Madeira - jednodenní túry

Za zážitky bez obav

Madeira - jednodenní túry

8 dní / 17 600 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

7. 10. - 14. 10. 2024
č. zájezdu: 224840A-04
cena 17 600 Kč
VYPRODÁNO
14. 10. - 21. 10. 2024
č. zájezdu: 224840A-05
cena 17 600 Kč
VYPRODÁNO
28. 10. - 4. 11. 2024
č. zájezdu: 224840A-06
cena 17 600 Kč
1 volné místo
18. 11. - 25. 11. 2024
č. zájezdu: 224840A-07
cena 17 600 Kč
25. 11. - 2. 12. 2024
č. zájezdu: 224840A-08
cena 17 600 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

toulky ostrovem pralesů, hor, levád a orchidejí

„Ráj uprostřed Atlantiku“, „Ostrov věčného jara“, „Květinový koš Atlantiku“ – to jsou asi ty nejznámější přívlastky, kterými bývá tento nevelký portugalský ostrov označován. Madeira je jako stvořená pro tuláky a cestovatele, kteří mají rádi nespoutanou přírodu a exotickou květenu. Na malém kousku země zde najdeme divoké mořské útesy, rozeklané štíty, terasovitá políčka na horských svazích, ale i subtropické zahrady. Celý ostrov je navíc doslova prošpikován více než 2.000 km „levád“ – zavlažovacích kanálů, které vedou přes hory, pastviny i pralesy a procházejí nesčetnými horskými tunely. Mnohé z nich budeme mít možnost poznat vlastnonožně. Ubytujeme se v příjemném penzionu či apartmánech v centru hlavního města FUNCHAL, odkud budeme každý den vyrážet nalehko na půl - až celodenní výšlapy po horských cestách, levádách či po útesech a občas i za poznáním a historií. 

Nemějte obavy, že v listopadovém či prosincovém termínu na Madeiře umrznete - stále zde panují příjemné teploty okolo 20 stupňů Celsia a navíc se můžete těšit na příjemné adventní výzdoby v ulicích. 

Zájezd si můžete prodloužit jak o jedinečný Květinový festival, tak o drsný horský přechod a zůstat tak na Madeiře 2 nebo dokonce i 3 týdny.

Doporučujeme včasnou rezervaci zájezdu, po letenkách je velká poptávka. 

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenky cca 11.000 Kč včetně tax)
  • fakultativní plavbu Kolumbovou lodí Santa Maria
  • vstupy do muzeí, botanických zahrad a památek
  • jízdy lanovkou 

Průvodci

Martin Mitáš

7. 10. - 14. 10. 2024 / č.zájezdu 224840A-04
14. 10. - 21. 10. 2024 / č.zájezdu 224840A-05

Průvodcovský matador, kterému není takřka žádná lokalita a ani aktivita cizí. Svou oblíbenopu Podkarpatskou Rus detailně poznával již na vysoké škole, kdy také začal pořádat pro studenty i první výpravy. Od té doby se průvodcovského pádla prakticky nepustil. Své portfolium postupně rozšiřil o ...

Dozvědět se více

Štefánia Šrámková

28. 10. - 4. 11. 2024 / č.zájezdu 224840A-06

Štefka je ženský element v kudrnovské partičce žiletkářů. A rozhodně nestojí uzarděně stranou. Jarní přípravu zahajuje pravidelně na Mallorce, v hlavní sezóně si dopřává zájezdy po stopách Tour de France i Giro d’Italia. Krom silničních zájezdů si rozumí i s bajky a cykloturistickými zájezdy, na ...

Dozvědět se více

Martin Brožka

18. 11. - 25. 11. 2024 / č.zájezdu 224840A-07
25. 11. - 2. 12. 2024 / č.zájezdu 224840A-08

Hory ho lákaly již od mladistvých let, láska k nim běžela současně se závoděním v orientačním běhu, Ironmany a ultramaratony. Jako akreditovaný mezinárodní horský průvodce UIMLA provází hlavně horské a ferratové zájezdy. Potkat ho můžete na ferratách Rakouska, Dolomit nebo Julských Alp. Vysoké ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. a 2. den

