Madeira Adventure

Za zážitky bez obav

Madeira Adventure

8 dní / 26 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

14. 10. - 21. 10. 2024
č. zájezdu: 224840E-01
cena 26 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

POZNEJ OSTROV VĚČNÉHO JARA PROSTŘEDNICTVÍM ADRENALINOVÝCH ZÁŽITKŮ

Madeira je nejen ostrovem věčného jara a rájem milovníků květin. Na své si tu přijdou i vyznavači adrenalinu a horské turistiky. Společně se vydáme na náročnější výšlapy po exponovaných mořských útesech i rozeklaných vnitrozemských horách. V roklích zarostlých divokou vegetací vyzkoušíme canyoning. Sílu Atlantiku poznáme při plavbě na seakajacích a při coasteeringu - zábavném lezení po útesech a skákání do moře. Chybět nebude ani MTB výzva - půldenní cesta po singletrailu vedeném nespoutanou madeirskou přírodou. Veškeré aktivity jsou vhodné i pro začátečníky.

Ubytujeme se v příjemném penzionu v centru hlavního města FUNCHAL, odkud budeme každý den vyrážet za dobrodružstvím, ať už turistickým, nebo adrenalinovým. Seznámíme se i s nejvýznamnějšími památkami Madeiry a nezapomeneme ani na exkurs do místní gastronomie.

Veškeré vybavení, doprava i certifikovaní místní průvodci jsou zahrnuti v ceně zájezdu!

Zájezd si můžete prodloužit o horský přechod a zůstat tak na Madeiře 2 týdny.

Doporučujeme včasnou rezervaci zájezdu, po letenkách je velká poptávka.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenky cca 11.000 Kč včetně tax)
  • fakultativní aktivity (např. plavbu Kolumbovou lodí Santa Maria, plavbu za delfíny a velrybami, vstupy do muzeí, botanických zahrad a památek, jízdy lanovkou, vstup na vyhlídku Cabo Girao)

Průvodci

Anna Hašková

14. 10. - 21. 10. 2024 / č.zájezdu 224840E-01

Když necestuje, sedí ve studiu Českého rozhlasu a hlásí zprávy. Nezdráhejte se jí tedy na cokoli ptát i vícekrát, opakování je její denní chleba. Studovala speciální pedagogiku, což považuje za skvělou kvalifikaci zvlášť pro jednání s imigračními úředníky, celníky, nebo strážci národních parků. ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. a 2. den

První den přelet z Prahy na letiště Cristiana Ronalda na Madeiře a přesun do hlavního města ostrova – Funchalu, kde se ubytujeme v rodinném penzionu. Krátká procházka nejbližším okolím, především se zřetelem na možnosti nákupů, stravování, koupání...
Druhý den prohlídka hlavního města: velká tržnice, přístav a městská pláž, ulička malovaných dveří, staré portugalské přístavní pevnosti, katedrála, městské parky, socha fotbalisty Ronalda
Odpoledne se vydáme východně od Funchalu do přírodní rezervace Garajau, vyhlášené jak bohatým podmořským životem, tak i dramatickými pobřežními skalisky. Právě na nich si vyzkoušíme COASTEERING - zábavné lezení po útesech a skoky do moře. Po krátkém tréninku si lze troufnout i na téměř dvacetimetrový volný pád do vody. Příval adrenalinu zaručen! Zájemci se mohou v Garajau věnovat také ŠNORCHLOVÁNÍ. Pod vodou se setkáme nejen s mořským životem v Atlantiku, ale díky blízkosti Golfského proudu můžeme vidět i ryby z tropických oblastí.
Na cestě zpět se vypravíme na krátký výlet k ikonické soše Krista vyhlížejícího ze skalního výběžku Garajau směrem na východ.

3.den

Celodenní (nejen) hřebenová túra. Naše putování začneme sledováním východu slunce na jedné z nejvyšších hor Madeiry Pico do Arieiro (1.818 m). Až se nabažíme výhledů, vydáme se po hřebeni na sousední nejvyšší horu ostrova Pico Ruivo de Santana (1.862 m). Po sestupu nás čeká cesta po levádě vyhloubené v kolmé skalní stěně a návštěva Zeleného a Pekelného kaňonu s vodopády. (↔ 22 km ↕ ↑ 300 m, ↓ 1500 m) Cestu skončíme ve vesnici Ilha.

4.den

Krajinářsky velmi působivá vycházka po dramatickém východním výběžku SAO LOURENZO. Spojení nekonečné oblohy, burácejícího Atlantiku a sopečných různobarevných skal (↔ 7 km, ↕ 150 m). Na zpáteční cestě nás čeká dobrodružná plavba na mořských kajacích podél pobřeží. Možnost prodloužení o koupání na „černé“ lávové nebo „světlé“ písečné pláži.

