Jižní Španělsko

Jižní Španělsko

10 dní / 21 300 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

ryzí temperament ohnivé Andalusie a poklady maurské architektury

Nespoutaná, rozverná a ohnivě přitažlivá je atmosféra nejjižnější provincie Španělska, nekorunované královny jižanského temperamentu, Andalusie. Přes Gibraltar již natahuje ruku k Africe, kam sahají kořeny její dávné vyspělosti a skvostné maurské architektury, které se zde mísí s evropskými vlivy ryze originálním způsobem, jenž nespatříte jinde na světě. Neopakovatelných prožitků a kulinářských lákadel nabízí plnou náruč a my se nebudeme zdráhat nabízené bohatství přijímat. Nevynecháme ohnivé flamenco, sladké málažské víno ani sherry z Jerezu, ochutnáme pravou iberskou šunku a možná i býčí oháňku. Vykoupeme se na bělostných plážích Costa del Sol se zasněženými vrcholky Sierry Nevady za zády, zadovádíme si ve vlnách Atlantiku. Při našem putování rozmazlíme všechny své smysly tak, jak je právě andalusanům vlastní. Neuzavřeme se do anonymních hotelových komplexů, ale užijeme si malé penziony a apartmány, často přímo v centru, abychom si užili skutečně autentickou tvář španělského jihu. 

Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem po Andalusii
  • 9x ubytování
  • průvodce
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenky od 6.500 Kč včetně tax)
  • stravování
  • vstupné do památek

Program zájezdu

1. – 2. den

Přílet do MÁLAGY, která nás přivítá příjemnými letními teplotami a osvěžujícím Atlantikem. Aklimatizaci na prosluněném pobřeží Costa del Sol si zpestříme výletem do hlubokého vápencového kaňonu EL CHORRO a se zájemci i procházkou po slavné stezce Caminito del Rey, která je po rekonstrukci zpřístupněna veřejnosti a skýtá fascinující výhledy do kaňonu. Další skvost stavitelství v kulisách přírody na sebe nenechá dlouho čekat - přesuneme se do půvabné RONDY, která se do paměti vryje nezaměnitelnou siluetou městečka nad vysokou propastí i překrásným kamenným mostem, jenž obě části propojuje. Zůstaneme přes noc a užijeme si tak i večerní atmosféru jedné z nejpůsobivějších kulis Andalusie.

3. den

Andaluské pobřeží i vnitrozemí je přímo poseté kouzelnými bílými městečky. Jimi budeme šněrovat na jih směrem na GIBRALTAR, kde strávíme odpoledne s jeho opičími obyvateli a výhledy na blízkou Afriku. Poté se přehoupneme od poklidného Středozemního moře k divokému Atlantiku, jehož vlny můžete zkrotit třeba na surfu. V oblíbeném letovisku TARIFA si užijeme nekonečné písečné pláže i večerní romantické procházky.

4. den

Při putování podél jižního pobřeží Španělska nemůžeme opomenout CÁDIZ, který na úzkém výběžku pevniny ukrývá harmonicky vtěsnané staré centrum i přístav, představující strategickou výspu v toku španělských dějin. Pak se zase na chvílí ponoříme do vnitrozemí a přidáme další smyslovou vzpomínku - městečko JEREZ je kolébkou nejvyhlášenější sherry, které ochutnáme v tradičním sklípku.

5. – 7. den

V polovině zájezdu právě uzrál čas na nejokázalejší klenoty španělského jihuSEVILLA a GRANADA. Necháme se okouzlit věhlasnými památkami jedinečné směsice maurské a křesťanské architektury, které si úplně beze spěchu prohlédneme. Sevilla je vyhlášená tradicí býčích zápasů, ale i velkolepou gotickou katedrálou a maurskou věží La Giralda, v Granadě nevynecháme nádherný královský palác La Alhambra, ale ani židovskou čtvrť Albaicín a Sacromonte, čtvrť jeskynních cikánských obydlí. V Seville i Granadě strávíme celý den i večer večer, kdy po celodenních toulkách uličkami s chutí usedneme ke džbánku osvěžující sangrie s příjemnou kulisou flamenca, klapotu kastanět i vlnících se tanečnic. Mezi návštěvou jednotlivých měst a skvostných památek se odreagujeme procházkou mezi bizarními skalními útvary v přírodním parku El Torcal. V místních temných sklípcích objevíme další kulinářský poklad - sušenou iberskou šunku.

8. den

Přímo nad Granadou se rýsuje nepřehlédnutelná horská kulisa SIERRY NEVADY, která nás také zláká osvěžující přírodní oázou. Zamíříme do podhůří LAS ALPUJARRAS mezi úžasná terasovitá políčka a vesničky, v nichž jako by se zastavil čas. V místních temných sklípcích objevíme další kulinářský poklad - sušenou iberskou šunku.

9. - 10. den

Krajina náhle zcela změní ráz a ze sytě zelených hor se přesuneme do polopouštní krajiny provincie ALMERÍA, která v nás vyvolá dojem divokého západu a americké Arizony. Nahlédneme do důmyslných jeskynních příbytků v městečku GUADIX, a westernovou krajinou neomylně zamíříme k moři. Užijeme si závěrečný odpočinek na plážích a poslední nocleh u moře v letovisku Nerja, odkud se poslední den přesuneme k odletu z Málagy.

Ubytování

Nocovat budeme 9x v hotýlcíh a apartmánech, vždy ve 2 - 3 lůžkových ložnicích. Při včasném přihlášení je možné dvoulůžkové pokoje rezervovat. Sociální zařízení bude někdy v rámci apartmánu společné pro několik ložnic, někdy bude samostatné.

Strava

Veškeré stravování je ve vlastní režii. Vždy budeme ubytovaní v centru města, téměř denně tak bude příležitost dokupovat čerstvé místní suroviny, zajít na místní večeři či zobnout rozmanité tapas (= typické občerstvení k večernímu posezení). V některých ubytováních bude k dispozici i kuchyňka, kde si můžete připravit vlastní večeři, nebo snídani.

Doprava

K přepravě na místě využijeme pronajatý mikrobus.

Nástupní místa

Náročnost

Náročnost zájezdu odpovídá stupni č. 1 - 2 z 5 bodové škály. Jedná se nenáročný program, vždy formou jednodenních výletů na lehko po památkách i do přírody.

Další info

cestovní doklady
Pro cestu do Španělska nám stačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

letenky a letecká doprava

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

skupina a průvodce

Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, maximální kapacita je 14 účastníků + 1 průvodce.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Podobné zájezdy

Madeira - jednodenní túry

Madeira - jednodenní túry

16. 10. - 23. 10. 2020 Chci to vidět