Mexiko

Mexiko

21 dní / 27 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

do světa starých indiánských kultur

Mexiko těží z kulturní směsice zcela jedinečného rázu: z mozaiky původních domorodých národů Střední Ameriky, z tradic které sem před pěti stoletími přivezli Španělé a zcela pochopitelně z vlivů dnešního moderního světa. Seznámíme se nejen s hlavními památkami Mayů, Aztéků, Olméků, Toltéků i Zapotéků, ale také s běžným životem dnešních Mexičanů. Navštívíme tropické pralesy Tabasca a Yucatánu, hory i nížiny Chiapasu a náhorní polopouštní plošiny středního Mexika. Města nás okouzlí příjemnou atmosférou a často rozsáhlou koloniální architekturou. Zcela určitě nahlédneme pod pokličku vyhlášené mexické kuchyně. Poznáme malebné pláže dvou oceánů i zelenavé šero tropického pralesa, třesknou hudbu roztomilých mariachi s velkými klobouky, ... chutě tequily ani mezcalu snad není potřeba zmiňovat. Historické památky a velkorysá moderní muzea prostřídá koupání v moři i občasné výlety turistického charakteru. Zájezd není náročný fyzicky jako spíše množstvím různorodých zážitků.

Cena zahrnuje

  • veškerou společnou dopravu
  • ubytování 17x v hostelech a chatkách (takřka vždy se snídaní a Wi-Fi připojením)
  • 3x noční přejezd komfortními dálkovými autobusy první třídy
  • průvodce
  • plavbu lodí kaňonem Sumidero
  • pojištění léčebných výloh a zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

  • letenku v ceně od 20.000 Kč včetně tax
  • vstupy do muzeí, historických památek
  • občasné fakultativní výlety (plavba za delfíny 250 MXN, Aqua Azul 210 MXN nebo potápění v jeskynní cenotě 700 MXN)

Program zájezdu

1. - 4. den

Letecký přesun do MEXICO CITY, jednoho z největších měst světa.Zde poprvé nahlédneme do života běžných Mexičanů. Prohlídka města: ohromné Archeologické muzeum, jedno z nejlepších na světě, ruiny aztécké Velké pyramidy, největší mexické náměstí Zócalo, Prezidentský palác s unikátními nástěnnými malbami od Diega Rivery, náměstí Tří kultur, moderní čtvrť s mrakodrapy kolem Paseo de la Reforma, rozlehlý park Chapultepec s mnoha jezírky a královským palácem, nevynecháme ani náměstí Garibaldi s hudebníky mariachis. Pro zájemce další a další muzea už jen na vaší volbě.. Vyškrábeme se na vrchol Pyramidy Slunce a pyramidy Měsíce v největším předkolumbovském městě Mexika – TEOTIHUACANU . Noční přejezd do státu Oaxaca.

5. - 6. den

Navštívíme koloniální město Oaxaca se stále živými tradicemi, bohatě zdobenými barokními kostely, barevnými trhy a vynikajícími kulinářskými specialitami. Město je proslavené také skvělou čokoládou a alkoholickým nápojem mezcal. Dále nás budou čekat ruiny zapotéckého města MONTE ALBAN, které se tyčí na kopcích ve výšce asi 2.000 metrů nad třemi údolími. Podnikneme celodenní výlet do hor k travertinovým kupám a jezírkům HIERVE EL ÁQUA, popř. k mixtéckým vykopávkám v městečku MITLA. Navštívíme také nejstarší tisovec (stáří přes 2.000 let) na území Ameriky – „ahuehuete“ s obvodem kmene neuvěřitelných 58 m, výrobnu alkoholického nápoje mezcal a tkalce barevných oaxackých textilií.

7. - 9. den

Přesun k moři. Na překrásných písečných plážích okusíme mohutnost a sílu největšího z oceánů – PACIFIKU. Zde si budeme užívat slunění, koupání a procházky po útesech a při drinku zažijeme neopakovatelnou večerní atmosféru. Pro zájemce zorganizujeme fakultativní návštěvu chovné stanice želv v Mazunte a lodní výlet v mangrovové přírodní rezervaci s krokodýly a leguány ve Ventanille, nebo lodní výlet po moři spojený s pozorováním delfínů, želv a velryb a koupáním. Následuje noční přejezd do San Cristóbalu.

10. - 11. den

Horský stát Chiapas je domovem největí populace indiánů v jižním Mexiku. Pestře oděné potomky Mayů potkáme v příjemném koloniálním městečku SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS, uprostřed horského údolí a navštívíme jedny z nejpestřejších indiánských trhů nejen s rukodělnými výrobky, ale i zemědělskými produkty. Město nabízí i dvě zajímavá muzea drahých kamenů, které se nachází v okolních horách - muzeum Jadeitu i muzeum Jantaru. Vyrazíme na plavbu lodí téměř tisíc metrů hlubokým vápencovým kaňonem SUMIDERO. S trochou štěstí zde budeme moci pozorovat nejen vodní ptactvo, supi a leguány, ale také opice a krokodýly.

