Letní vodácké Slovensko

Za zážitky bez obav

Letní vodácké Slovensko

7 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

LETNÍ PUTOVÁNÍ NEJEN PO DUNAJCI A SLOVENSKÝM RÁJEM

Splujeme společně slovensko-polský úsek řeky Dunajec, ale i oblíbené letních úseky na Oravě a Váhu. Budeme mít i dostatek času a příležitostí na pěší turistiku a výlety v jedinečných přírodních lokalitách Pieninského národního parku a Slovenského Ráje. Zájezd je vhodný nejen pro širokou vodáckou veřejnost, ale i pro mírně pokročilé vodáky nebo rodiny s dětmi, které již mají za sebou alespoň základní vodácké zkušenosti. Všechny vybrané úseky na uvedených řekách jsou naprosto pohodové a bezpečné s množstvím velice příjemných a nenáročných peřejí, ale i s velmi pěknou okolní krajinou. Díky tomu je uvedený zájezd tajným tipem na nezapomenutelnou letní dovolenou pro všechny vyznavače aktivního pobytu v přírodě.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • vodácké oblečení - v letním počasí spíše volíme plavky, nicméně pro zimomřivé a pro případ špatného počasí je možné si jej objednat (neopren za 490 Kč/zájezd, neoprenovou obuv za 280 Kč/zájezd a vodáckou bundu za 280 Kč/zájezd), vodácký vak (loďák) lze zapůjčit za 140 Kč/zájezd

Videa

Program zájezdu

1. den

Během prvního dne tohoto zájezdu se nejprve krátce zastavíme na dolním toku známé slovenské řeky Oravy a v případě aktuální sjízdnosti si společně splujeme její závěrečný úsek k soutoku s řekou Váh. Poté se pak společně přemístíme na sever Slovenska do oblasti řeky Dunajec, kde strávíme další 3 dny našeho vodáckého zájezdu.

2. den

Hned druhý den nás totiž čeká nejkrásnější a nejvyhledávanější část této řeky, kde Dunajec v celém sjížděném úseku tvoří státní hranici mezi Slovenskem a Polskem, a kde se tato řeka postupně prodírá hlubokým skalnatým kaňonem v oblasti Pieninského národního parku. Po absolvování vodáckého splutí uvedené části Dunajce nám jistě zbude dostatek času i sil na to, abychom se v odpoledních hodinách do Pieninského národního parku mohli ještě vypravit na pěkný turistický výlet. 

3. den

V průběhu třetího dne si nejprve zopakujeme splutí nejkrásnější části Dunajce z předchozího dne, která se vyznačuje množstvím příjemných peřejí a krásnou okolní krajinou obklopenou množstvím vysokých skal. Uvedený úsek si lehce prodloužíme až na polskou stranu Pienin, kde se společně utáboříme v malém místním kempu a odkud pak budeme mít možnost se opět vypravit na další velmi pěkné pěší výlety do okolní přírody atd.

4.–6. den

Čtvrtý den pak budeme nadále společně pokračovat po mírných peřejích Dunajce až k lehčímu cvičnému slalomovému kanálu, na kterém s největší pravděpodobností také příjemně zakončíme naši plavbu po této krásné řece. Poté se ještě téhož dne přemístíme zpět na Slovensko do velice příjemného kempu na okraji Slovenského Ráje, kde společně strávíme nejen poslední tři noci, ale zároveň také celý pátý a šestý den našeho zájezdu, abychom si zde mohli alespoň trošku vychutnat a užít nezapomenutelnou turistiku v unikátní krajině plné zpřístupněných skalních soutěsek prostřednictvím nejrůznějších žebříků a lávek. 

7. den

Poslední den našeho zájezdu se v průběhu zpáteční cesty ještě společně vypravíme na závěrečné splutí velmi oblíbeného a příjemně peřejnatého úseku slovenské řeky Váh, která na vybraném úseku protéká pod známým hradem Strečno, který v případě zájmu a dostatku času můžeme také ještě navštívit.

Ubytování

Nocovat budeme 6x v kempech ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li vlastní stan, můžete si jej zapůjčit v naší půjčovně. Kempy splňují běžný evropský standart - sociální zařízení (toaleta a sprcha), kryté posezení či ohniště. 

Strava

Stravování je po celou dobu zájezdu z vlastních či dokoupených zásob. Potraviny je možno průběžně dokoupit ve větších městech a vesnicích.

Doprava

Doprava na zájezdu bude realizována zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály a patří mezi naše pohodovější vodácké zájezdy. Tedy i úplní začátečníci nemívají problém. Před první řekou proběhne ještě na souši podrobné vodácké školení. Také, i když to není úplně náplním tohoto zájezdu, si mohou zájemci různé vodácké dovednosti procvičovat v průběhu celého programu. Je vhodný nejen pro širokou vodáckou veřejnost, ale i pro mírně pokročilé vodáky nebo rodiny s dětmi, které již mají za sebou alespoň základní vodácké zkušenosti. Všechny vybrané úseky na uvedených řekách jsou naprosto pohodové a bezpečné s množstvím velice příjemných a nenáročných peřejí, ale i s velmi pěknou okolní krajinou.

Další info

Lodě
Řeky budeme sjíždět na dvoumístných nafukovacích kánoích se samovylévacím otvorem. Tyto lodě jsou bezpečné a poměrně dobře ovladatelné. Nejčastěji používáme lodě firem Kulíci (RIO) a Gumotex (Baraka).

Cestovní doklady

Pro tuto cestu vám bude stačit občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.