Francouzské Alpy na silničních kolech

Za zážitky bez obav

Francouzské Alpy na silničních kolech

11 dní / 37 300 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

8. 8. - 18. 8. 2024
č. zájezdu: 224435-01
cena 37 300 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

na silničce parky Ecrins, Queyras a Mercantour

Francouzské Alpy jsou zvučným lákadlem nejen pro lyžaře, ale také pro milovníky silniční cyklistiky. Tento komorní zájezd je šitý na míru právě vyznavačům úzkých plášťů, pro které žádný kopec není dost dlouhý ani prudký. Vydáme se za překonáváním majestátních průsmyků rozléhajících se podél „Route des Grandes Alpes“, legendární asfaltové tepny propojující Ženevské jezero se Středozemním mořem. Na úpatích národních parků Ecrins, Queyras a Mercantour budeme stejně jako závodníci na Tour de France objevovat vlastní cyklistické možnosti a limity. Odměnou za hodiny v sedle nám pak budou úchvatné výhledy na okouzlující panoramata francouzských Alp. Jako základna pro nutnou regeneraci nám budou sloužit dva horské hotýlky, ze kterých budeme vyrážet na jednotlivé etapy. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Restaurace v blízkosti ubytování nám při večeřích umožní nejen doplnit energii k dalším výkonům, ale i ochutnat tradiční francouzskou kuchyni.

  • zájezd je určen pro komorní skupinu 6 cyklistů, fajnšmekrů

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • obědy a večeře

Průvodci

Václav Široký

8. 8. - 18. 8. 2024 / č.zájezdu 224435-01

Vašek je dobrodruh, kterého lákají výpravy do hor i pod mořskou hladinu. Lásku k přírodě, utuženou v mládí skautem, dnes rád zachycuje skrz hledáček svého fotoaparátu.
S Kudrnou se seznámil tak jako právě teď vy, když hledal zájezd, na kterém by dal zabrat svým nohám a poznal krásu hor ze sedla ...

Dozvědět se více

Miroslav Jančík

8. 8. - 18. 8. 2024 / č.zájezdu 224435-01

Jako by se narodil pro dobrodružství. Odkojen skautem si ke Kudrnovi našel cestu už jako 18 letý pulec (bezmála dvoumetrový čahoun), kvalifikoval se jako horský průvodce a raketově vystřelil mezi nejobsazovanější průvodce. Dolomity, Alpy, Slovinsko, lecjaká rumunská pohoří i milované Norské hory ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Z Brna zamíříme přes Prahu a Plzeň do Německa a dále do Francie, savojské vesničky La Chambre. Pro vytřepání únavy z cesty vyrazíme na úvodní švih přes dech beroucí serpentiny Lacets de Montvernier do sedel COL DE CHAUSSY (1.553 m) a COL DE LA MADELAINE (1.993 m) (↔ 65 km, ↑ 2.200 m).

3. den

Vydáme se na středně náročnou etapu za překonáním dvoutisícového sedla COL DE LA CROIX DE FER (2.067 m), (celkem ↔ 80 km, ↑ 2.000 m); draci budou moci zamířit na nezapomenutelnou vyjížďku táhnoucí se přes COL DU GLANDON (1.924 m) až k legendárnímu a Tour de France mnohokrát prověřenému stoupání na ALPE D´HUEZ (1.815 m); po dokončení této výzvy bude možné na tachometru spatřit najetých 140 km a 4.200 m výškových!

4. den

Čeká nás odpočinková etapa směřujícím za jedním z nejvýznamnějších vrcholů nacházejícím se na „Route des Grandes Alpes“, téměř nebeském průsmyku COL DE L’ISERAN (2.770 m). Kromě nádherných výhledů nám odměnou bude jistě také 90 km dlouhý sjezd na zpáteční cestě (celkem ↔ 125 km, ↑ 1.500 m).

5. den

Po vzoru profesionálních cyklistů se vydáme za pokořením alpského mohykánu COL DU GALIBIER (2.642 m). Během 30-ti kilometrového stoupání k vrcholové ceduli si na své přijde jistě každý cyklistický fajnšmekr (celkem ↔ 115 km, ↑ 2.500 m).

6. den

Den můžeme strávit zaslouženou relaxací nebo vystoupat za výhledy na Savojské Alpy do lyžařského střediska LA TOUSSUIRE (1.705 m) a sedla Col du Mollard (1.630 m), (celkem ↔ 100 km, ↑ 2.500 m).

