Laos a Kambodža

Za zážitky bez obav

Laos a Kambodža

16 dní / 41 200 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

10. 1. - 25. 1. 2025
č. zájezdu: 225326-01
cena 41 200 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Za tajemstvím Francouzské Indočíny

Hledáte-li na světě místa, kde se zastavil čas, pak zamiřte do bývalé Francouzské Indočíny. V Laosu plynou dny o poznání pomaleji než voda v Mekongu. Ospalá městečka zahalená v tropickém hávu skrývají prastaré buddhistické památky i honosné domy koloniální éry, kterým asijská ošuntělost jen přidává na eleganci. Pomalu plyne život mekongských rybářů i sběračů kávy na věčně zeleném Bolaven Plateau. Laosané nespěchají, proto se jim snad na tváři třpytí tak bezstarostný úsměv – nejkrásnější v jihovýchodní Asii. V Kambodže se ocitnete v trošku jiném světě. Ohromí vás unikátní chrámové komplexy Angkoru, pamatující nejslavnější khmerské krále. Svérázný život vodních vesnic na jezeře Tonle Sap i rušný Phnom Penh, jenž byl dříve právem nazýván perlou jihovýchodní Asie. Písčité pláže ostrova Koh Rong a vyhřáté moře udělají sladkou tečku za asijským dobrodružstvím.

Vstupy v rámci programu v hodnotě cca 3.500 Kč (seznam viz cena zahrnuje) máte zahrnuty v ceně zájezdu!

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • zpáteční letenku v ceně od cca 30.000 Kč (včetně tax)
  • vstupní víza do Laosu (cca 50 USD) a Kambodže (cca 30 - 37 USD)
  • vstupné do Angkor Watu (62 USD)
  • vstupné do ostatních památkových objektů a muzeí
  • fakultativní aktivity

Průvodci

Martin Mitáš

10. 1. - 25. 1. 2025 / č.zájezdu 225326-01

Průvodcovský matador, kterému není takřka žádná lokalita a ani aktivita cizí. Svou oblíbenopu Podkarpatskou Rus detailně poznával již na vysoké škole, kdy také začal pořádat pro studenty i první výpravy. Od té doby se průvodcovského pádla prakticky nepustil. Své portfolium postupně rozšiřil o ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

S Laosem se seznámíme v půvabném koloniálním městě Luang Prabang. Den příletu strávíme odpočinkem či krátkou procházkou. Na večer si užijeme atmosféru noční tržnice. Druhý den navštívíme sloní tábor, kde se zblízka seznámíme s těmito kouzelnými tlustokožci. Zajedeme k jeskyni Pak Ou zdobené sochami Buddhů, ochutnáme tradiční pálenku Lao Lao a odpoledne si užijeme koupačku u vodopádu Kuang Xi.

3. den

Ráno a dopoledne věnujeme prohlídce historického centra města Luang Prabang. Ranní ptáčata mohou spatřit dávání almužny buddhistickým mnichům. Prohlédneme si královský palác, navštívíme buddhistické chrámy Chom Si a Xieng Thong a po obědě vyrazíme nádhernou krajinou laoských hor do městečka Vang Vieng.

4.-5. den

Krasovou oblast kolem Vang Vieng prozkoumáme nejprve ze sedla místních bicyklů. Zajedeme k jeskyni Tham Phou Kham a Modré laguně s „laoským aquaparkem“. Odpoledne vyrazíme na řeku Nam Song (možnost tubingu nebo vypůjčení kánoe).  Další den se vypravíme do zdobené jeskyně Tham Chang, pak přejedeme do laoského hlavního města Vientiane a zažijeme jeho večerní atmosféru.

6. den

Dopoledne věnujeme prohlídce hlavního města Vientiane. Podíváme se k „vertikální ranveji“ Patuxai, prohlédneme si buddhistické chrámy a odpoledne zajedeme do kuriózního Buddha parku

7.–10. den

Po dopoledním příjezdu do Pakse se vydáme na náhorní plošinu Bolaven Plateau, kde se pěstuje nejlepší laoská káva. Projdeme se džunglí k vodopádům Tad Fan a Tad Yeuang, užijeme si osvěžující vodu i ochutnávku místní kávy. Navštívíme starobylý khmerský chrám Wat Phou a přesuneme se do malebné oblasti 4 000 ostrovů na Mekongu. Z ostrova Don Khone můžeme vyrazit lodí za pozorováním delfínů nebo si můžeme půjčit kajaky a prozkoumat menší ostrůvky. Pěšky či na kole zvládneme vyhlídky na mekongské katarakty a dost času zbyde také na lenošení a odpočinek. Následuje přesun do Kambodže.

11.–12. den

Vypravíme se na největší jezero Jihovýchodní Asie Tonle Sap a prohlédneme si barvitý život plovoucích vesnic. K večeru se přesuneme k chrámu Angkor Wat a vychutnáme si neopakovatelnou atmosféru při západu slunce. Chrámovým komplexům z vrcholného období khmerské říše věnujeme celý další den. Ohromí nás chrám Bayon, džunglí prorostlý Ta Phrom a mnohé další. Mezi chrámy můžeme cestovat na kole či tuk tukem – místním tříkolým taxi. Nočním busem přejedeme do přístavu Sihanoukville.

