Ke kořenům bajkování do Bílých Karpat

Za zážitky bez obav

Ke kořenům bajkování do Bílých Karpat

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

v sedle bajka přírodou jížního Slovácka

Zkuste na chvíli vyměnit tradiční bikepark s kilometry singletrailů za zážitky při putování neporušenou krajinou Bílých Karpat. Společně se podíváme do oblasti s názvem “Trail of Life”, kde nás čeká 130 km značených tras vedoucích po lesních cestách, turistických stezkách a okořeněných několika přírodními singletraily. Po celou dobu s námi pojede zkušený cyklo průvodce, který nám pomůže zdokonalit cyklistické dovednosti a méně zkušeným jezdcům poradí jak správně začít. A aby těch kilometrů nebylo málo čeká nás také celodenní projížďka pohořím Chřiby.
Celý program je připraven, tak aby si na své přišli zkušení jezdci i začínající bajkeři. Zažijte s námi návrat ke kořenům bajkování!

Cena zahrnuje

  • 4x ubytování v chatkách
  • přejezd vlakem
  • kudrnovskou polopenzi
  • průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • joňták na každou etapu
  • Chimpanzee pišingr

Cena nezahrnuje

  • dopravu - je možné zajistit za příplatek 600 Kč/os. cestu z Brna a zpět (včetně kola)
  • fakultativní výlet loďkami po Baťově kanálu

Videa

Program zájezdu

1. den

Potkáme se okolo 17:00 v kempu. Seznámíme se a řekneme se pár informací o lokalitě a tom, co nás v následujících dnech čeká. Na 19 hodinu bude nachystaná večeře, po ní se pustíme do menšího workshopu jak jezdit v terénu a večer zakončíme seznamovacím večírkem.

2. den

Ráno se rozjezdíme na místním pumptracku a otestujeme své dovednosti ve “skillcentru”. Hned poté se vydáme na první kilometry trailů “Trail of Life”. Dopoledne nás čeká cca 23 km dlouhá trasa se 2 přírodními traily (23km, ↑ 493 m, ↓ 507 m). Na lehký oběd se vrátíme do kempu. Odpoledne si užijeme dalších 23 km po lesních cestách a celou trasu si zpestříme dalším přírodním singletrailem (23km, ↑ 557 m, ↓ 547 m). Vše zakončíme v kempu, ke už na nás bude čekat večeře. Večer rozebereme nad videem vaše počínání na trailech.

3. den

Po prvním dnu v sedle už budeme rozježděni a tak si můžeme pustit na trochu delší trasy. Dopoledne si užijeme 33km dlouhý náročnější okruh okořeněný singletrailem (33km, ↑ 776 m, ↓ 781 m). Čekají nás nádherné výhledy na slovácké vesničky i projížďka zapomenutým pohraničím. Pokud počasí dovolí zchladíme se ve vodní nádrži Mlýnky. Po krátké zastávce na lehký oběd se vydáme na podobně dlouhý okruh na jehož konci nás čeká za odměnu již odzkoušený singletrail (33km, ↑ 704 m, ↓ 701 m). Po cestě se podíváme i do minipivovaru ve Velké nad Veličkou, ve kterém vznikl i speciál přímo pro “Trail of Life”. Večer probereme zkušenosti na singletrailech, zejména na tom, který projede už podruhé.

4. den

Abychom se vyhnuli sobotnímu ruchu, popojedem kousek vlakem do Starého města, odtud už v sedlech bajků vystoupáme na hřebeny Chřibů. Čeká nás 50-55 km dlouhý celodenní výlet se spousty zajímavých míst (55km, ↑ 1010 m, ↓ 954 m). Projedeme poutním místem Velehrad, koukneme se na hrad Buchlov, možná i na Cimburk a mnoho dalších míst. Vystřídáme zpevněné cesty, lesní cestičky i turistické stezky. Užijeme si i pár sjezdů, tentokrát na divoko. Na konci nás za odměnu čeká téměř 10km dlouhý sjezd až na vlak, kterým se přesuneme zpět do kempu na večeři.

5. den

Po dvou náročných dnech si poslední den uděláme ve volnějším tempu. Po snídaní se uděláme krátkou přojížďku zakončenou lehkým singletrailem (16km, ↑ 399 m, ↓ 396 m). Odvážnější si můžou vyzkoušet nejtěžší černý trail s názvem Zmyják, pokud už nám kůrovec dovolí. Kolem poledne bychom se s některými rozloučili a pro zájemce bude možné na chvíli vystřídat sedlo bajka az dřevěnou lávku lodě a projet si kus Baťova kanálu (fakultativně).

Ubytování

Budeme ubytování v autokempu Danaj Lučina ve 4 lůžkových chatkách. Za příplatek je možné ubytování ve 2 lůžkové chatce (400 Kč/os). Na každé chatce je k dispozici lednice, varná konvice a nádobí. Zázemí kempu nabízí společné sociálky (oddělené pánské a dámské), společnou kuchyňku s vařičem.

Strava

O doplnění energie se formou polopenze před a po bajkovačce postará náš šéfkuchař, který bude po celou dobu zájezdu s vámi. Těšit se můžete na oblíbenou kudrnovskou baštu (snídaně a teplá večeře) připravovanou ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze začíná 1. den (středa) večeří a končí 5. den (neděle) snídaní. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo navštívit jednu z mnoha restaurací v této lokalitě.

Doprava

Individuální příjezd do Autokempu Danaj Lučina. Sraz budeme mít v 17:00 na recepci kempu.
Za příplatek 600 Kč za osobu je možné zajistit společnou dopravu z Brna tam i zpět včetně vašeho kola.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o 4 plnohodnotné MTB etapy, na kterých ujedeme v průměru 50 –60 km a nasbíráme okolo 1.000 výškových metrů. Budeme jezdit téměř výhradně po terenních lesních cestách a turistických stezkách (50% povrchu), šotolině (cca 30%), které budou zpestřené singletraily. Zbývající podíl tvoří asfalt na cyklostezkách či místních komunikacích. Na cestách se silničním provozem je nutné dbát na zvýšenou opatrnost a dodržovat základní pravidla silničního provozu a lidské slušnosti.
Celý program je postaven variabilně, tak aby ho zvládl i méně zkušený biker a lepší jezdci se nenudili.

Další info

Doporučený typ kola: horské
Povrch: 20% asfalt, 30 % šotolina, 50% terén
Skupina - zájezd je určen pro menší skupinu do 15 lidí. Jezdit bude převážně ve dvou skupinách po max 8 lidech dle výkonnosti.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.