Kitzbühelské Alpy

Za zážitky bez obav

Kitzbühelské Alpy

5 dní / 13 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

27. 8. - 31. 8. 2024
č. zájezdu: 224908A-01
cena 13 900 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

pohodové bicyklování s luxusním zázemím

Již v roce 1905 se v Kitzbühelu začaly psát dějiny světového lyžování. Právě zde se zrodila myšlenka uspořádat závody ve sjezdu. Pamětníci by však těžko poznali dnešní středisko sahající od luxusního St. Johannu in Tirol na východě po Westendorf na západě. My ovšem budeme objevovat kouzlo Kitzbuhelských Alp v létě, kdy se horskými loukami nese zvonění stád dobytka a zimní mumraj nám občas připomenou jen lanovky a opuštěné šlepry. Horské salaše vysoko v úbočích tisícimetrových strání spojují s údolím a někdy i mezi sebou různě udržované šotolinové a horské cesty. Díky nim zde bajkování ani cykloturistika nejsou technicky příliš náročné a pokud si sebou na dovolenou vezmete i partnera (-rku), jež horskému kolu neholduje, jistě pro vás nebude problém si najít fyzicky nepříliš náročnou cyklostezku vedoucí údolím. Díky ubytování na jednom místě, je možné si udělat program individuální, zcela vyhovující vaší kondici.

Cena zahrnuje

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Odjezd z Brna ve večerních hodinách. Příjezd ráno do rakouského městečka Kitzbühel. První velký okruh cyklostezek nás povede přes Brixen kolem impozantního HOHE SALVE (1.828 m). Dále údolím řeky Weissache do Ellmau a kolem Reither Ache přes Reith zpět do Kirchbergu. ( ↑ 800 m ↔ 60–65 km )

3. den

Odpočinková stezka údolím Aschauer Ache přes Aschau směrem na Hintenbachalm (1.150 m). A zaslouženým klesáním po proudu Ache zpět. Další lákavou možností je lanovka Klausen HAHNENKAMM, nabízející skutečně dechberoucí výhledy z výšky 1.802 m. ( ↑ 1100 m ↔ 35 km ). 

4. den

Po cyklostezce kolem osvěžujícího SCHWARZSEE (přes Oberndorf po Romerweg) do Kitzbühelu. Odtud údolím po Achenpromenade do Jochbergu (případně až do Waldwirthu 1.068 m po stezce Pass Thurn Weg). ( ↑ 800 m ↔ 45 km )

5. den

Zvlněnou cyklostezkou přes Brixen do Westendorfu a dále po Adlerweg do RETTENBACHU. Podél Windauer Ache lesními cestami zpět. ( ↑ 500 m ↔ 55 km ) Návrat do Č. Budějovic a poté do Brna kolem půlnoci.

Ubytování

Nocovat budeme v *** hotelu v Kirchbergu. Pokoje jsou standardně dvoulůžkové. Obsazujeme je postupně tak, aby byla obsazena všechna lůžka. Součástí pokojů je i toaleta, sprcha a TV. Postele jsou vybaveny lůžkovinami, ručníky k dispozici v koupelně. Za poplatek 900 Kč/os./zájezd lze objednat jednolůžkový pokoj, bude-li Vámi požadovaný volný - v případě zájmu se prosím obraťte na náš dispečink. V ceně je využití saunového zázemí - čtyři druhy saun s ochlazovací sprchou a venkovním bazénem. Stravování formou polopenze probíhá v jídelně přímo v hotelu. Bicykly lze zamknout do zvláštní místnosti.

Strava

Polopenze je součástí ubytování v našem hotelu. Snídaně jsou kontinentální a servírované formou bufetového stolu s volným výběrem. Najíst se můžete dosyta, ale jídlo na celý den si od snídaně odnášet nelze. Večeře sestávají z polévky, hlavního jídla a dezertu. Nápoje se však u večeře hradí zvlášť. Začínáme večeří druhý den zájezdu. a posledním jídlem bude snídaně poslední den zájezdu. Další potraviny je možno dokoupit prakticky každý den v nedalekém marketu. Vřele doporučujeme ochutnat některé rakouské speciality.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem. Krom společné dopravy autobusem z Brna je volitelně také možnost vlastní dopravy se slevou -1.200 Kč. Se skupinou se setkáte na parkovišti u hotelu (ráno cca v 9:00 hod.). Případné ubytování před začátkem nebo po skončení zájezdu je potřeba předem individuálně ověřit, volnou kapacitu v našem hotelu bohužel nemůžeme zaručit.

Náročnost

Denně ujedeme v průměru 50 – 65 km, na kterých nasbíráme 800 – 1.200 výškových metrů. Budeme jezdit téměř výhradně po širokých šotolinových cestách (cca 85% povrchu), které jsou perfektně udržované i značené. Zbývající podíl tvoří asfalt na cyklostezkách či místních komunikacích. Pro toto putování je nejvhodnější kolo horské nebo trekové s hrubšími plášti. Na cestách se silničním provozem je nutné dbát na zvýšenou opatrnost a dodržovat základní pravidla silničního provozu a lidské slušnosti. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu.

Další info

Speciální dětská sleva: 50% pro dítě 0-3 let včetně se 2 plně platícími osobami
Speciální dětská sleva: 30% pro dítě 4-12 let včetně se 2 plně platícími osobami
Speciální sleva: 20% pro osobu od 13 let a výše se 2 plně platícími osobami

Doporučený typ kola: trekové nebo horské
Povrch: 85% šotolina, 15% asfalt

Organizované cyklovyjížďky
Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu.

Přeprava kol
Kola převážně přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Ve výjimečných případech (kapacitně méně obsazené zájezdy apod.) přepravujeme kola v k tomu určených cyklobrašnách či v nosiči na kola umístěném na tažném zařízení nebo na střeše. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Elektrokolo
Na tento zájezd je možné si vzít elektrokolo. Nicméně z důvodů hmotnostních limitů vleků určených pro přepravu kol jich můžeme vzít jen určité množství. Při volné kapacitě si službu přepravy elektrokola můžete přímo rezervovat v objednávce, či jí konzultujte s naší prodejnou zájezdů. Prosím počítejte s tím, že u některých ubytovatelů může dojít k nutnosti doplatků za spotřebovanou elektřinu.

Cestovní doklady
Protože jsme stejně jako Rakousko členskou zemí Evropské unie, stačí nám na tento zájezd jen platný OBČANSKÝ PRŮKAZ.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Poznámka: zájezd jede společně se zájezdem Kitzbühel MTB s náročností 5 a dětskou variantou Kitzbühelské Alpy s dětmi. Program je tedy možné kombinovat.

Články

Podobné zájezdy

Slovinsko na kole

Slovinsko na kole

28. 6. - 7. 7. 2024 Chci to vidět
Solná komora cyklo

Solná komora cyklo

12. 9. - 15. 9. 2024 Chci to vidět
Švýcarsko - Bernské Alpy cyklistika

Švýcarsko - Bernské Alpy cyklistika

1. 7. - 7. 7. 2024 Chci to vidět