Kuba - karibská kráska

Za zážitky bez obav

Kuba - karibská kráska

20 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Putování ostrovem afrokubánské muziky, rumu doutníků a revoluce

Kuba je neobyčejně půvabný ostrov plný překvapení. Pod žhavým karibským sluncem se tu snoubí překrásná subtropická příroda i nádherné koloniální památky, stejně jako předpisy a nařízení, nad nimiž zůstává rozum stát. Tyrkysové moře i džunglí porostlé hory plné vodopádů, všudypřítomné památníky kubánské revoluce i plantáže s tabákem a cukrovou třtinou, billboardy s Che Guevarou a nesmrtelným Fidelem Castrem, stejně jako fantastická muzika a temperament vlnících se těl v rytmu divoké salsy. A do toho věci tak prozaické jako stále pojízdné automobily z 50. let. Jen stěží uvěříte, že ještě fungují. Ale především zůstává Kuba bezpečnou zemí, kterou rozhodně stojí za to poznat blíže. Vynikající kubánský rum ani doutníky snad netřeba představovat. Zájezd v sobě maximalisticky spojuje poznání kubánské kultury, historie a památek, ale také překrásné tropické přírody a odpočinek na karibských plážích. Procestujeme ostrov těmi nejrozmanitějšími dopravními prostředky, budeme bydlet přímo v kubánských rodinách a užívat si skutečně autentické zážitky tropického ráje.

V ceně zájezdu jsou zahnuty snídaně a 5x večeře v rodině!

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenky od 20.000 Kč + cca 4.000 Kč vnitrostátní přelet včetně tax)
  • vstupné do památek
  • fakultativní výlety: výlet na koních do Sierra Escambray (cca 10 CUC), výstup na stolovou horu El Yunque (cca 20 CUC), vstupné do jeskyně Cueva de Santo Tomás (10 CUC)

Pozn.: kurz CUC je srovnatelný s kurzem USD

Videa

Program zájezdu

1. - 2. den

Přelet do HAVANY - hlavního města Kuby. Ubytujeme se v blízkosti historického centra a nasajeme živelnou atmosféru pulzujícího srdce Karibiku. Projdeme si ulice Staré Havany, slavné nábřeží Malecón i promenádu Prado s Capitolem. Navštívíme středověkou pevnost El Morro střežící havanský záliv, muzeum rumu, fabriku na výrobu těch nejlepších doutníků i náměstí Revoluce s monstrózními památníky historickým velikánům. Se sklenkou daiquirí či mojita si zavzpomínáme na Ernesta Hemingwaye ve vyhlášených barech La Floridita a La Bodeguita del Medio. Po večerech se třeba seznámíme i s rytmy divoké salsy a navštívíme třeba i slavný kabaret Tropicana.

3. - 4. den

Přesuneme se po západním pobřeží přes pohoří Sierra del Rosario, kde se poprvé protáhneme při exotické horské turistice a následně odpočineme na plážích ostrova Cayo Levisa s tím nejjemnějším běloučkým pískem na pobřeží Mexického zálivu (doprava lodí i vstup jsou zahrnuté v ceně zájezdu).

5. - 6. den

V malebném údolí VIÑALES budeme poznávat nádhernou přírodu v krasové oblasti snových vápencových hor ve tvaru homolí zvaných „mogoty“. Navštívíme vyhlášené tabákové plantáže a farmy, kde se sklízí a suší tabák, ochutnáme poctivý místní doutník. Prozkoumáme také rozsáhlý jeskynní systém Cueva de Santo Tomás. Poté se přes slavnou Zátoku Sviní a krokodýli farmu na poloostrově Zapata přesuneme na východ.

7. - 8. den

Navštívíme přístavní město CIENFUEGOS, okoukneme i velkolepý palác a architektonický výstřelek Palacio del Valle a přesuneme se dále do příjemného městečka TRINIDAD s nádhernou koloniální architekturou a tradiční muzikou na slavných schodech. Ubytujeme se v těsné blízkosti historického centra a užijeme si atmosféru městečka i krásného okolí. Odpočineme si na proslulé karibské pláži Ancón, nebo si se zájemci (pěšky či na koních) vyrazíme na turistiku do pohoří Topes de Collantes.

9. - 12. den

Navštívíme i údolí Valle de los Ingenios, oblast vyhlášenou pěstováním cukrové třtiny, s krásným výhledem z přístupné 44 m vysoké historické věže Torre de Iznaga. Přes městečko Camagüey s netradiční prohlídkou na rikšách se dále přesuneme do Holguínu. Prozkoumáme přírodu v okolí Holguínu v přírodním parku Bahía de Naranjo i bizarní ostrov Cayo Saetía, který dříve sloužil jako lovecký revír kubánských vládních činitelů a kde jsou doposud bohatě zastoupeny exotické druhy zvířat i rostlin. Vykoupeme se i na vyhlášené pláži Guardalavaca.

13. - 14. den

Městečko BARACOA, tvoří nejvýchodnější cíp ostrova, kde Kryštof Kolumbus poprvé narazil na americký břeh a započal tak histrorii Nového světa. Tato část ostrova je svým unikátním mikroklimatem, exotickou vegetací a rázovitou venkovskou atmosférou pravým vyvrcholením tropického putování, snadno si zde budeme připadat jako v ráji. Užijeme si divoký příboj Atlantiku, výpravu do bujných subtropických porostů obklopujících rybářskou zátoku Boca de Yumurí i k majáku na úplně nejvýchodnější výspě Punta del Maisí. Fakultativně vystoupíme na místní dominantu - stolovou horu EL YUNQUE (569 m) porostlou tropickým pralesem.

