Jarní voda na Slovensku

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

Splujeme Dunajec, Bialku, Čierný Váh, Belou a Prielom Hornádu!

Také letos vám z vodáckých akcí nabízíme nedaleký a přesto pro některé neznámý kraj - severní část Slovenska, do Polska co by kamenem dohodil. Živé, ale nezákeřné řeky jsou seřazeny tak, aby i méně zkušení vodáci stačili „chytit dech“ a užít si proudící vody na dvoumístných nafukovacích kánoích. Užijte si tedy poklidný Dunajec s nepřekonatelnou scenérií pieninských hor či nedávno zpřístupněný Prielom Hornádu. Jde o skalnatou soutěsku dlouhou přes 15km, kterou se řeka Hornád prolamuje v nezáludných peřejích do obtížnosti WWII. Kudrna využil této jedinečné příležitost a zařadil splutí toho úseku do tohoto vodáckého zájezdu. Splujeme také o něco sportovnější horské říčky Bialku a Belou. Vodácký program je zpestřen příjemnou túrou v národním parku Pieniny či návštěvou místních zajímavostí.

Díky květnovému svátku, který příznivě vychází na pátek, vám bude stačit vzít si pouze jeden den dovolené!

V ceně je ubytování v kempu ve vlastním stanu. Dáváte-li přednost nocování pod střechou, můžete si jej přiobjednat za příplatek 900 Kč/os./zájezd.

Cena zahrnuje

 • dopravu autobusem
 • 3x nocleh v kempu ve vlastním stanu (za příplatek v penzionu)
 • půjčení vodáckého vybavení (loď, pádlo, vesta, přilba)
 • průvodce, vodácké instruktory
 • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel
 • zákonné pojištění CK
 • pišingr Chimpanzee 

Cena nezahrnuje

 • poplatek za splutí Prielomu Hornádu (10 EUR)
 • ubytování pod střechou - lze objednat za příplatek 900,- Kč/os./zájezd
 • vodácké oblečení - s ohledem na jarní termín doporučujeme, je možné si jej objednat přes naši CK neopren za 280 Kč/os./zájezd, neoprenovou obuv za 160 Kč/os./zájezd, vodáckou bundu za 160 Kč/os./zájezd
 • vodácký vak (loďák) za 80 Kč/zájezd

Program zájezdu

1.–2. den

Večer odjedeme z Brna a noční jízdou přes Olomouc a Hranice dorazíme až na Slovensko, kde nás po krátkém dospání a vodácké instruktáži čeká kličkování mezi pltěmi na nejhezčím úseku Dunajce (ZW –WW I). Tato řeka, která patří mezi nejčistší ve střední Evropě, je malebně zaříznuta mezi skalisky Pieninských hor a tvoří v těchto místech slovensko-polskou hranici. Ve zbytku dne si vyšlápneme do Pieninského národního parku, který je znám svou krásnou krajinou, především pak právě řekou Dunajec a pohodovou túrou přijdeme až do Červeného kláštora, kde se na dvě noci ubytujeme. 

3. den

Tento den si odběhneme do Polska na horskou říčku Bialku (WW I-II). Jedná se o jarní rychlou a velmi hezkou říčku, s výhledy na polskou stranu Vysokých Tater.

4. den

Dopoledne nakoukneme do malebné soutěsky Jarabinský prielom, který byl vyhlášen jako chráněný přírodní výtvor. Toto malebné údolí je dlouhé necelý kilometr a hluboké až 40m. Jestli podmínky národního parku dovolí (výška vody apod.), zařadíme na tento den jedinečný zážitek a to splutí úseku na řece Hornád - Prielom Hornádu. Takřka 15 km dlouhý skalnatý kaňon, jehož splavování NP Slovenský ráj umožnil teprve v roce 2016, se řadí mezi nejkrásnější kaňony Slovenska. Pokud to nebude možné, v náhradním programu nás čekají vodácké hrátky na stromy a větvemi „zarubaném potoku“ Čierném Váhu (WW I) či Váhu (ZW – WW I), tedy úvod nejdelší řeky Slovenska.

5. den

Na závěr si dáme sportovní lahůdku, spodní úsek jedné z nejhezčích slovenských řek, západotatranskou Belou (WW I - II+), která svým charakterem patří mezi těžší řeky tohoto zájezdu. Odpoledne se pobalíme a vyrazíme na cestu zpět do ČR, kam dorazíme ve večerních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme ve dvou kempech ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li vlastní stan, můžete si jej zapůjčit v naší půjčovně. Kempy splňují běžný evropský standard (pěkné sociální zázemí, vybavená kuchyňka, posezení u ohně, restaurace, Wi-Fi). U příplatkového ubytování první dvě noci budeme spát v penzionu střední kategorie ve dvoulůžkových či trojlůžkových pokojích (příp. možnost čtyřlůžkového pokoje) jak s vlastním, tak se společným sociálním zařízením a třetí noc v hotelu 2* kategorie jsou k dispozici dvoulůžkové a třílůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, TV a wi-fi připojením zdarma. Na obou ubytováních jsou lůžkoviny v ceně, není tedy třeba brát si vlastní.

Strava

Stravování je po celou dobu zájezdu z vlastních či dokoupených zásob. Potraviny je možno dokoupit v obou obcích, kde budeme nocovat - najdete zde menší obchůdky se základními potravinami. Během zájezdu bude jednou příležitost nakoupit také ve velkém supermarketu, kde po cestě z vody zastavíme. U kempů v penzionu i v hotelu jsou restaurace, je tedy možné stravovat se přímo tam. Vřele doporučujeme ochutnat některé slovenské speciality - halušky, pirohy... V obou kempech je k dispozici kuchyňka a možnost posedět u ohně a opéci si něco na zub.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2-3 z 5 bodové škály. Tento zájezd patří mezi středně těžké (a to především kvůli poslední řece - Belá). Tedy pro začátečníky sice není úplně vhodný, ale pokud alespoň jeden člen posádky má nějaké zkušenosti s jízdou na proudící vodě, neměl by to pro vás být problém. 

Vodácká náročnost
: ZWC - WW II+

Další info

Lodě
Řeky budeme sjíždět na dvoumístných nafukovacích kánoích se samovylévacím otvorem. Tyto lodě jsou bezpečné a poměrně dobře ovladatelné. Nejčastěji používáme lodě firem Kulíci (RIO) a Gumotex (Baraka).

Vodácké vybavení
Vlastní vodácké vybavení musí být plně funkční a odpovídat náročným bezpečnostním požadavkům pro absolvování zvoleného zájezdu. Při použití vlastního kompletního vodáckého vybavení (loď, vesta, helma, pádlo) vám bude poskytnuta sleva ve výši 400 Kč pro jednu osobu. Vlastní vybavení je nutné uvést v přihlášce k zájezdu (případně později sdělit tuto informaci našemu dispečinku zájezdů). S kajakem je to trochu obtížnější, nicméně většinou se také někam vmáčkne. Informaci zda to bude možné či ne je nutno si dostatečně v předstihu domluvit s naším dispečinkem zájezdů.

Cestovní doklady

Do navštívených (i projížděných) zemí nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.


Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Články

Podobné zájezdy

Černá Hora – Tara

Černá Hora – Tara

27. 6. - 5. 7. 2020 Chci to vidět
Podkarpatské člunkování

Podkarpatské člunkování

18. 7. - 26. 7. 2020 Chci to vidět