Jarní vodácké Rumunsko

Jarní vodácké Rumunsko

9 dní / 13 300 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

30. 4. - 8. 5. 2022
č. zájezdu: 222201-01
cena 13 300 Kč
VYPRODÁNO

Na nafukovacích kanoích po rumunských řekách

Zbytky sněhu na vrcholcích hřebenů pomalu tají a plní kamenitá koryta horských řek, což je ideální stav pro nezáludný vodácký zážitek, zpestřený navigacemi, dřevěnými stupni, zarostlými břehy, mostky a popadanými stromy. Využijte jedinečnou možnost poznat část Rumunska z „paluby“ dvoumístné nafukovací kánoe. Z jedné základny s námi navštívíte všechny vodácky zajímavé řeky severu Rumunska, Bistritou počínaje a Vasrem konče. V tomto kraji dřeva a hor podnikneme také nádhernou celodenní túru v pohoří Maramureš, využijeme poslední funkční lesní úzkokolejku a určitě nevynecháme zastávku u památek Unesco jako je Veselý hřbitov či některé z malebných dřevěných kostelíků.

Po celou dobu zájezdu jsme ubytováni v příjemném penzionu! Za příplatek 2.200 Kč/os./zájezd si můžete navíc objednat výtečnou polopenzi přímo na penzionu.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • vodácké oblečení - s ohledem na jarní termín vřele doporučujeme, je možné si jej objednat přes naši CK, neopren za 630 Kč/os./zájezd, neoprenovou obuv za 350 Kč/os./zájezd a vodáckou bundu za 350 Kč/os./zájezd
  • vodácký vak za 210 Kč/os./zájezd

Program zájezdu

1.–2. den

Odpolední odjezd z Brna a noční jízdou přes Slovensko a Maďarsko dorazíme až do nejsevernější části Rumunska zvané Maramureš, která je plná dřevěných kostelů a bran. Tady nás po krátkém dospání čeká na rozjetí spodní úsek pohodové řeky Viseu (WW I), která je levým přítokem hraniční Tisy.

3. den

Ve vodáckém programu budeme pokračovat na pěkné horské řece Ruskova (WW I-II) a pokud podmínky dovolí, možná už i na její zdrojnici, na řece protékající širokým údolím s roztroušenými vesničkami - Rice hluboko v hraničních horách.

4. den

Dnešní den místo na loď vyrazíme "po svých" na celodenní túru po jednom z hřebenů Marmarošských hor - Bardau (1726 m). Cestou překonáme několik potůčků, přejdeme po náhorní pláni s množstvím pasoucích se koní a ovcí až na vrchol, který za dobrého počasí poskytuje neuvěřitelné výhledy na ostatní hřebeny Marmureše a za dobré viditelnosti i na ukrajinskou Černou horu.

5.–6.den

Po celodenní túře si opět dva dny užijeme vodáckých radovánek - vypravíme se na řeku Bistria Aurea (WW I-II), kde se nám o zábavu postarají dřevěné stupně a nízké lávky, nahlédneme zde nepatrně i do moldavské části Rumunska. Další den vás zavedeme pod jižní stranu Rodenských hor. Na jižní straně pohoří Rodna si podle vodního stavu vyjedeme na horskou říčku Rebra (WW I -III), popřípadě vyrazíme k téměř nedostupnému kaňonu řeky Lapus (WW I-II).

7. den

Návštívíme malebný pravoslavný klášter Moisei a podle sněhových podmínek a počasí si uděláme poctivější výšlap v pohoří Rodna či Maramureš.

