Letem světem - Willy Fog a cesta kolem světa za 80 dní

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Tábor pro děti od 7-14 let v Moravském krasu

“Jsem Willy Fog všem známý, mám dobrodružné plány, dlouhou cestu chystám….”

Willy Fog objel svět za 80 dní, my to zvládneme za 8. Doba je totiž rychlejší, prostředky modernější a lidstvo vynalézavější. Tábor pro děti od 7 – 14 let, které baví soutěžit, přemýšlet, sázet se, učit se nové jazyky, dozvědět se více o cizích zemích nebo třeba sbírat cestovní známky. Cestovat budeme po skále, po vodě i po souši. Vystřídáme hned několik dopravních prostředků, procestujeme nespočet krajů, kde ochutnáme exotické pokrmy a pokusíme se přeplavit Atlantický oceán, abychom stihli dorazit do cíle v časovém limitu. Kromě mnoha dobrodružství také zachráníme princeznu Romy ze zajetí a na závěr se setkáme se skutečným cestovatelem, který nám povykládá o svých zahraničních cestách a třeba v nás zažehne plamínek cestovatelské vášně. To všechno se uskuteční pod dozorem zkušených táborových vedoucích v překrásném prostředí Moravského krasu, který nám poodhalí svou kouzelnou krápníkovou moc.
Děti do 10 let mají 300 Kč slevu na ubytování.  

Cena zahrnuje

 • 7x ubytování v dřevěných čtyřlůžkových chatkách
 • 7x plnou penzi a stravu 1. a 8. den pobytu
 • 7x svačinky
 • celodenní pitný režim po celou dobu pobytu
 • zkušené vedoucí dětských táborů
 • celodenní organizovaný program (výlety, celotáborová hra, pohybové aktivity, aj.)

Cena nezahrnuje

 • dopravu na místo pobytu

Videa

Program zájezdu

 • 1. den: V odpoledních hodinách budeme očekávat příjezd dětí do tábora, kde si je převezmou jednotliví oddíloví vedoucí. Děti se ubytují v chatkách a společně se všichni seznámíme. Po večeři již zahájíme celotáborovou hru podle románu J. Verna: Cesta kolem světa za 80 dní, kdy hlavní hrdina Phileas Fogg uzavírá sázku.
 • 2. - 7. den: V následujících dnech nás čeká pestrý zážitkový program, z něhož nechceme zbytečně moc předem prozrazovat. Těšit se však můžete na zábavné hry. Hádejte, kolik z nich společně s hlavním hrdinou opravdu absolvujete?
 • Anglie: Pokusíme se chytit Lochnesskou příšeru nebo vycvičíme námořnictvo Její Výsosti? Zúčastníme se skotských her nebo se naučíme skotské tance? Dáme si "čaj o páté", při němž si povíme o zásadách stolování nebo nám bude odtajněna rovnou etiketa celého královského dvora?
 • Francie: Jelikož Francouzi jsou hrdi na svoji zem, bude nutností vytvořit francouzskou trikolóru. Budeme však muset navíc znát několik francouzských slov či se budeme spíše obdivovat umění - pařížské módě či baletnímu tanci? Nebo že bychom dokonce měli utíkat z Bastily?
 • Řecko: Čekají nás závody olympijské nebo zápasy řecko-římské? Najdeme Kykladské sošky?
 • Itálie: Jak vypadají benátské hrady? Dokážeme také namalovat Mona-Lisu?
 • Turecko: V čem lépe vynikneme - v břišních tancích nebo v obchodování na Velkém bazaru? A už jste někdy byli v mešitě? Víte, jak se v ní chovat?
 • Egypt: Dokážeme rozluštit hieroglyfy a uměli bychom postavit pyramidu? Nebo nás snad čeká mumifikace a faraónský pohřební průvod?
 • Indie: Podaří se nám vysvobodit princeznu ze zajetí? A budeme pěstovat lotosové květy nebo malovat mandaly? Slyšeli jste už někdy indickou píseň?
 • Japonsko: Co víte o gejšách? Co je to katakana? Jak se bonzuje, ví každý, ale jak se bonsaiuje?
 • Austrálie: Aaa jsme u protinožců - jakou mají tam hvězdnou oblohu? Dělají všechno jinak než my nebo máme něco společného? Znáte australskou zvěř?
 • Mexiko: Jak se slaví svátek oslů? Jsou všechny kaktusy pichlavé? Co Mexičané pašují a jak sklízí úrodu? Budeme slavit vítězství v piňátě nebo v kohoutích zápasech?
 • USA: Bude po nás vyžadováno rýžování zlata nebo výstavba Pacifické železnice? A jak bychom si poradili při vzbouření otroků?
 • Kanada: Čeká nás jen toulka kanadskou divočinou nebo budeme muset lovit i medvěda? Kolik musí vážit zlato, a stojí zlatá horečka za to? Víte o tom, že i dřevorubci mají maratón? Myslíte, že zrovna přitom vznikly kanadské žertíky?
 • 8. den: A je to tady - budeme se plavit přes Atlantik a závodit s časem. Dopoledne zakončíme naši světoběžnou cestu a po obědě vyhlásíme vítěze. Poté se vrátíme zpět ke svým rodičům a o všem jim povyprávíme.
 • Moravský kras nám do toho všeho nabídne mnoho lákadel, která se nám snad díky přístupnosti atrakcí podaří navštívit. Na mysli máme Sloupsko-šošůvské jeskyně, rozhlednu Podvrší, muzeum včelařství ve Veselici, kozí farmu či koupaliště ve Sloupu. O těchto výletech se dozvíte blíže v rodokapsu, jenž obdržíte 4-3 týdny před zahájením tábora.

Ubytování

Místem pobytu se nám stane rekreační středisko Sloup ve svahu u lesa, jenž se může chlubit dlouholetou táborovou tradicí. Děti budou spát v dřevěných chatkách na dvoupatrových postelích po 4. Děti do 10 let mají na ubytování 300 Kč slevu.

Strava

Formou plné penze v jídelně rekreačního areálu. Dětem bude podávána strava 5x denně a budou mít zajištěn celodenní pitný režim. V den příjezdu bude dětem zajištěna večeře a v den odjezdu snídaně a oběd.

Doprava

Vlastní. Vaše ratolesti budeme očekávat v Rekreačním středisku Sloup. Čas a místo setkání se dozvíte z pokynů k zájezdu (rodokapsu) 4-3 týdny před odjezdem.

Nástupní místa

Náročnost

Náročnost zájezdu odpovídá stupni 1-2. Děti budou absolvovat denní pěší výlety do okolí (např. les, jeskyně, zřícenina hradu, mlýn, atd.), kde pro ně budou nachystány pohybové, strategické a sociální hry. Průměrná délka denních tras bude do 10 km. V rámci výletů budeme dodržovat schválená hygienická opatření proti šíření koronaviru. 

Další info

Tábor je určen pro děti 7 - 14 let.
Děti budou v rámci týmových aktivit rozděleny do skupin po 10 – 12. Každý tým bude mít svého oddílového vedoucího. Vedoucí jsou kvalifikovaní a mají mnohaleté zkušenosti s vedením dětských táborů. Přítomen bude rovněž certifikovaný zdravotník.


Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.