Jordánsko za jeden týden

Za zážitky bez obav

Jordánsko za jeden týden

8 dní / 33 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

13. 10. - 20. 10. 2024
č. zájezdu: 224821D-03
cena 33 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Po stopách Nabatejských karavan - za poznáním pamětihodností i současného života v Jordánských pouštích.

 • Využijte levných letenek v ceně od 2.500 Kč

Jordánsko je malá, bezpečná a velmi pohostinná země. Za necelých 8 dní můžete prozkoumat její zajímavosti (mimo jiné tři památky UNESCO, z toho jeden div světa) a nasát její exotickou atmosféru ...

Chcete v malé skupince cestovatelů (maximálně 8 osob) poznat to nejkrásnější z Jordánských pouští? Hlavní město Nabatejců Petra s úchvatnými hrobkami vytesanými ze skály? Poušť ve Vádí Rum, kde se natáčely filmy jako Star Wars, Marťan, Duna, Transformers a další? Pouštní paláce, z nichž jeden kdysi objevil český orientalista Alois Musil a způsobil tím světovou senzaci - nejen samotnou existencí paláce uprostřed pouště, ale především nebývalou freskovou výzdobou s nahými postavami, což do té doby na muslimské památce nikdo neviděl, protože to islám striktně zakazuje?

Chcete strávit noc v beduínském kempu pod nekonečnou pouštní oblohou, na které nenajdete místo bez hvězdy? Šnorchlovat (nebo se potápět) v Rudém moři mezi korálovými útesy, nad potopeným tankem či dopravním letadlem? Vyzkoušet si, jak nadnáší voda v Mrtvém moři a jak je mazlavé léčivé černé bahno z jeho dna? Podívat se na Svatou zemi z téhož místa, ze kterého ji kdysi poprvé uviděl Mojžíš a jeho lid poté, co putovali 40 let přes drsné pouště? Poznat starobylé byzantské mozaiky a dílny, kde se vyrábí dodnes? Vyzkoušet si nakupování na orientálním trhu? Zažít nefalšovaný dopravní blázinec v ulicích měst? Užít si kontaktu s místními pohostinnými obyvateli, což nám malá skupinka umožňuje?

Pojeďte s námi. Poznáme hodně míst, ale přesto to bude cestování pohodové se spaním ve dvoulůžkových pokojích v hotýlcích evropského střihu (až na jednu noc uprostřed pouště v dobře vybaveném beduínském kempu). Cestovat budeme minivanem se zastávkami tu na vyhlídku do “měsíční” krajiny, tu na skvělou místní kávu, uvařenou bývalým vojenským pilotem, na zakoupení tady vzácného piva, …

Cena zahrnuje

 • ubytování se snídaní (6x hotel + 1x beduínský kemp)
 • doprava v Jordánsku (minivan s řidičem, v pouští beduinský jeep)
 • vstupy do hlavních památek (Petra, Karak, Vádí Rum, pouštní paláce, Džaraš, …)
 • Jordánské vízum
 • cestovní pojištění
 • českého průvodce
 • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
 • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • letenku Praha - Ammán a zpět (v ceně od cca 2.500,- Kč; cena se mění s časem a podle velikosti zavazadel)
 • ceny případných dalších atrakcí (jízda na velbloudu, potápění, …)
 • jídlo (s výjimkou snídaní - ty jsou v ceně)

Průvodci

Petr "kosák" Srp

13. 10. - 20. 10. 2024 / č.zájezdu 224821D-03

Jako horal odkojený Karpatskými hrami Míly Nevrlého si Kosák našel pevné místečko ve skupině zvané Al-Banda, čili ortodoxní partičce, která se specializuje na Balkán. Do paměti se vryje jak zastřeným hlasem vypráví bizarní albánské pohádky, stejně jako když na balkánském večírku svádí lítý souboj o ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Dopolední přílet do Ammánu, krátký přesun do sousední Madaby. Prohlídka starodávných kostelů a byzantských mozaiek a nedaleké posvátné hory Nebo, kam Mojžíš kdysi přivedl svůj lid a poprvé spatřil Svatou zemi a kde také zemřel.. Spát budeme v milém rodinném hotýlku, kde už při snídani připravené samotnou majitelkou okusíte první Jordánské speciality.

2. den

Cesta na východ k pouštním palácům z dob Umajovských chalífů - Qasr Kharana a Kusejr Amra (objevil český orientalista Aois Musil), prohlídky unikátních fresek. Odpolední prohlídka Džaraše, kde se nachází jedny z nejrozsáhlejších vykopávek antického města na světě. Nocleh opět v Madabě.

