Karavanky

Za zážitky bez obav

Karavanky

6 dní / 9 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

3. 9. - 8. 9. 2024
č. zájezdu: 224823-01
cena 9 900 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

pohodový 5denní přechod nalehko se spaním na horských chatách

Hraniční stokilometrové (nejdelší) pohoří patří ve Slovinsku mezi méně známé, zastíněno především Julskými Alpami. Nicméně si ani s nimi nezadá a naopak výhledy z karavanského hřebene mu ostatní pohoří „jen tiše závidí“. A ty my si z hlavní části hřebene po několik dnů dopřejeme! V pohodě, nalehko, se spaním po horských chatách si v pěti dnech vyšlápneme i na okolní vrcholy včetně nejvyššího vrchu Stol. Na vápencovém hřebenu si i v tomto období užijeme horské květeny včetně vzácného endemického zvonku Zoysova nebo pro mnohé zde nečekaného bramboříku a hory opustíme málo známým, ale o to krásnějším kaňonem.


Sleva 1.050 Kč pro členy Alpenverein

Cena zahrnuje

Průvodci

Jaroslav "ozzy" Zeman

3. 9. - 8. 9. 2024 / č.zájezdu 224823-01

Snad Ozzy nezpychne, když ho veřejně pasujeme do role průvodcovské hvězdy první velikosti, kterou provází nepřehlédnutelný kult. Matador z konce světa - Chlupaté vsi v Novohradských horách, který se zamiloval do Rumunska, a tuto svou lásku neúnavně předává už druhé generaci svých následovníků. Do ...

Dozvědět se více

Markéta Stloukalová

3. 9. - 8. 9. 2024 / č.zájezdu 224823-01

S Kudrnou na cestách do všech světových stran, se zasněným pohledem do krajiny, s rýčem na zahradě a nosem u kytky, mezi tančícími dětmi a kamarády na výletě, u dobrého jídla se skleničkou vína, s úsměvem a písničkou na rtech... tak mě můžete potkat. Moje srdce patří Itálii, ale jak postupně ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Večerní odjezd z Brna směr Rakousko a Slovinsko.

2. den

Dojezd do horské obce Planina pod Golico (900 m) a ranní výšvih na chatu Koča na Golici (1.578 m), kde se ubytujeme a pojíme. Po obědě aklimatizační túra – přes vrcholy Golica (1.834 m), Klek (1.753 m), Hrušky Vrh (1.777 m) k Dovrška Baba (1.891 m) a okruhem zpět. Celou dobu nádherná podívaná do údolí řeky Sávy, ale především na Julské Alpy.

3. den

Vyrazíme na východ a nejdříve stezkou ztratíme metry do sedla Suha (1.438 m), ale přes masívy Struška (1.875 m) a Belščica (1.972 m) je zase nasbíráme cestou na chatu Prešernova Koča na Stolu (2.174 m).

4. den

Ranní nenáročný výstup na.nejvyšší horu Karavanek Stol (2.236 m). Pokračujeme sestupem do sedla Belšica (1.840 m), kolem obrovských vápencových balvanů vystoupáme na vrchol Vrtača (2.181 m). Než dorazíme na chatu Dom na Zelenici (1.536 m) se sprchou a výběrem místních specialit ještě možný odskok na vrch Srednji Vrh (1.796 m). Pro neunavitelné zájemce můžeme uspořádat z chaty podvečerní výstup na některý z blízkých vrcholů nebo si dojít na pivo na chatu Dom pri izviru Završnice.

5. den

Dnes nás čeká okruh s návratem na chatu. Vystoupáme přes Srednji Vrh (1.979 m) v masívu Begunjščica na Veliki vrh (2.060 m) a neodolatelným pohledem na na pokračování Karavanek za sedlem Ljubelj (kde jsme byli včera) a Kamnicko-Savinjské Alpy na jihu sestoupíme k chatě Na planini Preval (1.311 m). Doplníme tekutiny a nádhernou soutěskou vyzdobenou desítkou vodopád(k)ů vystoupáme přes chatu Roblekov dom zpátky na Dom na Zelenici.

6. den

Sejdeme do sedla Ljubelj (1.050 m) s obchodem, kde na nás bude čekat náš bus. Před odjezdem se ještě zajdeme podívat na místo, kde stával koncentrační tábor, jediný na území Slovinska, pro vězně prokopávající tunel pro snadnější přístup německých vojsk do Jugoslávie. Ač prokopán roku 1944, otevřen byl až roku 1964. Projedeme jej a v odpoledních hodinách dorazíme do Brna.

Ubytování

Ubytujeme se na útulných chatách v nadmořské výšce od 1.500 m do 2.100 m. Jedná se o klasické slovinské horské chaty, kde spíme ve společných vícelůžkových pokojích. Postele jsou vybaveny dekami, tudíž spacáky nepotřebujeme, ale je nutná vlastní vložka např. prostěradlo. Členové Alpenverein mají slevu 1.050 Kč z ceny zájezdu.

Strava

Stravování je po celou dobu ve vlastní režii. Na chatách chutně vaří a ideálním řešením je tedy využít místní polopenzi, obzvlášť pro úsporu hmotnosti batohu. Pro vaření z vlastních zásob je u chaty určena některá venkovní terasa, manipulace s otevřeným ohněm uvnitř je zakázána.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka / Jihlava

Náročnost

I přesto, že se s autobusem setkáme na začátku a na konci programu, charakterizujeme tento zájezd jako pohodový 5-denní přechod nalehko. Jednoznačně doporučujeme dobrý batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde a který se dobře nosí. Vzhledem k ubytování na horské chatě a také náročnosti túr je optimální objem cca 35–40 l. Pouvažujte proto dvakrát nad každou součástí výstroje a oblečení, zda jej opravdu budete potřebovat. Nemějte strach, že se shodíte, když nebudete mít každý den nové tričko a kalhoty. Na horách se na parádu tak nehledí. Čím méně věcí s sebou budete mít, tím menší utrpíte případnou škodu. Hlavně se však fyzicky nezničíte a dovolenou si pořádně užijete.

Další info

Speciální vybavení
Na tento typ zájezdu si vystačíte s běžným turistickým vybavením - tedy kvalitní trekové boty na túry, nepromokavá a neprofukavá bunda (nejlépe s membránou), funkční prádlo jako spodní vrstva, pohodlné outdoorové kalhoty a další běžné turistické vybavení (podrobnější rozpis doporučeného vybavení vám zašleme v rodokapsu).

Skupina účastníků
Minimální kapacita skupiny je 25 a maximální je 35 účastníků + 2 průvodci. Jeden z průvodců vede skupinu vpředu a druhý doprovází pomalejší část skupiny.

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí platný OBČANSKÝ PRŮKAZ

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

3. 9. - 8. 9. 2024
č. zájezdu: 224823-01
cena 9 900 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Dachstein turisticky

Dachstein turisticky

1. 8. - 4. 8. 2024 Chci to vidět
Triglav

Triglav

3. 8. - 7. 8. 2024 Chci to vidět