To nejlepší z Taiwanu

Za zážitky bez obav

To nejlepší z Taiwanu

16 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme, přesto pokud máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.

poznávání přírodních i kulturních krás málo známého ostrova v Tichém oceánu

Ilha Formosa - Překrásný ostrov. Přesně tato slova vyslovili portugalští námořníci, když jako vůbec první Evropané spatřili Taiwan. Tento půvabný ostrov se zatím nedostal na seznam "must-see" destinací většiny západních turistů. Myslíme však, že je to z velké části způsobené tím, že lidé neví, co toto malé území o velikosti poloviny České republiky může nabídnout. Se svými svěžími pralesy, pulzujícími městy, vysokými horami, divokým pobřežím, chutnou kuchyní a hlavně neuvěřitelně přátelskými obyvateli se však z Taiwanu stává jedno z nejrozmanitějších míst v Asii.
Během zájezdu spolu navštívíme starobylé a neustále živé chrámy schované mezi mrakodrapy rušných měst. Projdeme se po prastarých stezkách vedoucích podél pobřezí Tichého oceánu. Poznáme místa, kde se pěstuje nejkvalitnější čaj na Taiwanu i odlišnou kulturu přátelských horalů. Ucítíme vůni několik tisíc let starého cypřišového lesa a shlédneme na ostrov z vrcholků vystupujících z peřiny mraků. Překročíme jedny z nejvyšších hor Asie na východ od Himalájí a prozkoumáme jednu z nejhlubších soutěsek na světě. 3 dny budeme poznávat divokou krásu liduprázdného východního pobřeží a na závěr se za odměnu vykoupeme v teplých vodách Jihočínského moře pod Obratníkem raka.
Každý den pak budeme ochutnávat ty nejšťavnatější a nejzajímavější pochoutky vyhlášené taiwanské kuchyně. Ať už v místních restauracích nebo na proslulých nočních trzích. Taiwanci milují dobré jídlo, o čemž svědči i jeden z přátelských pozdravů: "你吃了了嗎" - Už jsi dnes jedl?
Pojeďte s námi prozkoumat místa, která zatím jen málo turistů objevilo!

Letenky pro tento zájezd již máme koupené a z důvodu lepší dostupnosti letů jsme termín zájezdu o jeden den posunuli. Termín je tedy od 27.11. do 12.12. 2023.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenky od 22.000 Kč (včetně tax)

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Přílet do TAIPEI. Poznávání moderní i tradiční tváře pulzujícího velkoměsta - klasický Konfuciův chrám a neustále rušný taoistický chrám Longshan. Prohlídka PALÁCOVÉHO MUZEA s největší sbírkou čínského umění na světě. Vyhlídka na město z donedávna nejvyšší budovy světa – TAIPEI 101 a Sloní hory. Návštěva geotermální oblasti v Xinbeitou a relax v horkých pramenech. Každý den zakončíme návštěvou proslulých nočních trhů a ochutnávkami místních kulinářských specialit.

3. den

Sirné fumaroly a nádherné scenérie v národním parku Yangminshan, jedinečné pískovcové útvary u moře v okolí města Jinshan a večerní odpočinek v termálních lázních.

4. den

Jednodenní výlet na severní pobřeží Taiwanu. Prohlídka městeček Jiufen a Jinguashi postavených v horách s výhledem na širé moře. Z úzkých uliček Jiufenu plných čajoven a typických čínských luceren na vás dýchne historie. V Jinguashi navštívíme muzeum zlatokopectví s největší zlatou cihlou na světě, ruiny starého japonského chrámu a mnoho dalších zajímavostí. Večer návštěva slavného trhu Maokou v Keelungu.

5.–6. den

Vzhůru do hor centrálního Taiwanu! Procházka bambusovým lesem a vesnicí Fenchihu. Horská stanice Alishan (2.200 m), čajové plantáže, tisícileté cypřiše, východ slunce z vyhlídkové platformy Ogasawara (2.488 m), procházka parkem. Přesun do národního parku Yushan, stezkou na horu Lulin (2.845 m), noc v termálních lázních v oblasti Dongpu.

7.–8. den

Okolí nejvýše položeného jezera Taiwanu - Jezero Slunce a Měsíce (748 m), na jehož březích se nachází monumentální buddhistické a taoistické chrámy, plantáže betelových palem, paví park a bambusové lesíky. Vyhlídka na jezero z pagody Ci-En. Plavba po jezeře vyhlídkovou lodí. Návštěva čajových plantáží a továrny na zpracování čaje. Noc u jezera, další pak v oblasti horkých pramenů v nedalekém Lushanu v srdci divočiny.

9.–11. den

Jízda fascinujícími velehorami Taiwanu po nejvýše položené silnicí skrz průsmyk ve výšce 3.275 m, za sluncem vycházejícím z moře oblaků, s nádhernými výhledy do hlubokých údolí až do NP Taroko, nejkrásnějšího národního parku ostrova. Výlety v mramorových kaňonech řeky Liwu, úchvatných horských soutěskách a tunelech – „Tunel devíti zatáček“, „Vlaštovčí údolí“ a výhledy na stěny velehorských štítů Qingshui nořících se do hlubin Pacifiku. Vodopády, deštné lesy se subtropickým rostlinstvem, návštěva areálu původních obyvatel Taiwanu – horského kmene Taroko, prohlídka buddhistického svatyně věčného jara. Hualien – kapří jezero, noční trh a úžasná oblázková pláž s výhledem na Pacifik.

