Fischbacherské Alpy

Za zážitky bez obav

Fischbacherské Alpy

4 dny
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Prodloužený víkend v okolí Stuhlecku jen hodinu od Vídně

Oblast Fischbacherských alp není pro našince neznámou oblastí, spíše naopak. Kdo z Moraváků nebyl nikdy na jeden den lyžovat na Stuhlecku nebo Semmeringu? Většina lidí navštíví tuto oblast spíše v zimních měsících a na letní výlety si vybírá buď známější alpské oblasti, nebo výlety v české kotlině. To je pro nás tou správnou pozvánkou pro návštěvu vrcholů Stuhleck a HoheVeitsch. Díky červnovému termínu zájezdu mohou túry posloužit jako plnohodnotný tréninkový výšlap do horských oblastí těsně před začátkem hlavní turistické sezony. Během našeho putování zdoláme několik výživných stoupání, pokocháme se mnoha krásnými výhledy, budeme obdivovat jarní alpskou květenu a necháme se překvapit, co si pro nás připraví jarní horské počasí. Ubytovaní budeme v příjemných chatkách, které jsou 2lůžkové, vždy s vlastním sociálním zařízením.

Cena zahrnuje

Videa

Program zájezdu

1. - 2. den

Podvečerní odjezd z Brna do Rakouska, do obce Langenwang, kde se na tři noci ubytujeme. První etapa nás další den zavede na nejvyšší vrchol Fischbacherských alp – Stuhleck (1.782 m. n. m.). Pro zpříjemnění túry se na začátku svezeme pár kilometrů autem a zaparkujeme v okolí místa s označením Pfaffensattel. Odtud již musíme po svých a bude to hned výživné stoupání směrem na hlavní hřeben a vrchol Stuhleck. Odměnou za vydanou energii nám bude krásný výhled do okolní krajiny a občerstvení na chatě Alois-Günther-Haus, ležící v těsné blízkosti vrcholu. Po občerstvení nás čeká procházka po hlavním hřebeni přes rašeliniště Hochmoor Schwarzriegelmoos, okolo větrníků na rozhlednu Peter Bergner Warte až na chatu Roseggerhaus. Po vydatném osvěžení a načerpání energie se vydáme zpět k vrcholu Stuhleck a zklesáme do Pfaffensattelu k autům (↑ 790 m ↔ 16,5 km).

3. den

V sobotu nás čeká neméně krásná, ale také náročná túra v okolí lyžařské oblasti Brunnalm - HoheVeitsch. Navštívíme nejvyšší horský masiv Mürzstegských Alp s vrcholem HoheVeitsch (1.981 m.n.m) tvořeným vápencem a dolomitem. K masivu, konkrétně do lyžařského střediska Brunnalm, se opět svezeme automobily. Z parkoviště nás čeká ostré stoupání přes Schalleralm až na Graf Meran Haus, kde si budeme moci odpočinout a nabrat sílu k výstupu na vrchol Hohe Veitsch (od chaty cca 150 výškových metrů). Z vrcholu budeme již po většinu výletu klesat. Nejprve překonáme náhorní plošinu posetou bujnou alpskou květenou a dojdeme až na planinu Klein-Veitsch s chatou Grundbauerhütte. Posedíme, pokocháme se okolní krásou a vydáme se lesními cestami zpět k autům na parkoviště v Brunnalm (↑ 1.050 m ↔ 17 km).

4. den

Poslední den zájezdu nás zavede do kopců v oblasti lázeňského města Semmering-Kurort. Opět ráno popojedeme pár kilometrů autem. Z parkoviště na okraji města vyrazíme lesem na vrchol Sonnwendstein (1.523 m), dále půjdeme po hřebeni, směrem na Erzkogel (1.504 m) a závěrečné výhledy si užijeme z rozhledny na vrcholu Hirschenkogel (1.340 m). Vrcholová část této túry je plná krásných výhledů do blízkého i vzdáleného okolí. Pro odpočinutí těla i duše nám poslouží dvě horské chaty. Po závěrečném sestupu k parkovišti se vydáme na cestu zpět domů do České republiky (↑ 700 m ↔ 12 km).

Ubytování

Nocovat budeme 3 noci ve 2lůžkových chatkách v obci Langenwang na severu Štýrska. Chatky jsou vybavené lůžkovinami, každá má svou koupelnu s WC a se sprchou.

Strava

Stravování je po celou dobu ve vlastní režii. Na ubytování je společná kuchyně, kde si můžete uvařit jídlo během dne. V obci (cca 100 m od ubytování) také najdete supermarket na dokupování svačinek či snídaní. V ceně zájezdu je 1x energetická tyčinka Chimpanzee.

Doprava

Doprava bude zajištěna 2 mikrobusy pro max. počet 14 klientů.

Nástupní místa

Náročnost

Vzhledem k letní neaktivitě místních lanovek je zájezd určen turistům s dobrou kondicí a ucházejícím stavem tělesného aparátu. Alespoň základní zkušenosti s pohybem v horském prostředí jsou nedílnou součástí výbavy každého účastníka zájezdu. Během našich výletů projdeme rozmanitými terénními podmínkami (lesní a alpské cesty, suťoviska, kamenitý terén apod.). Stanovenou obtížnost může do jisté míry zvýšit také nepředvídatelné alpské počasí. Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 bodové škály.

Další info

Speciální vybavení
Na tento typ zájezdu si vystačíte s běžným turistickým vybavením - tedy kvalitní trekové boty na túry, nepromokavá a neprofukavá bunda (nejlépe s membránou), funkční prádlo jako spodní vrstva, pohodlné outdoorové kalhoty a další běžné turistické vybavení (podrobnější rozpis doporučeného vybavení vám zašleme v rodokapsu).

Skupina
Maximální kapacita skupiny je 14 účastníků + 2 průvodci. Zájezd jede společně s cyklistickou skupinou Fischbacherské Alpy MTB. Můžete také přibalit partnera/ku či kamarády odlišných zájmů a po programu se s novými zážitky setkávat ve společném ubytování u večeře.

Cestovní doklady
Do Rakouska nám stačí platný občanský průkaz.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Alpské vandry

Alpské vandry

16. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět
Dolomity turisticky

Dolomity turisticky

18. 9. - 22. 9. 2024 Chci to vidět
Národní park Hohe Tauern

Národní park Hohe Tauern

21. 8. - 25. 8. 2024 Chci to vidět
Solná komora turisticky

Solná komora turisticky

8. 8. - 11. 8. 2024 Chci to vidět