Korea a Japonsko

Za zážitky bez obav

Korea a Japonsko

16 dní / 69 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

14. 11. - 29. 11. 2024
č. zájezdu: 224381-01
cena 69 800 Kč
2 volná místa
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

To nejlepší ze země “ranního klidu” a země “vycházejícího slunce".

Jižní Korea je možná jedním z nejpřehlíženějších států v Asii. Dlouhá historie plná výrazných vůdců a silné národní sebevědomí však pomohly této méně navštěvované zemi, krčící se mezi obří Čínou a Japonskem, udržet si i do 21. století svoji unikátní kulturu. V kontrastu s Koreou se pak její východní soused, Japonsko, profiluje jako lídr regionu, kde se tisícileté tradice a zvyky neustále střetávají s tou nejmodernější technikou a vynálezy. S naším kombinovaným zájezdem budete mít možnost poznat dva zcela odlišné kouty východní Asie. Během podzimního termínu si navíc užijeme jedno z nejkrásnějších období v roce - čas, kdy prastaré chrámy a japonské zahrady ožívají pestrobarevnými barvami podzimního listí. Během zážitky nabitého prvního týdne poznáte, že Korea není jen to co znáte ze známého klipu Gangnam Style. V Seoulu si prohlédneme honosné královské paláce, ale i místa, která se v bedekrech často neobjevují. Projdeme se kouzelnou horskou krajinou největšího muzea pod širým nebem a zastavíme i u nejstřeženější státní hranice na naší planetě. Korejská kuchyně je vyhlášená a tak se i naučíme jak se vyrábí tradiční zelí kimchi a ochutnáme exoticky znějící pokrmy jako bibimbap či ddeokbokki. Z Japonska jsme pro vás vybrali ten nejlepší a nejzajímavější kout souostroví - prefekturu Kansai s ultramoderním velkoměstem Osakou, které může množstvím neonů a modernou směle soupeřit s Tokyem. Vedle Osaky pak strávíme dostatek času v Kyotu a jeho okolí -  nejtradičnější japonské oblasti s nádhernými chrámy, japonskými zahradami, ukrytými buddhistickými kláštery v horách či tajemnými gejšami.

Annyeong Haseyo & Konnichiwa!


Z důvodu včasného vyřízení přeletu z Korei do Japonska je třeba se na zájezd přihlásit alespoň 5-8 týdnů před odletem!!!!

POZOR! Pokud by se vám nechtělo domů nebo jste si chtěli zájezd prodloužit, je možné se připojit k zájezdu To nejlepší z Taiwanu (eventuálně lze zařídit jen část programu), který bezprostředně navazuje na odlet z Japonska. 

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku + přeletovou letenku Busan-Osaka v ceně od cca 30.000 Kč (včetně tax)
  • vstupné mimo toho co je uvedené v programu
  • vše ostatní neuvedené v “cena zahrnuje”

Průvodci

Martin Hájek

14. 11. - 29. 11. 2024 / č.zájezdu 224381-01

Martinův obvyklý basecamp se nachází 9.000 km na východ od ČR – na Taiwanu. Odtud vyráží za objevováním či průvodcováním svých oblíbených lokalit Indonésie, Malajsie, Singapuru, Bruneje, Bornea, Nepálu a Filipín. Je naprosto špičkovým průvodcem, který vyniká abnormálním nasazením a schopností ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Přílet do Seoulu a první seznámení se s hlavním městem. Namdaemun - symbol města, slavná brána obklopená mořem moderních budov a širokých silnic. Prohlídka skanzenu Namsangol Hanok, odkud si vyšlápneme na kopec Namsan k další dominantě města - věži N Seoul Tower. Večer strávíme ochutnávání místních dobrot na trzích ve čtvrti Myeong-dong.

2. den

Po ránu se zastavíme u památníku Korejské války, odkud přes náměstí Gwanghwamun budeme pokračovat k paláci Gyeongbokgung (UNESCO). Kromě prohlídky tradičního sídla králů shlédneme i velkolepé střídání stráží. Starou čtvrtí Bukchon Hanok s úzkými uličkami a dřevěnými domy dojdeme a s místním průvodcem prozkoumáme i tajnou zahradu Biwon, která je součástí paláce Changdeokgung (UNESCO). Den zakončíme prohlídkou moderního centra Insa-dong a starým buddhistickým chrámem Jogye-sa či katolickou katedrálou.

3. den

Jednodenní výlet do Suwonu. Po nejzachovalejších hradbách (UNESCO) v Korei obejdeme celé staré město. U paláce a Konfuciova chrámu Hwaseong Haenggung spatříme ukázku korejských bojových umění (nebo podobnou kulturní akci, které se zde konají každý den) a na závěr projdeme typický korejský trh Yeongdong. Po návratu do Seoulu zastavíme u nádherně osvětleného Deoksugungu a ochutnáme tradiční pokrm Bibimbap.