7. den

Uskutečníme přesun k našemu druhému letovisku, jak jinak než v sedlech našich miláčků. Pedály poprvé roztočíme v městečku Briancon a vyšlápneme si na nejznámější cyklistický vrchol v masivu Queyras COL D’IZOARD (2.361 m) a budeme pokračovat přes COL DE VARS (2.108 m) k našemu ubytování v Barcelonnette (↔ 100 km, ↑ 2.300 m).

8. den

Profil této etapy možná bude někomu připomínat pořádně ostrou pilu nebo žraločí zuby. Na této náročné zkoušce naší fyzičky si zblízka potykáme se sedly COL D´ALLOS (2.240 m), COL DES CHAMPS (2.087 m) a konečně také s COL DE LA CAYOLLE (2.326 m). Celkem nás čeká ↔ 120 km, ↑ 3.300 m).

9. den

Touha spatřit nejkrásnější výhledy na národní park Mercantour nás vyžene na CIME DE LA BONETTE (2.802 m), nejvyšší bod našeho zájezdu. Kromě výhledů nám odměnou bude také 30-ti kilometrový sjezd po kvalitním asfaltu. Zájemci pak mohou ještě vytočit nohy při stoupání do lyžařského střediska PRA-LOUP (1.630 m), které často hostí takové cyklistické podniky jako Tour de France nebo Critérium du Dauphiné (celkem ↔ 85 km, ↑ 2.100 m).

10. – 11. den

Zbylé síly vložíme do překonání odpočinkového sedla COL DES FILLYS (1.322 m) nacházejícího se u blankytně modré přehrady Lac de Serre Poncon. Zájemci o závěrečné sebezničení pak budou moci přidat COL DE PONTIS (1.301 m) pětikilometrového zabijáka s průměrným sklonem 10.1 % (celkem ↔ 120 km, ↑ 2.400 m). Navečer sbalíme kola a spokojeně unavení vyrazíme přes Francii, Německo k našim domovům.

Ubytování

Budeme ubytováni 8 nocí v hotelech moderního typu. Celkem vystřídáme dva hotely (5 a 3 noci) Ubytování bude zajištěno ve dvou, tří a pětilůžkových pokojích. Pokoje jsou v některých případech menšího rozměru, ale nabízí veškeré nutné zázemí k řádné regeneraci - pohodlná postel, teplá sprcha a wc na pokoji, čistota, to patří mezi hlavní záruky pro spokojený pobyt. Uzamykatelná garáž pro naše mazlíčky pouze dokresluje, že zde jsou cyklisté jako doma. Vybrané hotely jsou zároveň velmi strategicky položené k jednotlivým vyjížďkám, neboť se nachází v samé blízkosti zásadních křižovatek určujících směr našich vyjížděk.

Strava

Snídaně hotelového typu jsou dostatečné k nabrání energie k náročným sportovním výkonům. Snídaně započne 2. den zájezdu a skončí 10. den zájezdu. Na večeře je možné chodit do nedaleké restaurace (cca 100 m). Večeře od cca 12 EUR obsahují hlavní jídlo včetně dezertu. Hlavní jídla jsou nejen velká, ale také velmi chutná. Pokud by někomu nevyhovoval tento typ stravování, v blízkosti hotelu je také velký supermarket, kde se dá nakoupit od A do Z.

Doprava

Doprava bude zajištěna mikrobusem VW Transporter nebo podobným vozem. Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou upevněna do speciálních držáků.

Nástupní místa

Brno - OD Tesco / Plzeň / Praha

Náročnost

Před zájezdem obdržíte odkazy na plánované etapy. Při tomto cykloputování ujedeme celkem přibližně 900 km po asfaltových silnicích. Počet ujetých kilometrů však samozřejmě záleží pouze na vás - veškeré etapy lze prodloužit i zkrátit dle vlastních sil a kondice. Zájezd odpovídá náročnosti č. 4-5 z 5 bodové škály. 

Další info

Cestovní doklady
Na tento zájezd nám stačí platný občanský průkaz. 

Přeprava kol
Kola převážně přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Ve výjimečných případech (kapacitně méně obsazené zájezdy apod.) přepravujeme kola v k tomu určených cyklobrašnách či v nosiči na kola umístěném na tažném zařízení nebo na střeše. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

8. 8. - 18. 8. 2024
č. zájezdu: 224435-01
cena 37 300 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Podobné zájezdy

Bormio

Bormio

3. 9. - 8. 9. 2024 Chci to vidět
Cyklistika v levandulové Provence

Cyklistika v levandulové Provence

20. 9. - 29. 9. 2024 Chci to vidět
Lago di Garda

Lago di Garda

24. 9. - 29. 9. 2024 Chci to vidět
Zell am See na silničních kolech

Zell am See na silničních kolech

16. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět