16 věcí, které vzít s sebou na vodu

Za zážitky bez obav

16 věcí, které vzít s sebou na vodu

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost
Autor textu tým CK Kudrna a naši průvodci

I když ne vždy to tak za okny vypadá, léto již klepe na dveře a s ním i vodácká sezona, na kterou se u Kudrnů tolik těšíme. Jednou z důležitých věcí je, umět se na vodu účelně, avšak prakticky sbalit. Vybavení na vodu (loď, pádlo, vesta, přilba) je již v ceně zájezdu a vy jej prakticky nemusíte vůbec řešit. Co tedy budete na zájezdu dalšího potřebovat a co naopak nechat doma?

Ze všeho nejdůležitější a také první věc, kterou nabalit a kterou průběžně kdykoliv v zahraničí kontrolovat, jsou doklady. Dle toho, do jaké země se vydáváte, je třeba mít občanský průkaz či cestovní pas stále u sebe. Na vodu se vám také bude hodit zdravotní pojištění, které je pro každého automaticky na zájezd sjednáno. Obdržíte od nás kartičku, která je jasným důkazem tohoto pojištění - tu si nezapomeňte vzít s sebou! Tedy, pokud by se vám (nedej Bože) cokoliv stalo, s touto kartičkou máte záruku, že budete ošetřeni na náklady pojišťovny (v některých zemích tyto náklady mohou šplhat do neskutečných výšin – tedy rozhodně pojištění není radno podceňovat!). Veškeré doklady (OP, pas, kartičku pojištění) je dobré mít v nepromokavém pouzdře. Po zájezdu není příjemné běhat po úřadech s pasem, ze kterého ještě odkapává voda a vyřizovat doklad znovu.

Na zájezdech se snažíme maximálně splynout s přírodou nejen na vodě, ale také na souši. Z toho důvodu většinou nocujeme ve stanech (na mnoha zájezdech se však dá připlatit nocování pod střechou). Kromě nepromokavého stanu tak nezapomeňte s sebou dostatečně teplý spacák (přece jen bývá u vody nad ránem chladno) a karimatku, která vám nocleh na zemi značně zpříjemní a vy se tak budete probouzet plni elánu do nového dne. Při večerním toulání po kempu jistě přijde vhod také čelovka.

Co se týče oblečení a obuvi, mimo to, které uznáte za vhodné (kalhoty, mikina, svetr, tričko, spodní prádlo, tenisky apod.), je důležité myslet na věci do lodi. Nezapomeňte proto tričko (lepší syntetické než bavlněné), plavky a zvláštní boty (pokud nemáte neoprenové, postačí i staré tenisky. Naprosto nevhodné jsou však sandály a boty typu crocs!). V případě nepřízně počasí jistě oceníte pončo nebo pláštěnku proti dešti a neprofukavou i nepromokavou bundu s kapucí. Naopak při horkém letním dnu se hodí klobouk či jiná pokrývka hlavy a sluneční brýle s kvalitním UV filtrem, které vás mohou ochránit před mnoha zdravotními komplikacemi. Nezapomeňte ani na opalovací krém, ať si nezkazíte dovolenou spálenou a bolavou kůží! Obzvlášť přes den, kdy se sluneční paprsky násobí odrazem o vodní hladinu, se namažte dostatečně silnou vrstvou krému.

Do lodi, na ochranu vašich věcí, oceníte vodácký vak. Pokud jej nevlastníte, vystačíte si s batůžkem – ten vám však může promoknout. Proto si cennosti důkladně zabalte do igelitových sáčků, kterých si nabalte zásobu – ty se v podstatě totiž hodí kdykoliv. Vždy se najde na vodě něco ne úplně suchého, co je třeba izolovat od zbytku zatím ještě suchých věcí.

Pro večerní posezení a zábavu se nestyďte přibalit přenosné hudební nástroje. Co je lepší, než sedět s kytarou či banjem před stanem a zpívat do temné noci J Pro tyto sedánky se vám bude hodit také repelent na odpuzení hmyzáků a jiných potvor, kteří dokáží znepříjemnit celý pobyt. Avšak pokud si doma nezapomenete hlavně dobrou náladu a veselou mysl, jakékoliv zapomenuté vybavení bude pouhou maličkostí!

Zde naleznete linky na všechny vodácké akce

nebo do jednotlivých destinací Albánie, Černá Hora, Francie, Slovensko a Rakousko

Fotogalerie

Videa

Související zájezdy

Černá Hora – Tara

Černá Hora – Tara

19. 7. - 28. 7. 2024 Chci to vidět
Divoké řeky Francie

Divoké řeky Francie

24. 8. - 31. 8. 2024 Chci to vidět
Řeky Rakouska

Řeky Rakouska

1. 8. - 4. 8. 2024 Chci to vidět
Řeky Slovinska

Řeky Slovinska

9. 7. - 14. 7. 2024 Chci to vidět
Soča

Soča

4. 9. - 8. 9. 2024 Chci to vidět
Víkendová Salza

Víkendová Salza

7. 6. - 9. 6. 2024 Chci to vidět
Vodácký kurz na Salze

Vodácký kurz na Salze

15. 6. - 18. 6. 2024 Chci to vidět
Jarní voda na Slovensku

Jarní voda na Slovensku

12. 5. - 15. 5. 2022 Chci to vidět