Španělsko - poklady Andalusie

Španělsko - poklady Andalusie

10 dní / 22 400 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

Ryzí temperament Andalusie a skvosty maurské architektury

Nespoutaná, vášnivá i rozverná je atmosféra nejjižnější části Španělska, nekorunované královny jižanského temperamentu, Andalusie. Přes Gibraltar již natahuje ruku k Africe, kam sahají kořeny její dávné vyspělosti a skvostné maurské architektury, které se zde mísí s evropskými vlivy ryze originálním způsobem, jenž nespatříte jinde na světě. Neopakovatelných prožitků a kulinářských lákadel nabízí plnou náruč a my nebudeme váhat a užijeme si si setkání s místní kulturou v podobě ohnivého flamenca i pouličních muzikantů, ochutnáme sladké víno málaga i sherry z Jerezu a k tomu ty nejlepší tapas. Vykoupeme se na bělostných plážích Costa del Sol se zasněženými vrcholky Sierry Nevady za zády, zadovádíme si ve vlnách Atlantiku. Při našem putování rozmazlíme všechny své smysly tak, jak je právě andalusanům vlastní.

Projdeme si trojlístek královských měst - Sevillu, Granadu a Córdobu, ve kterých je nejpatrnější mísení římské, arabské a křesťanské kultury. Sevilla nás oslní zdobnými budovami a tradičními kachlíky zdobenými náměstími, která rozeznívá klapot koňských kopyt stoupající až k vrcholku věže Giralda. Granada nám nabídne jeden z nejznámějších pohledů na Andalusii - výhled na palácový komplex Alhambra s pozadím zasněžených vrcholků Sierry Nevady. V Córdobě nahlédneme díky slavnosti Fiesta de los Patios k místním domů, do stinných dvorků obklopených bílými zdmi, ozdobených květinami v tradičních modrých květináčích. Oblouky slavné Mezquity nás přinutí zvednout zrak a obdivovat směs arabské a křesťanské architektury.

Zájezd je díky letecké dopravě a přesunům místní soukromou dopravou velmi odpočinkový. Vystřídáme různé typy ubytování a nahlédneme tak do životního stylu Andalusanů více než kde jinde. 


Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenky od 7.500 Kč včetně tax)
  • stravování
  • vstupné do památek
  • náklady na PCR/antigenní testy

Program zájezdu

1. – 2. den

Přílet do MÁLAGY, která nás přivítá příjemnými letními teplotami a osvěžujícím Atlantikem. Aklimatizaci na prosluněném pobřeží Costa del Sol si zpestříme výletem do hlubokého vápencového kaňonu EL CHORRO a se zájemci i procházkou po slavné stezce Caminito del Rey, která je po rekonstrukci zpřístupněna veřejnosti a skýtá fascinující výhledy do kaňonu. Další skvost stavitelství v kulisách přírody na sebe nenechá dlouho čekat - přesuneme se do půvabné RONDY, města rozděleného na dvě části hlubokou průrvou, propojenou ikonickým
kamenným mostem.

3. den

Andaluské pobřeží i vnitrozemí je přímo poseté kouzelnými bílými městečky. Jimi budeme šněrovat na jih směrem na GIBRALTAR, kde strávíme odpoledne s jeho opičími obyvateli a výhledy na blízkou Afriku. Poté se přehoupneme od poklidného Středozemního moře k divokému Atlantiku, jehož vlny můžete zkrotit třeba na surfu. V oblíbeném letovisku TARIFA si užijeme nekonečné písečné pláže i večerní romantické procházky.

4. - 5. den

Naším dalším cílem bude JEREZ DE LA FRONTERA, město neodmyslitelně spojené s vínem a koňmi. Navštívíme tradiční vinný sklep a ochutnáme různé druhy sherry, zájemci mohou shlédnout koňský balet nebo drezuru královské jezdecké školy. Večer nás přivítá SEVILLA, hlavní město Andalusie, ve které strávíme i celý další den. Pomerančovníky, řeka Guadalquivir, jedna z nejkrásnějších býčích arén, koňské povozy, překrásné náměstí zdobené tradičními kachlíky s výjevy ze španělské historie, majestátní gotická katedrála, a v neposlední řadě La Giralda, věž odkazující na dlouhou přítomnost arabské kultury v tomto městě, to je Sevilla.

6. den

Další perlou, kterou si navlékneme na šňůrku naší cesty, bude CÓRDOBA. Jedno z nejpříjemnějších měst v Andalusii nás přivítá slavnostně vyzdobené a dovolí nám nakouknout do patií, stinných nádvoří, která jsou otevřená po několik dnů během Fiesta de los Patios. Nevynecháme ani židovskou čvrť Judería, románský most přes řeku Guadalquivir Puente Romano a Španěly milovaná Mezquita nám prozradí mnohé ze své historie.

7. den

Návštěvu měst, architektonických skvostů a klikatých uliček si proložíme procházkou mezi bizarními skalními útvary v přírodním parku El Torcal. Prostor zde dostane naše fantazie a v okolních sklípcích potěšíme i naše chuťové buňky, třeba sušenou iberskou šunkou.

