Mallorca na silničních kolech

Za zážitky bez obav

Mallorca na silničních kolech

9 dní / 27 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme, přesto pokud máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.

jarní najíždění kilometrů po rovinách i v kopcích

Mallorca patřila roky k nejlepším místům pro zimní přípravu profesionálních cyklistů a závodních týmů. V posledních letech se ale situace změnila a na ostrov vyráží i "obyčejní" cyklisté, aby si užili výborné asfaltky a zkombinovali svoji oblíbenou aktivitu s teplem a ovlažení v moři. Zájezd povede zkušený průvodce, který je zároveň odborným trenérem a motivátorem. 

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenky od 6.500 Kč včetně tax)

Videa

Program zájezdu

Trasy budou voleny, dle počasí a náročnosti. Je však potřeba počítat s tím, že se bude jednat o trasy od 100km do 140km za den (1.000–3.000 výškových metrů). První trasy budou voleny spíše rovinaté na rozjezd a až poté se vydáme do kopců. Za celou dobu projedeme ty nejznámější místa, vystoupáme na nejznámější silničářské vrcholy a necháme se převézt autem do Palmy, odkud přejedeme celé hory ze západu na východ.

Ubytování

Nocovat budeme v **** hotelu MarSenses Puerto Pollensa & Spa ve dvoulůžkových pokojích s opravdu kvalitním stravováním a velkým výběrem jídel. Součástí hotelu je sauna, posilovna, vířivka, venkovní bazén (vše v ceně zájezdu).

Hotel je situován v městečku Port de Pollenca, nacházející se na úpatí pohoří Serra de Tramuntana, což nabízí sportovcům náročné horské cesty a zároveň také snadnější rovinaté. Pobřeží města tvoří dlouhá písečná pláž, přístav a historická promenáda Vormar. Menší hotely v porovnání s jinými letovisky vytvářejí klidné panorama. Hlavní náměstí Miguel Capllonch hostí jednou týdně místní trhy, kde můžete vidět a nakoupit téměř všechny čerstvé potraviny vypěstované na ostrově, ale také tradiční Mallorské produkty a místní řemeslné výrobky.

Strava

Bohatá místní polopenze. Snídaně i večeře formou švédských stolů.

Doprava

Na ostrov přicestujeme letecky a budeme se po něm pohybovat částečně pronajatou dopravou, ale především na silničních kolech.

Nástupní místo: Palma de Mallorca

Letenky

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Nástupní místa

Náročnost

Při tomto cykloputování ujedeme celkem přibližně 900 km po asfaltových silnicích. Počet ujetých kilometrů samozřejmě záleží pouze na vás. Délky etap a převýšení naleznete v programu zájezdu. Zájezd odpovídá náročnosti č. 4-5 z 5 bodové škály. Veškeré etapy lze prodloužit i zkrátit dle vlastních sil a kondice. 

Další info

Skupina
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu od 6 osob, maximální kapacita je 14 účastníků + 1 průvodce.

Zapůjčení kola
V ceně zájezdu máte zapůjčení karbonového kola značky Giant na sadě Shimano Ultegra. V ceně půjčovného je již zahrnuto i následující: zámek, pumpa, brašna pod sedátko, náhradní duše, montpáky, mini - cyklonářadí, 2x košík na láhev, tachometr. 

Cestovní doklady
Pro cestu na Mallorcu nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Tour de Omán

Tour de Omán

1. 2. - 11. 2. 2024 Chci to vidět