Kolmo kolem Bretaně

Za zážitky bez obav

Kolmo kolem Bretaně

12 dní / 19 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

17. 7. - 28. 7. 2024
č. zájezdu: 224446-01
cena 19 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

velký okruh mystickou krajinou na konci Evropy

Cykloputování drsnou, ale o to kouzelnější výspou Francie, na jejímž pobřeží se odehrává věčný souboj moře a země a kde si minulost podává ruku s přítomností. Budeme projíždět krajem plným legend a záhad. Vydáme se obdivovat tajemný Merlinův les, menhiry, dojedeme až „na konec světa“, nenecháme si ujít ani kamenné Kalvárie, zapomenuté kostelíky a majáky ošlehané větrem. Putování zakončíme u zázraku středověké architektury – Le Mont Saint Michel. Nebudete věřit vlastním očím, kolik tváří tento kout země dokáže vykouzlit. Pláže s jemným písečkem se střídají s rozervanými útesy, moře jako zrcadlo se lusknutím prstu promění v běsnící živel, z šedivé oblohy najednou vysvitne slunce a nebo právě naopak se odkudsi od oceánu přižene neprostupná hradba mraků. Možná nás Bretaň poškádlí svými krátkými deštíky, ale o to lépe nám pak bude chutnat místní cidre, všelijaké mořské potvory nebo třeba vyhlášené palačinky – crêpes.

Velký okruh - na kole poznáte to nejlepší z Bretaně.

Průvodci

Zdeněk "hobbo" Tocháček

17. 7. - 28. 7. 2024 / č.zájezdu 224446-01

Horal, kávičkář, cyklista... průvodcovský labužník, se kterým si můžete smlsnout na ústřicích v Bretani, na galetce v Provence, na ferratách v Rakousku, Slovinsku i Itálii... s batohem v nedotčených horách Rumunska či Albánie, ale třeba taky v županu na langoši v termálech Maďarska :-) Tělem i duší ...

Dozvědět se více

Kateřina Bartoňková

17. 7. - 28. 7. 2024 / č.zájezdu 224446-01

Její první letecká cesta přes moře byla do Irska, kde prodávala výherní losy, aby se mohla podívat do vysněného Clomancloise, odkud pramení její vášeň pro hřbitovy. Na táboře v Michiganu kreslila dětem portréty a ukazovala jim svá jediná dvě kouzla, která umí. V casinu v Las Vegas prohrála 5 dolarů ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Ráno odjezd z Brna přes Prahu do Francie. Polední příjezd do Foret de Paimpont a vyjížďka kolem vodního hradu Trecesson do Údolí bez návratu. Návštěva Merlinova lesa – tajemného a pověstmi opředeného působiště čaroděje Merlina a víly Viviane ( ↔ 32 km).

3.–4. den

Prozkoumáme megalitická pole u Kerzerho a CARNACU, projedeme se po „Divokém pobřeží“ poloostrova QUIBERON, koupání v moři a spousta možností ochutnat mořské plody či jiné delikatesy Francie ( ↔ 45 km) a ( ↔ 48 km).

5.–6. den

Skrz unikátní kamenné vesničky se spoustou kostelíků dojedeme až na konec světa k nejzápadnějšímu mysu Francie – Pointe du Raz s rozeklanými útesy, tříštícími se vlnami a majáky na obzoru. Přes jedinečný historický přístav Douarnenez dojedeme obdivovat farní dvorec v Guimilliau ( ↔ 55 km) a ( ↔ 65 km).

7. den

Podél zálivu do Morlaix s impozantním viaduktem, kolem prehistorického megalitu Cairn de Bernenez, dojedeme až do zasněného městečka Plougasnou s artyčokovými poli ( ↔ 47 km).

8.–9. den

Dále nás čeká výlet po nejkrásnějším úseku bretaňského pobřeží – CÔTE DE GRANIT ROSE, oddechový den a opět koupání ( ↔ 65 km).

10. den

Malebné, vysoce fotogenické, historické a úchvatné korzárské přístavní město Saint-Malo. Z Cancale, města ústřic, přejedeme k pohádkovému LE MONT SAINT MICHEL, na večerní prohlídku ( ↔ 45 km).

11.–12. den

Tečkou za naším putováním bude zastávka v historickém městě CHARTRES se slavnou gotickou katedrálou Notre Dame, která je jednou z největších gotických staveb světa. Odpolední odjezd přes Francii a Německo domů.

Ubytování

Nocovat budeme 9 noci v osvědčených kempech kategorie ** a *** ve vlastních stanech a spacácích. Stany je možné zapůjčit v naší kudrnovské půjčovně.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze začíná 2. den zájezdu večeří a končí 11. den zájezdu studeným večeřovým balíčkem (snídaně+večeře). K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani . 

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka / Plzeň / Praha - Stodůlky

Náročnost

Před odjezdem obdržíte odkazy na jednotlivé cykloetapy, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu.

Během etap jedeme nalehko, někdy se budeme moci občerstvit u autobusu, který nás bude v některých případech čekat v určených hodinách na dohodnutých místech. Kteroukoliv část etapy či zájezdu je pak možno absolvovat autobusem, popř. si udělat zcela vlastní individuální program (na kole i bez něj). Zájezd odpovídá náročnosti 2-3 z 5 bodové škály.

Další info

Doporučený typ kola: silniční, trekové
Povrch: 90% asfalt, 10% šotolina

Přeprava kol
Kola převážně přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Ve výjimečných případech (kapacitně méně obsazené zájezdy apod.) přepravujeme kola v k tomu určených cyklobrašnách či v nosiči na kola umístěném na tažném zařízení nebo na střeše. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Elektrokola
Na tento zájezd je možné si vzít elektrokolo. Nicméně z důvodů hmotnostních limitů vleků určených pro přepravu kol jich můžeme vzít jen určité množství. Při volné kapacitě si službu přepravy elektrokola můžete přímo rezervovat v objednávce, či jí konzultujte s naší prodejnou zájezdů. Prosím počítejte s tím, že u některých ubytovatelů může dojít k nutnosti doplatků za spotřebovanou elektřinu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

17. 7. - 28. 7. 2024
č. zájezdu: 224446-01
cena 19 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Bretaň - země svatých pardonů

Dana Kyndrová a Zdeněk "Hobbo" Tocháček, Sylva Janhubová

Bretaň, tajuplná země na pobřeží Atlantiku, opředená starodávnými keltskými legendami, patří sice pomalu již pět set let k Francii...

více

Podobné zájezdy

Cyklistika v levandulové Provence

Cyklistika v levandulové Provence

28. 6. - 7. 7. 2024 Chci to vidět
Norskem na kole

Norskem na kole

26. 7. - 9. 8. 2024 Chci to vidět
Cyklotoulky krajem Burgundska a Champagne

Cyklotoulky krajem Burgundska a Champagne

21. 9. - 29. 9. 2023 Chci to vidět
Kaňony jižní Francie

Kaňony jižní Francie

8. 7. - 18. 7. 2021 Chci to vidět