Lezecký trojboj

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Akční dávka sportu v trojkombinaci: Ferrata, Speleo Ferrata a jeskyňářství


Chcete zažít opravdový adrenalinový víkend v nádherném prostředí Vysočiny a Moravského krasu a poznat tak nejen své výšiny, ale i hlubiny? Netvora z románu dvacet tisíc mil pod mořem sice nespatříte, ale s hlavou v oblacích se jistě vracet budete. Připravili jsme pro vás ferrato-kombinaci, která vám dá do těla. Zahřívací kolo se odehraje v dojemném prostředí Vírské přehrady. Na to navážete tréninkem na skále v příjemném areálu bývalého kamenolomu ve Sloupu u Macochy, a ještě v tentýž den otestujete sebe sama při jeskynní ferratě plné plazivých dobrodružství. Velkým finálem a třešničkou na dortu se stane sestup do druhého nejdelšího jeskynního systému v ČR a kompletní seznámení se se základy speleologie.
To vše v přátelském kolektivu pod individuálním dohledem zkušených instruktorů, kteří se postarají o vaši bezpečnost a provozování jednotlivých sportů nad zemí i pod zemí.

Cena zahrnuje

  • 2x ubytování v Moravském krasu
  • vstup do areálu podzimních prostor Rudického propadání včetně půjčení kompletní speleologické výstroje
  • vstup do jeskyně a půjčení kompletního speleologického setu (přilba a čelovka, kombinéza, sedací úvaz a jeskyňářský jistící set s karabinami)
  • vstup do ferratového parku v areálu Velká Dohoda 
  • odborní instruktoři na všechny jednotlivé sporty: ferrata, speleo ferrata, speleologie
  • zákonné pojištění CK
  • 1x pišingr Chimpanzee

Cena nezahrnuje

  • dopravu mikrobusem (pro zájemce za příplatek 300 Kč)
  • stravu

Videa

Program zájezdu

1. den

V pátek po obědě (13:00) vyrazíme společně z Brna nebo se před 14. hodinou potkáme ve Víru u Vírské přehrady (přesné místo bude upřesněno), odkud je to jen kousíček k ferratě Jezerní Stěna, kde se krátce seznámíme a zahájíme instruktáž k jištění. V krátkých zajištěných cestách Jezerní stěna (B/C), Ledová stěna (B/C) a Velká Věž (B/C) navážeme první kontakt se skálou a v závěru odpoledne vystoupáme na vyhlídku, ze které se nám otevře výhled na celé údolí Víru. Večer se společným přejezdem přesuneme do Moravského krasu, kde se ubytujeme.

2. den

Tento den zahájíme protažením těla na ferratách v hezkém přírodním areálu Velká Dohoda při Ostrovu u Macochy, kde nás bude čekat hned několik zajištěných cest obtížnosti A-D a ti z vás, které lákají vysokorychlostní zážitky, se budou moci v celotělovém úvazku vrhnout z borovice do propasti 30 m a proletět se tak 190 m nad kamenolomem rychlostí 50 km/m (atrakce není v ceně zájezdu, doplatek 200,- Kč/osobu).
Ferraty v nadzemní podobě završíme obědem a malým odpočinkem, abychom nabrali sil a mohli se doslova ponořit do 40 m hluboké jeskynní kaskády prolézaček, lanových žebříků, traverzů s houpačkami a komínů, s jezírkem v závěru. Tentokrát v kombinézách a s čelovkou. Zbytek večera bude sloužit k individuálnímu programu a na noc se opět sejdeme v turistické ubytovně v Rudici.

3. den

Byla by škoda opustit nejširší spektrum krasových jevů v České republice, aniž bychom zavítali ještě do jedné z jeskyní. Tentokrát se proměníme ve speleology se vším všudy. V atraktivním prostředí větrného mlýna v Rudici se nejprve seznámíme s historií jeskynního systému Rudického propadání, naučíme se základy speleologie a prakticky si vyzkoušíme používání speleologické výstroje. Dozvíme se o historii objevování podzemních prostor Rudického propadání, které patří k nejdramatičtějším v dějinách průzkumu Moravského krasu. Následovat bude sestup do druhého nejdelšího jeskynního systému v ČR - Rudického propadání – Býčí skála (12 km) a na dno nejhlubší suché propasti v ČR - Rudické propasti hluboké 153 m. To vše v přirozeném propasťovitém jeskynním systému, protékaném divokými vodami Jedovnického potoka, za pomoci visutých žebřů a lanových traverzů. Celý program zabere cca 5 hodin a proběhne za doprovodu zkušeného instruktora-speleologa.

Ubytování

Ubytujeme se ve 3-4 lůžkových pokojích v Moravském krasu. 

Strava

Strava je plně v režii účastníků. V ubytovně bude možnost navařit si společně či samostatně v plně vybavené kuchyňce. Přímo v Rudici, kde budeme nocovat, je také příjemná hospůdka.

Doprava

Na tento zájezd se můžete dopravit vlastním autem nebo pohodlně společným mikrobusem (za příplatek 300 Kč/os)

Nástupní místa

Náročnost

Náročnost zájezdu odpovídá stupni č. 3 z 5 bodové škály. První den se náročnost ferrat pohybuje v rozmezí 1-2, druhý den jde již o náročnější úseky obtížnosti 2.
Obě jeskynní částí - speleo ferrata i Rudické propadání se řadí rozhodně do náročnější skupiny č.3, a je třeba počítat s tím, že se nevyhnete úzkým prostorům, které nemusí být pro každého příjemné. Zkušení lektoři se však o vás postarají.
Tento zájezd není vhodný pro děti mladší 15 let.
Zajištěné skalní cesty naopak vyžadují odolnost vůči závratím, přiměřenou fyzičku a pomůcky k sebejištění (viz níže).

Další info

vybavení
Na klasické ferraty je pro dospělého naprostou nutností přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Toto vybavení bude nezbytné k programu 1. a 2. den. (ferraty Vír a Velká Dohoda). Pokud nemáte výbavu vlastní, můžete si ji zapůjčit od nás a budete ji mít připravenu na místě u našich průvodců. V objednávkovém formuláři stačí zvolit možnost přiobjednání ferratového setu. 
Při speleo ferratě a speleologii se bude používat speciální výbava, která je již v ceně zájezdu, a dostanete ji na místě.  

skupina účastníků
Jedná se o komorní akci pro skupinku max. 14 účastníků a 2 zkušených průvodců. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.