13.–15. den

Lodí se přepravíme na ostrov Koh Rong. Další dny budou ve znamení odpočinku na písečné pláži, ráchání v moři či užívání vodních radovánek. Můžeme si půjčit mořské kajaky, potápět se, šnorchlovat anebo prozkoumat ostrovní džungli. Na závěrečný večer se přesuneme do kambodžského hlavního města Phnom Penhu a vychutnáme džbánek točeného na nábřeží Mekongu.

16. den

Podle času odletu naplánujeme prohlídku hlavního města. Nabízí se návštěva královského paláce či národního muzea. Otrlejší povahy mohou zavítat do neblaze proslulého vězení S21 a připomenout si smutnou kapitolu kambodžských dějin pod taktovkou Rudých Khmerů.

Ubytování

Ubytování je zajištěno 13x v penzionech a hotýlcích obvykle ve dvoulůžkových pokojích. Sprcha a záchod jsou na pokoji, na postelích jsou vždy lůžkoviny. Standardním vybavením pokoje je klimatizace nebo větrák. Kvalitu očekávejte nad asijským standardem, tj. žádní švábi, čisto a útulno. Dvě noci strávíme v nočním autobuse, který je vybaven lůžky s polštářem a dekou.

Strava

V ceně zájezdu je zahrnuta 13x snídaně, která bude zpravidla podávána v místě ubytování. Stravování začíná snídaní druhý den pobytu a skončí snídaní v den odletu. V době oběda a večeře bude možné navštívit restauraci či stánky s ovocem či drobným občerstvením a ochutnat něco z místních dobrot. Můžete se těšit na fantasticky kořeněné pokrmy z hovězího, vepřového a kuřecího masa. Na své si přijdou i milovníci ryb a mořských plodů. Na denním pořádku je samozřejmě konzumace čerstvého ovoce. Pokud se vám zasteskne po evropských chutích, můžete navštívit pekárnu anebo skočit na pizzu či hamburger do fast foodu. Drobné svačinky lze koupit také v místních supermarketech.

Doprava

Nástupní místo: Luang Prabang
Výstupní místo: Phnom Penh

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.
Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Doprava na zájezdu
Přesuny po ostrově budou především místní dopravou (autobusy, minibusy, taxi, loď). 2x nás čeká delší přesun nočním autobusem z Vientiane do Pakse a ze Siem Reap do přístavu Sihanoukville.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály. Jedná se o pohodovou expediční akci, jejíž náročnost spočívá především v pohybu ve zcela jiných klimatických a kulturních podmínkách, než jsme zvyklí ze střední Evropy, celodenními programu po většinu dní a několika delším přesunům. Čeká nás návštěva nejzajímavějších kulturních památek Laosu a Kambodži, pěší túra v horské oblasti, prohlídky měst i odpočinek na pláži.

Další info

Zavazadlo
Doporučujeme dobrý batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde, a který se dobře nosí. Přenášet jej sice budete pouze k dopravnímu prostředku a na ubytování (max. 1 km), avšak kufr pro tento zájezd není vůbec vhodný. Zabalte si sebou co nejméně věcí, jedete do tropických oblastí, kde vám stačí dvě trika.

Skupina
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, díky které snadno splyneme a můžeme využívat místních dopravních prostředků. Maximální kapacita je 10 účastníků + 1 průvodce. 

Kapesné
Doporučujeme mít u sebe kolem 400 USD na vstupy, které nejsou v rámci programu, stravu a jiné výdaje.

Cestovní doklady
K této cestě potřebujete cestovní pas platný nejméně 6 měsíců po návratu z Kambodže s minimálně pěti volnými stránkami.
Pro vstup do Kambodže je třeba vyřídit 30 denní turistické vízum. Dostanete jej na počkání na přechodu z Laosu do Kambodži, imigrační úřad vyžaduje 2 pasové fotky. Poplatek 30-37 USD není zahrnut v ceně zájezdu.
Pro vstup do Laosu je třeba vyřídit 30 denní turistické vízum. Dostanete jej na počkání na letišti v Luang Prabang, imigrační úřad vyžaduje 2 pasové fotky. Poplatek 50 USD není zahrnut v ceně zájezdu.
Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Očkování
Navštivte svého cestovního lékaře, centrum cestovní medicíny či krajskou hygienickou stanici, aby vám předepsali povinná očkování pro tento kout světa. Připravte se na výdaje za vakcinaci minimálně proti žloutenkám, břišnímu tyfu a tetanu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.


Termíny

10. 1. - 25. 1. 2025
č. zájezdu: 225326-01
cena 41 200 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

7 kouzel Laosu

Dominika Sommerová

Ospalá asijská země, kde život plyne tak neskutečně pomalu. Rybářské vesničky na březích Mekongu, prastaré buddhistické chrámy, ho...

více

Podobné zájezdy

Bali a Lombok pohodově

Bali a Lombok pohodově

18. 8. - 2. 9. 2024 Chci to vidět
Filipíny

Filipíny

17. 3. - 2. 4. 2025 Chci to vidět
Severní Indie

Severní Indie

6. 12. - 20. 12. 2024 Chci to vidět
Severní Thajsko autenticky

Severní Thajsko autenticky

27. 11. - 14. 12. 2024 Chci to vidět
Vánoce a silvestr na Srí Lance 2024

Vánoce a silvestr na Srí Lance 2024

22. 12. - 5. 1. 2025 Chci to vidět
Vánoce a silvestr v severním Thajsku

Vánoce a silvestr v severním Thajsku

16. 12. - 2. 1. 2025 Chci to vidět