Izrael - expedice do Negevské pouště

Za zážitky bez obav

Izrael - expedice do Negevské pouště

8 dní / 13 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

3. 1. - 10. 1. 2025
č. zájezdu: 225301B-01
cena 13 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

pěší treky v okolí přírodní rezervace Timna, putování kamenitou Negevskou pouští až po oblast Mrtvého moře, aneb cesta nedotčenou izraelskou přírodou se spoustou zkamenělin ze starohor

Naše expediční putování začíná přímo na letišti v Eilatu, odkud se napojíme na část tisíc kilometrového Izraelského národního trailu, vedoucího od severních hranic s Libanonem až na jih k Rudému moři. Prošlapeme turistické trasy vedoucí skrz kamenitou poušť v okolí úchvatných skalních útvarů, budeme obdivovat pestré barvy okolních kopců a pozorovat divoké kozorožce. Během temných nocí uprostřed ničeho budeme uchváceni Mléčnou dráhou a miliony hvězd, které nám budou svítit nad hlavou. Vykoupeme se v Mrtvém moři, jehož hladina je nejnižším pevninským místem světa, a prohlédneme si miliony let staré zkamenělé tvory.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • zpáteční letenku v ceně od cca 6.000 Kč
  • stravu
  • vstupné do podmořské observatoře v Eilatu

Průvodci

Antonín Sekerka

3. 1. - 10. 1. 2025 / č.zájezdu 225301B-01

Část roku zapálený matematik, zbytek roku nadšený cestovatel. Skvělý kytarista a bavič. Milovník balkánské přírody, hor a také celého zbytku Evropy. Tato slova přesně vystihují Tondu, se kterým se na zájezdu rozhodně nudit nebudete!

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. - 3. den

Přílet do Eilatu na Ramonovo letiště, odkud rovnou po svých vyrazíme ke vstupu do přírodní rezervace Timna (případně přílet do Tel Aviv a přejezd autobusem k výchozímu bodu). Vystoupáme na hřeben, po kterém zdoláme vrcholy Mt. Basmat (855 m) a Mt. Berekh (845 m). Kolem skalních útvarů budeme dále putovat pouští, trávit večery u táboráků a rozplývat se pod hvězdnou oblohou. Třetí den dojdeme až do vesnice Yotvata, kde dokoupíme zásoby a ochutnáme místní pivo. Odpoledne přejedeme autobusem do městečka Ein Gedi a vykoupeme se v Mrtvém moři. Poté se ubytujeme v kempu a prohlédneme si pouštní botanickou zahradu. V Ein Gedi bude také vybavený obchod (↔ 45 km, ↑ 1.500 ↓ 1.500 m).

4. - 5. den

Z Ein Gedi se vydáme na dvoudenní etapu skrze kaňon řeky kolem vodopádu a opět zamíříme do kamenité pouště. Nepoznanou krajinou dojdeme až ke starověké pevnosti Masada, která je součástí dědictví UNESCO. Po prohlídce bude možnost se najíst v místní restauraci (↔ 30 km, ↑ 1.700 ↓ 1.300 m).

6. den

Ráno vyrazíme autobusem kolem odsolovacích nádrží Mrtvého moře až na jih Izraele do města Eilat, kde bude odpočinkový den. Zájemci si mohou prohlédnout podmořskou observatoř, mimo jiné se spoustou druhů žraloků. Vykoupeme se v Rudém moři a doplníme zásoby. V podvečer opět vyrazíme do pouště.

7. den

Vyrazíme nad Eilat na poslední pouštní etapu, budeme pozorovat divoké kozorožce a rozloučíme se s Izraelskou přírodou. Unavení zájemci si mohou opět odpočinout u moře.

8. den

Autobusem se přesuneme zpět na letiště, odkud se vrátíme zpět do zimy.

Ubytování

Vzhledem k tomu, že se budeme pohybovat uprostřed liduprázdné pouště, budeme spát na tábořištích ve vlastních stanech. Odměnou pro nás budou krásné tmavé noci s malebným nebem nad hlavou. Vzhledem k místnímu podnebí snad stany ani nebudou potřeba, déšť by byl opravdu zázrak. Připravte se však na chladnější noci, uprostřed pouště v noci mohou teploty spadnout až k 5 stupňům. Přestože se pohybujeme v poušti, každý den bude možnost doplnit zásoby pitné vody. Jednu noc se ubytujeme v kempu v Ein Gedi, kde ze sebe spláchneme sůl z Mrtvého moře. Předpokládáme, že splynete s přírodou, tedy co si s sebou přinesete, si také odnesete.

Strava

Vzhledem k povaze zájezdu není stravování jeho součástí. Počítejte tedy s nějakými zásobami z domu. Ve městech Yotvata, Ein Gedi a Eilat však narazíme na obchůdky či restaurace, ale je nutno mít na paměti, že ceny v Izraeli se pohybují výš než ceny u nás. Ne každý musí mít vlastní vařič, dá se o něj podělit. Klasické plynové kartuše však letadlem nepronesete a možnost koupení na místě nebude! Téměř každý den však bude možnost si udělat ohýnek a ohřát si vodu či jídlo v ešusu přímo na ohni.

Doprava

Nástupní místo: Eilat, Ramon Airport (nebo Tel Aviv)

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Její cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášen dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.

Po Izraeli se budeme pohybovat místními autobusy, které jsou velice komfortní. Ve většině autobusů je dokonce možnost dobíjení elektroniky. Přejíždět však budeme maximálně tři hodiny.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti 4 z 5 bodové škály. Denně většinou ujdeme necelých 20 km, někdy zdoláme až 1000 výškových metrů. Navíc si budeme veškeré věci nosit vždy s sebou. Ráno se vstává poměrně brzy, abychom za světla dorazili na místo spaní.

Další info

Počasí
Přes den může ostré slunce zvednout teploty až k 25 stupňům, v noci teploty v poušti mohou spadnout až k 5 stupňům. Je tedy nezbytné mít opalovací krém, pokrývku hlavy, ale i teplý spacák. Pršet by nemělo, přinejhorším přijde krátká přeháňka.

Voda
Pitnou vodu bude možné doplnit každý den. Není potřeba nosit nějaké filtry či látky na čištění vody.

Cestovní doklady
Cestující do Izraele musí mít při sobě cestovní pas, jehož platnost přesahuje minimálně o 6 měsíců předpokládanou dobu pobytu. V cestovním pase mohou být i razítka z arabských a muslimských zemí, mohou však být důvodem k přísnější kontrole.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

3. 1. - 10. 1. 2025
č. zájezdu: 225301B-01
cena 13 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Gruzie expedičně s výstupem na Kazbek

Gruzie expedičně s výstupem na Kazbek

27. 7. - 9. 8. 2024 Chci to vidět
Jordan Trail

Jordan Trail

12. 10. - 27. 10. 2024 Chci to vidět
Jordan Trail s prodloužením o Izrael

Jordan Trail s prodloužením o Izrael

12. 10. - 31. 10. 2024 Chci to vidět
Maroko, Vysoký Atlas a Sahara

Maroko, Vysoký Atlas a Sahara

20. 9. - 6. 10. 2024 Chci to vidět