Ferraty s dětmi - Saské Švýcarsko a Lužické hory

Za zážitky bez obav

Ferraty s dětmi - Saské Švýcarsko a Lužické hory

3 dny / 3 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

17. 6. - 19. 6. 2022
č. zájezdu: 222895-01
cena 3 900 Kč
9. 9. - 11. 9. 2022
č. zájezdu: 222895-02
cena 3 900 Kč

aktivní víkendovka v Saském Švýcarsku a Lužických horách

Ferraty rostou poslední dobou v České republice jak houby po dešti. Jedny z nejzajímavějších se vyskytují na pískovcových skalách v Česko Saském Švýcarsku a Lužických horách. Pro aktivní rodiče s dětmi (min. 140 cm a 40 kg, nejlépe již s lezeckými zkušenostmi) jsme zde připravili akční víkendovku plnou skotačení na kramlích, ocelových lanech, žebřících a lanových mostech, při které si pod dohledem zkušených instruktorů osvojíte techniky bezpečného lezení i jištění na ferratách. Jako zázemí poslouží zrekonstruovaná turistická ubytovna ve sportovním areálu, kde ve volném čase přijde k užitku i posezení u ohniště, velké dětské hřiště či minigolf.
Ubytování zahrnuje i snídani v ceně!
Děti do 14 let (včetně) mají na zájezd 10 % slevu.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • společnou dopravu mikrobusem pro zájemce (za příplatek 1.000 Kč)

Program zájezdu

1. den

V pátek podvečer (17:00 hod.) se setkáme v Jiřetíně pod Jedlovou, kam můžete dorazit po své ose nebo se s námi svezete z Brna (odjezd cca 12:30). Ubytujeme se v příjemném areálu a hned naťukneme i základy jištění a lezení na ferratách.

2. den

V sobotu zamíříme do skalního labyrintu SASKÉHO ŠVÝCARSKA, kde si vše vyzkoušíme na ferratě Häntzschelstiege (B, ↔ cca 3,0 hod., ↑ 120 m). Výchozím místem je německé hraniční městečko Bad Schandau, odkud se ke skalám i zpět svezeme tramvají.

3. den

V neděli zamíříme do LUŽICKÝCH HOR, kde máme zálusk na krásnou ferratu Zadrátovaná jeptiška (B/C, ↔ cca 3,5 hod., délka ferraty 350 m). Její specialitou je 9 m dlouhý visutý most, kolmý žebřík nebo lanový most přes turistickou soutěsku. Poté už se vydáme do svých domovů, někteří samostatně, jiní s námi do Brna (příjezd cca 19:00 hod.).

Ubytování

Nocovat budeme v nové půdní vestavbě v samostatných pokojích se společným sociálním zázemím ve Sportcentru v Jiřetíně pod Jedlovou. V areálu je k dispozici bar s občerstvením, velké ohniště s posezením, dětské hřiště s relaxační zahradou (houpačky, prolézačky, skluzavka, lanovka), minigolf (za poplatek), tenisové kurty a beach volejbalové hřiště.

Strava

V ceně ubytování je zahrnuta snídaně. V sobotu večer si uděláme společný oheň. Na ubytování je k dispozici mikrovlnná trouba a rychlovarná konvíce. V areálu je k dispozici bar s občerstvením. 
Cena zájezdu zahrnuje i 1x energetickou tyčinku Chimpanzee

Doprava

Na tento zájezd se můžete dopravit vlastním autem nebo pohodlně společným mikrobusem (za příplatek 1.000 Kč/os.). Společný mikrobus bude vyjíždět zhruba ve 12:30 z Brna a s účastníky vlastní dopravy se pak společně setkáme v 17:00 v místě ubytování v Jiřetíně pod Jedlovou.

Nástupní místa

Brno - OD Tesco

Náročnost

Náročnost zájezdu odpovídá stupni 2 z 5 bodové škály. Jednotlivé ferraty jsou voleny speciálně s ohledem na dovednosti dětí. V sobotu prověříme zkušenosti malých horolezců na jednoduché ferratě Häntzschelstiege. Nedělní ferrata není vhodná pro úplné začátečníky a u dětí je vyžadována odolnost vůči závratím, přiměřená fyzička a pomůcky k sebejištění (viz níže). V průběhu zájezdu zjistíte, jak jistit sebe i dítko a získáte základní dovednosti pro bezpečný pohyb na zajištěných cestách. Ideální však je, pokud dospělák již zkušenosti se skalním terénem má. Po úvodní instruktáži si vše prakticky vyzkoušíme a budeme postupovat od jednoduššího k náročnějšímu.

Další info

Děti do 14 let (včetně) mají na zájezd 10 % slevu.

Vybavení

Na ferraty je pro dospělého naprostou nutností přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Pro děti do 140 cm a 40 kg je nutností tzv. celotělový úvazek pro dítě včetně přilby a dětský ferratový set. Bez této výbavy vás nemůžeme na ferratu pustit! Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i celoprsté ferratistické rukavice (případně cyklistické). Kdo nevlastní základní vybavení, může si jej zapůjčit v naší kudrnovské půjčovně
V případě, že není možné v objednávce objednat dětský ferratový set, poptejte si ho prosím přímo na naší prodejně zájezdů a my se jej pokusíme zajistit v externí půjčovně.

Skupina a průvodce
Jedná se o komorní akci pro skupinku max. 14 účastníků a 2 zkušených průvodců. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup.

Cestovní doklady

Ačkoliv překročíme hranice ČR, do Německa nám stačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Rakousko Adventure - s dětmi

Rakousko Adventure - s dětmi

27. 7. - 31. 7. 2022 Chci to vidět
Raxalpe - ferraty s dětmi

Raxalpe - ferraty s dětmi

2. 9. - 4. 9. 2022 Chci to vidět