Jarní voda na Slovensku

Za zážitky bez obav

Jarní voda na Slovensku

4 dny
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Splujeme Dunajec, Čierný Váh, Belou a Prielom Hornádu!

Také letos vám z vodáckých akcí nabízíme nedaleký a přesto pro některé neznámý kraj - severní část Slovenska. Živé, ale nezákeřné řeky jsou seřazeny tak, aby i méně zkušení vodáci stačili „chytit dech“ a užít si proudící vody na dvoumístných nafukovacích kánoích. Užijte si tedy poklidný Dunajec s nepřekonatelnou scenérií pieninských hor či dlouho uzavřený Prielom Hornádu. Jde o skalnatou soutěsku dlouhou přes 15km, kterou se řeka Hornád prolamuje v nezáludných peřejích do obtížnosti WWII. Využívá jedinečné příležitost, že je soutěska otevřená a zařadili jsme splutí toho úseku do našeho vodáckého zájezdu. Splujeme také o něco sportovnější horskou řeku Belou. Vodácký program je zpestřen příjemnou túrou v národním parku Pieniny či návštěvou místních zajímavostí.

První jarní vodácký zájezd! V ceně je ubytování v kempu ve vlastním stanu. Dáváte-li přednost nocování pod střechou, můžete si jej přiobjednat za příplatek 1.000 Kč/os./zájezd.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • poplatek za splutí Prielomu Hornádu (10 EUR)
  • ubytování pod střechou - lze objednat za příplatek 1.000,- Kč/os./zájezd
  • vodácké oblečení - s ohledem na jarní termín doporučujeme, je možné si jej objednat přes naši CK neopren za 270 Kč/os./zájezd, neoprenovou obuv za 150 Kč/os./zájezd, vodáckou bundu za 150 Kč/os./zájezd
  • vodácký vak (loďák) za 90 Kč/zájezd

Videa

Program zájezdu

1. – 2. den

Večer odjedeme z Brna a noční jízdou přes Olomouc a Hranice na Moravě dorazíme až na Slovensko, kde nás čeká vodácká instruktáž a pak již kličkování na vodě mezi pltěmi na nejhezčím úseku Dunajce (ZW –WW I). Tato řeka, která patří mezi nejčistší ve střední Evropě, je malebně zaříznuta mezi skalisky Pieninských hor a tvoří v těchto místech slovensko-polskou hranici. Ve zbytku dne si vyšlápneme do Pieninského národního parku, který je znám svou krásnou krajinou, především pak právě řekou Dunajec a pohodovou túrou přijdeme až do Červeného kláštora, kde se ubytujeme. 

3. den

Dopoledne nakoukneme do malebné soutěsky Jarabinský prielom, který byl vyhlášen jako chráněný přírodní výtvor. Toto malebné údolí je dlouhé necelý kilometr a hluboké až 40m. Jestli podmínky národního parku dovolí (výška vody apod.), zařadíme na tento den jedinečný zážitek a to splutí soutěsky na řece Hornád - Prielom Hornádu. Takřka 15 km dlouhý skalnatý kaňon, jehož splavování národní park Slovenský ráj umožnil teprve v roce 2016, se řadí mezi nejkrásnější kaňony Slovenska. Pokud to nebude možné, v náhradním programu nás čekají vodácké hrátky na stromy a větvemi „zarubaném potoku“ Čierném Váhu (WW I) či Váhu (ZW – WW I).

4. den

Jako sportovní lahůdka nás poslední den čeká spodní úsek jedné z nejhezčích slovenských řek západotatranské Belé (WW I – WW II+), která svým charakterem patří mezi těžší řeky tohoto zájezdu. Odpoledne se sbalíme a vyrazíme zpět do ČR, kam dorazíme v pozdně odpoledních až večerních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme ve dvou kempech ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li vlastní stan, můžete si jej zapůjčit v naší půjčovně. Kempy splňují běžný evropský standard (pěkné sociální zázemí, vybavená kuchyňka, posezení u ohně, restaurace, Wi-Fi). U příplatkového ubytování první noc budeme spát v pieninských dřevěnicích. V přízemí je společenská místnost, kuchyně, dvojlůžkový pokoj a sociální zařízení (WC + sprcha). V podkroví jsou dva trojlůžkové pokoje a sociální zařízení (WC + sprcha). Celkově tedy bude v dřevěnici ubytováno 8 osob. Druhou noc budeme bydlet v hotelu s dvou či čtyř lůžkovými pokoji. Lůžkoviny jsou v ceně, není tedy třeba brát si vlastní.

Strava

Stravování je po celou dobu zájezdu z vlastních či dokoupených zásob. Potraviny je možno dokoupit v obou obcích, kde budeme nocovat - najdete zde menší obchůdky se základními potravinami. Během zájezdu bude jednou příležitost nakoupit také ve velkém supermarketu, kde po cestě z vody zastavíme. Poblíž obou kempů je restaurace, je tedy možné stravovat se přímo tam. Vřele doporučujeme ochutnat některé slovenské speciality - halušky, pirohy... V obou kempech je k dispozici kuchyňka a možnost posedět u ohně a opéci si něco na zub.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2-3 z 5 bodové škály.
Tento zájezd patří mezi středně těžké (a to především kvůli poslední řece - Belá). Tedy pro začátečníky sice není úplně vhodný, ale pokud alespoň jeden člen posádky má nějaké zkušenosti s jízdou na proudící vodě, neměl by to pro vás být problém. 

Vodácká náročnost
: ZWC - WW II+
Pro lepší představu o vodácké obtížnosti najdete informace zde.

Další info

Lodě
Řeky budeme sjíždět na dvoumístných nafukovacích kánoích se samovylévacím otvorem. Tyto lodě jsou bezpečné a poměrně dobře ovladatelné. Nejčastěji používáme lodě firem Kutlíci (RIO) a Gumotex (Baraka). Pokud nemáte parťáka do deblovky, nebojte se, určitě to nějak vymyslíme. Buď vám parťáka najdeme mezi klienty či průvodci, a nebo je i další možnost: Objednejte si loď sám pro sebe! V naší flotile se nacházejí i přátelské packrafty (ROBfin) či plastové kajaky (např. Pyranha Nano L). U obou typů lodí vyžadujeme základní zkušenost s jízdou v lodi s kajakářským pádlem. Lodě si můžete zaškrtnout v objednávce, a to v sekci “půjčovna” či poptat se v poznámce.

Vodácké vybavení
Vlastní vodácké vybavení musí být plně funkční a odpovídat náročným bezpečnostním požadavkům pro absolvování zvoleného zájezdu. Při použití vlastního kompletního vodáckého vybavení (loď, vesta, helma, pádlo) vám bude poskytnuta sleva ve výši 330 Kč pro jednu osobu. Vlastní vybavení je nutné uvést v přihlášce k zájezdu (případně později sdělit tuto informaci našemu dispečinku zájezdů). S kajakem je to trochu obtížnější, nicméně většinou se také někam vmáčkne. Informaci zda to bude možné či ne je nutno si dostatečně v předstihu domluvit s naším dispečinkem zájezdů.

Cestovní doklady

Do navštívených (i projížděných) zemí nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.


Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Podobné zájezdy

Černá Hora – Tara

Černá Hora – Tara

19. 7. - 28. 7. 2024 Chci to vidět