První den přelet z Prahy na letiště Cristiana Ronalda na Madeiře a přesun do hlavního města ostrova – Funchalu, kde se ubytujete v příjemném penzionu. Krátká procházka nejbližším okolím hostelu, především se zřetelem na možnosti nákupů, stravování, koupání, sportování...
Druhý den prohlídka hlavního města: velká tržnice, přístav a městská pláž, ulička malovaných dveří, staré portugalské přístavní pevnosti, městské parky, socha fotbalisty Ronalda… Odpoledne navštívíme botanickou zahradu a vystoupáme se eukalyptovou levádou podívat k poutnímu kostelíku MONTE na kopci nad městem (cca 600 m n.m.) Zájemci si mohou vyzkoušet bláznivou jízdu zpět strmými ulicemi města na proutěno-dřevěných sáních – tzv. „Montském tobogánu“.

3. den

Celodenní túra po divokém skalnatém severovýchodním pobřeží (↔ 17 km, ↕ 500 m), část trasy vede přímo po hraně vysokých útesů spadajících rovnou do oceánu. Túra je završena návštěvou městečka PORTO DA CRUZ s možností koupání v Atlantiku a exkurzí v unikátní staré fabrice na výrobu třtinového rumu s ochutnávkou.

4. den

Celodenní túra, takřka hřebenová, ze sedla Bocca da Encumeada (900 m n.m.) do „vesnice jeptišekCURRAL das FREIRAS hnízdící uprostřed hluboce zaříznutého údolí pod nejvyššími vrcholy Madeiry (↔ 12km, ↑ 300, ↓ 600). Pro zdatné zájemce odbočka na vrchol Pico Grande (1650 m n.m.), který poskytuje kruhový výhled nejen na nejvyšší vrcholky Madeiry, ale i na Atlantský oceán (↔ 15 km, ↑ 700 m ↓ 1000 m).

5. den

Krajinářsky velmi působivá vycházka po dramatickém východním výběžku SAO LOURENZO. Spojení nekonečné oblohy, burácejícího Atlantiku a sopečných různobarevných skal (↔ 6 km, ↕ 150 m). Možnost prodloužení o koupání na „černélávové nebo „světlépísečné pláži.

6. den

Celodenní túra po dobře schůdné levadě Dos Tornos s několika tunely do vesnice CAMACHA, která je proslulá svými košíkářskými výrobky a třtinovým drinkem „poncha“. Leváda poskytuje báječnou příležitost seznámit se s běžným madeirským venkovem (↔ 18 km, ↕ 150 m).

7. den

Celodenní túra na vyhlídkový vrchol Pico do Arieiro, který za pěkného počasí poskytuje kruhový výhled na všechny ostatní významné madeirské vrcholy – Pico Ruivo, Torres, Grande a Cedro. Z vrcholku pak budeme podél levády Barreiro klesat nejdříve vrcholovou partií hor a posléze dramatickým kaňonem s vodopádem až na předměstí Funchalu (↔ 18 km, ↑ 450, ↓ 1200).

8. den

Dopoledne posledního dne výlet autobusem k soše Krista vyhlížejícího ze skalního výběžku Garajau na východ slunce, nebo návštěva Tropické zahrady. Po obědě sebereme „saky-paky“ a přesuneme se na letiště. Po odbavení odletíme z Madeiry zpět do Prahy.

Ubytování

Jarní termíny
Ubytujeme se na 7 nocí v jednoduchém, ale příjemném penzionu přímo v centru hlavního města Funchalu, odkud budeme vyrážet na výlety. Pokoje jsou většinou 2-3 lůžkové, některé mají vlastní sociální zařízení, jiné společné. Postele jsou vybaveny lůžkovinami, k dispozici jsou také ručníky a fén na vyžádání. V penzionu je možnost připojit se k wi-fi zdarma. Ubytování je prostší, avšak čisté. Výhodou je skvělá pozice v samém srdci Funchalu – za rohem najdete nespočet obchůdků, restaurací, pekárnu, obchodní centrum, katedrálu, …

Podzimní termíny
Po celou dobu budeme využívat ubytování v hezkých apartmánech v centru města Funchalu (5 min. od katedrály Sé a 3 minuty od ulice plné restaurací). Apartmány budou buď větší (až pro 6 osob) nebo menší (pro 2-4 osoby), ale vždy s dvoulůžkovými ložnicemi.  Součástí každého apartmánu je soukromá koupelna, kuchyňka (lednice, plotýnka, mikrovlnná trouba, varná konvice a nádobí), šatní skříň, psací či jídelní stůl, v některých případech balkon a wifi zdarma. Lůžkoviny a ručníky součástí pokojů. 

