Koruna Pyrenejí

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

horské přechody nejkrásnějšími partiemi Pyrenejí s výstupy na tři nejvyšší vrcholy pohoří - nově letecky

Nejrozsáhlejší pohoří Pyrenejského poloostrova na hranicích Španělska a Francie. Jeden jeho konec omývá moře Středozemní, druhý se noří do vln Atlantiku. Pyreneje představují téměř půl tisíce kilometrů dlouhou hradbu hor, která dala celému poloostrovu jméno. Nově jsme pro vás připravili vícedenní přechody nejkrásnějších partií centrálních Pyrenejí. Velkou část treků projdeme po dálkové trase GR 11, navštívíme horské národní parkyNP Ordesa y Monte Perdido ve Španělsku a nevynecháme ani oblast nejvyšší - přírodní park Posets y Maladeta. Ambiciozním cílem celého zájezdu je pokus o výstup na všechny tři nejvyšší vrcholy Pyrenejí - Pico de Aneto (3.404 m), Posets (3.369 m) a Monte Perdido (3.355 m). Nocování v průběhu treku ve stanu (dle dostupnosti možnost na horských chatách). Nakonec se vykoupeme ve vlnách Středozemního moře.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • zpáteční letenku (orientační cena cca 8000,- Kč - v závislosti na včasném nákupu letenky)
  • fakultativní vstupy do památek, muzeí

Videa

Program zájezdu

1. den

Přiletíme do Barcelony, odkud se ještě tento den přesuneme k bráně národního parku Ordesa a Monte Perdido do TORLA-ORDESY, kde přespíme v kempu s výhledem na štíty hor.

2. – 3. den

Brzy ráno popojedeme z Torly na nástupní místo výletu – Pradera de Ordesa – odkud se již po svých vydáme na chatu Goriz, kde také ve stanech přespíme (↔ 12,5 km, ↑ 1.266 m, ↓ 580 m). Čeká nás nádherný výhled na údolí, několik vodopádů a řeka Arazas. Další den nás čeká strmý výstup za působivými výhledy na Monte Perdido (3.355 m), jeden z nejvyšších vrcholů v celých Pyrenejích. Návrat zpět a nocleh opět ve stanech u chaty Goriz. (↔ 7,5 km, ↑ 1.201 m, ↓ 1201 m).

4. – 5. den

Tento den bude kratší a bude zároveň sloužit jako záloha pro 2.pokus výstupu na Monte Perdido. Pokud se vše povede předcházející den, čeká nás trasa od chaty Goriz k chatě Pineta. Opět přenocujeme u chaty ve vlastních stanech. (↔ 12,8 km, ↑ 950 m, ↓ 1882 m). Odtud se následující den přes Pico de la Estiva (2124 m) přesuneme do Parzánu, kde se utáboříme nebo přesuneme ještě kousek dál do Bielsy do kempu (min. ↔ 19,2 km, ↑ 1171 m, ↓ 1262 m).

6. – 7. den

Dnes nás čeká nejdelší túra - z Parzánu se opět přiblížíme k francouzským hranicím a přes sedlo Passo delos Caballos (2350 m) s výhledem na jezero Ibón de Urdiceto dojdeme až do kempu v Gistaínu, kde také přespíme (↔ 20,3 km, ↑ 1313 m, ↓ 891 m). Následující den bude vzdálenostně kratší, zato náročnější etapa z Viadós k refugio Angel Orús. Projdeme kolem velkých i malých jezer od kobaltově modré až po smaragdově zelenou a kolem skalnatých masivů. Po cestě vystoupáme na druhou nejvyšší horu Pyrenejí Posets (3375 m). Nocleh u chaty (↔ 15,8 km, ↑ 2.014 m, ↓1464 m).

8. – 9. den

Dopoledne si ponecháme jako zálohu pro výstup na Posets a sejdeme z chaty Angel Orús cestou plnou průzračných jezer přes údolí de Estós do kempu Aneto u Benasque. Nocleh v kempu. (↔ 14,6 km, ↑ 712 m, ↓1575 m) Následujícíden dopoledne odpočinek. Odpoledne přesun pendlem z kempu Aneto do Besurty, odkud zahájíme výstup údolím de Benasque k chatě Renclusa. Nocleh u chaty (↔ 16,3 km, ↑ 1331 m, ↓422 m).

10. – 11. den

Užijeme si jeden z posledních výstupů na Pico de Aneto (3342) a z Besurty se vrátíme autobusem zpět do kempu Aneto, kde přenocujeme (↔ 12,2 km, ↑ 1231 m, ↓1467 m). Druhý den dopoledne odpočinek, pendlem do Benasque a vlakem či mikrobusem do Barcelony.

12. den

Dopoledne strávíme v centru BARCELONY a obejdeme nejznámější památky (Sagrada Familia, Park Güell, gotická čtvrť, přístav port Vell), vykoupeme se a navečer odletíme z Barcelony zpět domů.
Zájemci si mohou zájezd prodloužit o 1 či 2 dny navíc v Barceloně. Pomůžeme se zajištěním ubytování.

Ubytování

Nocovat budeme 1x na lůžku v hostelu ve společných noclehárnách a 10x v kempu ve vlastním stanu a spacáku. Nemáte-li vlastní stan, můžete si je zapůjčit v naší půjčovně (bude-li vámi požadované vybavení ještě volné).

Místo stanových kolíků se někdy mohou hodit spíše hřebíky „dvoustovky“, které lze případně snáze zatlouct do udusané hlíny.

