Fischbacherské Alpy MTB

Za zážitky bez obav

Fischbacherské Alpy MTB

4 dny / 8 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Prodloužený víkend v okolí Stuhlecku jen hodinu od Vídně

Fischbacherské Alpy jsou východním výběžkem centrálních Alp, rozkládají se podél řeky Mürz až k Wiener Neustadt a Šoproň na severovýchodě. Nejvyšším vrcholem Fischbacherských Alp je Stuhleck s nadmořskou výškou 1.782 m - nejvýchodnější alpský vrchol výrazně čnící nad hranicí lesa. Krása této oblasti spočívá hlavně v její blízkosti z Jihomoravského kraje. Člověk se ocitne za pár hodin v oblasti, kam český "bajkér" na kolo často nevyjede, jelikož si raději vybírá více „profláknuté“ oblasti. Zdoláme vrcholy a horské chaty jako třeba Stuhleck (1.782 m), Hochwechsel (1.743 m), Schauerwand (1.819 m) – Lurgbauerhütte, Dürrieglalm, … Etapy lze vždy zkrátit. Ubytováni budeme v příjemných chatkách, které jsou 2lůžkové, vždy se sociálním zařízením.

Cena zahrnuje

Průvodci

Marek Jonáš

20. 6. - 23. 6. 2024 / č.zájezdu 224920B-01

Nařachaná lýtka napovídají, že Mára něco ušlape. Rovnocenným parťákem bude především na pětkových bajkových zájezdech, kde z vás vykřeše duši a zavede do míst, která projedete se zatajeným dechem. MTB nespočívá v asfaltovaných cyklostezkách, ale trailech horskou krajinou, terénu a kopcích. A takové ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. - 2. den

Podvečerní odjezd z Brna do Rakouska, do obce Langenwang, kde se na tři noci ubytujeme. Další den náš čeká naše první etapa - zdoláme vrchol Stuhleck (1.782 m) s horskou chatou Alois-Günther-Haus, která je nejvyšším bodem Fischerbacherských Alp. Hned jako druhý zdoláme Hochwechsel (1.743 m) nejvyšší bod v pohoří Wechsel, kde se posilníme na horské chatě nějakou tou "polívečkou". Cesta až sem je převážně šotolina a lesní cesty. Ve Fischbachu navštívíme místní kavárnu se zákusky a pak už jen přes Heuberg (1.406 m) zpět do našeho údolí (115km, nastoupáme 3.302 m). Trasu lze kdykoliv zkrátit.

3. den

Na začátek je připraveno řádné "nekonverzační" stoupání až k horské chatě Lurgbauerhütte, která se nachází ve východní části pohoří Schneealpe. Pak pobrázdíme kopečky mezi Mariazell a Mürzsteg (110km, nastoupáme 2.200 m).

4. den

Cílem této etapy je prozkoumání lyžařského střediska Brunnalm a oblasti nejvyšší hory v pohoří Veitsch Alpe (65km, nastoupáme 1.100 m). Po dojezdu nasedneme do mikrobusu a odjedeme zpět do ČR

Ubytování

Nocovat budeme 3 noci ve 2lůžkových chatkách v obci Langenwang na severu Štýrska. Chatky jsou vybavené lůžkovinami, každá má svou koupelnu s WC a se sprchou.

Strava

Stravování je po celou dobu ve vlastní režii. Na ubytování je společná kuchyně, kde si můžete uvařit jídlo během dne. V obci (cca 100 m od ubytování) také najdete supermarket na dokupování svačinek či snídaní. V ceně zájezdu je 1x energetická tyčinka Chimpanzee.

Doprava

Doprava bude zajištěna 2 mikrobusy pro max. počet 14 klientů.

Nástupní místa

Brno - OD Tesco

Náročnost

Program odpovídá náročnosti 5 z 5 bodové škály. Je samozřejmě možné trasu kdykoliv zkrátit nebo naopak i prodloužit :-). Většina cest vede po nezpevněných cestách. Především však šotolina, lesní cesty a jako spojovací cesty cyklostezky nebo silnice. Je potřeba se připravit, že cesty budou spíše nahoru a dolů. Nejde zde o rychlost projeté trasy, ale je dobré mít určitě nějaké základy sebezapření :-) Bude se jednat o malou skupinku nadšenců, takže tato komorní akce přináší spousty zážitků jak na kole, tak i na vrcholcích při "radleru".

Další info

Skupina
Maximální kapacita skupiny je 14 účastníků + 2 průvodci. Zájezd jede společně s turistickou skupinou Fischbacherské Alpy. Můžete také přibalit partnera/ku či kamarády odlišných zájmů a po programu se s novými zážitky setkávat ve společném ubytování u večeře.

Cestovní doklady
Do Rakouska nám stačí platný občanský průkaz.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Kitzbühel MTB

Kitzbühel MTB

27. 8. - 31. 8. 2024 Chci to vidět
Lago di Garda MTB

Lago di Garda MTB

24. 9. - 29. 9. 2024 Chci to vidět
Švýcarsko - Bernské Alpy MTB

Švýcarsko - Bernské Alpy MTB

1. 7. - 7. 7. 2024 Chci to vidět