Ferraty s dětmi - Saské Švýcarsko a Lužické hory

Za zážitky bez obav

Ferraty s dětmi - Saské Švýcarsko a Lužické hory

3 dny / 4 500 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

21. 6. - 23. 6. 2024
č. zájezdu: 224895A-01
cena 4 500 Kč
VYPRODÁNO
13. 9. - 15. 9. 2024
č. zájezdu: 224895A-02
cena 4 500 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

aktivní víkendovka v Saském Švýcarsku a Lužických horách

Ferraty rostou poslední dobou v České republice jak houby po dešti. Jedny z nejzajímavějších se vyskytují na pískovcových skalách v Česko Saském Švýcarsku a Lužických horách. Pro aktivní rodiče s dětmi (min. 140 cm a 40 kg, nejlépe již s lezeckými zkušenostmi) jsme zde připravili akční víkendovku plnou skotačení na kramlích, ocelových lanech, žebřících a lanových mostech, při které si pod dohledem zkušených instruktorů osvojíte techniky bezpečného lezení i jištění na ferratách. Jako zázemí poslouží zrekonstruovaná turistická ubytovna ve sportovním areálu, kde ve volném čase přijde k užitku i posezení u ohniště, velké dětské hřiště či minigolf.
Ubytování zahrnuje i snídani v ceně!

Děti do 14 let (včetně) mají na zájezd 10 % slevu.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • společnou dopravu mikrobusem pro zájemce (za příplatek 1.400 Kč)

Průvodci

Martin Prusenovský

21. 6. - 23. 6. 2024 / č.zájezdu 224895A-01
13. 9. - 15. 9. 2024 / č.zájezdu 224895A-02

Hory jsou pro něj relax. Chce je poznat ze všech stran - ať už je to zkoumání sněhových profilů v zimním období nebo pozorování počasí. Každá vycházka do hor pro něj znamená novou zkušenost. Martinovo motto zní "není důležité dostat se na vrchol, ale vrátit se zpět".

Dozvědět se více

Robert "bazi" Bazika

21. 6. - 23. 6. 2024 / č.zájezdu 224895A-01

Bazi je prototyp zábavného společníka a zodpovědného parťáka do hor, který má vše dokonale pod kontrolou a plný rukáv alternativ do jakéhokoliv počasí. Kudrnův trakař táhne už od roku 1995, a od té doby na něj nabalil pěknou řádku klientů, kteří opakovaně vyhledávají jeho zájezdy se zárukou družné ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

V pátek podvečer (17:30 hod.) se setkáme v Jiřetíně pod Jedlovou, kam můžete dorazit po své ose nebo se s námi svezete z Brna (odjezd cca 12:30). Ubytujeme se v příjemném areálu a hned naťukneme i základy jištění a lezení na ferratách.

2. den

V sobotu zamíříme do skalního labyrintu SASKÉHO ŠVÝCARSKA, kde si vše vyzkoušíme na ferratě Häntzschelstiege (B, ↔ cca 3,0 hod., ↑ 120 m). Parkoviště, odkud se vydáme k ferratě se nachází v blízkosti městečka Bad Schandau.  Jakmile ferratu zdoláme, tak se v odpoledních hodinách ještě vydáme na krátkou vzdušnou ferratu Schnupperstiege Ochelbaude (B/C, ↔ cca 1hod., ↑ 60 m). Poté už vyrazíme směrem k ubytování a večer nás čeká společný táborák.

3. den

V neděli zamíříme do LUŽICKÝCH HOR, kde máme zálusk na krásnou ferratu Zadrátovaná jeptiška (B/C - pro zdatněší účastníky je možné využít i variantu C/D s krátkým převisem, ↔ cca 3,5 hod., délka ferraty 350 m). Její specialitou je 9 m dlouhý visutý most, kolmý žebřík nebo lanový most přes turistickou soutěsku. Poté už se vydáme do svých domovů, někteří samostatně, jiní s námi do Brna (příjezd cca 19:00 hod.).

Ubytování

Nocovat budeme v nové půdní vestavbě v samostatných pokojích se společným sociálním zázemím ve Sportcentru v Jiřetíně pod Jedlovou. V areálu je k dispozici bar s občerstvením, velké ohniště s posezením, dětské hřiště s relaxační zahradou (houpačky, prolézačky, skluzavka, lanovka), minigolf (za poplatek), tenisové kurty a beach volejbalové hřiště.

Strava

V ceně ubytování je zahrnuta snídaně. V sobotu večer si uděláme společný táborák (občerstvení na táborák zajistí CK). Na ubytování je k dispozici mikrovlnná trouba a rychlovarná konvice. V areálu je také k dispozici bar s občerstvením. 
Cena zájezdu zahrnuje i 1x pišingr = energetickou tyčinku

Doprava

Na tento zájezd se můžete dopravit vlastním autem nebo pohodlně společným mikrobusem (za příplatek 1.400 Kč/os.). Společný mikrobus bude vyjíždět zhruba ve 12:30 z Brna a s účastníky vlastní dopravy se pak společně setkáme v 17:30 v místě ubytování v Jiřetíně pod Jedlovou.

Nástupní místa

Brno - OD Tesco

Náročnost

Náročnost zájezdu odpovídá stupni 2 z 5 bodové škály. Jednotlivé ferraty jsou voleny speciálně s ohledem na dovednosti dětí. V sobotu prověříme zkušenosti malých horolezců na jednoduché ferratě Häntzschelstiege. Nedělní ferrata není vhodná pro úplné začátečníky a u dětí je vyžadována odolnost vůči závratím, přiměřená fyzička a pomůcky k sebejištění (viz níže). V průběhu zájezdu zjistíte, jak jistit sebe i dítko a získáte základní dovednosti pro bezpečný pohyb na zajištěných cestách. Ideální však je, pokud dospělák již zkušenosti se skalním terénem má. Po úvodní instruktáži si vše prakticky vyzkoušíme a budeme postupovat od jednoduššího k náročnějšímu.

Další info

Děti do 14 let (včetně) mají na zájezd 10 % slevu.

Vybavení

Na ferraty je pro dospělého naprostou nutností přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Pro děti do 130 cm a 40 kg je nutností tzv. celotělový úvazek pro dítě včetně přilby a dětský ferratový set. Bez této výbavy vás nemůžeme na ferratu pustit! Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i celoprsté ferratistické rukavice (případně cyklistické). Kdo nevlastní základní vybavení, může si jej zapůjčit v naší kudrnovské půjčovně
V případě, že není možné v objednávce objednat dětský ferratový set, poptejte si ho prosím přímo na naší prodejně zájezdů a my se jej pokusíme zajistit v externí půjčovně.

Skupina a průvodce
Jedná se o komorní akci pro skupinku max. 14 účastníků a 2 zkušených průvodců. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup.

Cestovní doklady

Ačkoliv překročíme hranice ČR, do Německa nám stačí platný občanský průkaz

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

21. 6. - 23. 6. 2024
č. zájezdu: 224895A-01
cena 4 500 Kč
VYPRODÁNO
13. 9. - 15. 9. 2024
č. zájezdu: 224895A-02
cena 4 500 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Ferratový víkend v Rakousku

Ferratový víkend v Rakousku

12. 7. - 14. 7. 2024 Chci to vidět
Rakousko Adventure - s dětmi

Rakousko Adventure - s dětmi

17. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět
Raxalpe - ferraty pro pokročilé děti a teenagery

Raxalpe - ferraty pro pokročilé děti a teenagery

6. 9. - 8. 9. 2024 Chci to vidět