Pokud jste se na zájezd přihlásili včas, je možné poptat a předem uhradit ubytování na 2 horských chatách (Angel Orus a Renclusa) v srdci národních parků. Dostupnost chat si předem ověřte v naší CK. Na chatách se obvykle nocuje ve velkých společných noclehárnách po 15 – 25 osobách na pokojích, postele jsou vybaveny jednoduchými dekami, ale ve společných noclehárnách se většinou ani během chladného léta netopí.
Na chatách fungují umývárny a WC, počítejte však s tím, že pokud vůbec poteče voda ve sprše, bude nejspíš pouze studená. Na chatách jsou i erární přezůvky. Na některých horských chatách je také hospoda s jídelnou, kde se můžete občerstvit.
Příplatky za spaní na chatách vychází přibližně na 44 EUR/osoba/zájezd (bez stravy, se stravou viz. odstavec strava).

Pokud jste příplatkové možnosti ubytování na chatách nevyužili, budete nocovat na tábořištích ve vlastních stanech v blízkosti horských chat, což je obvykle jediné místo, kde se dá v národních parcích a rezervacích legálně tábořit – ovšem za podmínky, že se stan staví po západu slunce a hned ráno se musí složit.

Zásuvky odpovídají českým standardům, není tedy zapotřebí žádné speciální redukce. Možnost dobíjení baterií do fotoaparátů a kamer bude sice denně, ale pouze na sociálním zařízení kempů či chat. Pokud máte k dispozici, doporučujeme proto přibalit spíše powerbanku, či plně nabité náhradní baterie pro případ, že váš přístroj náhle vypoví službu.

Strava

Strava je ve vlastní režii. Komu se během treků nebude chtít vařit z vlastních zásob, může využít pohostinství španělských horských chat (snídaně 9 EUR, večeře 15,90 EUR, polopenze cca 24,90 EUR), neboť naše tábořiště jsou v jejich blízkosti.
Možnost dokupovat místní potraviny bude na začátku zájezdu, mezi jednotlivými horskými treky a pak zase na konci zájezdu.

Doprava

letenky a letecká doprava
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Přílet: Barcelona
Odlet: Barcelona

místní doprava
V rámci zájezdu bude minimálně 1x přejezd vlakem či autobusem do hor a také se občas přesuneme místním pendlem či pronajatou dopravou.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o 12 denní zájezd zaměřený především na poznání nejkrásnějších zákoutí horského masivu Pyrenejí, nacházejícího se na hranicích Francie a Španělska, v malé míře shlédneme i něco z pyrenejské historie, měst a horských vesnic. Na závěr zájezdu se též vykoupeme v moři. 

Půjdeme přechod hor s každodenním převýšením 950 – 2000 m. Vše si poneseme na zádech, takže je nutný dostatečně velký a pohodlný baťoh, do kterého se nám vše vejde. Není možné nosit celý den ještě jiné věci v rukou nebo přes rameno. Takové zavazadlo se pěkně pronese, rychleji se unavíte a s únavou roste riziko případné nehody. Nehledě na to, že si dovolenou v horách moc neužijete. Zároveň není nutné vaše zavazadlo přeplňovat zbytečnostmi. Nemějte strach, že se shodíte, když nebudete mít každý den nové tričko a kalhoty. Na horách se na parádu tak nehledí. Hlavně se však fyzicky nezničíte a dovolenou si pořádně užijete. Vynaloženou námahu značně ovlivňuje právě volba batohu a jeho sbalení.

Další info

Speciální vybavení
Pro bezpečný výstup po ledovci na nejvyšší horu Pyrenejí – Pico de Aneto NUTNĚ musíte být vybaveni kvalitní horolezeckou přilbou. Cepín je velice doporučeníhodný, není však nezbytný. Pokud přilbu na ledovec nebudete mít, připravte se na to, že nebudete moci túru absolvovat.
Pokud toto vybavení nevlastníte, můžete si ledovcový set (přilba, mačky a cepín) za speciální cenu 450 Kč zapůjčit v kudrnovské půjčovně

Zavazadlo
Jednoznačně doporučujeme dobrý batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde a který se dobře nosí. S kufrem se po horách chodí těžko :-) Čím méně věcí s sebou budete mít, tím menší utrpíte případnou škodu a hlavně si ušetříte nervy s každodenním nekonečným přebalováním, tříděním a hledáním předmětů, které obvykle stejně k nezapomenutelným dovolenkovým zážitkům vůbec nepotřebujete.

Skupina
Vícedenních tuláků bude přibližně 14, což je velmi příjemný počet na putování horami. Skupinu budou doprovázet navíc dva průvodci, jeden vpředu určující směr a druhý vzadu, dodávaje povzbuzení pomalejším.

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí platný občanský průkaz.

Vstupní podmínky do Španělska v rámci Covid-19
Aktuální vstupní podmínky najdete na stránkách MZV

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Koruna Pyrenejí

Robi Mahel

Asi byste nenašli člověka, který by si Pyreneje na první pohled nezamiloval. Horské pásmo, táhnoucí se v délce čtyř set kilometrů...

více

Podobné zájezdy

Francouzské Alpy - trek s ubytováním na chatách

Francouzské Alpy - trek s ubytováním na chatách

27. 6. - 4. 7. 2024 Chci to vidět
Francouzské Alpy - trek se stanem

Francouzské Alpy - trek se stanem

27. 6. - 4. 7. 2024 Chci to vidět
Gruzie expedičně s výstupem na Kazbek

Gruzie expedičně s výstupem na Kazbek

27. 7. - 9. 8. 2024 Chci to vidět
Gruzie turisticky

Gruzie turisticky

11. 9. - 22. 9. 2024 Chci to vidět
Korsika - GR 20

Korsika - GR 20

29. 6. - 11. 7. 2024 Chci to vidět