Kolmo kolem Bretaně

Za zážitky bez obav

Kolmo kolem Bretaně

12 dní / 17 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

12. 7. - 23. 7. 2023
č. zájezdu: 223446-01
cena 17 900 Kč

velký okruh mystickou krajinou na konci Evropy

Cykloputování drsnou, ale o to kouzelnější výspou Francie, na jejímž pobřeží se odehrává věčný souboj moře a země a kde si minulost podává ruku s přítomností. Budeme projíždět krajem plným legend a záhad. Vydáme se obdivovat tajemný Merlinův les, menhiry, dojedeme až „na konec světa“, nenecháme si ujít ani kamenné Kalvárie, zapomenuté kostelíky a majáky ošlehané větrem. Putování zakončíme u zázraku středověké architektury – Le Mont Saint Michel. Nebudete věřit vlastním očím, kolik tváří tento kout země dokáže vykouzlit. Pláže s jemným písečkem se střídají s rozervanými útesy, moře jako zrcadlo se lusknutím prstu promění v běsnící živel, z šedivé oblohy najednou vysvitne slunce a nebo právě naopak se odkudsi od oceánu přižene neprostupná hradba mraků. Možná nás Bretaň poškádlí svými krátkými deštíky, ale o to lépe nám pak bude chutnat místní cidre, všelijaké mořské potvory nebo třeba vyhlášené palačinky – crêpes.

Velký okruh - na kole poznáte to nejlepší z Bretaně.

Průvodci

Zdeněk "hobbo" Tocháček

12. 7. - 23. 7. 2023 / č.zájezdu 223446-01

Horal, kávičkář, cyklista... průvodcovský labužník, se kterým si můžete smlsnout na ústřicích v Bretani, na galetce v Provence, na ferratách v Rakousku, Slovinsku i Itálii... s batohem v nedotčených horách Rumunska či Albánie, ale třeba taky v županu na langoši v termálech Maďarska :-) Tělem i duší ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Ráno odjezd z Brna přes Prahu do Francie. Polední příjezd do Foret de Paimpont a vyjížďka kolem vodního hradu Trecesson do Údolí bez návratu. Návštěva Merlinova lesa – tajemného a pověstmi opředeného působiště čaroděje Merlina a víly Viviane ( ↔ 32 km).

3.–4. den

Prozkoumáme megalitická pole u Kerzerho a CARNACU, projedeme se po „Divokém pobřeží“ poloostrova QUIBERON, koupání v moři a spousta možností ochutnat mořské plody či jiné delikatesy Francie ( ↔ 45 km) a ( ↔ 48 km).

5.–6. den

Skrz unikátní kamenné vesničky se spoustou kostelíků dojedeme až na konec světa k nejzápadnějšímu mysu Francie – Pointe du Raz s rozeklanými útesy, tříštícími se vlnami a majáky na obzoru. Přes jedinečný historický přístav Douarnenez dojedeme obdivovat farní dvorec v Guimilliau ( ↔ 55 km) a ( ↔ 65 km).

7. den

Podél zálivu do Morlaix s impozantním viaduktem, kolem prehistorického megalitu Cairn de Bernenez, dojedeme až do zasněného městečka Plougasnou s artyčokovými poli ( ↔ 47 km).

8.–9. den

Dále nás čeká výlet po nejkrásnějším úseku bretaňského pobřeží – CÔTE DE GRANIT ROSE, oddechový den a opět koupání ( ↔ 65 km).

10. den

Malebné, vysoce fotogenické, historické a úchvatné korzárské přístavní město Saint-Malo. Z Cancale, města ústřic, přejedeme k pohádkovému LE MONT SAINT MICHEL, na večerní prohlídku ( ↔ 45 km).

11.–12. den

Tečkou za naším putováním bude zastávka v historickém městě CHARTRES se slavnou gotickou katedrálou Notre Dame, která je jednou z největších gotických staveb světa. Odpolední odjezd přes Francii a Německo domů.

Ubytování

Nocovat budeme 9 noci v osvědčených kempech kategorie ** a *** ve vlastních stanech a spacácích. Stany je možné zapůjčit v naší kudrnovské půjčovně.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze začíná 2. den zájezdu večeří a končí 11. den zájezdu studeným večeřovým balíčkem (snídaně+večeře). K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani . 

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka / Plzeň / Praha

Náročnost

Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu.

Během etap jedeme nalehko, někdy se budeme moci občerstvit u autobusu, který nás bude v některých případech čekat v určených hodinách na dohodnutých místech. Kteroukoliv část etapy či zájezdu je pak možno absolvovat autobusem, popř. si udělat zcela vlastní individuální program (na kole i bez něj).

Další info

Doporučený typ kola: silniční, trekové
Povrch: 90% asfalt, 10% šotolina

Přeprava kol
Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem. Více k přepravě kol vám sdělíme v podrobných pokynech k zájezdu.

Elektrokola
Na tento zájezd je možné si vzít elektrokolo. Nicméně z důvodů hmotnostních limitů vleků určených pro přepravu kol jich můžeme vzít jen určité množství. Při volné kapacitě si službu přepravy elektrokola můžete přímo rezervovat v objednávce, či jí konzultujte s naší prodejnou zájezdů. Prosím počítejte s tím, že u některých ubytovatelů může dojít k nutnosti doplatků za spotřebovanou elektřinu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články

Bretaň - země svatých pardonů

Dana Kyndrová a Zdeněk "Hobbo" Tocháček, Sylva Janhubová

Bretaň, tajuplná země na pobřeží Atlantiku, opředená starodávnými keltskými legendami, patří sice pomalu již pět set let k Francii...

více

Podobné zájezdy

Burgundsko a Champagne

Burgundsko a Champagne

21. 9. - 29. 9. 2023 Chci to vidět
Kaňony jižní Francie

Kaňony jižní Francie

29. 6. - 9. 7. 2023 Chci to vidět
Norskem na kole

Norskem na kole

14. 7. - 28. 7. 2023 Chci to vidět
Provence cyklistická

Provence cyklistická

30. 8. - 10. 9. 2023 Chci to vidět
Sardinie cyklistická

Sardinie cyklistická

4. 9. - 16. 9. 2023 Chci to vidět
Levandulová Provence na kole

Levandulová Provence na kole