Hory Balkánu

/
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

toulky přes hory a doly čtyř balkánských zemí

Balkánský poloostrov, to je země krve a medu, země přívětivých, ale tvrdých lidí. Část světa rozdrobená po turbulentních 90 letech na spoustu drobných států a státečků, které mají mnoho společného a přece je každý z nich jiný. Společné mají to, že na jejich území najdeme překrásné, rozlehlé a turisty dosud neobjevené horské hřebeny. A pak také výbornou kávu a říznou rámují. A odlišnosti? Pojeďte s námi a poznáte sami. Ve většinově muslimském Kosovu poznáme problémy země, která ani sama o sobě neví, zda je země. Následovat bude katolická severní Albánie, která možná kdekoho překvapí svou prosperitou. V pravoslavné Černé Hoře okusíme i moře. A pak poznáme trochu jiné Chorvatsko, než za jakým každoročně míří statisíce našich spoluobčanů, včetně výstupu na nejvyšší vrchol této země. Zájezdy jednodenních túr i horských přechodů cestují společně v jednom autobuse a jejich program je tedy možné kombinovat. (viz. Štíty hor Balkánu č. 219852-1B)

Cena zahrnuje

veškerou dopravu autobusem, 1x evropský kemp, 6x balkánský kemp, 3x tábořiště, projížďku lodí po Boce Kotorské, plavbu přes jezero Komanit, dopravu džípy pod Djeravicu, průvodce, pojištění léč. výloh, zákonné pojištění CK a 2x Chimpanzee pišingr

Program zájezdu

1.–3. den

Po cestě přes Maďarsko a Srbsko do Kosova se krátce projdeme a vykoupeme v travertinových vodopádech na řece Miruša. Následující den za výrazné výškové podpory džípů výstup na bývalou nejvyšší horu Srbska a Kosova DJERAVICU (2.656 m).

4.–6. den

V Albánii cesta lodí po legendární přehradě Komanit, 40 km dlouhá plavba je pokládána za sedmou nejhezčí na světě. Ze sedla Rrapshe Starë se přes vesničku Fushë Zez s nejmenší hospodou na světě dostaneme až do letoviska Razëm v podhůří Prokletých hor. Túrou nad vesnicí Bogë přes kotlinu Kozí princezny a sedlo Buni Thores nakoukneme i do srdce těchto hor, národního parku THETH.

7. den

Od úžiny Verige v Boce Kotorské výstup kolem vrcholu Sv. Ilja a přes rakouskou pevnost Vrmac sestup do nádherného města KOTOR . Poté lodí přes Piranské ostrovy s kostelem p. Marie a Benediktinským klášterem zpět do kempu u moře v Risanu.

8.–10. den

Toulky v pohoří Orjen, výstup na SUBRU (1.679 m) a okružní túra kolem pevností na severovýchodním úbočí pohoří. Mezi oběma túrami návštěva bývalého hlavního města Černé Hory Cetinje, koupání na pláži u poloostrova Sveti Štefan a nákupy pršutu a dalších specialit v horské vesnici Njeguši.

11.–13. den

Blankytně modrá vyvěračka Izvor Cetinje. Závěrečný výstup na nejvyšší horu Chorvatska Sinjal (1.831 m) v pohoří Dinara. A pak už po krátké koupačce v nikdy nevysychajícím k vodopádu Topolski Buk domů.

Články