Severní Indie

Za zážitky bez obav

Severní Indie

15 dní / 36 400 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

krásy severu se svěží myslí a protáhlým tělem

Na severu Indie se soustřeďují proslulé hinduistické i muslimské památky, navštívit lze i nejposvátnější místa buddhistů. Během naší cesty maximálně využijeme každý den – před snídaní tělo i mysl oživíme praxí jógy vhodnou pro všechny zájemce (jóga neznamená jen stát na hlavě apod., vždy se najde způsob, jak ji přizpůsobit každému jednotlivci!) a po snídani nás čeká bohatý program. Neminou nás klenoty jako slavný Taj Mahal, „kámasútra vytesaná do kamene“ na chrámech v Khajuráhu“, barevné město Jaipur nebo architektonicky zajímavý Lotosový chrám. Naše kroky budou mimo jiné směřovat i na údajné místo osvícení samotného historického Buddhy. Nicméně ani o zážitky v oblasti kulinářství, živé atmosféry jednotlivých míst a kontaktu s místními lidmi se nesmíme ochudit. Staneme se svědky ranních koupelí v posvátné Ganze i každovečerního rituálu konaného na jejím břehu, a to přímo v centru moudrosti a vzdělání Váránasí. Od vlídných Sikkhů se necháme pozvat do jejich kuchyně, kde s upřímnou radostí nakrmí každého hladového jogína. Návštěva Indie by nebyla úplná bez jízdy vlakem, již též okusíme. Složení programu umožňuje návštěvu jak ikon země, tak i neprávem méně známých krásných míst, spojit poznávání vnější a vnitřní a okusit Indii v jejích nejrozmanitějších barvách a vůních.

Cena zahrnuje

  • veškerou společnou dopravu rozmanitými dopravními prostředky - vlakem, autobusem, cyklorikšou
  • 14x ubytování v hotýlcích
  • lekce jógy
  • vstupy do národních parků
  • průvodce
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

Program zájezdu

1. den

Přílet do Dillí, poznávací okruh po Dillí: Kutub Minár s tajemným nerezavějícím sloupem, Lotosový chrám – sídlo nového světového náboženství Baháí, chrám Sikhů plný zpěvů a nekonečnou vlídností – služba druhým v praxi. Uplácáme si pár placek, zamícháme čočku v obrovském hrnci?

2. den

Návštěva největší indické mešity Jama Masjid a pohled na město z jejího 41 metrového minaretu, zážitková projížďka cyklorikšou na trh s kořením a k džinistické ptačí nemocnici, návštěva místa zpopelnění Mahátmy Gándhího – otce národa, pohled na ohromný prezidentský palác a Indickou bránu sloužící jako pomník vojákům padlým za druhé světové války.

3. den

Půldenní přejezd autobusem do barevného hlavního města státu Rádžasthán – Jaipuru (UNESCO). Návštěva krásného skalního chrámového komplexu v Galtě. Sami okusíme, proč se mu přezdívá „opičí chrám“.

4. den

Celodenní prohlídka Jaipuru: možnost vyjet ve stylu maharádžů na pevnost v Ambéru, labyrint starého královského sídla, poté návštěva nového palácového komplexu v centru města, astronomická observatoř z 18. Století s největšími slunečními hodinami na světě, proslulý palác větrů Havá Mahal – sloužil skutečně jako větrolam, jak se traduje, nebo objevíme jeho skutečný původní účel?

5. den

Celodenní přejezd z Jaipuru do Ágry. Po cestě si venkovem zajedeme ke stupňovité studni ve vesničce Abhanéri tolik typické pro suchou pouštní oblast Rádžasthánu. Čeká nás i monumentální Akbarovo město z červeného pískovce. Večerní dojezd do Ágry.

6. den

Nejslavnější hrobka lásky na světě – skvostný Taj Mahal (UNESCO). Působivá Červená pevnost se známou oktogonální věží a její smutnou historií i méně navštěvovaná hrobka Itimád-ud-Daullah považována za jednu z předchůdkyň Taj Mahalu.

7. den

Ranní přejezd vlakem do Jhánsí, odtud už je to kousek autobusem do malebné vesnice Órčha s podivuhodným chrámem Chhaturbuj a královským palácem ze 16. Století. Přejezd autobusem do vesnice Khajuráho.

