Jeseníky a Králický Sněžník

Za zážitky bez obav

Jeseníky a Králický Sněžník

4 dny
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

v dobré partě napříč podzimními horami aneb Priessnitzův zábal na duši

Autor následujících řádků je věrný Valach a neúnavný milovník Beskyd. Přesto si nedovoluje ani na chvíli zpochybnit jedinečnost Jeseníků v rámci českomoravského horstva. Kouzlo, které Jeseníky vyzařují, když se jimi člověk toulá, je nezaměnitelné. Některá místa pohoří nám mohou na malou chvíli evokovat lecos – poloniny Karpat, vřesoviště Skandinávie, … Ale není třeba, aby je člověk přirovnával k jiným evropským nej, protože jsou zkrátka unikátní samy o sobě. Možného budoucího aspiranta na další národní park Česka, jeho zadumané kopce, zubatá skaliska a louky se vzácnou flórou, můžeme také zařadit mezi lokality, jež byly svědky děsuplných historických událostí, které na našem území nemají obdoby - čarodějnických procesů. Následující přechod patří v Jeseníkách asi k těm nejkrásnějším. My se sem úmyslně vydáme v době, kdy se bude příroda pomalu chystat ke spánku. V tomto čase jsou Jeseníky asi nejkrásnější a snadno dosažitelné úseky naší poutě rozhodně nebudou připomínat Václavák. Bonusem bude výstup na Králičák. Užijte si pohodové putování v partě dobrých lidí, s průvodcem, který určitě nebude mít nouzi o historky z cest.

Doprava do odlehlého kraje v ceně.

Cena zahrnuje

  • 3× ubytování na horských chatách se snídaní
  • dopravu mikrobusem
  • průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • Chimpanzee pišingr

Videa

Program zájezdu

1. den

Dopolední příjezd na Skřítek. Odtud kolem Ztracené skály s výhledy na Šumperk a Sobotín a přes Jelení studánku vystoupáme na rozsáhlý travnatý horský hřeben. Nejvyšším místem, které zdoláme bez větších obtíží bude Vysoká Hole (1.464 m). Magnetem pro naše oči a drásadlem pro naši představivost pak budou Petrovy kameny, které jsou významné nejen z botanického hlediska. Dle pověstí se zde slétávaly čarodějnice z celého okolí. O temné historii Jeseníků spojených s čarodějnickými procesy si také lecos povíme ( ↔ 13 km, ↑ 622 ↓ 166 m).

2. den

Výstup na nejvyšší horu Moravy - Praděd (1.492 m). Posilněni výhledy vyrazíme kolem legendární chaty Švýcárna s luxusními borůvkovými knedlíky směr Červenohorské sedlo. Rašeliniště Malého jezerníku projdeme po dřevěných lávkách. Že Jeseníky není radno podceňovat nám snad u piva potvrdí člen horské služby (pokud nebude zrovna ve službě) ( ↔ 12 km, ↑ 183 ↓ 501 m).

3. den

Parádní závěrečná túra kolem Vřesové studánky s kamennou kapličkou na Keprník (1.423 m) a Šerák (1.351 m). Holbu si dáme na Jiřího chatě. Projdeme kolem Obřích skal a sejdeme do Ramzové ( ↔ 16 km, ↑ 557 ↓ 864 m).

4. den

Ze Stříbrnice pod masivem Králického Sněžníku vyrazíme vstříc dalšímu vrcholu (1.424 m) odkud můžeme přeskočit do Polska. Zde se také rodí řeka Morava. Ošlehání jesenickokrálickými větry se vrátíme zpět do Stříbrnice a vyrazíme domů. Bohužel. ( ↔ 12 km, ↑ 816 ↓ 816 m).

Ubytování

Ubytováni budeme na horských chatách ve 2 - 5 lůžkových pokojích se sociálním zařízením mimo pokoj. Lůžkoviny jsou zajištěny.  

Strava

V rámci ubytování budeme mít zajištěné snídaně nu a obědy a večeře si zajistíme individuálně. Malá sváča v podobě oblíbených müsli a čokotyčinek apod. se hodí vždycky. 

Doprava

Vzhledem k poměrně krkolomnému spojení s jesenickým krajem, bude cesta zajištěna kudrnovským mikrobusem. Kromě Brna se můžete připojit ve Vyškově, Prostějově nebo v Olomouci. 

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o poměrně jednoduchý přechod nalehko. Pokud bychom jej chtěli označit na stupnici od 1 - 5, pak bychom zvolili stupeň č. 2-3. Nejvíce se asi zapotíme při závěrečném výstupu na Králičák, ale to už budeme pěkně rozchození. Hory, ty české nevyjímaje, však nemůžeme v žádném případě podceňovat. Je třeba se připravit na případné změny počasí i podzimní teploty a tomu přizpůsobit garderóbu. Protože jak zpívá Jaromír Švejdík z kapely Umakart (a kultovních jesenických Priessnitz): „Na Pradědu je pořád zima a sníh sleze až na konci dubna …“ Zkrátka je třeba být nachystaný i na "kosu". Délky tras včetně převýšení najdete v programu zájezdu.

Další info

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Přechod Novohradských hor nalehko

Přechod Novohradských hor nalehko

31. 7. - 4. 8. 2024 Chci to vidět