5.den

V hlubokých lesích nedaleko „vesnice jeptišek“ CURRAL das FREIRAS si vyzkoušíme canyoning. Žádné předchozí zkušenosti nejsou potřeba, vše si vysvětlíme na místě. V kaňonu na nás čeká slaňování, spouštění na laně, skoky z vodopádů i kamenné skluzavky a tobogány. To vše doplněné svěží madeirskou přírodou a skvostnými výhledy na okolní hory.
Odpoledne se pak pro oddech vydáme na klasické putování po levádě, během nenáročné túry budeme sledovat tok jednoho ze zavlažovacích kanálků, kterými je Madeira doslova protkána. Vydáme se buď malebnou zemědělskou krajinou po levádě Do Norte až k nejvyššímu madeirskému útesu Cabo Girao, nebo půjdeme po známé levádě Do Furado, prostupující mlžným vavříno-vřesovcovým pralesem.

6.den

Celodenní túra po divokém skalnatém severovýchodním pobřeží (↔ 18 km, ↕ 500 m), část trasy vede přímo po hraně vysokých útesů spadajících rovnou do oceánu. Túra je završena návštěvou městečka PORTO DA CRUZ s možností koupání v Atlantiku a exkurzí v unikátní staré fabrice na výrobu třtinového rumu s ochutnávkou.

7.den

Z vesnice Poiso (1400 mnm) se vydáme na výlet na MTB kolech. Trasa vede jak jednoduchými lesními single traily, tak po zpevněných cestách kolem levád. Celkem ujedeme kolem 30 kilometrů, převážně z kopce dolů. Po cestě zastavíme na malé občerstvení v typickém bistru nedaleko vesnice CAMACHA, která je proslulá svými košíkářskými výrobky a třtinovým drinkem „poncha“. V posledním úseku cesty nás čeká sjezd do vesnice Caniço, kde naše výprava skončí. (↔ 30 km, ↕ 1100m).
Odpoledne si necháme volné, zájemci se mohou vydat na fakultativní plavbu za delfíny a velrybami.

8.den

Dopoledne vystoupáme eukalyptovou levádou podívat se k poutnímu kostelíku MONTE na kopci nad Funchalem (cca 600 m n.m.) Zájemci si mohou vyzkoušet bláznivou jízdu zpět strmými ulicemi města na proutěno-dřevěných sáních – tzv. „Montském tobogánu“. Po obědě sebereme „saky-paky“ a přesuneme se na letiště. Po odbavení odletíme z Madeiry zpět do Prahy.

Ubytování

Ubytujeme se na 7 nocí v jednoduchém, ale příjemném penzionu přímo v centru hlavního města Funchalu, odkud budeme vyrážet na výlety. Pokoje jsou většinou 2-3 lůžkové, některé mají vlastní sociální zařízení, jiné společné. Postele jsou vybaveny lůžkovinami, k dispozici jsou také ručníky a fén na vyžádání. V penzionu je možnost připojit se k wi-fi zdarma. Ubytování je prostší, avšak čisté. Výhodou je skvělá pozice v samém srdci Funchalu – za rohem najdete nespočet obchůdků, restaurací, pekárnu, obchodní centrum, katedrálu, …

Strava

V ceně ubytování jsou snídaně v tzv. "francouzském stylu", tedy pečivo s máslem a marmeládou, šunkou nebo sýrem, míchaná vajíčka, jogurt, k pití pak kávu, čaj nebo čokoládu a skleničku pomerančového džusu. Po zbytek dne se budete stravovat z vlastních či dokoupených zásob. Penzion, ve kterém budeme ubytováni, nemá žádnou společnou kuchyňku, takže v něm není možnost vaření. V blízkosti penzionu je několik kaváren a restaurací, kam se dá zaskočit na kávu nebo na velké jídlo. V supermarketu je výtečná a levná jídelna. Možnost dokupování místních potravin bude denně.

Doprava

Společná doprava po ostrově bude realizována místním autobusem či MHD.

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.
Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 bodové škály. Veškeré základní aktivity v programu jsou naplánované tak, aby je zvládl i začátečník, který je zvyklý se alespoň rekreačně hýbat.
Podmínkou účasti na všech vodních aktivitách (seakajaky, canyoning, coasteering) je schopnost plavat. Na túrách ujdeme max. 22 km trasy, v jednom případě s větším převýšením, ostatní pěší výpravy budou mírnější. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Všechny akce absolvujeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem.

Další info

Skupina účastníků
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, maximální kapacita je 15 účastníků + 1 průvodce.

Cestovní doklady
Pro cestu na Madeiru nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

14. 10. - 21. 10. 2024
č. zájezdu: 224840E-01
cena 26 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.