Peru a Národní park Huascarán

Za zážitky bez obav

Peru a Národní park Huascarán

24 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

za tajemstvím Inků, mezi Indiány a do majestátních hor

Peru - zasněžené štíty šestitisícovek, tyrkysová jezera, mohutné duny písečných pouští či archeologické poklady předkolumbovských kultur i okázalá nádhera koloniálních kostelů. Je to ale především země plná barev, kde na každém kroku potkáte potomky dávných Inků. Doposud se oblékají do tradičních pestrých krojů, nosí své děti v šátcích na zádech, obdělávají malá políčka a vždy si najdou důvod pro bujarou fiestu. Machu Picchu, klenot ukrytý v džungli, Cuzco, incký „pupek světa“ a bezesporu nejkrásnější peruánské město, jezero Titicaca, zářící modří svých vod v průzračném vzduchu vysokohorského Altiplana, duhová hora Rainbow Mountain či bílá pyramida hory Alpamayo - to vše a mnohem více uvidíme během naší cesty. Jezdit budeme převážně místní dopravou, o to silnější a autentičtější zážitky si tudíž odvezeme. Na závěr nás čeká čtyřdenní trek nejkrásnější částí NP Huascarán. Během treku budeme putovat nalehko s malým batůžkem, se zajištěným stravováním a kromě kudrnovského průvodce nás bude doprovázet i místní znalec trasy.

V ceně ubytování jsou zahrnuty i snídaně!

Kdo by chtěl absolvovat kratší program bez treku, má možnost na variantě Peru (17 dní). Milovníci hor se možná naopak nechají zlákat i na nejkrásnější peruánský trek Huayhuash (19 dní). A koho láká džungle, může se s námi vydat v září do Peru a Amazonie (21 dní). 

Cena zahrnuje

  • veškerou společnou pozemní dopravu po Peru a Bolívii
  • 17x ubytování v hotýlcích včetně snídaně a 3x na tábořišti
  • (údolí Colca, rezervace Paracas, ostrovy Islas Ballestas, Isla del Sol, ostrovy Uros, NP Huascarán; celkem cca 60 USD)
  • kudrnovský průvodce
  • čtyřdenní trek nalehko s kudrnovským i místním průvodcem, stravování v průběhu treku
  • pojištění léčebných výloh, úrazu, zavazadel a zodpovědnosti
  • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenky od 32.000 Kč včetně tax a cca 3.000 Kč vnitrostátní přelet Cusco - Lima)
  • vstupné do památek a muzeí
  • fakultativní výlety

Videa

Program zájezdu

1. - 4. den

Letecky do Limy, španělského „Města králů“. Prohlídka historického centra: katedrála s hrobem Pizarra (španělského dobyvatele), prezidentský palác, klášter a katakomby San Francisco, koloniální kostely, archeologické muzeum a moderní centrum Limy – Miraflores. Přejezd autobusem do Pisca. Výlet lodí podél písečného poloostrova Paracas ke koloniím lvounů, tučňáků a kormoránů na „guánem“ pokrytém souostroví ISLAS BALLESTAS. Během zastávky v pouštní oáze Huacachina fakultativní možnost surfování na písečných dunách či jízda v terénní čtyřkolce.

5. - 6. den

Záhadné geoglyfy na náhorní planině NAZCA. Možnost vyhlídkového letu nad obrazci (cca 100 USD). Výlet k ruinám Paredones a akvaduktům Cantalloc. Přejezd do bělostné AREQUIPY s tajuplným klášterem Santa Catalina. Návštěva místní hospůdky na Plaza de Armas s výhledem na sopku El Misti (5.822 m).

7. - 8. den

Vysokohorským Altiplanem se stády vikuňí a lam do údolí COLCA. Předincké terasy lemující jeden z nejhlubších kaňonů světa, indiánky v typických pestrobarevných vyšívaných krojích, termály. Vycházka po okraji kaňonu, pozorování kondorů na vyhlídce Cruz del Condor. Přejezd do Puna.

