Španělsko - Andalusie a Gibraltar

Za zážitky bez obav

Španělsko - Andalusie a Gibraltar

10 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Ryzí temperament Andalusie a skvosty maurské architektury

Letos zájezd nebudeme realizovat. 

Nespoutaná, vášnivá i rozverná je atmosféra nejjižnější části Španělska, temperamentní krásky Andalusie. Přes Gibraltar již natahuje ruku k Africe, kam sahají kořeny její dávné vyspělosti a skvostné maurské architektury, které se zde mísí s evropskými vlivy ryze originálním způsobem, jenž nespatříte jinde na světě. Neopakovatelných prožitků a kulinářských lákadel nabízí plnou náruč, a my nebudeme váhat a užijeme si si setkání s místní kulturou v podobě ohnivého flamenca i pouličních muzikantů, ochutnáme sladké víno málaga i sherry z Jerezu a k tomu ty nejlepší tapas. Vykoupeme se na bělostných plážích Costa del Sol se zasněženými vrcholky Sierry Nevady za zády, zadovádíme si ve vlnách Atlantiku. Při našem putování rozmazlíme všechny své smysly tak, jak je právě andalusanům vlastní.

Projdeme si trojlístek královských měst - Sevillu, Granadu a Córdobu, ve kterých je nejpatrnější mísení římské, arabské a křesťanské kultury. Sevilla nás oslní zdobnými budovami a tradičními kachlíky zdobenými náměstími, která rozeznívá klapot koňských kopyt stoupající až k vrcholku věže Giralda. Granada nám nabídne jeden z nejznámějších pohledů na Andalusii - výhled na palácový komplex Alhambra s pozadím zasněžených vrcholků Sierry Nevady. V Córdobě nahlédneme díky slavnosti Fiesta de los Patios k místním domů, do stinných dvorků obklopených bílými zdmi, ozdobených květinami v tradičních modrých květináčích. Oblouky slavné Mezquity nás přinutí zvednout zrak a obdivovat směs arabské a křesťanské architektury.

Velkým kontrastem bude návštěva britského Gibraltaru a jeho majestátní “skály”, místa, kde se psaly dějiny. Navštívíme maurský hrad, obranné tunely i krápníkovou jeskyni, pokocháme se výhledy z místa, odkud je z Evropy vidět do Afriky a pod námi se setkají vlny Atlantiku a Středozemního moře.

Zájezd je díky letecké dopravě a přesunům místní soukromou dopravou velmi odpočinkový. Vystřídáme různé typy ubytování a nahlédneme tak do životního stylu Andalusanů více než kde jinde. 

Pro 2 zájemce sleva 2500 Kč/osoba za řízení minibusu pro maximálně 9 osob po dobu zájezdu.


Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenky od 7.500 Kč včetně tax)
  • stravování
  • vstupné do památek
  • náklady na PCR/antigenní testy

Videa

Program zájezdu

1. – 2. den

Přílet do MÁLAGY, která nás přivítá příjemnými letními teplotami a osvěžujícím Atlantikem. Aklimatizaci na prosluněném pobřeží Costa del Sol si zpestříme výletem do hlubokého vápencového kaňonu EL CHORRO a se zájemci i procházkou po slavné stezce Caminito del Rey, která je po rekonstrukci zpřístupněna veřejnosti a skýtá fascinující výhledy do kaňonu. Další skvost stavitelství v kulisách přírody na sebe nenechá dlouho čekat - přesuneme se do půvabné RONDY, města rozděleného na dvě části hlubokou průrvou, propojenou ikonickým
kamenným mostem.

3. den

Andaluské pobřeží i vnitrozemí je přímo poseté kouzelnými bílými městečky. Jimi budeme šněrovat na jih směrem na historicky významný GIBRALTAR, kde strávíme odpoledne s jeho opičími obyvateli. Vyjedeme lanovkou do přírodní rezervace na vrchol skály, abychom se mohli cítit, jako na špičce světa – Evropa u našich nohou, Afrika na obzoru, a brány do Středozemního moře a Atlantiku po našem boku. Uvidíme magoty bezocasé, Tárikovu horu a především se necháme unést jedinečnými výhledy. Poté se přehoupneme od poklidného Středozemního moře k divokému Atlantiku, jehož vlny můžete zkrotit třeba na surfu. V oblíbeném letovisku TARIFA si užijeme nekonečné písečné pláže i večerní romantické procházky.

