodných spíše pro otužilejší borce. Cyklostezka, která je vedena po území Salcburska, Štýrska a Horního Rakouska, skýtá mnoho překvapení a podoba krajiny i řeka samotná se s množstvím našlapaných kilometrů zábavným způsobem mění a formuje před očima. S pomocí autobusu lze jednotlivé trasy zkrátit.

Cena zahrnuje

Průvodci

Radomír Prchal

18. 8. - 22. 8. 2021 / č.zájezdu 221409-02

Námořník brázdící světové oceány, aby čas od času zakotvil v kudrnovském přístavu, vyměnil kormidlo za mikrofon, lodní pohon za bicykl, a vyrazil kormidlovat kudrnovský zájezd po zákoutích krásné Evropy. V mezičase obléká i zdravotnický bílý plášť, kudrnovské zájezdy jsou tím pádem rozhodně tím ...

Dozvědět se více

Program zájezdu

1.–2. den

Noční přejezd do Rakouska k bývalému salaši Gasthof Alm v nadmořské výšce 1.205 m, kde se před nasednutím na kola nasnídáme. Trasu zahájíme dlouhým sjezdem od salaše přes Flachau a Radstadt do Gleimingu. Odpoledne budeme pokračovat přes Schladming a Öblarn s parádními výhledy na majestátní Dachstein ke kempu u jezera Putterer See (↑ 200 ↔ 86 km )

3. den

Buď údolím Ennsu a přes Liezen k benediktinskému klášteru v Admontu, ukrývajícímu největší klášterní knihovnu na světě, nebo alternativně tamtéž přes Lassing. Průjezd fantastickou 17 km dlouhou, vápencovou soutěskou Gesäuse přes Johnsbach do hornického Hieflau a dále do sportovního centra s kempem v Mooslandlu. Možnost zpestřit jízdu pěším výstupem k vodopádu Wasserfall weg (↑ 750 ↔ 74 km).

4. den

Čeká nás docela náročná trasa přes St. Gallen a Unterlaussu pohořím Hintergebirge s vrcholkem Mooshöhe skrývajícím malebnou hospůdku k nádhernému 27 km dlouhému sjezdu po tělese bývalé lesní úzkorozchodné železnice v NP Kalkalpe do Reichramingu k autobusu na oběd. Možnost zpestření této trasy procházkou v soutězce Kripp-klamm. Odpoledne pokračujeme již všichni společně podél toku řeky do Steyru, kde v místní části Münichholz nalezneme na břehu Ennsu kemp (↑ 1260 ↔ 91 km ).

5. den

Dopolední krátká, závěrečná etapa podél řeky Enns do stejnojmenného města,kde naložíme kola i sebe a budeme uhánět k domovu (↑ 120 ↔ 23 km). Příjezd ve večerních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme 3x v kempech ve vlastních stanech a spacácích. Kempy jsou na dobré úrovni, vybavené teplými sprchami, které jsou již v ceně kempovného. V kempech je k dispozici kiosek, nebo restaurace. Kempy nabízejí možnost koupání. Stany lze zapůjčit v kudrnovské půjčovně.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze začne 2 den. večeří a končí 5. den snídaní. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality místní kuchyně.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby.

Náročnost

Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu.

Denně ujedeme průměrně 30 - 90 km převážně po udržovaných cyklostezkách. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu.

Zájezd odpovídá náročností č. 2-3 z 5 bodové škály.

Další info

Doporučený typ kola: trekové nebo horské s hladšími plášti 
Povrch: 80% asfalt, 20% šotolina

Přeprava kola
Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Elektrokolo
Na tento zájezd je možné si vzít elektrokolo. Nicméně z důvodů hmotnostních limitů vleků určených pro přepravu kol jich můžeme vzít jen určité množství. Při volné kapacitě si službu přepravy elektrokola můžete přímo rezervovat v objednávce, či jí konzultujte s naší prodejnou zájezdů. Prosím počítejte s tím, že u některých ubytovatelů může dojít k nutnosti doplatků za spotřebovanou elektřinu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Dunajská cyklostezka - kemp

Dunajská cyklostezka - kemp

14. 7. - 18. 7. 2021 Chci to vidět
Kanárské ostrovy - Lanzarote cyklo

Kanárské ostrovy - Lanzarote cyklo

19. 10. - 26. 10. 2021 Chci to vidět
Kolem Rujány na kole

Kolem Rujány na kole

3. 8. - 8. 8. 2021 Chci to vidět
Moselská cyklostezka

Moselská cyklostezka

24. 8. - 29. 8. 2021 Chci to vidět
Okolo Bodamského jezera

Okolo Bodamského jezera

1. 7. - 6. 7. 2021 Chci to vidět
Solná komora cyklo

Solná komora cyklo

9. 9. - 12. 9. 2021 Chci to vidět
Zell am See

Zell am See

10. 8. - 15. 8. 2021 Chci to vidět