9. - 11. den

TITICACA – největší jezero Jižní Ameriky (8.288 km2, 3.821 m) s plovoucími rákosovými ostrovy Uros. Prozkoumáme pohřební věže v Sillustani a nahlédneme do domu místních zemědělců. Podél jezera Titicaca do BOLÍVIE. Copacabana s poutním kostelem, lodí na posvátný ostrov Inků – Isla del Sol. Pěší výlet po ostrově s výhledy na šestitisícovky Cordillery Real. Po blankytně modrém jezeře zpět do Copacabany a busem přes Puno do Cusca.

12. - 13. den

CUSCO (3.399 m), centrum incké říše Tahuantinsuyo. Skvosty koloniální architektury postavené na základech inckých paláců; sluneční svatyně Coricancha, katedrála. Pěšky se vydáme k pevnostem a chrámům nad městem – Sacsayhuaman, Quenco, Puca Pucara. Zastavíme se v úžasném malovaném kostelíku v Chincheru, obejdeme si incké kruhové terasy v Moray, podíváme se k „odparkám“ na sůl – zářivě bílým Salineras. Vláčkem podél řeky Urubamby do městečka Machu Picchu Pueblo.

14. den

Dnes prozkoumáme jeden z novodobých sedmi divů světa, záhadné MACHU PICCHU (2.420 m). Od incké citadely, vybudované na strmých útesech vysoko nad údolím řeky Urubamby můžeme vystoupit na „mladou horu“ Huayna Picchu (2.730 m) nebo na "starou horu" Machu Picchu, po které město dostalo své jméno, obě s nádherným výhledem na město. Projdeme se ke Sluneční bráně Inti Punku či k inckému mostu a odpočineme si v termálech v údolí.

15. - 16. den

V „Posvátném údolí“ Inků vystoupáme na inckou citadelu v Ollantaytambu a prozkoumáme incký i koloniální Pisac. V Cusku ještě navštívíme, co jsme předtím nestihli nebo se vydáme žasnout nad neuvěřitelnými barvami proslulé duhové hory Rainbow Mountain (5.000 m, fakultativní výlet).

17. - 18. den

Přeletíme do Limy a poté přejedeme autobusem na sever do pohoří Cordillera Blanca. V Huarázu si nejprve dáme aklimatizační výlet po okolí a připravíme se na trek. Před trekem nebo po treku je možnost fakultativního výletu k ledovci Pastoruri, obřím broméliím Puya raymondii nebo do Chavínu de Huántar.

19. - 23. den

Čtyřdenní trek nalehko v NP HUASCARÁN . Během treku jednou z nejúžasnějších částí Bílé Kordiléry se dostaneme na dosah nejvyšší peruánské hory Huascaránu (6768 m) i té prý nejkrásnější – Alpamaya. Ohromí nás tyrkysová modř jezer Llanganuco (3.850 m) pod strmou stěnou Huascaránu Norte. Zastavíme se u památníku československých horolezců, kteří zde zahynuli při zemětřesení v r. 1970. Překonáme sedlo Punta Union (4.750 m) a zavítáme do base kempu pod Alpamayem. Vyšplháme k laguně Arhuaycocha, na jejíž blankytnou hladinu padají kusy odlamujících se ledovců. Projdeme dlouhým údolím Santa Cruz, sevřenými řetězci hor Artesonraju, Quitaraju, Caráz či Santa Cruz. Budeme se kochat modří jezera Jatuncocha s impozantními stěnami Taulliraju v pozadí. Spát budeme na travnatých tábořištích, 2x v nadmořské výšce cca 3800 m, 1 x 4250 m. Denní etapy 4 – 8 hodin. 

24. den

Návrat autobusem do Limy a odlet zpět domů. Vzhledem k časovému posunu počítejte s návratem o den později, tedy 25. den zájezdu.

Ubytování

Během pobytu v Peru a Bolívii budeme nocovat v turistických hotelech a penzionech, až na výjimky ve 2-3 lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. 1 - 2 noci využijeme také pro dlouhý přesun pohodlným autobusem.

