(Ne)vinná Morava

Za zážitky bez obav

(Ne)vinná Morava

5 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Na kole vinohrady pod Pálavou

Máš toho dost? Hoď práci za hlavu a vyraž na Jižní Moravu. Nasaď cyklistickou helmu na hlavu s  jediným cílem poznat Pálavu. Se vším všudy. Lahodný prodloužený víkend v srdci Jižní Moravy. Slunná oblast s nekonečnými vinicemi a krásnými vyhlídkami na ně. Nenáročné toulání krajem, střídají náročnější ochutnávky místních lahodných moků. Cyklotrasy vedou především kolem vinohradů, sklípků a Pálavských vrchů, které umí překvapit i nějakým menším kopečkem. Nemůže chybět turistický přechod po vrcholu CHKO Pálavy. Zpestřením našich toulek bude splutí nedotčeného úseku řeky Dyje. Necháme se unášet lehounkým proudem a užijeme si romantické chvilky v džungli rostlin a v kralovství bobrů. Denně zdoláme 30 až 50 km převážně po nezpevněných stezkách. Občerstvovacích přestávek bude mnoho, kde jinde než u nějakého sklípku, kterých je tu až nebezpečně mnoho ;-). Komu pak víno "dodá křídla", může ještě večer tuto energii odčerpat procházkou po okolí.

Cena nezahrnuje

Videa

Program zájezdu

1. den

Ve středu v odpoledních hodinách odjezd z Prahy, zastavíme v Brně a ještě popojedem do kempu v srdci nejjižnější Moravy.
Kuchař začne kouzlit kulinářské dobroty, vy se mezitím ubytujete ( postavíte stan ) a začne seznamování s kempem, okolím i všemi navzájem.

2. den

Turistická etapa nás povede středem Pavlovských vrchů - užijeme si vyhlídky z místních zřícenin hradů i vyvýšenin. Nebude chybět
osvěžení ve vodě, ale také osvěžení pohárkem místních vín. Výlet bude zakončen prohlídkou sklepu s degustací.

3. den

Další poznávání nebude jen z kožených sedel našich bicyklů. Vystřídáme kůži za dřevěnou sicnu v kánoi. Ochutnáme vůni řeky Dyje a moravské přírody. Aby toho nebylo dopoledne málo, bude protáhnutí po české nejznámější zámecké zahradě  ideálním odpočinkem před odpolední cyklistickou etapou. Po splutí Dyje protáhneme svá kola ve stínu Lužních lesů a kolem rakouských hranic i prehistorických památek až k zámku v Břeclavi.

4. den

Dopolední procházkou po břehu dolní nádrže Nové Mlýny nastartujeme svaly na poslední cyklistickou
etapu. Po Velkopavlovických tratích k mnohým rozhlednám, ale taky kolem sklípků, které umí překvapit svou opojnou
tradičností. Zakončíme stylovou prohlídkou jednoho z největších vinařství.

5. den

Naposled si užijeme kudrnovskou snídani. Sbalíme stany a přejedeme po romantických pobřežních stezkách do
nejvyhlášenějšího místního kempu. V něm i jeho okolí potom strávíme čas až do večerního odjezdu domů. Každý si může zvolit zábavu podle svého gusta.
Nabízí se tam vodní adrenalinové sporty, návštěva aqualandu, projížďka na kole, slunění + koupání na plážích včetně nudistických, ... atd.

Ubytování

Nocovat budeme 4x v kempu v nově postavených dřevěných chatkách ve vlastních spacácích. Chatky jsou typizované pro 4 osoby. Sprcha a záchod není součástí chatky. Sleva 500,- za spaní ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li stan můžete si ho zapůjčit v naší kudrnovské  půjčovně.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze započne 1. den zájezdu večeří a skončí 5. den zájezdu snídaní. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality rakouské kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude denně.

Doprava

Doprava bude zajištěna mikrobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Denně ujedeme průměrně 30 - 50 km převážně po nezpevněných cyklostezkách. Během etap jedeme nalehko, někdy se budeme moci občerstvit u mikrobusu, který nás bude při některých etapách čekat v určených hodinách na kontaktních místech. Turistika je středně náročná, ale s mnoha odpočinky. Nejvíce se zapotíme ze startu výšlapem na Pavlovské vrchy. Vodácké dopoledne odpovídá náročnosti 1 z 5 bodové škály a a patří mezi lehké. Tedy pro úplné začátečníky s minimum zkušeností. Některou části etapy či zájezdu je pak možno absolvovat mikrobusem, popř. si udělat zcela vlastní individuální program (na kole i bez něj). 

Další info

Doporučený typ kola: trekové
Povrch: 50% šotolina, 50% asfalt 

Lodě
Řeku budeme sjíždět na dvoumístných nafukovacích kánoích se samovylévacím otvorem. Tyto lodě jsou bezpečné a poměrně dobře ovladatelné. Nejčastěji používáme lodě firem Kulíci (RIO) a Gumotex (Baraka).

Možnost vlastního vodáckého vybavení

Je možné vzít si vlastní, ale toto vybavení musí být plně funkční a odpovídat náročným bezpečnostním požadavkům pro absolvování zvoleného zájezdu. Při použití vlastního vodáckého vybavení (loď, vesta, helma, pádlo) vám bude poskytnuta sleva 400 Kč. V případě, že máte vlastní neopren bude poskytnuta sleva 160 Kč. Vlastní vybavení je nutné uvést v přihlášce k zájezdu (případně později sdělit tuto informaci našemu dispečinku zájezdů). S kajakem je to trochu obtížnější, nicméně většinou se také někam vmáčkne. Informaci zda to bude možné je nutno si dostatečně v předstihu domluvit s naším dispečinkem zájezdů.

Organizované cyklovyjížďky
Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu.

Přeprava kol
Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Elektrokola

Na tento zájezd je možné si vzít elektrokolo. Nicméně z důvodů hmotnostních limitů vleků určených pro přepravu kol jich můžeme vzít jen určité množství. Při volné kapacitě si službu přepravy elektrokola můžete přímo rezervovat v objednávce, či jí konzultujte s naší prodejnou zájezdů. Prosím počítejte s tím, že u některých ubytovatelů může dojít k nutnosti doplatků za spotřebovanou elektřinu.

Aktuální informace o podmínkách pro cestování najdete zde.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Dunajská cyklostezka - kemp

Dunajská cyklostezka - kemp

10. 7. - 14. 7. 2024 Chci to vidět
Moselská cyklostezka

Moselská cyklostezka

20. 8. - 25. 8. 2024 Chci to vidět