12. - 14. den

Přesuneme se do pralesní části Chiapasu, kde navštívíme perlu mayské architektury – ruiny pyramid a Chrám nápisů v PALENQUE. Podnikneme fakultativní výlet do džungle k vodopádu MISOL HÁ a travertinovým kaskádám AQUA AZÚL s možností krásného koupání. Prales si užijeme dosyta díky ubytování v chatkách přímo na okraji národního parku - ranní návštěva opic, tukanů či aguti není vzácností.

15. - 18. den

Zavítáme do státu Tabasco u MEXICKÉHO ZÁLIVU, do elegantního města Villahermosa. Zde kromě historického centra navštívíme především pralesní park LA VENTA, kde se budeme moci seznámit s unikátní kulturou Olméků a jejich tajemnými, obřími sochami. Noční přesun na poloostrov YUCATÁN. Prohlídka univerzitního, bílého města MÉRIDA a jeho zajímavostí. Navštívíme nejen obchody, kde prodávají nejkvalitnější mexické hamaky, ale i zbrusu nové velikánské muzeum Mundo Maya. Vyjedeme si na výlet za poznáním originální mayské architektury a kultury do ruin UXMALU a dalších mayských měst SAYIL a KABAH na trase RUTA PUUC. Navštívíme maysko-toltécké památky v CHICHÉN ITZÁ se slavnou Kukulkanovou pyramidou a observatoří Karakol.

19. - 21. den

Přejezd k pobřeží Karibiku, do národního parku Tulúm s neskutečně bílými písečnými plážemi. Ubytujeme se v typických cabañas mezi kokosovými palmami přímo na pobřeží a na závěr si zde budeme užívat parádní koupání. Návštěva mayského opevněného pobřežního města TULÚM. Kdo bude chtít, bude si moci ještě vyzkoušet fakultativní šnorchlování nebo potápění na druhém nejdelším korálovém útesu světa, se zájemci vyzkoušíme koupel v posvátné jeskynní "cenotě". Přejezd do CANCÚNU, odbavení a odlet zpět domů.

Ubytování

Během pobytu v Mexiku budeme nocovat celkem 10x v jednoduchých turistických hotýlcích, obvykle ve vícelůžkových pokojích. 7x přespíme také v cabaňas (= typické dřevěné chatky se střechou z palmového listí) a užijeme si tak romantiku přímo na pláži u Karibiku i Pacifiku (vždy 2 noci) i tropickou džungli (Palenque). Zde si můžete vyzkoušet i spaní v typickým mexických hamakách. Celkem 3 noci využijeme také k dlouhým přesunům dálkovými autobusy s pohodlnými polohovatelnými sedadly. V ceně ubytování jsou téměř vždy snídaně a Wi-Fi připojení.

Strava

Krom tří společných večeří v typické mexické restauraci je stravování po celou dobu ve vlastní režii účastníků. Snídaně jsou téměř vždy v ceně ubytování. Mexická kuchyně je považována za velmi chutnou a určitě ochutnáte místní speciality. Potraviny bude možné dokupovat téměř každý den. Pitná voda se dá všude na místě zakoupit v PET láhvích. Pít vodu z kohoutku se nedoporučuje.

Doprava

Zahájení programu: Mexico City
Ukončení programu: Cancún

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a nabídneme klientům optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Záleží na volbě každého, jestli námi nabízenou letenku využije, nebo si zajistí letenky vlastní s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu (naší nabídky využívá zhruba 97% klientů). Poté je letenka splatná obvykle do 1-2 pracovních dnů na účet CK. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout. Vzhledem k časovému posunu na zpáteční cestě počítejte s návratem následující den po odletu z Mexika (tedy 22. den zájezdu).

Nástupní místa

Náročnost

Další info

Zavazadlo
Jednoznačně doporučujeme dobrý batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde a který se dobře nosí. Kufr není pro tento zájezd vhodný.

Skupina
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, díky které snadno splyneme a můžeme využívat místních dopravních prostředků. Maximální kapacita je 14 účastníků + 1 průvodce.

Počasí
V Mexiku panuje v období našeho zájezdu období sucha. Očekávejte denní teploty cca od 20 do 30 °C, v noci klesají k příjemným cca 10 - 15°C. Tichý oceán, Mexický záliv i Karibské moře jsou celoročně příjemní ke koupání.

Cestovní doklady
Budete potřebovat cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po opuštění Mexika. Pro cestu do Mexika není potřeba vízum.

Očkování
Pro cestu do Mexika není předepsáno žádné povinné očkování, doporučené je očkování proti žloutence typu A a B a břišnímu tyfu. Celkem 3 - 4 dny se budeme pohybovat v pralesních oblastech ohrožených výskytem malárie, doporučujeme přibalit také antimalarika (např. Delagil). Podrobnější informace získáte ve specializovaných centrech zaměřených na cestovní medicínu, např. www.zdravinacestach.cz.

Články

Trek El Zotz – Tikal

Robi Mahel

Existuje spousta knih a filmů, ve kterých se hrdina neohroženě prosekává hustým pralesem k ruinám bájného města, ukrývajícího pokl...

více

Podobné zájezdy

Peru + NP Huascarán

Peru + NP Huascarán

15. 5. - 7. 6. 2021 Chci to vidět