3. den

Dlouhá cesta na jih do pouště přes úchvatné scenérie hor a kaňonů, přes “měsíční” krajinu a údolí Mujib. Cestou návštěva mohutného křižáckého hradu Karak. Naším cílem bude Vádí Musa - Mojžíšovo údolí, kde nás čekají další dvě noci jen kousek od vstupu do skalního města Petra.

4. den

Celodenní brouzdání po skalním městě Nabatejců Petra (kdo by neznal scenérie z filmu Indiana Jones a první křížová výprava či fotografie úchvatných královských hrobek vytesaných ve skále) a výstup kaňonem ke klášteru El-Deir a na vyhlídku do Vádí Araba.

5. den

Ranní vycházka kaňonem do Malé Petry. Přejezd pouští do Vádí Rum - oblast nejfotogeničtější pouště s červenými skálami, kde se točila řada filmů (Hvězdné války, Marťan, Duna, …). Západ slunce v poušti, beduínská večeře, připravená pod zemí. Spát budeme uprostřed pouště v moderním beduínském kempu.

6. den

Ranní projížďka a procházka po poušti (skalní mosty, kaňony, duny), případná jízda na velbloudech. Přesun na jih k Rudému moři a odpolední koupačka, šnorchlování mezi korálovými útesy plnými barev a ryb, nad potopeným tankem či letadlem. Spát budeme jen pár kroků od moře v potápěčské základně (tam si můžete zapůjčit veškeré potřebné vybavení na šnorchlování či potápění). Večerní nakupování v uličkách města

7. den

Přesun podél Vádí Araba (Arabského údolí) po kontinentlním rozhraní na sever k Mrtvému moři. Cestou procházka a brouzdání úzkým kaňonem červených skal. Koupel v Mrtvém moři, plácání černého bahýnka, …

8. den

Poslední rozloučení s Jordánskem, přesun na letiště a odlet domů.

Ubytování

Nocovat budeme ve dvoulůžkových pokojích v hotelech téměř evropského stylu a jednu noc v poušti v beduínských stanech (ale žádné obavy - jsou to moderní stany, spíš chatky vybavené postelemi) se společnou koupelnou a evropským záchodem.

Všude v nocležištích budou k dispozici zásuvky na dobití vašich mobidebílků a foťáků. Někdy bude jen jedna na pokoji, takže bude potřeba se vystřídat. Zásuvky jsou jiné než naše. Dvoukolíkové vidlicové zástrčky, které jsou na většině nabíječek, do nich pasují, takže není potřeba mít redukci.

Strava

Snídaně budou zajištěny vždy v nocležišti. Během dne a večer se budeme stravovat na cestě buď v turistických restauracích, či, pokud si troufnete, v mnohem levnějších místních vývařovnách.

Doprava

Nástupní místo: Ammán

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.

V Jordánsku se budeme přesouvat minivanem pro 8 osob. Je to výlet cestovatelský, autem objedeme velkou část Jordánska (pouště jsou rozlehlé). Většina přesunů bude krátkých, maximálně hodinku až dvě, nicméně náš dvakrát čeká i delší přesun (až 4 hodinky). Ty si samosebou zpestříme zastávkami (na křižáckém hradu, na vyhlídkách, na kafi, …).

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnost 2 z 5 bodové škály. Především proto, že je to zájezd cestovatelský, kde se často přesouváme z místa na místo a na jednom místě přespíme nanejvýš dvě noci. Kromě toulání po pamětihodnostech nás čeká několik nedlouhých pěších výšlapů nalehko: výlety po poušti (cca 6 km), toulání skalními městy (cca 10-15 km), procházka kaňonem s občasným broděním říčky (cca 6 km), …

Další info

Počasí
V březnu, dubnu a v říjnu je v Jordánsku poměrně teplo, zdaleka nás však nebudou trýznit žádná úmorná tropická vedra. Teploty ve dne se pohybují kolem 25°, výjimečně ke 30°. V noci se ve vnitrozemí příjemně ochladí až na nějakých 15°, u moře klesne v noci jen na nějakých 20°. Počasí je poměrně stabilní se slunečnými dny, a příjemným ochlazením v noci. Pršet by nemělo, přinejhorším přijde krátká přeháňka.

Cestovní doklady
Cestující do Jordánska musejí být vybaveni cestovním pasem, jehož platnost přesahuje minimálně o 6 měsíců předpokládanou dobu pobytu.


Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

13. 10. - 20. 10. 2024
č. zájezdu: 224821D-03
cena 33 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Podobné zájezdy

Jordan Trail

Jordan Trail

12. 10. - 27. 10. 2024 Chci to vidět
Jordan Trail s prodloužením o Izrael

Jordan Trail s prodloužením o Izrael

12. 10. - 31. 10. 2024 Chci to vidět
Turecko - jarní týden v Lýkii 2025

Turecko - jarní týden v Lýkii 2025

6. 5. - 13. 5. 2025 Chci to vidět