Strava

Jarní termíny
V ceně ubytování jsou snídaně v tzv. "francouzském stylu", tedy pečivo s máslem a marmeládou, šunkou nebo sýrem, míchaná vajíčka, jogurt, k pití pak kávu, čaj nebo čokoládu a skleničku pomerančového džusu. Po zbytek dne se budete stravovat z vlastních či dokoupených zásob. Penzion, ve kterém budeme ubytováni, nemá žádnou společnou kuchyňku, takže v něm není možnost vaření. V blízkosti penzionu je několik kaváren a restaurací, kam se dá zaskočit na kávu nebo na velké jídlo. V supermarketu je výtečná a levná jídelna. Možnost dokupování místních potravin bude denně.

Podzimní termíny
V ceně ubytování jsou snídaně formou bufetu - světlé, tmavé pečivo, toastový chléb, máslo, marmeláda, šunka, sýr, cereálie, jogurty, moučník, ovoce, k pití mléko, čaj, káva. Po zbytek dne se budete stravovat z vlastních či dokoupených zásob. Hotel, ve kterém budeme ubytováni, je v těsné blízkosti několika kaváren a restaurací, kam se dá zaskočit na večeři. Možnost dokupování místních potravin bude denně.

Doprava

Společná doprava po ostrově je zajištěna díky husté síti místních autobusových linek.

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.
Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Letenky: Praha - Funchal, přímý let

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2-3 z 5 bodové škály. Denně ujdeme cca 15 km trasy s rozdílným převýšením. Ve většině případů nebude denní převýšení velké (400 – 500 m), pouze asi 1 – 2x si dáme trochu více do těla. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Všechny túry jdeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem. Na konci každé túry je restaurace, která skvěle ukrátí chvíle čekání na autobus.

Další info

Skupina účastníků
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, maximální kapacita je 14 účastníků + 1 průvodce.

Cestovní doklady
Pro cestu na Madeiru nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

7. 10. - 14. 10. 2024
č. zájezdu: 224840A-04
cena 17 600 Kč
VYPRODÁNO
14. 10. - 21. 10. 2024
č. zájezdu: 224840A-05
cena 17 600 Kč
VYPRODÁNO
28. 10. - 4. 11. 2024
č. zájezdu: 224840A-06
cena 17 600 Kč
1 volné místo
18. 11. - 25. 11. 2024
č. zájezdu: 224840A-07
cena 17 600 Kč
25. 11. - 2. 12. 2024
č. zájezdu: 224840A-08
cena 17 600 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Madeirská vína

Milan Jána

Uprostřed nekonečných vod Atlantického oceánu leží malý, hornatý a zelený portugalský ostrov – Madeira. Má mnoho přízvisek, je ost...

více

Z toulek po Madeiře

Milan Jána a Veronika Skálová, Eva Foltová

Vyrazíte-li přes devatero hor a devatero řek směrem na západ, dojedete k nekonečným vlnám tyrkysového Atlantiku. Zde, necelých 1.0...

více

Podobné zájezdy

Gruzie turisticky

Gruzie turisticky

11. 9. - 22. 9. 2024 Chci to vidět
Hory Kréty

Hory Kréty

29. 9. - 6. 10. 2024 Chci to vidět
Kanárské ostrovy - Lanzarote

Kanárské ostrovy - Lanzarote

15. 11. - 22. 11. 2024 Chci to vidět
Kanárské ostrovy - Tenerife

Kanárské ostrovy - Tenerife

11. 4. - 18. 4. 2025 Chci to vidět
Korsika - jednodenní túry

Korsika - jednodenní túry

29. 6. - 11. 7. 2024 Chci to vidět
Madeira - horský přechod

Madeira - horský přechod

21. 10. - 28. 10. 2024 Chci to vidět
Madeira - jednodenní túry s horským přechodem (15 dní)

Madeira - jednodenní túry s horským přechodem (15 dní)

10. 5. - 24. 5. 2019 Chci to vidět