Madeira - jednodenní túry

Za zážitky bez obav

Madeira - jednodenní túry

8 dní / 13 300 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

15. 4. - 22. 4. 2022
č. zájezdu: 222840A-01
cena 13 900 Kč
Velikonoce
29. 4. - 6. 5. 2022
č. zájezdu: 222840A-03
cena 13 300 Kč
20. 5. - 27. 5. 2022
č. zájezdu: 222840A-04
cena 13 300 Kč

toulky ostrovem pralesů, hor, levád a orchidejí

„Ráj uprostřed Atlantiku“, „Ostrov věčného jara“, „Květinový koš Atlantiku“ – to jsou asi ty nejznámější přívlastky, kterými bývá tento nevelký portugalský ostrov označován. Madeira je jako stvořená pro tuláky a cestovatele, kteří mají rádi nespoutanou přírodu a exotickou květenu. Na malém kousku země zde najdeme divoké mořské útesy, rozeklané štíty, terasovitá políčka na horských svazích, ale i subtropické zahrady s orchidejemi. Celý ostrov je navíc doslova prošpikován více než 2.000 km „levád“ – zavlažovacích kanálů, které vedou přes hory, pastviny i pralesy a procházejí nesčetnými horskými tunely. Mnohé z nich budeme mít možnost poznat vlastnonožně. Ubytujeme se v příjemném penzionu, odkud budeme každý den vyrážet nalehko na půl- až celodenní výšlapy po horských cestách, levádách či po útesech a občas i za poznáním a historií. Krom toho všeho zajedeme se zájemci na sousední ostrov Porto Santo s prvotřídním koupáním na písečné Zlaté pláži.

Zájezd si můžete prodloužit jak o jedinečný Květinový festival, tak o drsný horský přechod a zůstat tak na Madeiře 2 nebo dokonce i 3 týdny.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenky cca 11.000 Kč včetně tax)
  • výlet na ostrov Porto Santo, plavbu kolumbovou lodí Santa Maria
  • vstupy do muzeí a památek
  • pojištění pro případ Covid-19 (doporučujeme připojistit)

Program zájezdu

1. - 2. den

Odlet na Madeiru, ubytování v penzionu a seznámení s městským centrem. Prohlídka hlavního města ostrova – FUNCHALU (velká tržnice, městská pláž, ulička malovaných dveří, staré portugalské přístavní pevnosti, městské parky, socha fotbalisty Ronalda…), pro zájemce návštěva botanické a tropické zahrady, poutního kostela v MONTE, fakultativní možnost bláznivé jízdy ulicemi města na proutěných sáních.

3. - 4. den

Celodenní túra po divokém a skalnatém severovýchodním pobřeží (↔ 17 km, ↕ 500 m), část trasy vede přímo po hraně vysokých útesů spadajících rovnou do oceánu. Túra je završená návštěvou městečka PORTO DA CRUZ s možností koupání v Atlantiku a exkurzí v unikátní staré fabrice na výrobu třtinového rumu s ochutnávkou.
Druhý den nás čeká celodenní túra po dobře schůdné levadě Dos Tornos s několika tunely do vesnice CAMACHA, která je proslulá svými košíkářskými výrobky a třtinovým drinkem „poncha“ (↔ 18 km, ↕ 150 m).

5. - 6. den

Krajinářsky velmi působivá vycházka po dramatickém východním výběžku Sao Lourenzo. Spojení nekonečné oblohy, burácejícího Atlantiku a sopečných různobarevných skal (↔ 6 km, ↕ 150 m). Možnost prodloužení o koupání na „černé“ nebo písečné pláži.
Celodenní túra, takřka hřebenová, ze sedla Bocca da Encumeada (900 m n.m.) do „vesnice jeptišek“ Curral das Freiras hnízdící uprostřed hluboce zaříznutého údolí pod nejvyššími vrcholy Madeiry (↔ 12km, ↑ 300, ↓ 600). Pro zdatné odbočka na vrchol Pico Grande (1650m n.m.), který poskytuje kruhový výhled nejen na nejvyšší vrcholky Madeiry, ale i na Atlantský oceán (↔ 15 km, ↑ 700 m ↓ 1000 m).