4. den

Exkurze na hranice se Severní Koreou. Na nejstřeženějším a nejděsivějším místě na zemi vyšplháme na strážní věž, odkud je výhled daleko na území severního souseda, odvážlivci si budou moci projít i 265 metrů dlouhý tunel prokopaný v 70. letech severokorejskými vojáky pro invazi na jih a k tomu další zajímavá místa. Pobyt v Seoulu zakončíme večerní návštěvou známého nočního trhu Gwangjang a v okolí brány Dongdaemun.

5. den

Opouštíme Seoul a čeká nás přejezd rychlovlakem do Gyeongju (UNESCO), největšího muzea pod širým nebem na světě. Na začátek navštívíme prastarou jeskyni Seogkuram (UNESCO), uvnitř které se nachází unikátní socha Buddhy Sakyamuni, strážce Koree. Malebnou lesnatou krajinou sejdeme ke klášteru Bulguk-sa (UNESCO) s krásnými dřevořezbami, tichými svatyněmi a krásnými zahradami.

6. den

Tůra v kopcích Namsan v národním parku Gyeongju. Čeká na nás krásná příroda a výhledy do krajiny, jako vystřižené z obrazů prastarých mistrů. Budeme se procházet hustými lesy protkanými strmými pískovcovými útesy, jeskyněmi a divokými říčkami. Sem tam narazíme na malý klášter, tisíc let starou sochu Buddhy či posvátné obrazy vyškrábané do skály. Odpoledne zajdeme na prohlídku hrobek vládců Shilla (UNESCO), k nejstarší astrologické observatoři v Asii a zbytek času strávíme v zajímavém muzeu Gyeongju.

7.den

Dopoledne přejedeme do Busanu, druhého největšího města a největšího přístavu v Jižní Korei. Projdeme se podél divokého pobřeží Východočínského moře v parku Igidae a zastavíme na vyhlídku na město z pláže Gwangalli. Otužilci se mohou i vykoupat. Večeře v rušné čtvrti Gukje s typickými stanovými hospůdkami.

8.-9. den

Nejznámější pláž v Korei - slavná Haeundae a zajímavá moderní architektura v centru se slavnou budovou Busan Cinema Center. Vyhlídka na největší korejský námořní přístav a bloudění úzkými uličkami umělecké vesničky Gamcheon. Nezapomeneme také projít rybí trh Jagalchi - největší, nejživější a zaručeně nejvoňavější v Korei. Druhý den po poledni přeletíme do Osaky v Japonsku, odkud budeme pokračovat dál do Kyota...

10.-11.den

Čtyři noci strávíme v Kyotu (UNESCO), nejkrásnějším a nejtradičnějším městě Japonska. Odtud budeme podnikat výlety do města i blízkého a vzdáleného okolí. Projdeme se čtvrtí Gyon, kde s trochou štěstí narazíme i na pravou geishu. Prastarými, kamením vydlážděnými uličkami dojdeme pod pagodu Yasaka a shlédneme chrám Eikan-do. Na staré město se podíváme od dalšího známého chrámu Kiyomizu-dera s krásnými japonskými zahradami a barevnými stromy a na závěr zajedeme k liščímu chrámu Fushimi- Inari, kde projdeme dva kilometry dlouhou stezku lemovanou tisíci červenými branami. Druhý den nás čeká příjemná dopolední procházka Cestou Filozofů s prohlídkou stříbrného
chrámu Ginkakuji a prastarého dřevěného chrámu Nanzen-ji. Odpoledne se přesuneme ke zlatému chrámu Kinkakuji, jednomu ze symbolů Japonska, a do oblasti Arashimaya, která je známá pro svoji klidnou atmosféru u řeky Hozu-gawa. Zlatým hřebem však bude procházka známým bambusovým lesíkem, kde si budete připadat jak někde v pohádce.

12. den

Jednodenní výlet vlakem do prefektury Shiga-ken. Horskou železnicí vyjedeme od největšího japonského jezera Biwa-ko na horu Hiei-zan, kde prozkoumáme pralesní stezky protkané svatyněmi a budhistickými kláštery a chrám Enriaku-ji.

13. den

Ranní přesun Shinkanzenem do Osaky, po Tokyu nejznámějšího a nejmodernějšího města Japonska. Z těch tradičních míst navštívíme například 15 století starý chrám Shitenno-ji a nádherný hrad Osaka-jo. Na město se podíváme z vrcholku futuristické budovy Umeda Sky Building a v oblasti Dotombori a okolí slavného mostu Ebishu Bashi osvětleného neony a obklopeného desítkami světelných reklam ochutnáme pravý noční život futuristického velkoměsta.