8. den

Andalusie koncentrovaná do jednoho města, to je GRANADA. Důležitost tohoto města symbolizuje Alhambra, komplex mohutných středověkých hradeb, krajkově zdobených paláců z dob arabské nadvlády a svěžích zahrad. Z domů ve čtvrti Sacromonte se k večeru ozývá flamenco, ve čtvrti Albaicín a v centru města ožívají náměstí a bary, lidé se scházejí na tapas. My si to také nenecháme ujít.


9. - 10.den

Velkoměsto vyměníme za horské vesničky obklopené terasovitými políčky v podhůří SIERRY NEVADY. V těchto místech se kdysi schovávali pronásledovaní Arabové i Židé a LAS ALPUJARRAS si dodnes udržují tajemný ráz, jako by se v nich zastavil čas. Kvetou tu tradiční řemesla a výborná gastronomie. Poslední den si užijeme u moře v letovisku NERJA, odkud se poslední přesuneme k odletu z Málagy.

Ubytování

Nocovat budeme 9x v hotýlcích a apartmánech, vždy ve 2 - 4 lůžkových ložnicích. Při včasném přihlášení je možné dvoulůžkové pokoje rezervovat, budou-li k dispozici. Sociální zařízení bude někdy v rámci apartmánu společné pro několik ložnic, někdy bude samostatné.

Strava

Veškeré stravování je ve vlastní režii. V převážně většině budeme ubytovaní v samotném centru města, téměř denně tak bude příležitost dokupovat čerstvé místní suroviny, zajít na místní večeři či zobnout rozmanité tapas (= typické občerstvení k večernímu posezení). V některých ubytováních bude k dispozici i kuchyňka, kde si můžete připravit vlastní večeři, nebo snídani.

Doprava

K přepravě na místě využijeme pronajatý mikrobus.

Nástupní místa

Náročnost

Náročnost zájezdu odpovídá stupni č. 1 - 2 z 5 bodové škály. Jedná se nenáročný program, vždy formou jednodenních výletů na lehko po památkách i do přírody.

Další info

cestovní doklady
Pro cestu do Španělska nám stačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

letenky a letecká doprava

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

skupina a průvodce

Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, maximální kapacita je 14 účastníků + 1 průvodce.

Aktuální podmínky vstupu do Španělska a návrat do ČR
Do Španělska je možné přicestovat bez výraznějších omezení. Španělsko vyžaduje od všech osob, které přicestují do země letecky či po moři z rizikových oblastí negativní výsledek PCR testu (RT-PCR, možné též TMA nebo "jiného testu založeného na odpovídajících molekulárních technikách", nikoliv však testy antigenní!) na COVID-19. Výsledek testu se nevyžaduje od osob mladších 6 let! Test je nutné podstoupit v zemi původu cestovatele a ve chvíli příjezdu do Španělska nesmí být starší než 72 hodin
Před příjezdem do Španělska je také nutné vyplnit zvláštní sanitární formulář buď elektronicky nebo v bezplatné aplikaci SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH. Následně po odeslání formuláře by každý měl obdržet QR kód, který pak po příletu do Španělska bude muset předložit sanitárním orgánům na letišti. Akceptován je výjimečně též formulář v tištěné podobě, který je k dispozici k vyplnění na letišti.

Cestující ze Španělska musí před cestou do ČR oznámit svůj příjezd krajské hygienické stanici příslušné podle místa bydliště, a to vyplněním Příjezdového formuláře, potvrzení o jeho vyplnění předložit hraniční kontrole. Zároveň cestující musí podstoupit antigenní test (provedený max 24 h před začátkem cesty), nebo RT-PCR test (provedený nejvýše 72 hodin před zahájením cesty do ČR) a musí disponovat písemným potvrzením akreditované laboratoře o jeho negativním výsledku. Toto potvrzení bude vyžadováno dopravci jako podmínka pro přijetí cestujícího k přepravě a cestující jej musí na vyžádání předložit hraniční kontrole v ČR.
Po příjezdu do ČR se cestující samoizoluje, do 5 dnů po příjezdu na území ČR má povinnost na vlastní náklady podrobit se RT-PCR testu. Do doby předložení negativních výsledků testu se na ně bude vztahovat povinná karanténa/samoizolace (omezení volného pohybu). Po dobu 10 dnů od návratu platí povinnost nosit všude mimo domov ideálně respirátory bez výdechového ventilu s třídou ochrany nejméně FFP2, KN95, N95, P2, DS, nebo alespoň jednorázovou zdravotnickou roušku.

Kdo nemoc Covid-19 již prodělal a může doložit krajské hygienické stanici lékařské potvrzení o prodělání nemoci, nemusí podstupovat po návratu 5 dní samoizolace ani se prokazovat následným PCR testem. Při odletu zpět do ČR však PCR test stále být musí – je vyžadován aerolinkami při nástupu do letadla.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Madeira - jednodenní túry

Madeira - jednodenní túry

22. 10. - 29. 10. 2021 Chci to vidět