4. - 5. den

Po rozcvičce v písečných dunách na pobřeží zamíříme do města JEREZ DE LA FRONTERA, které je neodmyslitelně spojené s vínem a koňmi. Navštívíme tradiční vinný sklep a ochutnáme různé druhy sherry, zájemci mohou shlédnout koňský balet nebo drezuru královské jezdecké školy. Večer nás přivítá SEVILLA, hlavní město Andalusie, ve které strávíme i celý další den. Pomerančovníky, řeka Guadalquivir, jedna z nejkrásnějších býčích arén, koňské povozy, překrásné náměstí zdobené tradičními kachlíky s výjevy ze španělské historie, majestátní gotická katedrála, a v neposlední řadě La Giralda, věž odkazující na dlouhou přítomnost arabské kultury v tomto městě, to je Sevilla...

6. den

Další perlou, kterou si navlékneme na šňůrku naší cesty, bude CÓRDOBA. Jedno z nejpříjemnějších měst v Andalusii nás přivítá slavnostně vyzdobené a dovolí nám nakouknout do patií, stinných nádvoří, která jsou otevřená po několik dnů během Fiesta de los Patios. Nevynecháme ani židovskou čvrť Judería, románský most přes řeku Guadalquivir Puente Romano a Španěly milovaná Mezquita nám prozradí mnohé ze své historie.

7. den

Návštěvu měst, architektonických skvostů a klikatých uliček si proložíme procházkou mezi bizarními skalními útvary v přírodním parku El Torcal. Prostor zde dostane naše fantazie a v okolních sklípcích potěšíme i naše chuťové buňky, třeba sušenou iberskou šunkou.

8. den

Andalusie koncentrovaná do jednoho města, to je GRANADA. Důležitost tohoto města symbolizuje Alhambra, komplex mohutných středověkých hradeb, krajkově zdobených paláců z dob arabské nadvlády a svěžích zahrad. Z domů ve čtvrti Sacromonte se k večeru ozývá flamenco, ve čtvrti Albaicín a v centru města ožívají náměstí a bary, lidé se scházejí na tapas. My si to také nenecháme ujít.

9. - 10.den

Velkoměsto vyměníme za horské vesničky obklopené terasovitými políčky v podhůří SIERRY NEVADY. V těchto místech se kdysi schovávali pronásledovaní Arabové i Židé a LAS ALPUJARRAS si dodnes udržují tajemný ráz, jako by se v nich zastavil čas. Kvetou tu tradiční řemesla a výborná gastronomie. Poslední den si užijeme u moře v letovisku NERJA, odkud se poslední přesuneme k odletu z Málagy.

Ubytování

Nocovat budeme 9x v hotýlcích a apartmánech, vždy ve 2 - 4 lůžkových ložnicích. Při včasném přihlášení je možné dvoulůžkové pokoje rezervovat, budou-li k dispozici. Sociální zařízení bude někdy v rámci apartmánu společné pro několik ložnic, někdy bude samostatné.

Strava

Veškeré stravování je ve vlastní režii. V převážně většině budeme ubytovaní v samotném centru města, téměř denně tak bude příležitost dokupovat čerstvé místní suroviny, zajít na místní večeři či zobnout rozmanité tapas (= typické občerstvení k večernímu posezení). V některých ubytováních bude k dispozici i kuchyňka, kde si můžete připravit vlastní večeři, nebo snídani.

Doprava

Doprava v Andalusii bude realizována ve 2 minivanech pro maximálně 9 osob. Obě auta mohou řídit sami účastníci. Podmínkou je aktivní řízení a zkušenost s řízením dodávky pro 9 osob. Sleva za řízení činí 2500 Kč za zájezd/osoba. Zájemci, prosím hlaste se. Podrobnější informace k řízení ve Španělsku na naší pobočce.

Nástupní místa

Náročnost

Náročnost zájezdu odpovídá stupni č. 1 - 2 z 5 bodové škály. Jedná se nenáročný program, vždy formou jednodenních výletů na lehko po památkách i do přírody.

Další info

cestovní doklady
Pro cestu do Španělska nám stačí platný občanský průkaz

letenky a letecká doprava

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Přílet: Malaga
Odlet: Malaga

skupina a průvodce

Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, maximální kapacita je 14 účastníků + 1 průvodce.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Korsika

Korsika

30. 6. - 9. 7. 2024 Chci to vidět
Madeira - jednodenní túry

Madeira - jednodenní túry

14. 10. - 21. 10. 2024 Chci to vidět
Pláže i hory Elby

Pláže i hory Elby

23. 8. - 1. 9. 2024 Chci to vidět
Sardinie a její pláže

Sardinie a její pláže

28. 6. - 7. 7. 2024 Chci to vidět