8. den

Prohlídka skupiny pískovcových chrámů s erotickými výjevy a příjemnou atmosférou v Khajuráhu. Přejezd autobusem do NP Panna, večerní safari s pozorováním tygrů.

9. den

Ranní safari s pozorováním tygrů, přejezd autobusem na nádraží, nočním vlakem vyrazíme do Váránasí s nepopsatelnou atmosférou. Významné centrum hinduismu.

10. den

Ranní příjezd vlakem do Váránasí. Výlet do Sarnáthu – na místo prvního kázání historického Buddhy s archeologickým komplexem. Návštěva muslimské tkalcovské čtvrti s výrobou hedvábí. Atmosféra středověkých uliček. Impozantní večerní obřady ártí u řeky Gangy.

11. den

Ranní projížďka loďkou po Ganze – očistné koupele, probouzející se náboženský život. Spalovací gháty – místo posledních rozloučení hinduistů. Zlatý chrám boha Šivy s neopakovatelnou atmosférou. Prádelny s pradláky u břehu řeky. Pro zájemce návštěva jógové školy. Večeře s představením klasické indické hudby zamýšlené ne k pobavení, ale k meditaci a prohloubení vnímání svého nitra.

12. den

Přejezd autobusem do Bódhgaji – nejposvátnějšího místa buddhistů, kde historický Buddha dosáhl osvícení. Atmosféra poutního městečka.

13. den

Návštěva samotného místa osvícení Buddhy, „stromu osvícení“ a přilehlého chrámu s posvátnou atmosférou. Chrámky buddhistických komunit z celého světa.

14. den

Výlet k méně navštěvovaným, ale o to působivějším skalním buddhistickým chrámkům opředeným legendami o návštěvách významných buddhistických mistrů.

15. den

Autobusem zpět do Váránasí, podle leteckého spojení odlet domů (dle leteckého spojení - pravděpodobně následující den).

Ubytování

Nocovat budeme v turistických hotýlcích. Většinou se bude jednat o dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Určitě neočekávejte luxus evropských hotelů, ale jednoduchá a účelová zařízení.

Strava

Stravování po celou dobu zájezdu je ve vlastní režii. Na všech navštívených místech bude možnost ochutnat pestrou a chutnou kuchyni severní Indie. Ceny jídel v restauracích jsou výrazně nižší, než v Evropě, nemá tedy smysl s sebou brát v podstatě žádné potraviny.

Doprava

Nástupní místo: Dillí 

Letenky

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Doprava na místě bude zajištěna rozmanitými dopravními prostředky – vlakem, autobusy, cyklorikšami. Připravte se na dlouhé přejezdy.


Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 1 - 2 z 5 bodové škály. Popisy náročností našich zájezdů naleznete zde. Patříte-li mezi osoby s omezenou schopností pohybu, konzultujte s naší prodejnou zájezdů, zdali je pro vás zvolená akce vhodná.

Další info

Cestovní doklady
Budete potřebovat cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po opuštění Indie s platným turistickým vízem. Pro cestu do Indie potřebují občané ČR vízum, které se vyřizuje elektronicky za poplatek cca 2.570,- Kč. Vízum není zahrnuto v ceně zájezdu.

Očkování

Navštivte svého cestovního lékaře, centrum cestovní medicíny či krajskou hygienickou stanici, aby vám předepsali povinná očkování pro tento kout světa. Připravte se na výdaje za vakcinaci minimálně proti žloutenkám, břišnímu tyfu a tetanu. Neočkujte se, dokud nemáte od prodejny zájezdu potvrzeno, že se zájezd uskuteční.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Články

Podobné zájezdy

Dobročinný kurz buddhismu

Dobročinný kurz buddhismu

19. 8. - 29. 8. 2023 Chci to vidět
Dobročinný kurz buddhismu a trek v Malém Tibetu

Dobročinný kurz buddhismu a trek v Malém Tibetu

19. 8. - 2. 9. 2023 Chci to vidět
Srí Lanka

Srí Lanka

2. 3. - 16. 3. 2023 Chci to vidět