7. - 8. den

Se zájemci se fakultativně poplujeme podívat též na sousední ostrůvek PORTO SANTO, kde si budete moci prohlédnout dům a muzeum Kryštofa Kolumba a vykoupat se na nádherné, 9 km dlouhé, písečné Zlaté pláži – Praia Dourada.
Dopoledne fakultativní plavba na replice korábu Kryštofa Kolumba pod druhý nejvyšší útes Evropy Cabo Girao (550m kolmá skalní stěna), nebo návštěva tropické zahrady. Odlet skupiny domů.

Ubytování

Ubytujeme se na 7 nocí v jednoduchém, ale příjemném penzionu přímo v centru hlavního města Funchalu, odkud budeme vyrážet na výlety. Pokoje jsou většinou 2-3 lůžkové, některé mají vlastní sociální zařízení, jiné společné. Postele jsou vybaveny lůžkovinami, k dispozici jsou také ručníky a fén na vyžádání. V penzionu je možnost připojit se k wi-fi zdarma. Ubytování je prostší, avšak čisté. Výhodou je skvělá pozice v samém srdci Funchalu – za rohem najdete nespočet obchůdků, restaurací, pekárnu, obchodní centrum, katedrálu, …

Strava

V ceně ubytování jsou snídaně v tzv. "francouzském stylu", tedy pečivo s máslem a marmeládou, šunkou nebo sýrem, k pití pak kávu, čaj nebo čokoládu a skleničku pomerančového džusu. Po zbytek dne se budete stravovat z vlastních či dokoupených zásob. Penzion, ve kterém budeme ubytováni, nemá žádnou společnou kuchyňku, takže v něm není možnost vaření. V blízkosti penzionu je několik kaváren a restaurací, kam se dá zaskočit na kávu nebo na velké jídlo. V supermarketu je výtečná a levná jídelna. Možnost dokupování místních potravin bude denně.

Doprava

Společná doprava po ostrově je zajištěna díky husté síti místních autobusových linek.

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.
Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály. Denně ujdeme cca 15 km trasy s rozdílným převýšením. Ve většině případů nebude denní převýšení velké (400 – 500 m), pouze asi 1 – 2x si dáme trochu více do těla. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Všechny túry jdeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem. Na konci každé túry je restaurace, která skvěle ukrátí chvíle čekání na autobus.

Další info

Skupina účastníků
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, maximální kapacita je 14 účastníků + 1 průvodce.

Cestovní doklady
Pro cestu na Madeiru nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články

Madeirská vína

Milan Jána

Uprostřed nekonečných vod Atlantického oceánu leží malý, hornatý a zelený portugalský ostrov – Madeira. Má mnoho přízvisek, je ost...

více

Z toulek po Madeiře

Milan Jána a Veronika Skálová, Eva Foltová

Vyrazíte-li přes devatero hor a devatero řek směrem na západ, dojedete k nekonečným vlnám tyrkysového Atlantiku. Zde, necelých 1.0...

více

Podobné zájezdy

Hory Kréty

Hory Kréty

28. 9. - 5. 10. 2022 Chci to vidět
Kanárské ostrovy - Lanzarote

Kanárské ostrovy - Lanzarote

2. 3. - 9. 3. 2022 Chci to vidět
Karneval na Madeiře

Karneval na Madeiře

21. 2. - 28. 2. 2022 Chci to vidět
Květinový festival na Madeiře

Květinový festival na Madeiře

6. 5. - 13. 5. 2022 Chci to vidět
Květinový festival na Madeiře (15 dnů)

Květinový festival na Madeiře (15 dnů)

29. 4. - 13. 5. 2022 Chci to vidět
Madeira - horský přechod

Madeira - horský přechod

13. 5. - 20. 5. 2022 Chci to vidět
Madeira - jednodenní túry s horským přechodem (15 dní)

Madeira - jednodenní túry s horským přechodem (15 dní)

13. 5. - 27. 5. 2022 Chci to vidět
Španělsko - Andalusie a Gibraltar

Španělsko - Andalusie a Gibraltar

29. 4. - 8. 5. 2022 Chci to vidět