Gruzie a Arménie

Za zážitky bez obav

Gruzie a Arménie

15 dní / 23 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

9. 6. - 23. 6. 2024
č. zájezdu: 224337-01
cena 23 800 Kč
4 volná místa
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

romantické toulání bájnou Kolchidou

Víte, která země jako první na světe přijala oficiálně křesťanství jako státní náboženství? A která byla druhá? A víte, kde se poprvé na světě začalo vyrábět víno? Kde byl Prométeus potrestán přikováním ke skále, když ukradl olympským bohům oheň? Kde se dodnes vyrábí vynikající víno, ještě lepší koňak a kde se jedí dobrůtky jako chačapuri, chorovac a chinkali? Kde můžete vidět 1500 let staré kostely, nedobytné horské pevnosti i neuvěřitelně rušná města? Kde můžete vyrazit na túru přes horské vesničky s výhledy na věčně zasněžené vrcholky pětitisícových hor? Pojeďte s námi to vše zažít do dvou malých Zakavkazských republik. Nebudeme se drápat do svahů přístupných jen vybaveným vysokohorským turistům, nebudeme se honit od památky k památce. Budeme se toulat, užívat romantiky a pohody.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku do Tbilisi v ceně od cca 11.000 Kč včetně tax (z Prahy či Vídně - záleží na dostupnosti letů)
  • v případě kombinace se zájezdem č. 224351-1 do Ázerbájdžánu zakoupíme 2x jednosměrné letenky: TAM Praha/Vídeň - Baku; ZPĚT Tbilisi - Praha/Vídeň - v ceně cca 15.000 Kč včetně tax + přeletová letenka Baku - Tbilisi od 2.300 Kč včetně tax

Průvodci

Tomáš Vaníček

9. 6. - 23. 6. 2024 / č.zájezdu 224337-01

Učitel a průvodce z Křivoklátska. Na Balkán byl poprvé vyvezen násilím ve 3 letech. Ve 14 letech potkal na policejní stanici v Kolašinu (tehdy Socialistická Federativní republika Jugoslávie, dnes Černá Hora) Vuka Šibaliče, což ovlivnilo jeho další cestovatelské plány. V 16ti letech podnikl první ...

Dozvědět se více

Petr "kosák" Srp

23. 6. - 7. 7. 2024 / č.zájezdu 224337-02

Jako horal odkojený Karpatskými hrami Míly Nevrlého si Kosák našel pevné místečko ve skupině zvané Al-Banda, čili ortodoxní partičce, která se specializuje na Balkán. Do paměti se vryje jak zastřeným hlasem vypráví bizarní albánské pohádky, stejně jako když na balkánském večírku svádí lítý souboj o ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Časně ráno přílet do TBILISI (odlet z ČR, či z Ázerbájdžánu o den dříve). Přejezd do Arménie a cesta kaňonem řeky Debed kolem kláštera SANAHIN se stylovou lanovkou k jezeru SEVAN.

2. den

Klášter Hajravank na břehu jezera a největší seskupení arménských kačkarů na hřbitově NORATUS. Přes Selimův průsmyk s karavanserají na bývalé Hedvábné stezce na jih Arménie. Klášter NORAVANK a návštěva blízké vinotéky. Podvečerní kultovní pohled na Ararat od kláštera Chor Virap. Ubytování na 4 noci v centru hlavního města Arménie JEREVANU.

3.–4. den

Skalní klášter Geghard a zříceniny antického chrámu v Garni. Túra v přírodní rezervaci Chorsov ke kostelíku Havuc Tar. Sídlo patriarchy arménské apoštolské církve v EČMIADZINU, ruiny antické katedrály Zvartnoc. Odpoledne prohlídka Jerevanu, široké bulváry, Náměstí Republiky s mnoha fontánami, seznámení s výrobou koňaku i s výsledným produktem.

5.–6. den

Túra v masivu sopky ARAGAC (3.995 m), nejvyšší hory Arménie. Při sestupu horská pevnost Amberd. Přesun do Gruzie, skalní klášter Vardzia a večerní pevnost v Achalcike. Stylové venkovské ubytování v srdci národního parku Bordžomi-Charagauli.

7.–8. den

Celodenní túra v zalesněném národním parku Bordžomi-Charagauli. Krátká zastávka na pobřeží Černého moře a přesun do tajemné horské Svanetie.

9.–11. den

Tři dny toulání SVANETIÍ. Túry a procházky mezi horskými vesničkami s opevněnými věžemi až k ledovci pod legendárním vrcholem Ušba. Místními džípy se vypravíme i do nejvýše položené vesnice Evropy UŠGULI.