8.–9. den

Poslední den na vodě strávíme na „domácí“ říčce Vaser (WW I-II), kam se dopravíme místní úzkokolejkou, která projíždí hned "za humny" našeho ubytování. Projížďka vláčkem, který je tažený parní lokomotivou, je prima předehra před posledním splutím. Odpoledne pak vyrazíme plni vodáckých zážitků zpět do ČR, kam přijedeme v ranních či dopoledních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme po celou dobu našeho pobytu v příjemném penzionu (6 nocí), kde najdeme také zastřešenou terasu sloužící k dlouhým nočním posezením. Penzion je prostší, avšak velice čistý a rodinný. K dispozici jsou 3-4lůžkové pokoje (pokoje obsazujeme dle přihlášení klientů tak, aby byly obsazeny všechny postele). Pro dva pokoje je vždy k dispozici jedno společné sociální zařízení. Do přihlášky si můžete specifikovat požadavek na počet lůžek ve vašem pokoji a na spolunocležníky. Pokud to bude jen trošku možné pokusíme se vám vyhovět. Lůžkoviny jsou zahrnuty v ceně. K dispozici bude rychlovarná konvice, plnohodnotná kuchyňka nebude v penzionu dostupná.

Strava

Stravování je po celou dobu zájezdu z vlastních či dokoupených zásob. Potraviny je možno dokoupit ve větších městech a vesnicích téměř denně. K dispozici bude rychlovarná konvice, plnohodnotná kuchyňka nebude v penzionu dostupná. V okolí penzionu najdete také malou občerstvovnu, restauraci či pivnici. Vřele doporučujeme ochutnat některé rumunské speciality - mămăligă, čorba. Pokud však nechcete mít s jídlem starosti, nabízíme za příplatek 2.200 Kč/os./zájezd doobjednání polopenze, která se podává přímo v penzionu (začíná nedělní večeří a končí sobotní snídaní).

Doprava

Doprava bude realizována pronajatými mikrobusy/dodávkami.

Nástupní místa

Bratislava / Brno - Zvonařka

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2-3 z 5 bodové škály. Tento zájezd patří mezi středně těžké (nejobtížnější je řeka Rebra). Tedy pro úplné začátečníky není zcela vhodný. Ale pokud alespoň jeden člen posádky má nějaké zkušenosti s jízdou na českých řekách, neměl by to pro vás být problém. Již jsme měli na tomto zájezdě úplné začátečníky a teď jsou z nich velcí vodáci. Před první řekou proběhne ještě na souši podrobné vodácké školení. Také, i když to není úplně náplní našeho programu, si mohou zájemci různé vodácké dovednosti procvičovat v průběhu celého zájezdu. Na řekách s vámi budou vždy minimálně dva vodáčtí průvodci. Jejich počet se úměrně zvyšuje s počtem účastníků vždy tak, aby byla maximálně zajištěna vaše bezpečnost. Na jednotlivých řekách strávíme většinou 3-6 hodin. Vodácký program je doplněn vycházkami po místních přírodních zajímavostech.

Vodácká náročnost: WW I - WW III

Další info

Lodě
Řeky budeme sjíždět na dvoumístných nafukovacích kánoích se samovylévacím otvorem. Tyto lodě jsou poměrně bezpečné a dobře ovladatelné. Nejčastěji používáme lodě firem Kutlíci (RIO) a Gumotex (Baraka).

Vodácké vybavení
Vlastní vodácké vybavení musí být plně funkční a odpovídat náročným bezpečnostním požadavkům pro absolvování zvoleného zájezdu. Při použití vlastního kompletního vodáckého vybavení (loď, vesta, helma, pádlo) vám bude poskytnuta sleva ve výši 500 Kč pro jednu osobu. Vlastní vybavení je nutné uvést v přihlášce k zájezdu (případně později sdělit tuto informaci našemu dispečinku zájezdů). S kajakem je to trochu obtížnější, nicméně většinou se také někam vmáčkne. Informaci zda to bude možné či ne je nutno si dostatečně v předstihu domluvit s naším dispečinkem zájezdů.

Cestovní doklady
Do navštívených (i projížděných) zemí nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články

Podobné zájezdy

Jarní voda na Slovensku

Jarní voda na Slovensku

12. 5. - 15. 5. 2022 Chci to vidět
Podkarpatské člunkování

Podkarpatské člunkování

23. 7. - 31. 7. 2022 Chci to vidět
Vodácká Albánie

Vodácká Albánie

20. 5. - 29. 5. 2022 Chci to vidět