Strava

Stravování po dobu základní části zájezdu je ve vlastní režii účastníků. V ceně ubytování jsou vždy zahrnuty snídaně. Po dobu treku bude zajištěna místní plná penze (snídaně, polední studená svačina a teplá večeře). Peruánská kuchyně je považována za velmi chutnou a určitě ochutnáte místní speciality jako třeba tradiční ceviche či cuy. Potraviny bude možné dokupovat téměř každý den. Pitná voda se dá všude na místě zakoupit v PET láhvích. Pít vodu z kohoutku se nedoporučuje.

Doprava

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout. Vzhledem k časovému posunu na zpáteční cestě počítejte s návratem následující den po odletu z Peru (tedy 25. den zájezdu).

Přílet: Lima
Odlet: Lima

Po Peru a Bolivii se budeme pohybovat jak najatou, tak hromadnou dopravou.

Nástupní místa

Náročnost

Naplánovaná pohybová aktivita předpokládá alespoň trošku vytrénované tělo. Do programu jsou zařazeny celodenní túry s větším převýšením.

Další info

aktuální podmínky vstupu do Peru
Aktuálně nejsou pro vstup žádná omezení, je však dobré průběžně sledovat MZV.

aktuální podmínky vstupu do Bolívie
Ukončené očkování, PCR test nebo antigenní test - podrobněji na MZV.


trek v NP Huascarán

Po dobu 4 dní budeme putovat horskými údolími mezi zasněženými štíty, přes čtyřtisícové průsmyky a podél tyrkysových jezer. Pro ty, kteří jsou zvyklí aktivně se „hýbat“, není trek náročný. Nespěcháme, denní etapy trvají 4 – 8 hodin, celková délka treku je cca 50 km (60 km s výletem pod Alpamayo). Díky podpoře místních budeme putovat nalehko s malým batůžkem, doprava ostatních věcí bude zajištěna. V průběhu treku budeme spát ve dvoumístných stanech (vč. karimatek), které zajistí místní CK, potřebujete tedy pouze vlastní teplý spacák. Po dobu treku také bude zajištěna místní plná penze (snídaně, polední studená svačina a teplá večeře).

zavazadlo
Doporučujeme dobrý batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde a s kterým se dobře manipuluje během přejezdů. Na trek pak menší batoh na věci, které si s sebou poneseme během dne. Kufr není pro tento zájezd vhodný.

skupina účastníků
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, díky které snadno splyneme a můžeme využívat místních dopravních prostředků. Maximální kapacita je 14 účastníků + 1 průvodce.

počasí
V Peru a Bolívii panuje v období našich zájezdů období sucha. V blízkosti pacifického pobřeží očekávejte teploty cca od 15 do 20 °C. Převážně se ale budeme pohybovat v oblastech s vyšší nadmořskou výškou, kde je předpoklad suchého a celodenně slunečného počasí. Vzhledem k vyšší nadmořské výšce (až 4.100 m) zde po západu slunce mohou teploty klesat až pod bod mrazu. Během dne se však rychle otepluje a teplota dosahuje až k cca 20°C, v oblasti Machu Picchu pak až 28°C. Lze tedy říci; neočekávejte vedro ani déšť, zato se připravte na značné střídání teplot. V Cordilleře Blanca může být počasí vlhčí a proměnlivější.

cestovní doklady
Budete potřebovat cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po opuštění Peru. Pro cestu do Peru není potřeba vízum.

očkování
Pro cestu Peru a Bolívie není předepsáno žádné povinné očkování, doporučené je očkování proti žloutence typu A a břišnímu tyfu. Nebudeme se pohybovat v oblastech ohrožených výskytem malárie ani žluté zimnice (oblast Amazonie), profylaxe proti malárii ani očkování proti žluté zimnici proto není nutné.
Podrobnější informace získáte ve specializovaných centrech zaměřených na cestovní medicínu, např. www.ockovani-zahranici.cz

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Filipíny expedičně

Filipíny expedičně

15. 11. - 30. 11. 2024 Chci to vidět
Mexiko

Mexiko

4. 1. - 24. 1. 2025 Chci to vidět
Nepál - okruh okolo Manaslu

Nepál - okruh okolo Manaslu

20. 10. - 9. 11. 2024 Chci to vidět
Peru, Bolívie a výprava do Amazonie

Peru, Bolívie a výprava do Amazonie

7. 9. - 27. 9. 2024 Chci to vidět