Kanárské ostrovy – Lanzarote Surf & Hike

Za zážitky bez obav

Kanárské ostrovy – Lanzarote Surf & Hike

8 dní / 22 700 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

8. 11. - 15. 11. 2024
č. zájezdu: 224857B-02
cena 22 700 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Mezi vlnami a vulkány

Lanzarote je ostrov vulkanického původu, který si vysloužil přívlastek “černý” pro sopečný popel, který pokrývá značnou část jeho území. Místní ale ostrovu přezdívají “La Distinta”, něco jako “odlišný”. A právě tuto “odlišnost” budeme objevovat při našich toulkách podél pobřeží, cestou ke kráterům nebo při návštěvě zdejších prazvláštních vinic. O Lanzarote se ale také mluví jako o evropské Hawai, a to díky vysoce kvalitním vlnám, které vyhledávají i surfařské špičky. Pravdou je, že tu jsou vlny pro každého, a pro ty, kdo mají rádi vodní sporty, je tento kouzelný ostrov nevyčerpatelným zdrojem zábavy. Proto budeme každý den pendlovat mezi neopreny a pohorkami, budeme se toulat a především - budeme surfovat.. Naším cílem bude osvojení základů tohoto krásného sportu a přitom se stane jedna věc: už nikdy na oceán nebudeme hledět stejnýma očima. 🏄🌊

Ubytování bude zajištěno v apartmánech a dvoulůžkových pokojích, s možností vaření v kuchyňce - a především romantickým výhledem na moře. 

Doprava pohodlně pronajatým autem s řidičem. 

Zájezd je možné prodloužit o další týden či po domluvě využít individuálních termínů po celý rok.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku v ceně od cca 10.000 Kč včetně tax z Prahy a Vídně (příp.si můžete zajistit za levnější cenu letenky individuálně s nízkonákladovou leteckou společností - její cena závisí na sezóně, době nákupu apod.)
  • pojištění pro případ Covid-19 (doporučujeme připojistit)

Průvodci

Renata Haffaf

8. 11. - 15. 11. 2024 / č.zájezdu 224857B-02

Od dětství toužila žít s Indiány, nejlépe v Andách. Uvedla to dokonce před zkušební komisí v Olomouci jako důvod, pro který se hlásila na hispanistiku. Sama za sebe, ale také s Kudrnou coby průvodkyně, prožila zábavné a především poučné časy v Latinské Americe. Zjistila například, že lépe než v ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Přílet na Lanzarote, ubytování, poznání nejbližšího okolí a večerní posezení v místní hospůdce.

2. den

Každé ráno budou mít všichni účastníci možnost zacvičit si jógu a lépe se tak připravit na další aktivity v průběhu dne. První výstup bude na blízkou sopku Tinamala a poté vyjedeme na pláž Famara. Tam si vysvětlíme a osvojíme základní surfařské techniky a pravidla a zkusíme si chytit první vlnu.

3. den

Dopoledne se vypravíme pobřežní stezkou přes lávová pole a písečné duny do 8 kilometrů vzdálené Arriety. Na její pohodové pláži se posilníme, odpočineme a budeme pokračovat se surfařskou výukou.

4. den

Dopoledne strávíme na divoké pláži Orzola, kde proběhne naše třetí setkání s lanzarotskými vlnami. Odpoledne si vyjedeme na nejsevernější vyhlídku Mirador del Río, dílo rodáka Cesara Manrique, který tento architektonický šperk vytepal z původní vojenské střílny. Při této příležitosti prozkoumáme celou sérií dalších rozhleden a bunkrů z druhé světové války, strategicky umístěných na vrcholu dramatického srázu el Risco. A že měli jejich posádky výhledy…

5. den

“Odpočinkový” den. Lodí vyplujeme na ostrůvek Isla Graciosa, který je součástí nejrozsáhlejší evropské mořské rezervace “Chinijo”. Poznáme jeho jihozápadní pobřeží a surfařská prkna tu vyměníme za šnorchly. Aspoň uvidíme, jací další tvorové s námi v lanzarotských vodách surfují.

6. den

Vypravíme se do kaňonu Tenegüime, vzniklém v dávné minulosti, kdy ještě ostrov omývaly přívalové deště a vegetace byla mnohem bujnější. Navštívíme také středověké městečko Teguise a odpoledne si užijeme opět na prknech.

7. den

Dopoledne se rozloučíme s vlnami a večer se rozloučíme s ostrovem. Za vlnami pojedeme tam, kde budou nejpříznivější a naše goodbye Lanzarote proběhne v malé vinárničce. Předtím si ale vyšlápneme na Guardilamu, nejvyšší vrcholek unikátního vinařského regionu La Geria.

8. den

Ranní koupání v Los Cocoteros, balení a odjezd.

Ubytování

Ubytování bude po celou dobu pobytu v 2 lůžkových apartmánech, v malé přímořské vesnici Los Cocoteros. Apartmány mají své vlastní sociální zařízení, sprchy a kuchyňku. Pokoj vždy doobsazujeme druhým účastníkem zájezdu. Je možnost i jednolůžkového pokoje za příplatek 6020 Kč/pobyt, ale pouze v případě, že bude apartmán ještě k dispozici.  

Strava

Stravování je po celou dobu zájezdu ve vlastní režii. Na apartmánech je k dispozici kuchyňka, kde si můžete uvařit. Doporučujeme však ochutnat i výborné speciality místní kuchyně. Primo v Los Cocoteros je lidová hospoda, kde se dá dobře a levně najíst. Samozřejmě si můžete přivézt i vlastní jídlo, ale určitě se sami nakonec přesvědčíte, že právě zkoumání místní kuchyně se pro vás stane příjemným kulinářským zážitkem. Možnost doobjednání snídaní (5 EUR) a večeří (15 EUR) na místě.

Doprava

Na ostrově se budeme pohybovat pronajatým autem/auty. 

Nástupní místa

Náročnost

Během našeho suchozemského programu ujdeme denně cca 6 - 10 km s maximálním převýšením kolem 300 metrů. Surfařský výcvik je zamýšlen pro začátečníky a jako seznámení s tímto nádherným sportem. Pokud jste si surfovat už zkoušeli, tím líp. Víte tak, že osvojit si tento sport je sice běh na dlouhou trať, ale že velká zábava to je už od prvních okamžiků. Je také potřeba upozornit, že se jedná o sport velmi návykový. 🙂
Nezbytnou nutností je schopnost plavat.
Zájezd odpovídá náročnosti č. 2-3 z 5 bodové škály.

Další info


Skupina účastníků:

Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, maximum 6 osob.

Termíny

8. 11. - 15. 11. 2024
č. zájezdu: 224857B-02
cena 22 700 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.