Javorníky

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

hřebenová túra s jednou nohou v Česku, s druhou na Slovensku

Divočina? Existují ještě vůbec místa, která lze takto nazývat? Jedním takovým místem můžou být třeba česko-slovenské Javorníky. Pohoří spadající z české strany pod ochranu CHKO Beskydy a ze slovenské pod CHKO Kysuce, ukrývá pestrou flóru i faunu. O divokosti a nedotčenosti zdejší přírody svědčí častý výskyt vzácných šelem jakými je rys ostrovid, vlk obecný nebo dokonce medvěd hnědý. My se pochopitelně budeme držet turistických stezek a tak na tyto duchy lesa zcela jistě nenarazíme. Přesto jen pomyšlení na to, že tam někde v přítmí jedlovo bukových hvozdů třeba jsou a pozorují nás, je přinejmenším vzrušující. Vyrazíme do hor. V menší skupině. To abychom zdejší duchy zbytečně nerušili. Ale užijeme si to. Tohle je totiž srdcovka.

Cena zahrnuje

  • 1x ubytování v penzionu se snídaní
  • 2× ubytování na horské chatě se snídaní
  • průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • Chimpanzee pišingr

Cena nezahrnuje

  • dopravu. Tu je však možné zajistit za příplatek 900 Kč/os. (nástupní místo Brno).

Videa

Program zájezdu

1. den

Sraz na Valašsku a to přímo v jeho srdci, v Rožnově pod Radhoštěm, městě naditém valašským folklórem. Prohlédneme si jedinečné Valašské muzeum v přírodě a večer posedíme u místního piva, v němž se dá i obstojně vykoupat, budete-li chtít (pivní lázně jsou určitě originálním zážitkem, ale je třeba si místo rezervovat s předstihem).

2. den

Autobusem se přepravíme do Bílé a odtud už po svých vyrazíme vstříc horským zážitkům, které se téměř po celou dobu budou odehrávat na slovensko-moravském pomezí. Čeká nás výstup na hřeben z jehož vrcholových partií se skvěle dívá na malebné Vsetínské vrchy i na charakteristický temný hřeben Beskyd, kterému kralují kultovní vrcholy, jakými jsou Radhošť, Smrk a Lysá ( ↔ 20 km, ↑ 800 ↓ 400 m).

3. den

Hned po ránu vyběhneme na nejvyšší vrchol pohoří – slovenský Velký Javorník (1.071 m) s dvojramenným křížem. Výhledy samozřejmě suprové, tedy pokud nám bude přát počasí! Pokračovat budeme ještě stále po slovenské straně přes rozhladňu Stratenec s památníkem určeným vojákům padlým při osvobozování Velkých Karlovic až k Malému Javorníku, kde se již dotkneme českých hranic. Přes Frňovské sedlo dorazíme do blízkosti lyžařského střediska Kohútka ( ↔ 13,5 km, ↑ 377 ↓ 406 m).

4. den

A budeme klesat. Přes Makytu (923 m) a Valašskou Kyčeru (863 m) slítneme až do skalního labyrintu pískovcových skal. Pulčínské skály sice nemohou konkurovat rozsáhlým skalním městům v Adršpachu nebo v Českém ráji, ale i zde platí - co je malé, to je hezké. Přesun na vlak nebo k automobilu a odjezd domů ( ↔ 22 km, ↑ 563 ↓ 1.029 m).

Ubytování

V Rožnově se ubytujeme v penzionu ve 2 - 5 lůžkových pokojích. Na horských chatách budeme ubytováni po dvě noci. Pokoje jsou 3 - 4 lůžkové. Lůžkoviny jsou zajištěny.

Strava

V rámci ubytování budeme mít zajištěné snídaně nu a obědy a večeře si zajistíme individuálně. Malá záložní sváča v podobě jablka, oblíbených müsli a čokotyčinek nebo třeba frgálu, se však hodí vždycky. Budete-li cítit příznaky nachlazení nebo vyčerpání, průvodce bude mít v batohu účinný, průzračně čistý valašský lék vlastní výroby :-)

Doprava

Doprava není zahrnuta do ceny, ale je možné ji zajistit za příplatek 900 Kč/os. Doprava se týká úseku Brno - Rožnov p./R. a Lidečko - Brno. Minimální počet osob pro organizaci hromadné dopravy je 4.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o poměrně jednoduchý přechod nalehko. Pokud bychom jej chtěli označit na stupnici od 1 - 5, pak bychom zvolili stupeň č. 2-3. Hory, ty české nevyjímaje, však nemůžeme v žádném případě podceňovat. Je třeba se připravit na případné změny počasí i nízké teploty a tomu přizpůsobit garderóbu. Délky tras včetně převýšení najdete v programu zájezdu.

Další info

Velikost skupiny:  tato akce je určen pro komorní skupinu v maximálním počtu 12 osob.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Přechod Novohradských hor nalehko

Přechod Novohradských hor nalehko

31. 7. - 4. 8. 2024 Chci to vidět
Přechod Šumavy

Přechod Šumavy

10. 7. - 14. 7. 2024 Chci to vidět