12.–13. den

Scénická jízda podél řídce osídleného východního pobřeží směrem na jih ostrova. Mnoho zastávek cestou, procházka k vodopádu stezkou Walami v NP Yushan. Termální lázně v Ruisui, slavným mostem na ostrov tří nesmrtelných Sanxiantai. Koupání v Pacifiku.

14.–15. den

Kenting, jižní ráj – relax na plážích u moře, přírodní div Chuhuo, oblast kde od přírody vyvěrá a hoří zemní plyn. Návštěva NP Kenting, jeskyně, makakové, další rozmanitá flora i fauna, nejjižnější bod Taiwanu a majestátní východní pobřeží se strmě se zvedajícím se horským masivem.

16. den

Kaoshiung, hlavní přístav Taiwanu, Lotosové jezero a pagody jara a podzimu, návštěva největšího buddhistického klášterního komplexu na Taiwanu – Foguangshan, jízda superrychlým vlakem (300 km/h), taiwanským „šinkansenem“ na sever na letiště v Taipei a odlet do ČR v pozdních hodinách.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelech a B&B (penzionech) ** a *** kvality. Ubytování mají pokoje pro 2 s vlastním soc. zařízením. Na pokojích je vždy povlečení. WI-FI je taktéž na mnoha místech standard. Za příplatek je možné zařídit single pokoj (v případě zájmu nás kontaktujte).

Strava

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Ke snídani si budou například vaječné omelety, plněné toasty či vydatné nudlové polévky. Snídaně je zajištěna v místě ubytování nebo v častých “snídaňových restauracích”. Taiwanská kuchyně je velice chutná, pestrá, zdravá, ale ani v nejmenším není podobná jakékoli kuchyni evropské a jídlo tak bude jedním z velkých zážitků z vaší cesty. V ceně zájezdu je též zahrnutý oběd ve speciální restauraci původních obyvatel Taiwanu (kmene Truku).

Doprava

Nástupní místo: Taipei

Doprava na ostrově bude zajištěna pronajatým minibusem. Vychutnáme si i jízdu rychlovlakem (300 km/h) z Kaohsiungu do Taipei či plavbu lodí po jezeře Slunce a Měsíce.

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o středně náročnou expediční akci, jejíž náročnost spočívá především v pohybu ve zcela jiných podmínkách, než jsme zvyklí ze střední Evropy, častého střídání klimatu, teplot a nadmořských výšek. Také jde o odlišný způsob a složení stravy, více se dočtete v odstavci stravování. Přesuny budou zajištěny místní dopravou nebo vlastní dodávkou. Taiwanské prostředky hromadné dopravy mohou být pro našince silným zážitkem, zpravidla jsou totiž pohodlnější a čistší než v ČR.

Další info

Poznámka
Zájezdy na Taiwan organizujeme (jako jediná CK v Česku) již téměř 10 let! Čechy žijícími a majícími cestovní agenturu přímo v Taipei! Díky našemu pobytu na Taiwanu je tento zájezd možné absolvovat na zakázku v jakémkoliv termínu a již od 2 osob. V případě zájmu nás kontaktujte na zakazky@kudrna.cz!

Zavazadlo
Zabalte si do batohu nebo kufru, do kterého se vám vše pohodlně vejde a který není příliš objemný (na Taiwanu je příjemné podnebí po celý rok) - čím méně věcí, tím méně starostí.

Skupina
Minimální kapacita je 6 účastníků, maximální kapacita je 12 účastníků + 1 průvodce.

Průvodce
Zájezd bude veden česky, případně slovensky hovořícím průvodcem. Telefonický kontakt na průvodce vám bude sdělen v první den zájezdu. U zájezdů expedičního typu ve většině případů zveřejňujeme s předstihem také emailovou adresu na hlavního průvodce. Ta bývá uvedena v informačním rodokapsu, který obdržíte zhruba měsíc před začátkem zájezdu.

Kapesné
Doporučujeme mít u sebe minimálně 300 USD, které si na letišti vyměníte na taiwanské dolary (TWD nebo NT$).

Cestovní doklady
K této cestě potřebujete CESTOVNÍ PAS, platný nejméně 6 měsíců po návratu z Taiwanu s minimálně dvěma volnými stránkami vedle sebe. Víza pro vstup na Taiwan jsou vydávána zdarma na letišti a jsou platná po dobu 90 dnů. Po příletu (resp. zpravidla již v letadle) vyplníte příletovou kartu a za odměnu dostanete na letišti do pasu vízum.

Očkování
Pro cestu na Taiwan není povinné žádné očkování, oficiálně se však doporučuje očkování proti žloutence – hepatitidě typu A i B a proti břišnímu tyfu. Z osobních zkušeností však na Taiwanu není potřeba žádné očkování - lidé a podniky jsou často čistější jak v Evropě. Je samozřejmě na každém jednotlivci, jak se rozhodne. Pokud chcete pro své zdraví udělat maximum, navštivte Krajskou hygienickou stanici v místě vašeho bydliště, kde vám podají konkrétní informace o očkování na Taiwan.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články

Podobné zájezdy

Omán, Musandam a Spojené arabské emiráty

Omán, Musandam a Spojené arabské emiráty

4. 1. - 19. 1. 2024 Chci to vidět
Patagonie a Ohňová země

Patagonie a Ohňová země

26. 1. - 11. 2. 2024 Chci to vidět
Vánoce a silvestr v severním Thajsku 2023/2024

Vánoce a silvestr v severním Thajsku 2023/2024

22. 12. - 4. 1. 2024 Chci to vidět