14.-15. den

Městečko Nara (UNESCO), hlavní město prvních vládců Japonska. Nara je známá pro svoje posvátné jelínky, kteří se jen tak potulují v okolí nádherných chrámů obklopených bukovými lesy. Navštívíme zde areál Kofuku-ji s druhou nejvyšší pagodou v Japonsku, zahrady Isui-en s tradiční čajovnou a hlavně Daibutsu-den, největší dřevěnou stavbu na světě s 16 m vysokým bronzovým Buddhem a stovkami modlících se Japonců. Druhý den cestování mimo Osaku nás pak čeká jednodenní výlet na hrad Himeji, který je největším, nejzachovalejším a nejkrásnějším hradem v Japonsku. Cestou zpět také nakrátko zastavíme i ve městě Kobe a v Osace zakončíme den večeří v tradiční sushi restauraci.

16. den

Zbytek času před odletem strávíme v Osace v retro-zábavní čtvrti Shin-Sekai se 103 m vysokou věží Tsuten-kaku, jejíž okolí je skvělé na poslední nákupy suvenýrů, poslední tako-yaki či okonomiaki a odpoledne odlet už jen zpět do ČR.

Ubytování

V Korei budeme ubytovaní v hotelu levnější třídy (pohodlný a čistý, avšak menší pokoje - životní prostor je v Asii luxus). V Japonsku bude zajištěné ubytování opět v levnějším hotelu (dvojlůžkové pokoje s koupelnou).

Strava

Korejská, japonská i taiwanská kuchyně je úžasná! O tom, co všechno zde můžete pozřít, nebudeme zdlouhavě psát, zabralo by to moc místa a uvidíte to brzy na vlastní oči :-) K jídlu je v těchto zemích možné ochutnat úplně vše! Od nejšťavnatějších hamburgerů v Asii, přes tradiční bibimbap, čínskou kuchyni či japonské sushi, okonomiaki, takoyaki... Můžete si zde dát na co máte chuť. Najdete tu úžasné jídlo z celého světa a těšte se, že budete moci vychutnat si to nejlepší z korejské, japonské a taiwanské kuchyně! Ráno se vždy zastavíme na snídaně v "snídaňových restauracích" poblíž ubytování a během dne, když budeme hladoví, prozkoumáme místní hospůdky nebo si koupíme do ruky nějakou „rychlovku“. Každý večer se pak budeme vyskytovat v místech, kde je možné zajít na večeři nebo na některý z vyhlášených nočních trhů.

Doprava

Nástupní místo: Seoul
Výstupní místo: Ósaka

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2–3 z 5 bodové škály. Jedná se o středně náročnou akci, jejíž náročnost spočívá především v pohybu ve zcela jiných podmínkách, než jsme zvyklí ze střední Evropy, častého střídání klimatu, teplot a nadmořských výšek. Také jde o odlišný způsob a složení stravy, více se dočtete v odstavci stravování. Přesuny budou zajištěny místní dopravou nebo vlastní dodávkou.

Další info

Zavazadlo
Na tento zájezd je vhodný kufr i batoh. Záleží na osobních preferencích. Na výlety a do města pak menší batoh či taška na vodu/peníze/fotoaparát.

Skupina
Minimální kapacita je 6 účastníků, maximální kapacita je 10 účastníků + 1 průvodce.

Průvodce
Zájezd bude veden česky, případně slovensky hovořícím průvodcem. Telefonický kontakt na průvodce vám bude sdělen v první den zájezdu. U zájezdů expedičního typu ve většině případů zveřejňujeme s předstihem také emailovou adresu na hlavního průvodce. Ta bývá uvedena v informačním rodokapsu, který obdržíte zhruba měsíc před začátkem zájezdu.

Cestovní doklady
V Korei, Japonsku i na Taiwanu se pro občany ČR vydává vízum zdarma po příletu na hranicích. Je však nutné mít pas platný ještě nejméně 3 měsíce od odletu zpět do ČR a 2 volné stránky v pasu.

Očkování
Do z žádné z navštívených zemí není žádné povinné očkování a úroveň hygieny je zde na srovnatelné (ne-li vyšší) úrovni jak v Česku. Jediné očkování, které se může hodit i u nás, je žloutenka typu A. Není také na škodu si zkontrolovat očkování proti tetanu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

14. 11. - 29. 11. 2024
č. zájezdu: 224381-01
cena 69 800 Kč
2 volná místa
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.