Hory severní Makedonie

Za zážitky bez obav

Hory severní Makedonie

10 dní / 20 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

26. 7. - 4. 8. 2024
č. zájezdu: 224916A-01
cena 20 900 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

VÝSTUPY NA JEDNY Z NEJVYŠŠÍCH VRCHOLŮ BALKÁNU

Makedonie - tato stále poněkud tajemná a nepříliš známá evropská země, kde se mísí slovanské, turecké, řecké a albánské kulturní vlivy, je proslulá rozlehlými horami a přírodními krásami, které zkusíme prochodit a objevit to nejzajímavější z této země. Denně ujdeme od 6km do 20 km, spát budeme v hotelech, kde nám naservírují snídani. Zažijeme makedonskou pohostinnost a zjistíme, že v Makedonii se opravdu nikam nespěchá. Je jen na nás, jestli tuto bezstarostnost, která nás uhnané může snadno iritovat, přijmeme, nebo s ní budeme zarputile bojovat.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • lanovku na Krstovar (cca 100 MKD)
  • vstupy (NP Galičica, termální lázně Dolno Kosovrasti - cca 400 MKD)

Průvodci

Tomáš Vaníček

26. 7. - 4. 8. 2024 / č.zájezdu 224916A-01

Učitel a průvodce z Křivoklátska. Na Balkán byl poprvé vyvezen násilím ve 3 letech. Ve 14 letech potkal na policejní stanici v Kolašinu (tehdy Socialistická Federativní republika Jugoslávie, dnes Černá Hora) Vuka Šibaliče, což ovlivnilo jeho další cestovatelské plány. V 16ti letech podnikl první ...

Dozvědět se více

Antonín Sekerka

26. 7. - 4. 8. 2024 / č.zájezdu 224916A-01

Část roku zapálený matematik, zbytek roku nadšený cestovatel. Skvělý kytarista a bavič. Milovník balkánské přírody, hor a také celého zbytku Evropy. Tato slova přesně vystihují Tondu, se kterým se na zájezdu rozhodně nudit nebudete!

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. - 2. den

Odjezd z Brna, noční cesta přes Slovensko, Maďarsko a Srbsko do Severní Makedonie. Další den nás čeká zahřívací túra přes pohoří Bistra z vesnice Beličica kolem Seneckého jezera k jezeru Mavrovo (↔ 19km, ↑ 900m, ↓ 600m), ubytování v balkánském hotelu na 3 noci.

3. - 4. den

Třetí den podnikneme výstup z Popovy šapky na nejvyšší horu pohoří Šar Titův vrch (2.747 m n.m., ↔ 20km, ↕ 1.000m). Další den přejdeme od Mavrovského jezera přes horskou vesnici Galičik do údolí řeky Radiky (↔  21km, ↑ 500m, ↓ 1.500m). Relaxace v termálech v Dolno Kosovrasti. Přesun k Ochridskému jezeru.

5. den

Půldenní túra v pohoří Galičica s výhledy na Ochridské i Prespanské jezero (↔ 10km, ↕ 600m). Klášter svatého Nauma na břehu Ochridského jezera, projížďka na loďce k pramenům Černého Drinu.

6. den

Dopoledne ještě trocha civilizace v starobylém městě Ochrid s 365 kostely. Po té vyrazíme na dvoudenní túru do pohoří Baba s noclehem na horské chatě (↔ 6km, ↑ 1.100m). Na chatě je k dispozici veškeré vybavení a bude zde zajištěna i večeře a snídaně, půjdeme tedy nalehko jen s kartáčkem na zuby.

7. - 8. den

Pokračování dvoudenní túry přes nejvyšší vrchol pohoří Baba Perister (2601m, ↔ 16km, ↑ 800m, ↓ 1.500m). Večerní setkání s autobusem a odjezd na ubytování na nocleh. Další den nás čeká poutnická stezka nad městem Prilep ke klášteru Treskavec (↔ 7km, ↑ 700m, ↓ 100m). Ochutnáme vína a místní produkty ve vinárně v Negotinu. Přesun ke hlavnímu městu Skopje.

9. - 10. den

Lanovkou se vyvezeme na vrch Krstovar a potom sestoupíme po hřebenech k přehradě Matka (↔ 10km, ↓ 700m). Podvečerní prohlídka hlavního města, starý most, galerie soch, nákupy. Večerní odjezd domů a další den dorazíme do Brna.

Ubytování

Nocovat budeme celkem 6x v ** či *** hotelech. Pokoje jsou většinou 2-3 lůžkové, s vlastním sociálním zařízením na pokoji, s televizí a wi-fi připojením. Zásuvky odpovídají českým standardům, není tedy zapotřebí žádné speciální redukce. Jednu noc strávíme také na horské chatě, kde jsou k dispozici postele s povlečením a místní polopenze, do hor tedy vyrazíme nalehko.

Strava

Ráno začneme vždy hotelovou snídaní, kterou máte v ceně zájezdu. Ostatní stravování si řeší každý individuálně. V rámci hotelů si můžete na večeři zajít do restaurace. Potraviny bude možno dokupovat téměř denně. Na horké chatě vás pak čeká jednou i večeře.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Bratislava / Brno - Zvonařka

Náročnost

Jedná se o 10denní zájezd, jehož náplní je přírody Severní Makedonie. Při jedné túře v pohoří Baba budeme jednu noc přespávat mimo dosah autobusu na horské chatě, kde jsou k dispozici jednoduché postele (palandy) s povlečením. S sebou tedy nepotřebujete kromě kartáčku na zuby žádné další vybavení. Dále nás čeká několik dalších túr nalehko v délce od 6km do 20 km za den. Problémem může být velké horko, které v tuto roční dobu v Makedonii často panuje, a občas i absence turistických cest. Většina túr má ale i lehčí variantu, popřípadě je možné je vynechat a užívat si balkánského koloritu ve městě.

Další info

Skupina
Zájezd jede společně s cyklistickou skupinou Makedonie MTB. Můžete také přibalit partnera/ku či kamarády odlišných zájmů a po programu se s novými zážitky setkávat ve společném ubytování u sklenky něčeho dobrého.

Cestovní doklady
Na cestu do navštívených zemí nám stačí platný OBČANSKÝ PRŮKAZ.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

26. 7. - 4. 8. 2024
č. zájezdu: 224916A-01
cena 20 900 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Hory a města severní Albánie

Hory a města severní Albánie

19. 7. - 28. 7. 2024 Chci to vidět
Hory Bosny a Hercegoviny

Hory Bosny a Hercegoviny

10. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět
Za poznáním severní Albánie

Za poznáním severní Albánie

10. 8. - 18. 8. 2024 Chci to vidět