Mallorca na silničních kolech

Za zážitky bez obav

Mallorca na silničních kolech

10 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

jarní najíždění kilometrů po rovinách i v kopcích

Mallorca patřila roky k nejlepším místům pro zimní přípravu profesionálních cyklistů a závodních týmů. V posledních letech se ale situace změnila a na ostrov vyráží i "obyčejní" cyklisté, aby si užili výborné asfaltky a zkombinovali svoji oblíbenou aktivitu s teplem a ovlažení v moři. Zájezd povede zkušený průvodce, který je zároveň odborným trenérem a motivátorem. 

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenky od 6.500 Kč včetně tax)
  • dopravu a převoz kol z Pollenca do Palma, popř. do Andratx (cca 25 EUR/os.) pro přejetí horského masivu ze západu na východ

Videa

Program zájezdu

1. den

Přílet na Mallorcu a přesun na hotel. Dle nálady účastníků můžeme vyjet na první otestování kol.

2. - 3. den

Tyto dny budeme směřovat jižně od našeho hotelu, spíše na rovinatou část Mallorcy. Navštívíme místa jako Puig de Randa (540 m.n.m.), Sant Salvador (510 m.n.m.), město Petra,  kostel Ermita de Betlem s nádherným asfaltovým mírným stoupáním.

4. - 9. den

Čtvrtý den v rámci volného dne poznáme historické centrum města Alcúdia. Pátý den nás čeká přejezd celého horského masivu od Palma (Andratx) do Port de Pollenca. Další dny prozkoumáme hornatou část ostrova a zdoláme horské průsmyky jako Coll de la Batella, Túnel de Monnáber, Coll de Sóller, Coll de sa Creu, Coll d´Honor a údolí Vall d´Orient. Dále projedeme silnici Sa Calobra, která je považována za jednu z nejzajímavějších horských silnic na Mallorce. Spousta serpentin se rozkládá na téměř 10km stoupání. Dobře trénovaní jezdci potřebují zhruba hodinu na vyjetí, ovšem ty nejlepší časy jsou pod půl hodiny. Krásné výhledy na krajinu hor si definitivně užijete. Tato stavba byla navrhnuta španělským inženýrem Antonio Parietti. Ručně byla postavena roku 1932, bez použití strojů a bez kopání tunelů. Kousek pod vrcholkem je úsek, kde nebylo silnici možné postavit jinak než 270° zatáčkou, která se stáčí sama pod sebe. Trasy budou voleny, dle počasí, povětrnostních podmínek a náročnosti. Je však potřeba počítat s tím, že se bude jednat o trasy od 100 km do 140 km za den (1.000 – 3.000 výškových metrů). Zkrátka a dobře, projedeme celý ostrov křížem krážem.

10. den

Odlet domů.

Ubytování

Nocovat budeme v **** hotelu v Port de Pollenca ve dvoulůžkových pokojích s opravdu kvalitním stravováním a velkým výběrem jídel. Součástí hotelu je sauna, posilovna, vířivka, venkovní bazén (vše v ceně zájezdu).

Hotel je situován v městečku Port de Pollenca, nacházející se na úpatí pohoří Serra de Tramuntana, což nabízí sportovcům náročné horské cesty a zároveň také snadnější rovinaté. Pobřeží města tvoří dlouhá písečná pláž, přístav a historická promenáda Vormar. Menší hotely v porovnání s jinými letovisky vytvářejí klidné panorama. Hlavní náměstí Miguel Capllonch hostí jednou týdně místní trhy, kde můžete vidět a nakoupit téměř všechny čerstvé potraviny vypěstované na ostrově, ale také tradiční Mallorské produkty a místní řemeslné výrobky.

Strava

Bohatá místní polopenze. Snídaně i večeře formou švédských stolů.

Doprava

Na ostrov přicestujeme letecky a budeme se po něm pohybovat především na silničních kolech.

Nástupní místo: Palma de Mallorca

Letenky

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Nástupní místa

Náročnost

Při tomto cykloputování ujedeme celkem přibližně 900 km po asfaltových silnicích. Počet ujetých kilometrů samozřejmě záleží pouze na vás. Délky etap a převýšení naleznete v programu zájezdu. Zájezd odpovídá náročnosti č. 4-5 z 5 bodové škály. Veškeré etapy lze prodloužit i zkrátit dle vlastních sil a kondice. 

Další info

Skupina
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu od 6 osob, maximální kapacita je 14 účastníků + 1 průvodce.

Zapůjčení kola
V ceně zájezdu máte zapůjčení karbonového kola značky Giant na sadě Shimano Ultegra. V ceně půjčovného je již zahrnuto i následující: zámek, pumpa, brašna pod sedátko, náhradní duše, montpáky, mini - cyklonářadí, 2x košík na láhev. Možno za příplatek 25 EUR/os. sjednat pojištění kola.

Cestovní doklady
Pro cestu na Mallorcu nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Možnost prodloužení

Jelikož jde o velikonoční termín, je možné si zájezd o den prodloužit - s návratem na velikonoční pondělí (cena letenky vychází cenově zhruba stejně, jako v neděli). Příplatek za noc navíc a půjčení kola o jeden den více = 2.600 Kč.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Bormio

Bormio

3. 9. - 8. 9. 2024 Chci to vidět
Francouzské Alpy na silničních kolech

Francouzské Alpy na silničních kolech

8. 8. - 18. 8. 2024 Chci to vidět
Lago di Garda

Lago di Garda

24. 9. - 29. 9. 2024 Chci to vidět