15. den

SANTIAGO DE CUBA - město "kubánské revoluce" i kolébky všech kubánských hudebních stylů. Zde si naši pozornost zaslouží katedrála, nejstarší dům na ostrově z roku 1522, mohutná pevnost Castillo de San Pedro de la Roca (El Morro) na pobřeží Karibiku i slavná kasárna Moncada. Kultury se nabažíme v proslulé Casa de la Trova, kde to každý večer tepe živou muzikou.

16. - 17. den

Vnitrostátním letem se přesuneme zpět do Havany a užijeme si poslední den i noc v živelné metropoli. Zájemci můžou pobyt zakončit třeba i velkolepým kabaretem Tropicana nebo jiným kulturním zážitkem, nakoupíme poslední suvenýry a vydáme se na cestu domů. Vzhledem k časovému posunu počítejte s návratem následující den - tedy 18. den zájezdu.

Ubytování

Během pobytu na Kubě budeme nocovat v tzv. casas particulares, což je v podstatě ubytování v soukromí, přímo v kubánských rodinách. Ubytování je obvykle ve 2 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením (pro trojice možnost zajistit i třílůžkové pokoje). Tento způsob ubytování je ideální alternativou jak se neuzavřít do anonymního turistického resortu a umožňuje navíc příležitost nahlédnout do skutečného života Kubánců. Jedná se přitom o slušné a čisté ubytování.

Strava

V ceně zájezdu jsou zahrnuty typické kubánské snídaně a 5x večeře v kubánských rodinách. Zbývající stravování je možné objednat přímo u vašich domácích, z vlastních či dokoupených zásob nebo v místních restauracích, hospůdkách či pouličních stáncích. Na výběr je obvykle z trojlístku kuřecí, vepřové a rybí maso. Obzvláště milovníci pokrmů z mořských ryb a potvor si přijdou na své. Určitě ochutnáme také tradiční congrí, moros y cristianos, typické smažené banány a rozmanité druhy exotického ovoce úžasné chuti.

Doprava

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a nabídneme klientům optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Záleží na volbě každého, jestli námi nabízenou letenku využije, nebo si zajistí leteky vlastní s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu (naší nabídky využívá zhruba 97% klientů). Poté je letenka splatná obvykle do 1-2 pracovních dnů na účet CK. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout. Vzhledem k časovému posunu na zpáteční cestě počítejte s návratem následující den po odletu z Kuby (tedy 18. den zájezdu). Vnitrostátní přelet ze Santiago de Cuba do Havany není v ceně zájezdu, jeho zajištění vám ale rádi zprostředkujeme.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o 17 denní zájezd expedičního typu, zaměřený na poznání nejzajímavějších míst Kuby. Jedná o zájezd středně cestovatelsky náročný, který bude klást nároky částečně na fyzickou, ale především na psychickou odolnost zúčastněných. Všechny strasti ale budou bohatě odměněny nezapomenutelnými zážitky.
Vynaloženou námahu značně ovlivňuje nejen volba batohu, ale i jeho sbalení. Budete-li potřebovat rady, jak na to a jak si vybrat nejdůležitější součásti vybavení jako jsou boty, oblečení, apod., napište nám – rádi vám poradíme!
Samotný zájezd je naplánován tak, aby byl dostatek času jak na poznání historických památek a měst, tak i navštívených přírodních zajímavostí. Během zájezdu mohou též zájemci absolvovat několik fakultativních výletů (většinou za přírodními krásami). Cena za dopravu (event. vstupy) na tyto výlety není součástí ceny zájezdu.
Je v pravomoci hlavního průvodce zájezdu přizpůsobit program nečekaným situacím, počasí a náladám kolektivu. Takovýchto expedičně-poznávacích zájezdů se zpravidla účastní lidé velmi odlišných zájmů, které však spojuje touha poznat vybranou zemi. Každý má svůj názor na atraktivitu navštívených míst. Někdo tíhne spíše k městům, jiný k přírodě. Respektujte prosím tato odlišná přání ostatních spolucestujících. Velmi tím přispějete k pohodovému průběhu zájezdu a také usnadníte průvodci jeho nelehkou situaci při snaze vyhovět všem.

Další info

Vhodné zavazadlo
Jednoznačně doporučujeme dobrý batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde a který se dobře nosí. Kufr není pro tento zájezd vhodný.

Velikost skupiny
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, díky které snadno splyneme a můžeme využívat místních dopravních prostředků. Maximální kapacita je 11 účastníků + 1 průvodce.

Cestovní doklady
Pro cestu na Kubu potřebují občané ČR kubánské vízum (neboli tzv. turistickou kartu), kterou vydává Kubánské velvyslanectví v Praze. Tento byrokratický proces za vás zařídí cestovní kancelář, náklady 750 Kč jsou zahrnuty v ceně zájezdu. Potřebujete pas platný 6 měsíců po návratu z Kuby. 

Očkování
Pro cestu na Kubu není předepsáno žádné povinné očkování, doporučené je očkování proti žloutence typu A i B.

Aktuální situace na Kubě
Kuba se v současné době potýká vlivem pandemie Covid-19 s ekonomickou krizí. Našeho zájezdu by se tak mohly dotknout změny v případě soukromé dopravy a ubytování především v casas particulares. Informaci, zda bude potřeba počítat s případnými změnami v programu, si můžete vyžádat od garanta zájezdu. V každém případě bude z naší strany maximální snaha o zachovaní kvality a bezpečí zájezdu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Ekvádor

Ekvádor

3. 10. - 19. 10. 2024 Chci to vidět