12. den

Přesun zpátky do nížin. Centrum západní Gruzie KUTAISI, gruzínské Atény – klášter GELATI, visuté lávky nad kaňonem OKACE.

13. den

Cestou do hlavního města Gruzie navštívíme klášter KASKI umístěný na skalním pilíři, antické skalní město Uplicike i rodný dům největšího vraha lidských dějin v Gori. Romantický západ slunce u kláštera Džvari nad historickým centrem Gruzie Mccheta.

14.–15. den

Raně křesťanské památky v městě MCCHETA, duchovním centru Gruzie – katedrála Sveti Cchoveli. Odpolední prohlídka Tbilisi – staré město s úzkými uličkami a mnoha kostely, pevnost i neobvyklá moderní architektura. V noci odlet do ČR.

Ubytování

Ve městech Tbilisi, Jerevan a Kutaisi zvolíme levné a přitom dostatečně pohodlné ubytování v hostelu ve vícelůžkových pokojích se společným sociálním zařízením. Na venkově naopak využijeme ubytování v soukromí. Ke zvýšené pohodě na zájezdu určitě přispěje i to, že vystřídané jen 5 míst ubytování a tím pádem na většině z nich strávíme více nocí.

Strava

Na všech místech ubytování je možné zajistit chutnou a levnou večeři i snídani. Vybereme si z blízkých restauracích, nebo přímo domácí stravu od našich ubytovatelů. Ceny potravin v obchodech jsou stejné, nebo menší než u nás. Brát s sebou větší zásoby potravin, nebo potřeby na vaření je tedy zbytečné. I proto, že kartuše k plynovému vařiči vám do letadla nevezmou ani do odbaveného zavazadla a v Arménii je v obchodě neseženete (v Gruzii jen obtížně a velmi draho).

Doprava

Nástupní místo: Tbilisi

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout. S ohledem na dostupnost letů vybíráme jako nástupní místo Praha nebo Vídeň.

Doprava na zájezdu
Společná doprava bude realizována pronajatými mikrobusy, přičemž jednu z dodávek řídí průvodce zájezdu.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o 15 denní zájezd zaměřený na poznání nejzajímavějších míst Arménie a metropole Gruzie. Na poznávání Jerevanu i Tbilisi je vyčleněn skoro celý den. Vzhledem k plánovanému programu a přesunům mikrobusy se jedná o zájezd středně cestovatelsky náročný. Program je připraven tak, abychom se seznámili s historií a architekturou a bohatstvím přírody Malého Kavkazu. Podnikneme také několik půldenních či celodenních túr.
Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály. 

Další info

Poznámka
Možné absolvovat samostatně nebo v kombinaci se zájezdem č. 224351-01 Ázerbájdžán, který mu předchází. V prvním termínu se tento zájezd jede v opačném směru - první prozkoumáme Gruzii a po té Arménii.

Skupina účastníků

Tento zájezd je určen pro komorní skupinu. Minimální kapacita skupiny je 7 účastníků + 1 průvodce, maximální kapacita je pak 14 účastníků + 1 průvodce + 1 řidič. Po celou dobu zájezdu budete mít k dispozici česky mluvícího průvodce naší CK. Kontakt na něj uvedeme v tzv. rodokapsu (= pokyny k odjezdu), který obdržíte cca 2-3 týdny před začátkem zájezdu.

Očkování
Do žádné ze zemí, které navštívíme, se nevyžaduje zvláštní očkování, ale není na škodu zkontrolovat si platnost očkování proti tetanu.

Cestovní doklady
Pro tuto cestu budete potřebovat CESTOVNÍ PAS platný nejméně 6 měsíců od ukončení cesty po Arménii a Gruzii. Cestujete-li s dokladem jiným nežli českým, ve vlastním zájmu si na arménské a gruzínské ambasádě ověřte, zda nepotřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu. Není bohužel v našich silách na tyto předpisy myslet za vás. Pro vstup do Arménie či Gruzie není po občanech ČR vyžadováno vízum. Občané ČR mohou vstoupit na území obou zemí a pobývat tam 180 dní během období jednoho roku bez víz.

Kapesné
Doporučujeme mít u sebe minimálně 300 EUR (či 350 USD) na jídlo, občerstvení, suvenýry a památky při trase. Směnu na arménské drama (AMD) a gruzínské lari (GEL) provedeme na místě.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

9. 6. - 23. 6. 2024
č. zájezdu: 224337-01
cena 23 800 Kč
4 volná místa
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Ázerbájdžán

Ázerbájdžán

2. 6. - 8. 6. 2024 Chci to vidět
Transylvánie II

Transylvánie II

16. 8. - 25. 8. 2024 Chci to vidět
Uzbekistán

Uzbekistán

24. 9. - 10. 10. 2024 Chci to vidět