Ferratový víkend v Rakousku

Za zážitky bez obav

Ferratový víkend v Rakousku

3 dny / 6 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

12. 7. - 14. 7. 2024
č. zájezdu: 224888-01
cena 6 900 Kč
9. 8. - 11. 8. 2024
č. zájezdu: 224888-02
cena 6 900 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

zajištěné cesty pro nejmenší horolezce

Že vaše dítě nenechá v klidu žádný žebřík, žádný kámen, žádná rozhledna? Že šplhá po všem možném a ještě vás pobízí, ať jdete s ním? Ideální čas vzít ho na zajištěné cesty (via ferraty) spojující lezení po skalách s turistikou. Rakousko nabízí nesčetně možností, pro první dobrodružství ve vertikále. Zajedeme do skvělé oblasti Peilstein kousek od Vídně. Zájezd je určen aktivním rodičům s aktivními dětmi (od 7 let). Zjistíte jak jistit sebe i dítko, navíc všechny ferraty jsou voleny tak, že umožní i začátečníkům z řad rodičů získat základní dovednosti pro pohyb na zajištěných cestách. Ideální však je, pokud dospělák již zkušenosti se skalním terénem má. Nocleh se snídaní je zajištěn na rodinném statku, který skýtá ideální vyžití pro děti a navíc přátelský personál. 

V ceně zájezdu jsou snídaně. Ubytování na statku se zvířátky. 
Děti do 14 let (včetně) mají na zájezd 10 % slevu.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • společnou dopravu mikrobusem pro zájemce (za příplatek 1.400 Kč)

Průvodci

Hana Mičulková

12. 7. - 14. 7. 2024 / č.zájezdu 224888-01
9. 8. - 11. 8. 2024 / č.zájezdu 224888-02

Jednou z největších radostí usměvavé Ostravačky je pohyb ve vertikále. S lanem i po ferratách prolézá skalní i horské oblasti ČR a Evropy a své zkušenosti trpělivě předává také klientům horských a ferratových zájezdů. Nejčastěji miří do Dolomit, na Solnou komoru a ferratový kurz Raxalpe. Ráda ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Z Brna se zájemci vyrazíme v pátek odpoledne (cca 15:30 hod.),s ostatními, kteří jedou vlastní dopravou, se potkáme přímo na statku Edlahof v obci Weissenbach and der Triesting, v krásné přírodě v blízkosti našeho sobotního i nedělního působení, v 18:30. Večer ještě zvládneme základní instruktáž i první dětskou hru.

2. den

Ráno vyrazíme do terénu a v krátké zajištěné cestě Peilstein Klettersteig (A) ( ↔ cca 2 hod., ↕ 120 m) si vyzkoušíme samotné lezení a způsoby jištění dětí. Dobrodružné povahy dětí bude lezení zcela jistě bavit, proto přidáme zajímavou zajištěnou cestu Rudolf-Decker-Steig (B) v soutěsce Steinwandklamm ( ↔ cca 2,5 hod., ↕ 250 m). Početné žebříky a průlez jeskyní okoření výhledy do soutěsky. Odpoledne si zpestříme další akční hrou pro děti.

3. den

Čeká nás parádní kousek – Mödlinger Klettersteig (B/C) – ferrata pro opravdové malé borce ( ↔ cca 2 hod., ↕ 125 m). Krásné skalní lezení v oblasti Wienerwald zakončíme šiškovou bitvou u zříceniny hradu Mödling. Bude-li to možné, odpoledne navštívíme unikátní jeskyni Seegrotte, v níž se nachází největší evropské podzemní jezero a vydáme se domů, někteří po vlastní ose a někteří s námi do Brna (příjezd cca v 18:00 hod.)

Ubytování

Nocovat budeme v penzionu na statku Edlahof ve městečku Weissenbach an der Triesting. Ubytování je zajištěno ve 2–4 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Postele jsou vybaveny lůžkovinami i povlečením. WiFi připojení je pro ubytované hosty v prostorách jídelny zdarma.

Strava

V ceně ubytování je zajištěna snídaně. Obsluhovat nás bude majitelka penzionu, část surovin z bohaté snídaně je vyprodukována přímo na statku. Ostatní stravování je po celou dobu zájezdu ve vlastní režii. V obci Weissenbach and der Triesting je restaurace, kde se lze navečeřet. Pokud byste si chtěli něco uvařit sami, v penzionu je v některých pokojích k dispozici i kuchyňský koutek s vařičem, po dohodě s těmi z vás, kteří zde budou ubytovaní, je možné tento koutek využít i pro ostatní.

Doprava

Na tento zájezd se můžete dopravit vlastním autem nebo pohodlně společným mikrobusem (za příplatek 1.400 Kč/os.). Společný mikrobus bude vyjíždět cca v 15:30 z Brna, společně se pak setkáme v 18:30 v místě ubytování, vesničce Laaben. Adresa bude upřesněna v Rodokapsu, který zašleme v dostatečném čase před zájezdem. 

Nástupní místa

Brno - OD Tesco

Náročnost

Náročnost zájezdu odpovídá stupni 2 z 5 bodové škály. Jednotlivé ferraty jsou voleny speciálně s ohledem na malé horolezce, jedná se tedy o jednoduché ferraty vhodné i pro úplné začátečníky. Zjistíte jak jistit sebe i dítko, navíc všechny ferraty jsou voleny tak, že umožní i začátečníkům z řad rodičů získat základní dovednosti pro pohyb na zajištěných cestách. Ideální však je, pokud dospělák již zkušenosti se skalním terénem má. Po úvodní instruktáži si vše prakticky vyzkoušíme a budeme postupovat od jednoduššího k náročnějšímu. Zajištěné cesty vyžadují odolnost vůči závratím, přiměřenou fyzičku a pomůcky k sebejištění (viz níže).

Další info

Děti do 14 let (včetně) mají na zájezd 10 % slevu.

Vybavení na ferraty

Na ferraty je pro dospělého naprostou nutností přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Pro děti do 140 cm a 40 kg je nutností tzv. celotělový úvazek pro dítě včetně přilby a dětský ferratový set. Mějte na paměti, že bez tohoto vybavení nemůžeme na ferratu nikoho pustit! Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i celoprsté ferratistické rukavice (popř. cyklistické).

Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit v naší kudrnovské půjčovně (krom rukavic) a budete ho mít připravené na místě u průvodců. V případě, že není možné v objednávce objednat dětský ferratový set, poptejte si ho prosím přímo na naší prodejně zájezdů a my se jej pokusíme zajistit v externí půjčovně.

Skupina a průvodce
Jedná se o komorní akci pro skupinku max. 9 účastníků a 1 zkušeného průvodce. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup.

Cestovní doklady
Do Rakouska nám stačí platný občanský průkaz

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Ferraty s dětmi - Saské Švýcarsko a Lužické hory

Ferraty s dětmi - Saské Švýcarsko a Lužické hory

13. 9. - 15. 9. 2024 Chci to vidět
Outdoorový křest pro rodiče s dětmi

Outdoorový křest pro rodiče s dětmi

24. 5. - 26. 5. 2024 Chci to vidět
Rakousko Adventure - s dětmi

Rakousko Adventure - s dětmi

17. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět
Raxalpe - ferraty pro pokročilé děti a teenagery

Raxalpe - ferraty pro pokročilé děti a teenagery

6. 9. - 8. 9. 2024 Chci to vidět