Ferratový víkend v Rakousku

Za zážitky bez obav

Ferratový víkend v Rakousku

3 dny / 4 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

zajištěné cesty pro nejmenší horolezce

Že vaše dítě nenechá v klidu žádný žebřík, žádný kámen, žádná rozhledna? Že šplhá po všem možném a ještě vás pobízí, ať jdete s ním? Ideální čas vzít ho na zajištěné cesty (via ferraty) spojující lezení po skalách s turistikou. Rakousko nabízí nesčetně možností, pro první dobrodružství ve vertikále. Zajedeme do skvělé oblasti Peilstein kousek od Vídně. Zájezd je určen aktivním rodičům s aktivními dětmi (od 7 let). Zjistíte jak jistit sebe i dítko, navíc všechny ferraty jsou voleny tak, že umožní i začátečníkům z řad rodičů získat základní dovednosti pro pohyb na zajištěných cestách. Ideální však je, pokud dospělák již zkušenosti se skalním terénem má. Nocleh je zajištěn v apartmánech v příjemném penzionu blízko Vídeňského lesa. 

V ceně zájezdu jsou snídaně. 
Děti do 14 let (včetně) mají na zájezd 10 % slevu.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • společnou dopravu mikrobusem pro zájemce (za příplatek 1.000 Kč)

Program zájezdu

1. den

Z Brna se zájemci vyrazíme v pátek odpoledne (cca 15:30 hod.), s ostatními se potkáme v penzionu ve vesničce Laaben v 18:30. Večer ještě zvládneme základní instruktáž i první dětskou hru.

2. den

Ráno vyrazíme do terénu a v krátké zajištěné cestě Peilstein Klettersteig (A) ( ↔ cca 2 hod., ↕ 120 m) si vyzkoušíme samotné lezení a způsoby jištění dětí. Dobrodružné povahy dětí bude lezení zcela jistě bavit, proto přidáme zajímavou zajištěnou cestu Rudolf-Decker-Steig (B) v soutěsce Steinwandklamm ( ↔ cca 2,5 hod., ↕ 250 m). Početné žebříky a průlez jeskyní okoření výhledy do soutěsky. Odpoledne si zpestříme další akční hrou pro děti.

3. den

Čeká nás parádní kousek – Mödlinger Klettersteig (B/C) – ferrata pro opravdové malé borce ( ↔ cca 2 hod., ↕ 125 m). Krásné skalní lezení v oblasti Wienerwald zakončíme šiškovou bitvou u zříceniny hradu Mödling. Bude-li to možné, odpoledne navštívíme unikátní jeskyni Seegrotte, v níž se nachází největší evropské podzemní jezero a vydáme se domů, někteří po vlastní ose a někteří s námi do Brna (příjezd cca v 18:00 hod.)

Ubytování

Ubytujeme se v sympatickém penzionu ve vesničce Laaben v Dolním Rakousku, uprostřed krásné přírody a nedaleko všech našich aktivit. Nocovat budeme ve 2 - 4 lůžkových apartmánech s vlastní kuchyňkou a sociálním zařízením.
Při včasné rezervaci možnost zajistit 2 lůžka, 3 lůžka nebo 4 lůžka dle Vašich preferencí. 

Strava

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně formou bufetu, další stravování je ve vlastní režii účastníků. Pokud si nebudete chtít uvařit v apartmánu, je možné zajít na večeři do restaurace. Na obědy si zajdeme o přestávkách mezi lezením. Těm, kdo mají rádi pravidelný režim,  doporučujeme mít po ruce menší svačinky na zahnání hladu během dne. 
V ceně zájezdu je také 1x energetická tyčinka Chimpanzee.

Doprava

Na tento zájezd se můžete dopravit vlastním autem nebo pohodlně společným mikrobusem (za příplatek 1.000 Kč/os.). Společný mikrobus bude vyjíždět cca v 15:30 z Brna, společně se pak setkáme v 18:30 v místě ubytování, vesničce Laaben. Adresa bude upřesněna v Rodokapsu, který zašleme v dostatečném čase před zájezdem. 

Nástupní místa

Náročnost

Náročnost zájezdu odpovídá stupni 2 z 5 bodové škály. Jednotlivé ferraty jsou voleny speciálně s ohledem na malé horolezce, jedná se tedy o jednoduché ferraty vhodné i pro úplné začátečníky. Zjistíte jak jistit sebe i dítko, navíc všechny ferraty jsou voleny tak, že umožní i začátečníkům z řad rodičů získat základní dovednosti pro pohyb na zajištěných cestách. Ideální však je, pokud dospělák již zkušenosti se skalním terénem má. Po úvodní instruktáži si vše prakticky vyzkoušíme a budeme postupovat od jednoduššího k náročnějšímu. Zajištěné cesty vyžadují odolnost vůči závratím, přiměřenou fyzičku a pomůcky k sebejištění (viz níže).

Další info

Děti do 14 let (včetně) mají na zájezd 10 % slevu.

Vybavení na ferraty

Na ferraty je pro dospělého naprostou nutností přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Pro děti do 140 cm a 40 kg je nutností tzv. celotělový úvazek pro dítě včetně přilby a dětský ferratový set. Mějte na paměti, že bez tohoto vybavení nemůžeme na ferratu nikoho pustit! Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i celoprsté ferratistické rukavice (popř. cyklistické).

Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit v naší kudrnovské půjčovně (krom rukavic) a budete ho mít připravené na místě u průvodců. V případě, že není možné v objednávce objednat dětský ferratový set, poptejte si ho prosím přímo na naší prodejně zájezdů a my se jej pokusíme zajistit v externí půjčovně.

Skupina a průvodce
Jedná se o komorní akci pro skupinku max. 14 účastníků a 2 zkušených průvodců. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup.

Cestovní doklady
Do Rakouska nám stačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Ferraty s dětmi - Saské Švýcarsko a Lužické hory

Ferraty s dětmi - Saské Švýcarsko a Lužické hory

17. 6. - 19. 6. 2022 Chci to vidět
Outdoorový křest pro rodiče s dětmi

Outdoorový křest pro rodiče s dětmi

3. 6. - 5. 6. 2022 Chci to vidět
Rakousko Adventure - s dětmi

Rakousko Adventure - s dětmi

27. 7. - 31. 7. 2022 Chci to vidět
Raxalpe - ferraty s dětmi

Raxalpe - ferraty s dětmi

2. 9. - 4. 9. 2022 Chci to vidět