Hory Balkánu

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

připravujeme na rok 2025

toulky přes hory a doly čtyř balkánských zemí

Balkánský poloostrov, to je země krve a medu, země přívětivých, ale tvrdých lidí. Část světa rozdrobená v turbulentních 90. letech na spoustu drobných států a státečků, které mají mnoho společného, a přeci je každý z nich jiný. Společné mají to, že na jejich území najdeme překrásné, rozlehlé a turisty dosud neobjevené horské hřebeny. A pak také výbornou kávu a říznou rakiji. A odlišnosti? Pojeďte s námi a poznáte sami. Ve většinově muslimském Kosovu poznáme problémy země, která ani sama o sobě neví, zda je země. Následovat bude katolická se severní Albánie, která možná kdekoho překvapí svou prosperitou. V pravoslavné Černé Hoře okusíme i moře. A na závěr pak navštívíme chorvatskou část Hercegoviny a vystoupáme i na nejvyšší vrchol Federace Bosny a Hercegoviny.

Zájezdy jednodenních túr i horských přechodů cestují společně v jednom autobuse a jejich program je tedy možné kombinovat. (viz Štíty hor Balkánu č. 223852-1B)

Cena zahrnuje

Videa

Program zájezdu

1.–3. den

Po cestě přes Maďarsko a Srbsko do Kosova se krátce projdeme a vykoupeme v travertinových vodopádech na řece Miruša. Následující den výstup na bývalou nejvyšší horu Srbska a Kosova DJERAVICU (2.656 m).

4.–6. den

V Albánii cesta lodí po legendární přehradě Komanit, 40 km dlouhá plavba je pokládána za sedmou nejhezčí na světě. Ze sedla Rrapshe Starë se přes vesničku Fushë Zez s nejmenší hospodou na světě dostaneme až do letoviska Razëm v podhůří Prokletých hor. Túrou nad vesnicí Bogë přes kotlinu Kozí princezny a sedlo Buni Thores nakoukneme i do srdce těchto hor, národního parku THETH.

7. den

Od úžiny Verige v Boce Kotorské výstup kolem vrcholu Sv. Ilja a přes rakouskou pevnost Vrmac sestup do nádherného města KOTOR . Poté lodí přes Piranské ostrovy s kostelem p. Marie a Benediktinským klášterem zpět do kempu u moře v Risanu.

8.–9. den

Čekají nás toulky v pohoří Orjen, výstup na vrchol SUBRA (1.679 m) a okružní túra kolem pevností na severovýchodním úbočí pohoří. V jižní Hercegovině se podíváme do historického města Trebinje a vykoupeme se ve vodopádech Kravice.

10. den

Navštívíme krasové jeskyně Vjeternica a projdeme se kolem rozvalin starobylého Ilyrského města Daorson. V podvečer pak krátce nakoukneme do nejhezčího hercegovinského města MOSTARU (UNESCO).

11.–13. den

Závěrečná túra nás čekají v pohoří Cvršnica, kde vystoupíme na nejvyšší vrchol Federace Bosny a Hercegoviny PLOČNO (2.228 m). Po noclehu u Boračka jezera vyzkoušíme i rafty na řece Neretvě a navštívíme tajný protiatomový bunkr bývalého jugoslávského prezidenta Josipa Broze Tita. A pak již po koupačce v Neretvě cesta domů.

Ubytování

Nocovat budeme 8x v balkánském kempu (z toho 4x poblíž moře) a 2x na tábořištích u hospody či horské chaty. Vždy ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li vlastní stan, můžete si ho zapůjčit v naší půjčovně.

Co si představit pod pojmem "balkánský kemp"?
Balkánské kempy jsou oproti standardním kempům ze západní Evropy teprve v plenkách, takže rozhodně nečekejte žádný velký komfort. Většinou budeme moc rádi, když v něm poteče studená voda v jedné sprše a bude fungovat záchod. Hygiena bude jednou velkou improvizací. Jednoduše proto, že tu lepší kempy nejsou. Zároveň ale platí, že kde nejsou kempy, nepotkáte ani davy turistů a odměnou za trochu nepohodlí jsou krásné autentické zážitky, a proto máme právě Balkán tak rádi.

Strava

Stravování je po celou dobu zájezdu ve vlastní režii. Na většině míst noclehů bude možné si zajít na výbornou večeře za velmi příznivé ceny (5-10 euro za jídlo). Potraviny bude možno dokoupit ve městech zhruba každé 2-3 dny. Často bude také příležitost ochutnat speciality místní balkánské kuchyně.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby.

Jedeme společně v jednom autobuse se zájezdem č. 223852-1B Štíty hor Balkánu. Jejich program je tedy možné kombinovat, za případný doplatek, který bude vybírán na místě.

Nástupní místa

Náročnost

Všechny jednodenní výlety půjdeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem. Většinu túr lze zkrátit či prodloužit.

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2–3 z 5 bodové škály. Popisy náročností našich zájezdů naleznete zde. Patříte-li mezi osoby s omezenou schopností pohybu, konzultujte s naší prodejnou zájezdů, zda-li je pro vás zvolená akce vhodná.

Další info

Průvodce
Zájezd bude veden česky, případně slovensky hovořícím průvodcem. Telefonický kontakt na průvodce obdržíte v první den zájezdu.

Očkování
Do žádné ze zemí, které navštívíme, se nevyžadují zvláštní očkování, ale není na škodu zkontrolovat si platnost očkování proti tetanu.

Cestovní doklady
Pro cestu do Kosova je potřeba CESTOVNÍ PAS, na cestu do ostatních navštívených zemí nám stačí platný občanský průkaz. 

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Podobné zájezdy

Hory Kréty

Hory Kréty

29. 9. - 6. 10. 2024 Chci to vidět
Hory severní Makedonie

Hory severní Makedonie

26. 7. - 4. 8. 2024 Chci to vidět